Сценарій чемпіонату знавців "Що? Де? Коли?" для учнів 8-11 класів.

Опис документу:
Сценарій районного етапу чемпіонату знавців «Що ? Де? Коли?» серед школярів 8-11 класів. Мета: популяризація та розповсюдження інтелектуальних ігор, залучення до участі в них дітей та молоді, організація змістовного дозвілля. Питання орієнтовані на шкільні знання, логіку, кмітливість.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Сценарій

районного етапу чемпіонату знавців «Що ? Де? Коли?»

серед школярів

Дата проведення:21 лютого 2019 рік

Час:12:00

Місце проведення: Будинок дитячої творчості

Мета: популяризація та розповсюдження інтелектуальних ігор, залучення до участі в них дітей та молоді, організація змістовного дозвілля.

Реєстрація команд учасників

сцена оформлення емблемою «Що ? Де? Коли?»

Добрий день учасники , тренери та гості чемпіонату!

Ми раді вітати Вас на районному етапі чемпіонату знавців «Що ? Де? Коли?».

Дитячі організації шкіл міста представили найкращих знавців для участі в турнірі. Зараз у безкомпромісній боротьбі зустрінуться команди двох вікових категорій.

Тож, МОЛОДША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ, зустрічайте команда__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Та СТАРША ВІКОВА КАТЕГОРІЯ, команда__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Наше почесне журі :

-Методист____________________________________________

- Методист________________________________________________

Слово для привітання надається __________________________________

Але розпочати наш захід я хочу з подій, що відбулися 2014 року на Майдані, їх ще називають «Кривава водохреща», або «Вогнехреща». Це була найгарячіша фаза у протистоянні народу і влади.

Фінальним і найбільш драматичним етапом революції стали події у Києві, в ході яких загинуло більше сотні кращих наших синів і дочок. Низький уклін матерям і батькам, що виховали таких дітей! Згадаймо всіх, хто поклав життя за долю, за волю, за незалежність і свободу нашої з вами єдиної України!

Ми  маємо піклуватися про тих, хто залишився без найдорожчих людей… Без своїх дітей та батьків, сестер та братів, чоловіків і дружин, рідних і друзів… І щоразу, при кожній нагоді, не залишати їх з горем наодинці. Це найменше, що ми можемо зробити для них. Вічна пам’ять героям!

Відео. Тіана Роз «Мамо не плач»

Також сьогодні Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО в Парижі. Мова  –  духовний  скарб  нації. Вона є  найголовнішою ознакою народу,  що  дає  йому право називатися нацією. Саме мова формує і визначає  свідомість,  творить  людину,  культуру,  історію.

Відео « Цікаві факти про українську мову»

Правила:

А зараз ми нагадаємо правила гри! Чемпіонат складається з двох турів по 12 питань. У кожної команди є картки для відповідей, де ви повинні вказати номер команди, який ви отримали на реєстрації, а також номер питання.

Задача команд - дати правильну відповідь на поставлене ведучим питання. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 ігровий бал.

Ведучий оголошує раунд, ставить питання та промовляє слово «Час», після чого починається відлік чистого часу, який дорівнює одній хвилині.

За 10 секунд до закінчення обмірковування звучить сигнал, нагадування командам про близьке закінчення обмірковування.

По закінченні цих 10 секунд, ведучий промовляє слова «Будь ласка здайте відповіді». До закінчення цієї фрази капітани команд повинні підняти догори руку з карткою. Наші «ластівки» передають її суддівській колегії.

У випадку порушення цього правила картки не приймаються. Претензії за рішенням цього питання не приймаються

Переможцем гри є команда , яка набрала найбільшу кількість балів в кожній віковій категорії.

У випадку якщо дві або більше команд, претендують на призові місця, набрали однакову кількість балів, проводиться гра на додаткові питання – перестрілка.

Відповідь вважається не правильною, якщо:

команда дала дві або більше варіантів відповіді;

відповідь надано з недостатнім ступенем конкретизації;

форма відповіді не відповідає формі питання.

Протести з приводу питань не приймаються.

Команди готові?! Тож , ми розпочинаємо перший раунд гри «Що? Де? Коли?»

Раунд І

Увага перше питання!

1.Пересуваючись вглиб пагорба Куюнджик, серед руїн царського двору археолог Леярд відкрив дві кімнати, де було багато глиняних черепків та уламків.Чим слугували ці кімнати у давнину?

Бібліотекою

Питання №2

В 1775 році у Лондоні стали продаватися каучукові кубики. Для чого вони призначалися?

Для стирання надписів — ластики.

Питання №3

Як звали істоту , в імені якої відображався весь словарний запас її господаря?

 Му-Му.

Питання №4

Ці істоти будують «будинки» величезних розмірів. Вчені описують випадок, коли в одному із зруйнованих будівель міг розміститися слон. Чиї це "будинки"?

Терміти

Питання №5

Француз Ноель Лефлер проїздив на машині 19 років, порушуючи тільки одне правило руху. Коли його зупинила поліція, вони не змогли знайти в його автомобілі того, на придбання чого наші люди повинні витрачати місяці, гроші. Чого не було в автомобілі Ноеля?

Водійське посвідчення.

Питання №6

Цей китайський винахід з'явився в Лондоні у 1750 році і став найлютішим ворогом лондонських кебменів. Що це за винахід?

Парасолька

Питання №7

Видають три мільярди щорічно. Страждає півтора мільйона, гинуть понад сім тисяч. А все через НЬОГО, який, на думку Ільфа, однаковий у всіх нездар. Назвіть ЙОГО

Почерк

Коментар: Страждають через нерозбірливого почерку на рецептах, яких видають понад три мільярди. Ільф: "Все талановиті люди пишуть різно, все бездарні люди пишуть однаково і навіть одним почерком".

Джерело (і):

    1. "Наука і життя", 2015-го, N 5. - С. 112.

    2. https://www.livelib.ru/quote/96778-iz-zapisnyh-knizhek-ilya-ilf

Автор: Леонід Климович (Гомель)

Питання №8

Великий альпініст Райнхольд Месснер зізнавався, що піднімався в гори тільки для себе. Тому він і використав носовичок замість НЬОГО. Назвіть ЙОГО.

Прапор

Коментар: Зізнався, що підкорює гори тільки для себе, а зовсім не заради національного престижу: "Мій носовичок і є мій прапор".

Джерело (і): http://mospravda.ru/sport_razdel/article/absolutnoe_solo/

Автор: Леонід Климович (Гомель)

Питання №9

Що було завтра, а буде вчора?

Сьогодні

Питання №10

На так званій пиріжковій тарілці під час правильної сервіровки столу зазвичай знаходяться два продукти. Назвіть одним словом кулінарний виріб, де ці продукти разом.

Бутерброд.

Коментар: Це хліб і масло.

Джерело (і): "Гастроном", 2011, N 1. - С. 4.

Автор: Леонід Климович (Гомель)

Питання №11

На одному майдані в Берліні є мініатюрна скульптура "Політики обговорюють глобальне потепління". Скульптура встановлена ​​так, що час від часу політики опиняються ... У чому?

Відповідь: В калюжі.

Залік: У воді.

Коментар:

    Скульптура дуже мініатюрна.

Джерело (і): http://terramia.ru/goroda-i-strany/neobychnye-skulptury-so-vsego-mira-chast-1/

Автор: Сергій Трофімов

Питання №12

Відомий філософ-сатирик Станіслав Єжи Лєц стверджував, що ковтаючи гачок, риба тим самим заслуговує на покарання, адже цей гачок - ... Закінчіть висловлювання двома словами.

Відповідь: чужа (приватна) власність.

Джерело: С.Лєц «Непричесані думки».

Раунд ІІ

Питання №1

Ця тварина може обходитись без їжі 236 днів (правда у стані сплячки), вона стійка до таких отрут як миш’як і синильна кислота, і тому може з’їсти без шкоди для себе гадюку, а деякі види непогано переносять і високі температури. Назвіть цю добре відому вам тварину.

Відповідь: їжак.

Питання №2

У 20-х роках минулого соліття в наукових інституціях України робилися спроби відновити та збагатити українську мову, якій бракувало термінів у багатьох сферах. Наприклад, у мовознавстві почали побутувати незвичні нам зараз слова: пень - корінь, складня - синтаксис, паросток - суфікс, звучня - фонетика. Спробуйте за хвилину назвати, які два слова ми вживаємо сьогодні замість слів «голосівка» та «шелестівка»?

Відповідь: голосна та приголосна. (Х.Чушак).

Питання №3

Плід цього фрукта дуже корисний: в ньому багато цукру, рідкісна кількість заліза. Серцевина стовбура дерева, на котрому росте плід, - знамените «чорне дерево», з якого виготовляють меблі, духові інструменти і багато чого іншого. Назвіть цей плід.

Відповідь: хурма.

Питання №4

Як сказав Волт Стрітіфф, радіо - єдиний засіб масової інформації, користуючись яким ще ніхто не зіпсував... Чого?

Відповідь: зору.

Питання №5

Бліц питання:

1. Яка кількість ніг у равлика? (одна)

2. Скільки у людини основних органів відчуттів ? ( 5 )

3. Скільки музикантів у квінтеті? (5) 

Питання №6

У 1672 році «государю бив чолом персидської землі армянин Григорій Лусиков скринькою з черв'яками, від яких Це народжується. Назвіть Це?

Шовк.

Питання №7

Вчені богослови Середньовіччя ,вважали, що Вони є спеціальною карою за особливі гріхи. Дивовижно те,що схильність до цих гріхів виявляли переважно у дзвонарів. Тільки у Германії за 30 років загинуло 120 дзвонарів. Що ж це за кара?

Блискавка.

Питання №8

Відомо, що птахи завжди прагнуть влаштувати свої гнізда у безпечних та затишних місцях, щоб гніздо не розорили. Увага, питання! У стовбурах чого звичайно будують свої гнізда сови , які живуть у напівпустинних районах Центральної та Південної Америки?

У кактусах.

Питання №9

Багатьом доводилось та доводиться і зараз боротися з ними. А найнебезпечнішою вважається східна щуряча. Хто вони?

Блохи.

Питання №10

Який вид спорта Петро Вайль назвав Грандіозним та граційним, але з області таких аномалій, як цирк ліліпутів?

Баскетбол.

Питання №11

Автор статті у журналі «Вона» класифікував «героїв» своєї розповіді так: «Сімейство: довгошиї. Вид: повзаючі. Клас: усмоктувальні. Загальна назва:пожирачі бруду». Назвіть цих героїв.

Пилососи.

Питання №12

Аятолла Хомейні заборонив ЇХ у свій час в Ірані, як заняття шкідливе для пам'яті та розумових здібностей людини, а крім цього, виключно мілітаристське за духом. Що він заборонив?

Шахи.

Додаткові питання

1.Володимир Лавриненков згадував, що керівник його групи у Академії , нічого проти Цього не мав, говорив що Це сприяє концентрації та систематизації знань у пам’яті. Що Це?

Шпаргалка.

2.Від цієї зброї індіанців, за свідченнями очевидців, бізон міг знепритомніти, а ведмідь грізлі безпомічно втікав з берлоги, або падав з дерева. Не думаю, що індіанцям був відомий король Річард Левове Серце, в арсеналі котрого ця зброя також була і при її використанні навіть коні присідали на коліна. А що це за зброя? 

Правильна відповідь: Крик.


3. Кажуть, що у ескімосів є до 50 позначення поняття снігу. Але це не єдина особливість ескімосів. Наприклад, Новий рік справляють не тоді, коли ми з Вами звикли. За хвилину назвіть коли ескімоси починають святкувати Новий рік? 
Правильна відповідь :

Коли випаде перший сніг. 
Коментар: як і вказувалось на початку запитання, сніг відіграє важливу роль у житті ескімосів, тому нічого дивного немає в тому, що випадання нового снігу і є початком Нового року.

4.У засушливій Ботсвані люди вітаються словом “пула”, що означає ВОДА, навіть національна валюта цієї країни має назву ВОДА. Назвіть максимально точно, яке слово ми замінили на ВОДА? 
Правильна відповідь : Дощ.

5.Найдавнішою книгою на світі визнаний папірус Прісса, який був створений в 3350 році до нашої ери. В ньому зазначається, що молодь не хоче робити ЦЕ. А, що саме не хотіла робити молодь у часи Прісса? 
Правильна відповідь: Здобувати знання .

6. Усе почалося з диму, який отримували при спалюванні гілок і деревини певних порід, а закінчувалось речовинами в зовсім іншому агрегатному стані. Назвіть ці речовини, найбільш відома з них під № 5.

Правильна відповідь: Духи.

7.У столиці України могла б виникнути плутанина із деякими адресами, адже відразу 4 вулиці носять однакову назву. Тому доводиться додатково вказувати район або індекс. Скажіть як називаються ці вулиці. 

Правильна відповідь: Шевченка

8. Кажуть, жінка на борту корабля не дуже хороший знак, а от Російські космонавти вважають навпаки і тому пишуть на своїх ракетах жіноче ім’я, яке з дитинства асоціюється у нас із дуже меланхолійною дівчинкою. Назвіть це ім’я. 
Правильна відповідь: Таня

9.На якому предметі, згідно місцевих ідіоматичних виразів, англійці сидять, українці та росіяни – висять, французи вішаються, а іспанці приклеюються?  Правильна відповідь: На телефоні.

10.Закінчіть діалог в туристичному агенстві: 
- Працюю, як кінь зранку й до ночі. Куди ж мені поїхати відпочити, щоби нарешті таки відчути себе білою людиною? 
- Поїдьте в ... 
Куди порадив йому поїхати туроператор? 
Правильна відповідь:

в Нігерію , Африку

11.Який заклад жартівники називають “ГЛАМУР - ТОСТЕР” ? 
Правильна відповідь: Солярій.

12.Ті ж самі жартівники кажуть так: «В дитинстві людину-павука часто в якості покарання ставили у правий (пропуск) кут» Яке слово тут пропущене? 
Правильна відповідь: Верхній

13.Кожний народ має свої звичаї. Так в Тунісі наречений повинен подарувати перед весіллям своїй нареченій білий весільний кошик. Там знаходиться біла свічка з підсвічником, білі рукавички, біла подушка, а також два предмети, від котрих українська наречена отримала б шок. Що це за предмети? 
Правильна відповідь: Білі тапочки.

14.Раніше так називали підвищення курсу цінних паперів, векселів, грошей. Звідти пішла назва паніки, що починалася за такої ситуації. А як називається ця паніка? 
Правильна відповідь: Ажіотаж.

15.Чому хворих у Стародавньому Римі виносили на людну вулицю?
Щоб кожен перехожий міг запропонувати спосіб найшвидшого лікування хворого.

17.Закінчіть відомий афоризм: “Щоби стати багатим, потрібно три речі: розум, талант і ...” Назвіть третє. 

Правильна відповідь: Багато грошей

Ведучий: А зараз зустрічайте вокальний колектив Будинку дитячої творчості «Карамельки», пісня «А в Україні».

Церемонія нагородження.

Хочу побажати всім присутнім учасникам всебічно розвивайтесь, цікавтесь новими розробками у науці і показуйте, що ви всебічно розвинені та ерудовані особистості.

Наш чемпіонат добіг до кінця. До нових зустрічей!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»