Руновщина, місце поховання Героя Радянського Союзу О.П.Кіріченка

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Історичні та памятні місця Зачепилівського району

Рунівщина, місце поховання Героя Радянського Союзу

Кіріченка Олексія Петровича

Восени 1941 року в південних районах Харківської області розгорнулися жорстокі бої радянських військ проти німецько-фашистських загарбників. Ворог прагнув якнайшвидше оволодіти важливим центром України – Харковом і тому намагався будь-якими засобами зламати опір військ Червоної Армії.

25 вересня 1941 року відбувся саме один з таких боїв, яких точилося по всій лінії фронту сотні. В численних атаках гинули бійці і командири, але ті, хто залишався, продовжували стримувати ворога. Рештки 982-го стрілецького полку 275-ої стрілецької дивізії стримували атакуючого противника поблизу сіл Педашка Перша і Рунівщина. В одній з атак старший політрук Кіріченко О.П. повів за собою бійців, взявши на себе командування залишками 8-ї роти, яка втратила свого командира. В жорстокій сутичці, де справа дійшла до багнетів, загинів від ворожої кулі відважний політрук.

Після бою бійці разом з місцевими жителями поховали політрука, а на ранок лінія оборони пролягала вже далеко від села.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 20 листопада 1941 року за мужність і відвагу, виявлені в боях з німецько-фашистськими загарбниками, старшому політруку Кіріченку Олексію Петровичу посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Він став першим воїном, який удостоєний високого звання в боях на Харківщині.

Після війни прах Героя було перенесено до братської могили в Рунівщині.

Олексій Петрович Кіріченко народився в 1894 р. в селі Локня (тепер Сумської області), в родині селянина. З 12 років почав працювати на шахті разом з батьком, закічивши перед цим четвертий клас початкової школи. Учасник першої світової війни, а потім і громадянської. У 1918-му році стає комуністом. Працював на відбудові шахт Донбасу, а згодом – на радянській і партійній роботі в Одесі. У липні 1941 року призваний до лав Червоної Армії, а з серпня вже на фронті.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!