СЦЕНАРІЙ "9 ЛИСТОПАДА — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ"

Опис документу:
Виховувати інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства, в якому народ передає свою мудрість, культуру, традиції.Створити атмосферу доброзичливості. Сприяти усвідомленню значення рідної мови; виховувати прагнення передати нащадкам наш скарб — українську мову.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Учитель

9-го листопада ми з вами відзначили велике свято − День української писемності та мови.

6 листопада 1997 року було підписано Указ Президента України, у якому говориться: "На підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливості ролі української мови в консолідації суспільства постановляю: "Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця". Ми долучилися до урочистого відзначення цієї славної дати. І протягом тижня доводили знову і знову, що мова — це безцінний дар, який треба шанувати, як батька і матір, родину і батьківщину..

Ведуча (Маша). Рідне слово… Скільки в тобі чарівних звуків, животворного трепету і вогню! Скільки в тобі доброти і лагідності, мудрості земної, закладеної ще славними вільнолюбними предками. Що може бути дорожчим для людини, як рірне слово? Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

Ведуча (Аня). Ми переконані, що тут зібралися справжні українці, шанувальники рідного слова, знавці бездонної скарбниці нашого фольклору, української пісні. Тож запрошуємо всіх вас на свято української мови, яка є міцним корінням нашої вічно живої культури.

Пісня 7 клас

Ведуча(Маша). Стаття 10 Конституції України встановила, що державною в Україні є українська мова. Це означає, що:

Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України.

Мелодійна ніжна, соловʼїна – не вистачить слів, щоб описати нашу рідну українську мову. Сьогодні нею розмовляють близько 45 мільйонів людей, і вона входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.

Ведуча(Аня). Як чудово, коли народ зберігає мову. Адже мова – це показник існування нації. Поки існує мова, існує народ.  Наш обов’язок — постійно вчитися, щоб знати і правильно користуватися мовою як в усному, так і писемному мовленні. Ніколи не зупинятися у вивченні мови. «Усі головні європейські мови можна вивчити за шість років, свою ж рідну — треба вчити ціле життя», - говорив Вольтер. Чи все знаєте ви про українську мову?

Відео «Цікаві факти»

Вчитель(підсумки тижня)

Ведуча (Маша). Зачинателем сучасної української літературної мови вважається І. П. Котляревський, який вперше пристосував правопис до вимови. До появи славнозвісної «Енеїди» Котляревського часто можна було чути, що, мовляв, українська мова придатна лише для хатнього вжитку.

Котляревський першим заявив, що мова нашого народу багата, гарна і гідна того, щоб стати мовою літератури та науки. Для українців він є творцем своєрідної енциклопедії народного українського побуту тих часів.

Ведуча(Аня). А основоположником сучасної української літературної мови вважається Т. Г. Шевченко.

Він удосконалив, відшліфував і продемонстрував світові дорогоцінне каміння – мову простого, пригнобленого тоді народу України.

Все його життя і творчість були присвячені українському народу.Письменник залишив нам свої неоціненні духовні надбання — твори і світлу добру пам’ять про себе. Його щире сталеве слово підіймало на боротьбу за волю, утверджувало національну свідомість нашого народу. Він так сказав:

Одна вона у нас така -

Уся співуча і дзвінка,

Уся плакуча і гримуча

Хоч без лаврового вінка.

Пісня 10 клас «Мова єднання»

Ведуча (Аня). Мова – це показник культури людини. Недаремно говорять: «Заговори, щоб я тебе побачив». Зречення рідної мови, зрештою, призводить не тільки до мовної деградації, а й до самознищення особистості. Тож бережімо, шануймо рідну мову – цей невмирущий голос України.  Тож плекаймо чудовий сад української мови, донесений до нас із глибини віків. Шануймо ж мову наших предків, мову Шевченка і Франка. Нехай вона стане мовою наших дітей і онуків, мовою наших нащадків, щоб не зникла Україна, не зник великий материк у слов’янському морі.

Ведуча (Маша). Сьогодні ще актуальніше звучить голос нашого відомого поета Василя Симоненка «Без мови, без святості душі, без думки про завтрашній день немає громадянина». Сьогодні ми зі щирими словами звертаємось до Господа, щоб він оберігав нашу мову, нашу батьківщину, наш народ. Щоб, нарешті, на нашій землі запанував мир і спокій, щоб матері не оплакували синів, як гинуть на своїй же землі. Щоб наші вороги усвідомили, що ми-єдиний народ, що Україна- сильна, єдина і неділима і ніколи і нікому не вдасться поставити її на коліна.

Пісня 9 клас «Заспіваймо пісню для України»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
490 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.