Шахи і шашки в школах Мурованокуриловеччини, 2006

Опис документу:
На допомогу методисту позашкільного закладу

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Мурованокуриловецький районний Будинок

дитячої та юнацької творчості

Шахи і шашки

в школах

Мурованокуриловеччини

Вісник шахово-шашкового клубу «Дебют»

2006 рік

У номері:

Підготовка спортсменів-розрядників у шахово-шашковому гуртку

районного Будинку дитячої та юнацької творчості (2002-2006 роки) ……………......3

Першість РБДЮТ з шашок-64 «Принцеси шашок» і з шахів «Королеви шахів».....4-5

Змагалися шахісти...………………………………………………………………………5

Обласні баталії серед шашкових вундеркіндів…………………………………….…5-6

Незвичайна команда з 4-А класу ……………………………………………………...6-7

Першість РБДЮТ, присвячена 170-річчю з дня народження першого чемпіона

світу з шахів Вільгельма Стейніца………………………………………………….…7-8

Турнір, присвячений 110-річчю проведення першого чемпіонату світу

міжнародних шашок …………………………………………………………………...8-9

Першість Мурованих Куриловець з шашок ……………………….………………..….9

На шахових діагоналях ……………………………………………………….……....9-10

Захоплення Юрія Попова …………………………………………………………..…..10

Підсумки шашкового конкурсу …………………………………………………….10-11

Марійка Білоус і Сергій Мосендз – чемпіони області ……………….……………….11

"Диво-шашкам" – 40 років ……………………………………………….…………11-12

Особиста першість РБДЮТ з шашок-64 …………...………………………………….12

Присвячено ювілею …………………………………………………………………12-13

Дебют Третяків ………………………………………………………………………13-14

Підготовка спортсменів-розрядників

у шахово-шашковому гуртку

районного Будинку дитячої та юнацької творчості

(2002-2006 роки)

Кількість підготовлених розрядників

2002

2003

2004

2005

2006

Російські шашки

ІІІ розряд

ІІ розряд

І розряд

22

1

-

18

15

7

15

8

4

37

13

5

34

9

5

Міжнародні шашки

ІІІ розряд

ІІ розряд

І розряд

1

-

-

15

-

-

8

5

-

18

7

5

8

5

5

Шахи

ІІІ розряд

ІІ розряд

І розряд

18

-

-

9

5

1

10

2

3

26

8

5

11

8

1

1-17 лютого 2006 р.

Першість РБДЮТ з шашок-64 «Принцеси шашок» і з шахів «Королеви шахів»

Турніри принцес і королев

В шахово-шашковому клубі "Дебют" Мурованокуриловецької загальноосвітньої школи №1 завершилися турніри з шахів і шашок серед дівчат – гуртківців районного Будинку дитячої та юнацької творчості, присвячені весняному святу – 8 Березня.

Звання "Принцеси шашок" виборювали 85 учасниць турніру. Протягом трьох тижнів за шашківницями мудрували і початківці, і розрядниці з 3 – 11 класів. Норма третього спортивного розряду підкорилася шестикласниці Купратій Ользі, семикласницям Майстровій Регіні і Шевчук Олесі та одинадцятикласницям Чупеєвій Катерині, Якимовській Олені, Кухар Олесі і Школьній Юлії. Четвертий спортивний розряд присвоєно четвертокласницям Ініваткіній Лізі, Онищак Вікторії, Добровольській Ірині і Марусіч Аеліті, п’ятикласниці Недобейко Анні, семикласницям Бабій Ілоні, Шимковій Юлії і Боднар Яні, восьмикласниці Превор Тетяні, дев’ятикласницям Слободянюк Аліні і Мельник Юлії та одинадцятикласницям Шевчук Тетяні, Гордєєвій Тетяні і Боднар Лесі. Впевнено провела всі партії чемпіон школи і віце-чемпіон району другорозрядниця Аліна Качуровська. Друге місце зайняла Ольга Купрата, а третіми фінішували третьокласниця Юлія Купрата і четвертокласниця Марійка Білоус, які в цьому році значно додали в класі гри.

В турнірі "Шахових королев" перемогу святкувала дев’ятикласниця Юлія Гайда. На другому місці фінішувала одинадцятикласниця Вікторія Оліщук, а на третьому – четвертокласниця Ірина Мількевич.

Всі переможці в своїх номінаціях нагороджені дипломами районного Будинку дитячої та юнацької творчості (директор Людмила Василівна Григораш), грошовою премією та пам’ятними медалями районної дитячо-юнацької спортивної школи, яку очолює Анатолій Олександрович Ціона.

Гуртківці щиро дякували спонсорам шахового і шашкового турнірів – підприємцям, палким прихильникам інтелектуальних ігор, Жанні Миколаївні Вакуляк і Валентині Дмитрівні Білохатнюк. Адже саме вони виступили ініціаторами і відгукнулися на всі намагання організатора цих змагань знайти спонсорську допомогу. В подальшому сподіваюсь на підтримку іншими підприємцями та партійними організаціями району юних інтелектуалів з шахово – шашкового клубу "Дебют".

Турнір з шашок ( 89 учасників, швейцарська система, 7 турів)

Місце

Прізвище та ім’я

Розряд

Сума очок

1

Качуровська Аліна

ІІ

15

2

Купрата Ольга

ІV

14

3-4

Купрата Юлія

ІV

12

3-4

Білоус Марія

ІІІ

12

5-6

Якимовська Олена

б/р

12

5-6

Онищак Віта

б/р

12

7-11

Марусіч Аеліта

б/р

11

7-11

Школьна Юлія

ІV

11

7-11

Кухар Олеся

б/р

11

7-11

Чупеєва Катерина

ІV

11

7-11

Майстрова Регіна

ІV

11

Турнір з шахів ( 16 учасників, кругова система)

Місце

Прізвище та ім’я

1

Гайда Юлія

2

Оліщук Вікторія

3

Мількевич Ірина

4

Превор Тетяна

5

Андрущак Марина

6

Білоус Марія

7

Купрата Юлія

1березня 2006 р

Змагалися шахісти

Відбулися районні змагання з шахів серед школярів. Чемпіонами стали: першорозрядник Олег Тригуба, другорозрядники Сергій Мосендз та Вікторія Оліщук (Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ступенів №1), третьорозрядники Михайло Новак і Антон Липовий (Галайковецька СЗШ І-ІІ ступенів) і четверторозрядниця Ганна Коваль (Долинянська СЗШ І-ІІ ступенів), які виграли всі партії.

В командному заліку перемогли шахісти Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1 і Галайковецької СЗШ І-ІІ ступенів. На другому місці команди Обухівської СЗШ І-ІІІ ступенів і Дружбівської СЗШ І-ІІ ступенів, а третє місце зайняли команди Рівненської СЗШ І-ІІІ ступенів і Долинянської СЗШ І-ІІ ступенів.

Норму ІІ спортивного розряду виконали: Сергій Білик (Рівненська СЗШ І-ІІІ ступенів), Олексій Гончарук і Анастасія Бондар (Обухівська СЗШ І-ІІІ ступенів), Михайло Новак і Антон Липовий (Галайковецька СЗШ І-ІІ ступенів). Третьорозрядницею стала Ганна Коваль (Долинянська СЗШ І-ІІ ступенів).

Переможців відзначено грамотами відділу освіти райдержадміністрації.

16 квітня 2006 року

Обласні баталії серед шашкових вундеркіндів

В обласному турнірі «Диво-шашки» серед шкільних команд, вік учасників яких не перевищував 14 років, взяла участь команда районного Будинку дитячої та юнацької творчості нашого району в складі учнів Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1 першорозрядників Віталія Бернади і Ярослава Каплунського (обидва із 7-Б класу) та другорозрядників Івана Івінського (4-А клас) і Марійки Білоус (4-Б клас).

Серед 14 команд, половину з яких складали команди міста Вінниці, наші шашкісти зуміли вибороти почесне четверте місце, поступившись тільки командам вінницьких шкіл №23 і №15 та минулорічному чемпіону області – команді Бершадської СЗШ №1. Причому нинішньому чемпіону області – команді школи №23 наша команда поступилася з рахунком 3 : 5, що є почесним для наших шашкістів.

В особистому заліку на третій дошці Івінський Іван зайняв третє місце. Його нагороджено грамотою управління у справах молоді та спорту Вінницької обласної державної адміністрації.

Шашкові турніри 2005-2006 навчального року для гуртківців завершилися. Нині на заняттях гуртка юні вундеркінди аналізують свої партії, успіхи та прорахунки, поглиблюють теоретичні знання, щоб в наступному навчальному році долати нові вершини.

Призер обласних змагань Іван Івінський

25 квітня 2006 року

Незвичайна команда з 4-А класу

З 9 березня по 5 квітня в шаховому клубі “Дебют” Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1 відбулась командна першість серед школярів – “Біла тура–2006”. У турнірі взяли учать 11 команд – переможці та призери класних змагань.

Переможцями першості школи стали учні 4-А класу (класовод Марія Петрівна Войт). Ця незвичайна дружна команда в складі Ярослава Кондратюка, Івана Івінського, Андрія та Володимира Баланів і Альони Домінас зуміла випередити старших і більш досвідчених суперників завдяки наполегливій боротьбі за кожне очко, за кожну позицію на шахівниці. Друге місце, поступившись чемпіону всього на півтора очка, посіли представники 6-А класу Артем Литус, Олександр Школьний, Дмитро Гунчак, Олексій Нагорняк і Ольга Купрата. Шахісти з 7-Б класу замкнули трійку призерів.

В особистому заліку на першій дошці не мав собі рівних семикласник Віталій Бернада, який виграв усі партії і став абсолютним чемпіоном На другій дошці в досить напруженій принциповій боротьбі між шестикласником Олександром Школьним і семикласником Олександром Гуцолом перемога дісталася першому. На третій дошці переміг семикласник Юрій Попов, а на четвертій найсильнішим був семикласник Валентин Цішковський. Серед дівчат кращий результат продемонструвала, восьмикласниця Тетяна Превор, котра виступала на п’ятій дошці. Вона зуміла вирвати перемогу в принциповій партії з четвертокласницею Альоною Домінас.

Командні ігри "Біла тура" проводяться в Україні щорічно, починаючи з 1968 року. Прикро, що в нашому районі останнім часом забули про них. Тут доречно згадати слова чемпіона світу Михайла Таля "Всі ми з кожним роком старіємо. Старіють і турніри, в яких ми граємо. Не старіє тільки "Біла тура". Адже навіть найдосвідченішим і сильним її учасникам ніколи не буде більше 14 років".

Зараз найсильніші шахісти Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1 готуються до відповідальних змагань обласного рівня.

03-15 травня 2006 року

Першість РБДЮТ, присвячена 170-річчю з дня народження першого чемпіона світу з шахів Вільгельма Стейніца

Майже місяць жваво тривали турніри з шахів серед гуртківців середньої і молодшої груп районного Будинку дитячої творчості, присвячені 170-річчю з дня народження першого чемпіона світу з шахів Вільгельма Стейніца. Кожного дня школярі сідали за шахівниці і починали свої мандрівки в глибину країни 64 кліток. З кожною новою партією вони грали все сильніше і сильніше.

Серед гравців віком до 14 років чемпіоном впевнено став семикласник Ярослав Каплунський, який проявив свою волю і мудрість, сміливість і точний розрахунок і в результаті досяг успіху. Друге місце зайняв третьорозрядник Артем Литус. Однакову суму очок набрали семикласники Антон Фірманюк і Віталій Бернада. Завдяки кращому результату в особистій зустрічі третє місце виборов А.Фірманюк.

В молодшій групі, вік гравців якої не перевищував 12 років, переможцем стала Альона Домінас. Другим фінішував її однокласник Андрій Балан. Серед переможців також Ярослав Кондратюк. Всі вони є кандидатами на участь в обласних змаганнях.

Переможців змагань нагороджено спеціальною літературою, дипломами районного Будинку дитячої творчості і медалями спортивного товариства "Колос".

Турнір гуртківців віком до 12 років

Місце

Прізвище та ім’я

Розряд

Сума очок

1

Домінас Альона

ІV

12

2

Балан Андрій

ІV

11

3

Кондратюк Ярослав

ІІІ

10,5

4

Івінський Іван

ІV

8

5

Балан Володимир

ІV

5,5

6-7

Білоус Марія

ІV

4

6-7

Купрата Юлія

ІV

4

8

Лесь Ярослав

ІV

2

Турнір гуртківців віком до 14 років

Місце

Прізвище та ім’я

Розряд

Сума очок

1

Каплунський Ярослав

ІІ

18,5

2

Литус Артем

ІІІ

13

3

Фірманюк Антон

ІІ

11,5

4

Бернада Віталій

ІІ

11,5

5-6

Гуцол Олександр

ІІ

11

5-6

Попов Юрій

ІV

11

7

Домінас Альона

ІV

9,5

8

Кондратюк Ярослав

ІІІ

7

9

Школьний Олександр

ІІІ

6,5

10

Гунчак Дмитро

ІV

6

11

Неруш Леонід

ІІІ

4,5

16 травня 2006 р.

Турнір, присвячений 110-річчю проведення першого чемпіонату світу міжнародних шашок

Баталії великих шашок

Міжнародні (стокліткові або великі) шашки – складна і цікава гра. В цьому переконалися гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості, змагаючись в турнірі, присвяченому 110-річчю проведення першого чемпіонату світу.

Змагання проходили в двох вікових групах: серед молодших кадетів (1993-1995 років народження) і міні-кадетів, вік яких не перевищував 10 років. Гравці опановували специфічні правила стокліткових шашок, що значно збагачувало комбінаційну гру. Переконалися, яке велике значення тут набуває гарний «довгий» розрахунок. Гуртківці дізналися, що в міжнародних шашках в початковій позиції білі мають вибір з дев’яти ходів. Чорні, в свою чергу, мають стільки ж відповідних продовжень. Тому вже після першого ходу може виникнути 81 позиція. Це переконало юних шашкістів в потребі дотримання певних міркувань і принципів. Завдяки підготовчій роботі та турнірам все рідше було чути запитання: «Чим відрізняються стокліткові шашки від звичайних?», адже гуртківці перевіряли на практиці отримані на заняттях знання теорії. А ще дітям цікаво було, що вони грають в шашки, в які грають і в Європі, і в Азії, і в Америці, і в Африці, і в Австралії, в шашки, за якими проводяться юнацькі та дорослі першості світу. Адже ці турніри були також своєрідною підготовкою кращих гуртківців до обласних змагань, що пройдуть у вересні. Слід зауважити, що вінницька шашкова школа визнана не лише на Україні, а й за її межами. 14-річний вінничанин Денис Шкатула є діючим чемпіоном Європи серед своїх ровесників, а 12-річна Яна Сіренко – чемпіонка України. Звичайно, щоб змагатися з такими іменитими суперниками, треба дуже добре вивчити цю гру, багато тренуватися. Адже на помилках вчаться. І не тільки на своїх, але й на чужих. Відрадним є й те, що гуртківці вчать також своїх друзів того, що навчилися на заняттях гуртка.

Серед молодших кадетів впевнено лідирували другорозрядники Віталій Бернада і Ярослав Каплунський. Перемога дісталася Я. Каплунському. На третьому місці – Артем Литус. Слід зазначити, що наймолодші учасники змагань – четвертокласники Іван Івінський і Марійка Білоус теж показали умілу гру, боролися в кожній партії за позитивний результат, але програли більш досвідченим суперникам.

В групі міні-кадетів не було рівних другорозрядниці Марійці Білоус, друге місце зайняв Іван Івінський, а на третьому була Альона Домінас. Успішно виступили тут Володимир Балан та дев’ятирічна Юлія Купрата.

Норму другого спортивного розряду виконали А.Литус і І.Івінський. Вершина третього спортивного розряду підкорилася А.Домінас.

Для переможців змагання спілкування з шашками не закінчилося. Незабаром цим шашкістам доведеться захищати честь району на обласних змаганнях.

24 серпня 2006 року

Першість Мурованих Куриловець з шашок-64

В районному Будинку культури відбулися змагання з шашок з нагоди найбільшого національного свята – Дня Незалежності, в яких взяли участь найсильніші шашкісти райцентру Анатолій Краковецький, Василь Гарвасюк, Василь Кадук, Микола Сторожук, а також гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості Сергій Мосендз, Іван Івінський, Андрій і Володимир Балани, Леонід Неруш, Альона Домінас Марійка Білоус. Всього в турнірі грали 4 першорозрядники, 5 другорозрядників і 2 третьорозрядники. Сивочолі та юні любителі фантазували на полях шашківниці. Юним гравцям було чого повчитися в провідних шашкових інтелектуалів райцентру.

Впевнено провів всі партії і набрав 18 очок із 20 можливих нинішній чемпіон району першорозрядник Анатолій Краковецький. Він виграв дев’ять партій і всього дві звів унічию. Друге місце зайняв першорозрядник Василь Гарвасюк. Лише додатковий мікротурнір визначив третього призера. Ним став вихованець старшої групи шашкового гуртка районного Будинку дитячої та юнацької творчості першорозрядник Сергій Мосендз. Четвертою фінішувала десятирічна Марійка Білоус з молодшої групи цього ж гуртка, яка виграла 7 партій із 10. А ще їй підкорилася вершина першого розряду. Це значний успіх обдарованої шашкістки. Змістовну гру демонстрували також Василь Кадук і Микола Сторожук.

В дитячому турнірі перемогу святкувала Марійка Білоус. Друге місце завоював другорозрядник Леонід Неруш, а на третьому третьорозрядниця Альона Домінас.

Переможців відзначено дипломами відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Мурованокуриловецької районної державної адміністрації.

Турнір став гарною підготовкою для наймолодших гравців. Набутий досвід стане в нагоді їм в боротьбі з найсильнішими суперниками на обласних змаганнях серед своїх ровесників. Адже у вересні найсильнішим шашкістам Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1 доведеться змагатися з шашковими інтелектуалами на обласних змаганнях з міжнародних шашок..

Нових перемог вам, юні таланти!

24 вересня 2006 року

На шахових діагоналях

Гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості взяли участь в обласних змаганнях з шахів серед школярів, що відбулися на базі Вінницької міської ДЮСШ №6. Юні ерудити розіграли першість в чотирьох вікових категоріях.

П’яте місце в своїх категоріях зайняли п’ятикласниця Альона Домінас і семикласник Артем Литус з Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1. А переможцями стали вихованці Вінницької міської ДЮСШ №6, які мають гарні успіхи не тільки на обласному, а й європейському рівні. Адже у вересні цього року 10-річний Ілля Нижник зайняв друге місце в Європі серед своїх ровесників і отримав звання міжнародного майстра спорту. За темпами росту майстерності він випереджає вінницького лідера Сергія Федорчука та чемпіона світу українця Руслана Пономарьова.

Також було проведено практичний семінар для тренерів команд та учасників змагань. Своїми думками щодо підготовки до занять та змагань поділився заслужений тренер України тренер МДЮСШ Валентин Францович Чекай. Його цінні поради стануть в нагоді юним шахістам.

28 жовтня 2006 року

Захоплення Юрія Попова

Восьмикласник першої райцентрівської школи Юрій Попов лише минулого року став гуртківцем районного Будинку дитячої та юнацької творчості. З притаманним йому ентузіазмом взявся він наздоганяти своїх однокласників Ярослава Каплунського, Віталія Бернаду, Валентина Цішковського в майстерності гри в шахи та шашки. Регулярно відвідує заняття гуртків, старанно мудрує над цікавими комбінаціями на шахівниці, наполегливо розв’язує шашкові задачі. І тому заняття для нього проходять як одна мить. Юрій завжди останнім покидає шкільний шахово-шашковий клуб «Дебют». Наступного ж дня знову заходить туди, щоб зустрітися з улюбленими слонами, турами, кіньми та іншими шаховими фігурами. А ще розв’язати цікаву математичну задачу чи приклад. Адже до математики він теж не байдужий.

Нині Юрій вже виконав норму першого розряду з міжнародних шашок, має другий розряд з російських шашок та шахів. Нещодавно він зайняв друге місце в турнірі шахістів серед гуртківців Будинку творчості. А ще юний шахіст мріє навчитися так майстерно грати, як його дідусь. Віриться, що незабаром той час, коли Юрій виграватиме в свого шахового кумира.

2 листопада 2006 року

Підсумки шашкового конкурсу

Завершилися баталії шостого Всеукраїнського конкурсу по розв’язуванню композицій і закінчень із практичних партій з шашок-64, який проводила газета «Ладья». В ньому взяли участь 247 чоловік, які представляли всі регіони України. Серед них як досвідчені кандидати в майстри і майстри спорту, за плечима яких вже немало різних конкурсів, так і початківці, для яких ці змагання були першим випробуванням сил і можливостей. Успішно виступили в ньому першорозрядники Віталій Бернада і Сергій Мосендз, які займаються в гуртку районного Будинку дитячої та юнацької творчості. В підсумковій таблиці їх прізвища поруч з переможцями.

Даний конкурс сприяв росту майстерності гуртківців. Приємні зустрічі за розв’язуванням конкурсних завдань проводять також першорозрядники Ярослав Каплунський і Артем Литус, другорозрядники Олександр Гуцол і Юрій Саранчук та інші гуртківці, які є активними читачами газети «Ладья».

4 листопада 2006 року

Марійка Білоус і Сергій Мосендз – чемпіони області

В місті Вінниці пройшла чергова першість з шашок-64 серед студентів і школярів різного віку: юнаки і дівчата (1987-1989 років народження), кадети і кадетки (1990-1992 років народження), молодші кадети і кадетки (1993-1995 років народження), юні надії: хлопчики і дівчатка 1996 року народження і молодші, в якій взяла участь команда районного Будинку дитячої та юнацької творчості.

Після урочистого відкриття турніру головний суддя змагань, майстер спорту Дмитро Сергійович Мариненко включив годинник, і на чорно-білих перехрестях почалися запеклі битви. І це зрозуміло, адже юні учасники боролися за право участі в першості України з шашок-64.

Протягом змагань за шашковими дошками за кожне очко йшла запекла і безкомпромісна боротьба. А до фінішу найменші хлопчики з команди нашого району прийшла з такими результатами: четверте місце, набравши 25 очок із 32 можливих, зайняв другорозрядник Ваня Івінський, якого лише одне очко відділило від трійки призерів. Серед сімнадцяти учасників шосте-сьоме місця тут розділили другорозрядники Ярослав Лесь і Володя Балан.

Серед наймолодших дівчаток поза конкуренцією була першорозрядниця загальноосвітньої школи №1 смт. Мурованих Курилівців Марійка Білоус. Вона виграла дванадцять партій і лише в одній звела в нічию із своєю подругою по команді Альоною Домінас. Тут доречно нагадати, що два місяці тому Марійка стала чемпіонкою області з міжнародних шашок. Як мовиться в народі – стара слава нову любить. Друге місце посіла наша юна зірочка з Наддністрянського Світланка Пономаренко, для якої це були перші в житті змагання та ще й такого рівня. А Альона Домінас зайняла четверте місце, поступившись третій призерці лише одним очком.

В турнірі молодших кадетів серед дев’ятнадцяти учасників п’яте-шосте місце розділили першорозрядники Артем Литус і Віталій Бернада. Восьме-дев’яте місця розділили Ярослав Каплунський і Валентин Цішковський.

В дівчат-кадеток першорозрядниця Тетяна Пономаренко з Наддністрянського фінішувала третьою.

В турнірі юнаків палкі безкомпромісні поєдинки йшли за шашковими дошками і найсильнішим тут був першорозрядник Сергій Мосендз.

Всі призери були нагороджені грамотами обласного управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації, а ось грошей на придбання призів, сувенірів для талановитих дітей, на жаль, не знайшлося. Але, як мовиться, не в грошах щастя. Кращим подарунком для команди нашого району була сама участь в такому супертурнірі, де зібралися найсильніші шашкісти області.

10 - 17 листопада 2006 року

"Диво-шашкам" – 40 років

Гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості, вік яких не перевищував 14 років, взяли участь в цікавих дитячих змаганнях "Диво-шашки". Особливість цих змагань була ще й в тім, що присвячені вони 40-річчю "Диво-шашкам". В 1966 році з ініціативи комсомолу було вперше проведено такі змагання, які стали стартовим майданчиком для багатьох відомих пізніше шашкістів світового рівня.

11 команд розіграли першість школи між класами. Як і очікувалося, найсильнішою стала дружна команда 7-Б класу (класний керівник Лариса Миколаївна Чемериська), спортивну честь якої захищали першорозрядники Віталій Бернада і Ярослав Каплунський, другорозрядники Богдан Чорний і Юрій Попов та третьорозрядниця Валентина Маловічко. Проте на фініші лише одним очком поступилася їм перспективна команда 4-А класу (класовод Марія Петрівна Войт) у складі другорозрядників Івана Івінського, Андрія Балана і Альони Домінас та третьорозрядника Володимира Балана. Третє місце завоювала команда 7-А класу (класний керівник Валентина Іванівна Ляховецька) у складі другорозрядника Олександра Гуцола та третьорозрядників Віталія Гоші, Сергія Савчука і Регіни Майстрової.

Найсильнішими на своїх дошках були Віталій Бернада, третьорозрядники Олександр Михайловський і Дмитро Гунчак (обидва із 6-А класу) та другорозрядниця Марія Білоус із 4-Б класу.

Потім найсильніших 20 гравців розіграли особисту першість. Тут знову не було рівних Віталію Бернаді, який виграв 17 партій із 19. Друге місце було за Ярославом Каплунський, а на третьому фінішував Олександр Гуцол. Багато цікавих партій продемонстрували здібні Марія Білоус, Іван Івінський і Артем Литус, які завоювали 4-6 місця.

Всіх переможців нагороджено дипломами і медалями.

20 листопада 2006 року

Особиста першість РБДЮТ з шашок-64

Місце

Прізвище та ім’я

Клас

Сума очок

1

Каплунський Ярослав

8-Б

31

2

Бернада Віталій

8-Б

28

3

Литус Артем

7-А

25

4

Цішковський Валентин

8-Б

23

5

Білоус Марія

5-Б

23

6

Балан Володимир

5-А

23

7

Неруш Леонід

6-А

20

8

Балан Андрій

5-А

20

9

Івінський Іван

5-А

20

10

Гуцол Олександр

8-А

19

29 листопада 2006 року

Присвячено ювілею

Завершився традиційний осінній марафон юних шахістів та шашкістів районного Будинку дитячої та юнацької творчості, в якому стартувало 86 шашкістів і 33 шахісти. В цьому році він був присвячений 25-річчю створення в Мурованих Курилівцях шахово-шашкового клубу.

Чверть віку тому, 29 листопада 1981 року з ініціативи провідних шахістів райцентру Анатолія Олексійовича Кухара, Василя Юрійовича Гарвасюка і Віктора Федоровича Копаничука при районній бібліотеці почав діяти клуб любителів шахів та літератури. Школярам цікаво було познайомитись з історією клубу, його чемпіонами. Наприклад, онук Бориса Івановича Мороза семикласник Олексій Мороз теж захоплюється шахами. Юне покоління продовжує славні традиції ветеранів інтелектуальної гри.

Урожайною була нинішня осінь для шашкістів. Норму першого спортивного розряду з російських шашок виконали семикласник Артем Литус і п’ятикласниця Альона Домінас. Така ж сама вершина з міжнародних шашок підкорилася Артему Литусу та восьмикласникам Ярославу Каплунському, Валентину Цішковському і Юрію Попову. Трохи скромніші успіхи в юних шахістів. Тут другорозрядниками стали Юрій Попов і Артем Литус.

Серед юнаків в усіх трьох видах змагань переміг Ярослав Каплунський, а серед дівчат найсильнішою була Альона Домінас. Другі місця зайняли з російських та міжнародних шашок восьмикласник Віталій Бернада і п’ятикласниця Марія Білоус, а з шахів восьмикласник Юрій Попов і десятикласниця Юлія Гайда.

Переможців змагань відзначено грамотами районного Будинку дитячої та юнацької творчості і пам’ятними медалями ДЮСШ.

Проведені змагання стали доброю репетицією для юних шашкістів перед обласними змаганнями серед дітей віком до 10 і 13 років, які відбудуться через два тижні в місті Вінниці.

20 грудня 2006 року

Дебют Третяків

Саме так можна назвати виступ на районних змаганнях школярів 9-річного Павлика, 6-річного Олеся і 4-річного Толика Третяків. Три братики вперше взяли участь в змаганнях і вперше відчули смак перемоги в шаховому турнірі районного масштабу.

Захоплення шахами в сім’ї Третяків не випадкове. Адже дідусь - Анатолій Миколайович, теж грав у шахи ще з шкільних років. Коли жив у місті Народичі, що на Житомирщині, часто займав призові місця на районних змаганнях. Отож навчив цієї мудрої гри і своїх синів В’ячеслава та Ігоря, які теж брали участь в шахових турнірах, навчаючись в школі, пізніше в технікумі. Нині ж Анатолій Миколайович є чемпіоном Мурованокуриловецького району з шахів, активним членом районного шахового клубу. Гуртківці районного Будинку дитячої та юнацької творчості люблять зіграти партії з Анатолієм Миколайовичем. Адже він не тільки гідний суперник, але й мудрий порадник, який в тактовній формі вкаже на промахи юного гравця, а також підкаже сильний хід.

Раніше, коли всі збиралися в дідусевій оселі, часто проводили сімейні шахові турніри, а онуки спостерігали і вчились грати теж. Найстаршого - Павлика вчив грати дідусь Толя, а Олеся і Толю - молодшого навчив шахам батько Ігор Анатолійович. В нинішніх сімейних турнірах беруть участь і дідусі, і бабусі, і діти, й онуки. Особливо цікаві і емоційні партії наймолодшого Толика і бабусі Ніни Антонівни Кубової. Він переконує бабусю, що шахи – це досить проста й цікава гра, в якій маленький Толик почуває себе в ролі полководця шахового війська. Середущий - Олесь вже намагається на рівних грати із старшими суперниками.

Віриться, що й інші сім’ї теж залюбки візьмуть за приклад дебют Третяків, який приносить успіх. Успіх у вихованні, в розвитку логічного мислення, у сімейному дозвіллі.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
9
дн.
0
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!