! В а ж л и в о
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
7
міс.
2
8
дн.
1
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Сценарій гри "Козацькі розваги"

Опис документу:
Гра присвячена Дню Захисника України. У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, справжніх патріотів своєї країни, святим обов'язком кожного громадянина. Він є символом непорушного зв'язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Сценарій гри «Брейн-ринг»

Ведучий. Сьогодні наша гра присвячена Дню Захисника України. У всі часи захищати рідну землю було справою честі та гідності мужніх людей, справжніх патріотів своєї країни, святим обов'язком кожного громадянина. Він є символом непорушного зв'язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом поваги народу до них.

14 жовтня – це особова дата в історії українського народу. Саме в цей день в Україні відзначають свято - Покрова Пресвятої Богородиці, яка є покровителькою саме козаків. Тому, 14 жовтня – це ще й день Українського Козацтва.

Свято День Захисника України встановлено 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності нашої держави, військових традицій і звичаїв Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості. І тому, темою нашої гри ми обрали «Українське Козацтво».

Ведучий. Слово для привітання надається директору школи __________________

Директор школи. …………………………………………..………… Дозвольте гру «Брейн-ринг», присвячену Дню захисника України, оголосити відкритою!

Лунає гімн України.

Ведучий. У нашій грі беруть участь команди 10-А та 11-А класів. Команди запрошуються на сцену.

Команди виходять на сцену

Ведучий. З право від мене знаходиться команда (команда голосно називає свою назву та свій девіз, на екрані з’являється емблема команди).

Ведучий. З ліво від мене знаходиться команда (команда голосно називає свою назву та свій девіз, на екрані з’являється емблема команди).

Ведучий. А спостерігатиме за грою наше компетентне журі у складі:

____________________________________ – голова журі;

Також до складу журі входять _______________________________________

_________________________________________________________________

_________________________________________________________________

Ведучий. Нагадую правила нашої гри. Команди розташовуються за столами по шість учасників. Ведучий командам задає питання. Тільки після слів «УВАГА! ЧАС!», команди починають обговорювати питання. Час на обговорення – 30 секунд. Коли команда готова дати відповідь, вона підіймає прапорець і їй надається слово. Вірність відповіді оцінюють судді.

Якщо відповідь не вірна, тоді право на відповідь переходить до іншої команди. Якщо прапорець було піднято раніше команди «УВАГА! ЧАС!», право на першу відповідь переходить іншій команді.

Також до балів команд за вірні відповіді будуть добавлені бали за презентацію команди (вихід команди, зовнішній вигляд, назва команди, девіз команди та її емблема), а також номер художньої самодіяльності від групи підтримки.

Ведучий. А зараз шановні присутні ми починаємо наш святковий брейн-ринг. Команди готові? Отже розпочали.

І. РАУНД

1.1. Назвіть, будь ласка, в якому столітті в історичних документах вперше згадуються українські козаки? – УВАГА! ЧАС!

(XV століття.)

2.1.  Назвіть, будь ласка, острів де була зведена перша козацька фортеця? – УВАГА! ЧАС!

(Мала Хортиця.)

3.1. Назвіть, будь ласка, як звались козаки, які перебували на державній службі? – УВАГА! ЧАС!

(Реєстрові.)

4.1. Відомо, що запорожці особливо любили шикувати рушницями й пістолетами і звертали на них велику увагу, оздоблюючи дорогою оправою та прикрасами й завжди намагалися утримувати їх у великій чистоті (через що й побутував вислів «ясна зброя»). Але, навіщо перед походами козаки змочували рушниці й пістолети розсолом?УВАГА! ЧАС!

(Щоб вони приржавіли й не були помітні під час бойових дій. Козаки говорили так: «Щоб не грало враже око на ясній зброї…»)

5.1. У 1908 році в Англії виник скаутський рух, який швидко став розповсюджуватись по всій Європі (англ. scouting — розвідка). В Україні подібна скаутська організація виникла у 1911 році й отримала назву «Пласт». Як стверджували її засновники, слово «пласт» походило від назви козаців-пластунів. Назвіть, будь ласка, чим займались козаки-пластуни? – УВАГА! ЧАС!

озаки-пластуни вміли добре повзати по-пластунськи і виконували функції розвідників у козацькому війську.)

Ведучий. А зараз привітання від групи підтримки 10-А класу.

Номер художньої самодіяльності від групи підтримки 10-А класу

ІІ. РАУНД

1.2. Назвіть, будь ласка, найвідомішу козацьку страву та які основні інгредієнти до неї входять? – УВАГА! ЧАС!

(Куліш. Пшоно, сало, м'ясо, цибуля, картопля.)

2.2. Назвіть, будь ласка, що означає для козака слово «чайка»? – УВАГА! ЧАС!

(Човен.)

3.2. Назвіть, будь ласка, найвідоміший козацький танок та козацький двобій. – УВАГА! ЧАС!

(Гопак.)

4.2. Увага! Козацькі звання: осавул, курінний, хорунжий. Розташуйте, будь ласка, козацькі звання у зростаючій послідовності – від молодшого до старшого.УВАГА! ЧАС!

Хорунжий (лейтенант); курінний (майор); осавул (підполковник).

5.2. За 30 секунд, назвіть, будь ласка, якому козацькому персонажу в 2004 році у Харкові було поставлено пам’ятник? – УВАГА! ЧАС!

(Харько – засновник Харкова, міфічний козак ХVІІ-ХVІІ ст.)

Ведучий. А зараз привітання від групи підтримки 11-А класу.

Номер художньої самодіяльності від групи підтримки 10-А класу

2.3. Петро Дорошенко, Богдан Хмельницький, Іван Скоропадський, Іван Мазепа. Розташуйте, будь ласка, гетьманів України в залежності від часів їх правління – від раннього до пізнього.

ІІІ. РАУНД

1.3. Назвіть, будь ласка, хто був головою козацького уряду? – УВАГА! ЧАС!

(Гетьман.)

2.3. Увага! Гетьмани України: Петро Дорошенко, Богдан Хмельницький, Іван Скоропадський, Іван Мазепа. Розташуйте, будь ласка, гетьманів України в хронологічній залежності від часів їх правління – від раннього до пізнього.УВАГА! ЧАС!

(Богдан Хмельницький – 1648-1657; Петро Дорошенко – 1669-1676; Іван Мазепа – 1687-1708; Іван Скоропадський – 1708-1722.)

3.3. Кого з гетьманів сучасники називали «українським Спартаком», «Ганібалом», з ім'ям якого пов'язують створення козацької кінноти як роду військ, а в пам’яті народній він залишився національним героєм? – УВАГА! ЧАС!

(Богдан Хмельницький.)

4.3. Назвіть, будь ласка, ім’я легендарного козака, прозваного турками Урус-шайтаном, тобто українським чортом. Відомо, що він виходив переможцем 54 рази із проведених 55 битв. – УВАГА! ЧАС!

(Іван Сірко.)

5.3. Назвіть, будь ласка, хто вважається автором першої української Конституції? – УВАГА! ЧАС!

(Пилип  Орлик.)

6.3. Він був першим українським гетьманом, який незмінно тримав гетьманську булаву протягом 8081 дня. Цей період характеризувався економічним розвитком України-Гетьманщини, стабілізацією соціальної ситуації, піднесенням церковно-релігійного життя та культури.

Походив з шляхетського роду. Навчався в Києво-Могилянській колегії. Певний час жив і навчався в Варшаві, Парижі, відвідав Німеччину та Італію, де слухав лекції в Падуанській академії. На початку XVIII ст., в умовах Північної війни (1700—1721), гетьман в союзі з польським королем Станіславом Лещинським та шведським королем Карлом ХІІ здійснив спробу реалізувати свій військово-політичний проект, метою якого був вихід з-під протекторату Московської держави і утворення на українських землях незалежної держави. Його портрет є на купюрі номіналом 10 гривень. Назвіть, будь ласка, ім’я цього гетьмана. УВАГА! ЧАС! (Іван Мазепа.)

Ведучий. Це було останнє питання на сьогодні. Нагадую кожна правильна відповідь оцінюється в один бал. Просимо журі підвести підсумки всіх конкурсів.

А поки журі підводять підсумки, всіх присутніх у цьому залі вітають __________________________________________________________________________ (номер художньої самодіяльності від глядачів)

Ведучий. Слово для привітання надається гостю нашого свята _____________________________________________________________________

Ведучий. Для підведення підсумків і нагородження переможців гри слово надається голові журі _______________________________________________.

Ведучий. Отже, ми вітаємо переможців і учасників гри бурними оплесками.

На цьому наше свято закінчено. Хай Вам щастить!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розвиток і саморозвиток професійної креативності вчителя »
Ілляхова Марина Володимирівна
36 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись