Сценарій фіналу міського турніру «Знавці міста Херсона» 2019 « Місто наших мрій»

Опис документу:
Театралізовані засоби позитивно впливають на учнів. Кожен наш конкурс – це реконструкція історичних подій за допомогою театралізованого дійства, це можливість учням віртуально потрапити в минуле, відчути себе учасниками історичних подій

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Херсонський Будинок Дитячої та Юнацької творчості

Обласний ( заочний) конкурс сценаріїв та методичних розробок виховних заходів «Перлина натхнення» серед педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних та професійно – технічних навчальних закладів

номінація « Національно – патріотичне виховання ( краєзнавчі свята)»

« Місто наших мрій»

Сценарій фіналу міського турніру «Знавці міста Херсона» 2019

Виконавець

Пулинець Маргарита Анатоліївна

методист Херсонського Будинку

дитячої та юнацької творчост

Херсон 2019

Сценарій фіналу міського турніру «Знавці міста Херсона» 2019

Святково прикрашена зала. До початку дійства лунає музика.

На фонограмі – сигнал до початку.

I блок

1й Ведучий: Доброго дня, шановні гості, конкурсанти, керівники. Вітаємо вас на фіналі міського турніру «Знавці міста Херсона 2019» .

2й Ведучий: Дорогі друзі! У нашому залі присутні команди навчальних закладів міста Херсону. Дозвольте привітати переможців першого туру міського турніру «Знавці міста Херсона», які сьогодні будуть змагатися у фіналі. Ми раді бачити і тих хто вперше прийшов на фінал турніру, і тих, хто грав з нами у тому році.

1й Ведучий: Вітаємо команди учасників, переможців першого етапу.

2й Ведучий: Поаплодуємо учасникам турніру та їх керівникам.

1й Ведучий: Ми завжди раді бачити на нашому турнірі гостей. Сьогодні ми маємо честь вітати …

2й Ведучий: Шановні учасники, хочу представити вам людей, які будуть оцінювати ваші відповіді. Поважне журі у складі:

1й Ведучий: Команди готові до змагання, розпочинаємо!

II блок

( звучить мелодія) ( слайд на екрані - Старий Херсон ( Грецьке передмістя)

Ведучий Данило: Розпочинаємо турнір «Знавці міста Херсона»…Але, не розумію, де моя соведуча Катерина?

( виходить Катя одягнена в « гречанку»)

- У чому справа? Де офіційний стиль? Чому ти так одягнена? Наш турнір присвячений місту Херсону, а не Греції…

Ведуча Катерина: Так, але чи знаєш ти, Даню, що саме справжнім скарбом нашого краю є - Грецька історія Херсона ?– Це сама назва нашого міста на честь грецького Херсонесу, його планування, старовинне Грецьке передмістя та багато інших пам'яток… Це і перший величний храм нашого міста від часів його заснування, унікальний Греко-Софіївський собор, який заснували греки – переселенці з острова Хіос.

Ведучий Данило: Да, дійсно Херсонщина - прадавній український край Тут усе дихає історією. Мальовнича антична Гілея і старовинне княже Олешшя, могуття Дніпра – Славути і неприборкана сила Чорного моря.

Ведуча Катерина:

Ось пригадуються такі рядки нашого херсонського поета:

Знаю — медом сонця, ой Ладо,В твоїм древнім тілі — весна.О моя степова Елладо, Ти й тепер антично ясна.

Д: Херсон – місто, з якого все починалося: Ришельє, Дерібас, Ушаков та Суворов, Ганнібал та Потьомкін, Корсаков і Тарле… Своїми руками люди змінювали хід історії, будували майбутнє цієї землі, цього міста…

( на слайді засновники міста. Зупиняємося на фото Джо́на По́ль Джонса)

К: Тож і розпочнемо ми нашу подорож у минуле, саме з першого конкурсу «Заснування міста Херсона.» А допоможе нам - один із засновників американських ВМС, контр-адмірал російського флоту командувач вітрильної флотилії Чорного моря, почесний козак Війська Запорозького Низового Джо́н По́ль Джонс

Джо́н По́ль Джонс : Ми починаємо морський бій. Пам'ятайте: Моряк повинен бути перш за все воїном, однаково здатним боротися і на морі, і на суші. Пропоную вам пройти перше випробування. Прошу, панове командувачі, підійти до мене. Я сподіваюся, що ви всяке вживайте старання, щоб для своєї команди завоювати додаткові бали. Проявіть спритність і хоробрість, стріляйте в ворожі кораблі з такою вправністю, щоб не втратити свій постріл.

Умови конкурсу: Конкурс капітанів. Капітани команд мають право на 2 постріли. (По 2 питання). Конкурс передбачає як індивідуальну роботу капітана, який може здобути 4 додаткових бали для своєї команди, відповівши вірно на 2 поставлених питання, так і роботу команди (без капітана), яка буде виконувати завдання з вікторини (10 питань)

III блок

( на слайді картинки Старого Херсону)

( вуличний гомін, тупотіння коней…базарна площа.. бігають хлопці – зазивали, виходять губернські дамочки купляють газети, сідають за столики, обговорюють…)

Хлопці кричать:

- « Херсонские новости…», успейте купить нашу газету…

- Стрижка бороды, завивка усов или подстригание бровей , лечение волос с помощью пиявок…

- Сенсация: губернатор Ердели стал свидетелем падения небесного чуда, настоящего метеорита.

Діалог Губернських дамочок:

 • Я слышала, что Огненный шар пролетел словно молния, осветивши все вокруг. Метеорит (7,5 килограмма), нарекли «Мигея», доставили лично Александру Семеновичу.

 • Да-да, и говорят, что Он отправил его в Петербург для исследования профессору Семашко…

- А вы слышали, что мещанин Медведовский нашел в своем дворе какой-то источник с многочисленными золотыми песчинками?

- НО! К большому огорчению хозяина и к неописуемой радости соседей, «золото» оказалось всего-навсего блестками серного колчедана гранита или, как его еще называют, «гнилым камнем».

- А говорят, что НЕКАЯ дамочка, представившаяся баронессой Будберг ограбила ювелирный магазин Крамеровых.

 • Кошмар, вы знаете, это бриллиантовый набор стоимостью 23 тысячи рублей…

Хлопець: ( забігає хлопець з газетою)

«Херсонский вестник», спешите купить «Херсонский вестник»… Восторженный почитатель изливается в любви к кинематографу!

( діалог губернських дамочок продовжується)

 • «Что же составляет отличительную черту херсонских улиц? Иллюзионы! Они наполняют весь город…Если вы видите яркий свет, радугу электролампионов, если вдали мелькнет приветный огонек, знайте, это биоскоп. Одним словом, единственное светлое место — это иллюзион».

 • Ой, послушайте: «Самые последние новинки»: «В модно-галантерейном магазине Б.Закса (Херсон, Суворовская улица) получены модные зонтики, шляпки, шелковые и сатиновые юбки, французские цветы и перья для шляп.

 • Да, еще новость: столичные модницы попытались сделать обиходом женской моды изобретенные ими «юбко-брюки».

 • Слышала – слышала, а знаете города Херсонской губернии ответили на это как посягательство на предмет истинно мужского туалета и начались беспорядки.

 • Да да …Николаевскую модницу отбил целый отряд полиции, а в Одессе потребовалось вмешательство конных городовых.

- Ой, вчера у нас попытка показа новой одежды на Военном форштадте безуспешно провалилась

Ведучий Данило: Мабуть, немає такого херсонця, якому не хотілося б заглянути краєчком ока за тайною завісою історії нашого міста, щоб побачити його прижиттєвий вигляд двовікової давності.

Ведуча Катерина: Таємниці, цікаві події, люди... Бурхливий потік життя А якщо провести Паралелі між минулим і сучасністю …Пропоную губернським дамочкам побувати на сучасному показі мод…(виступ модельного агентства Олександри Сікоєвої - Книга)

Ведучий Данило: Тема другого конкурсу « Губернські таємниці»

( у формі «Вірю – не вірю» , конкурс проводять губернські дамочки)

IV блок ( Відео – сюжет про футуристів. Сидять за столом герої: Маяковський, Кручених, Бурлюк )

Бурлюк:

Душа — кабак.

А небо — рвань.

Поэзия — истрепанная девка.

А красота — кощунственная дрянь.

Кручених : «Только мы — лицо нашего времени. Рог времени трубит нами в словесном искусстве

Бурлюк: «Мы — футуристы, воспеваем культуру городов, мировую динамику, массовое движение, изобретения, открытия, радио, кино, аэропланы, электричество — словом, все, что дает нового современность»..

Маяковский (выходит и обращается к публике ): «Тех, кто считает, что им сегодня придется принять участие в скандале и поработать руками, я должен разочаровать: им придется потрудиться мозгами».

«Вошел к парикмахеру, сказал спокойный: «Будьте добры, причешите мне уши». Гладкий парикмахер сразу стал хвойный, лицо вытянулось, как у груши

Крученых: Наше выступление в Херсоне было назначено в зале Народного дома. Билеты раскупили в один миг. Многие херсонцы понятия не имели о футуризме, но шли на него, тешась мыслью быть свидетелем скандала..

Бурлюк: Что здесь произошло! Зал взорвался. Одни свистели и топали, другие аплодировали до боли в ладонях. Поднялся неистовый шум и гам, который еле-еле перекрывали свистки городовых.

Маяковский: А в общем, футуристический вечер в Херсоне удался. Гимназисты, студенты, курсанты мореходного училища провели нас до самой Лондонской гостиницы.

Ведучий Данило: Троє молодих людей - самовпевнених до виклику, категоричних в своїх судженнях і в той же час своєрідно талановитих несли пафос нового світовідчуття, проголошували свої футуристичні ідеї

Ведуча Катерина: Давня назва нашої землі – Гілея – стає знаменом футуристів - Олексій Кручених, Давид Бурлюк, Володимир Маяковський, Велімир Хлебніков – усесвітньо відомі поети і художники, вони влаштовували епатуючи виставки, писали вірші, видавали футуристичні книжки в Херсоні і Каховці.

Ведучий Данило: У другій половині ХІХ ст. у губернському Херсоні посилюються українські течії, поступово поширюється інтерес до української етнографії, мови, фольклору. З’являються речники національної культури: Дмитро Маркович, Феофан Василевський, Дніпрова Чайка, Борис Грінченко…

Ведуча Катерина: Від класики – до модерну та літературного авангарду, від любовної романтики – до гострих соціальних тем…. І сьогодні традиційно проходять зустрічі херсонських майстрів слова .

Ведучий Данило: Так, На «Поетичній шафі» відбувається традиційний творчий батл! Поети та прозаїки «міряються» римами. І сьогодні ми запросили талановиту херсонську поетесу Альону Мовчан.

Ведуча Катерина: Херсонщина завжди славилася своїми талановитими людьми. Серед них були і політики, і науковці... З поміж людей, що є окрасою землі Херсонської видатні поети і письменники, музиканти та співаки, актори та режисери, художники та театрали.

Ведучий Данило: І ми продовжуємо наш турнір «Знавці міста Херсона» і оголошуємо третій конкурс « Видатні люди нашого краю» або «Херсон – місто талановитих людей».

Ведуча Катерина: Умова: ( конкурс проводиться у формі « Люмену») Розгадавши правильну відповідь у вас відкриється ключова фраза за яку ви отримаєте додаткові бали. На виконання завдання у вас 5 хвилин

V блок

(на слайді Природа Херсонщини, карта Херсону) звучить українська мелодія…виходять дівчатка в українських костюмах в руках тримають стрічку ( зелений, жовтий, синій колір), рухаються в танку)

Голос за кадром: Коли Бог створював Землю, він довго плекав свій задум. Коли ж округла основа була готова, Творець взяв її в свої могутні руки, присунув ближче Сонце, щоб було світло, але не дуже близько, щоб було не так гаряче, взяв все найпрекрасніше, що зміг вигадати і склав все це на поверхні нової планети в самому центрі. Там були дуже глибокі моря, найвищі гори, величезні річки і безкрайні пустелі, дрімучі ліси, озера, вируючі вулкани і небезпечні болота… І почав Творець розподіляти все це по всьому світові:

Перша україночка:… кому гори і трохи лісів,

Друга україночка: …. кому багато пустель і трішки озер,

Третя україночка: …а кому – суцільне море і океан…

Голос за кадром: Всім все видав і залишився собою задоволений. А потому, майже закінчивши роботу, звернув свій погляд на центр світу і помітив, що там залишився нерозподілений надлишок.

Перша україночка Тоді він посміхнувся, провів рукою і рівномірно розподілив усе те, що залишилося, там, де воно і лежало: два моря, дев’ятнадцять річок, величезні ліси і плавні, сотні озер і жменю островів (

Друга україночка: Маленьку пустелю насипав з річкового піску, а із залишків глини зліпив великі крутосхили. Це був останній штрих. Подивився на все це і сказав: «Добре». І поцілував своє творіння там, де закінчив роботу.

Третя україночка: І після цього пішов створювати тварин, птахів і людей. Так утворилася Херсонщина. Розуміючи всю важливість задуму Творця, люди так і стали малювати карту світу. Весь світ навколо, а по центру, трохи вище середини – Херсонщина. Земля, поцілована Богом.

Перша україночка Звичайно, це легенда. Тому що всі дорослі люди розуміють, що просто так зрушити сон – не можна.

Друга україночка: Це вигадка. Все інше – правда. Від батьків і дідів нам дісталася унікальна земля.

Третя україночка Тут, завдяки емоційним, веселим і засмаглим людям, зародилися дивні колоритні традиції , «південна мова» і пісня…

1й Ведучий: Продовжуємо подорож…І зараз команди відправляються по маршруту, де їх чекають цікаві відкриття… Отже, розпочинаємо конкурс « Пізнаємо Херсонщину разом».

2й Ведучий:: Умова: Вікторина містить 5 тем, а саме «Революція на Херсонщині», «Друга світова війна», «Пам’ятки історії», «Природоохоронні об’єкти Херсонщини», «Херсонщина доби Незалежності». Учасникам з кожної теми буде поставлено по 4 питання, за кожну правильну відповідь команда отримує по 1 балу. Максимальний бал 20. У вас 7 хв.

1й Ведучий: Подорож – це завжди відкриття. Подорожуючи, ми відкриваємо для себе світ, а себе – світові.

2й Ведучий: Наступний конкурс Реклама « Херсон – місто зустрічі» ( театральний, пісенний, молодіжний, науковий, літературний, спортивний).

Критерії оцінювання: Розкриття теми (5 б.) - (чим займається, де знаходиться, що цікавого можна дізнатися), викликати інтерес у глядачів до теми (5 б.), музичний супровід (використовуються анімаційні та звукові ефекти), презентація тощо (2 б.). Оригінальність та креативність (5 б.), Висновок (2 б.). Максимальний бал 20. У кожної команди є від3 до 5 хв.. Починаємо!

1й Ведучий: Тільки відправившись у подорож, ми можемо побачити своїми очима далекі країни та міста, про які так багато чули або читали. Або подорожуючи по просторам історичного краєзнавства доторкнутися до історії свого міста, своєї держави.

2й Ведучий : А у нас в гостях Микола Шумбасов – людина, яка любить подорожувати, пізнавати та головне - заряджати своєю енергією, позитивом, любов’ю до життя. Інструктор із туризму, член Всеукpаїнської асоціації гідів ( виступ М. Шумбасова)

1й Ведучий: Херсон – славне місто. І нікому не дано прочитати місто до кінця, бо в нім - і невідома будучина, і таїна минувшини, і непоясниме відчуття гордості В: Любити рідний край - означає шанувати історію та людей, які її творять….

2й Ведучий: Це місто Твоє і Моє, кожного із нас. Херсон – місто для життя!

1й Ведучий : Ми хочемо від щирого серця подякувати керівникам команд за здібних вихованців, за гарну підготовку учнів до турніру. Нехай же зараз звучать гучні оплески в знак подяки і шани!

Підведення підсумків. Слово журі. Вручення грамот, подарунків…

Фінальна пісня « Місто наших мрій»

Література

 1. Комунальний заклад "Позашкільний навчальний заклад "Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання" Чернігівської міської ради Інтелектуальний турнір з гри «Що?Де?Коли?». – Режим доступу: http://bezogr.ru/komunalenij-zaklad-pozashkilenij-navchalenij-zaklad-centr-robo.html

 2. Пиворович, Виктор Брониславович. Улицами старого Херсона : [альбом] / В. Б. Пиворович, С. А. Дяченко. - Худож. изд. - Херсон : Вирлич М. А. : Персей, 2002. - 196 с.

 3. http://www.city.kherson.ua/articles/vydayushiesya-lichnosti Видатні постаті міста

 4. http://lib.kherson.ua/Сайт Віртуального проекту "Краєзнавство Таврії"

 5. http://www.mycity.kherson.ua

 6. https://vseosvita.ua/library/universalni-intelektualni-igri-66506.html

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»