Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Тема: Розвиток зв’язного мовлення . Усний твір-роздум на тему: «Красою душу напої…» (Роздуми про роль природи у житті людини за творчістю Г. Гейне та А. Міцкевича.)
Мета: поглиблювати уміння учнів складати твори на літературну тему; розвивати логічне мислення, вміння висловлювати свої думки, навички зв’язного писемного мовлення; навчати доводити свої судження, погляди; виховувати любов до природи, краси поетичного слова.
ХІД УРОКУ
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
Бесіда на повторення.
— Назвіть складові частини твору-роздуму, пригадавши вивчене на уроках української мови. (Теза (основна думка), аргументи (докази), висновки.)
— Якими бувають докази? (Прямими — коли теза обґрунтовується безпосеред-ньо, і непрямими, коли думку доводять, спростовуючи інші, протилежні тій, що до-водиться.)
— Які мовні особливості властиві творам-роздумам? (Наявність вставних слів (по-перше, по-друге, на мою думку, отже, таким чином та ін.) і речень (мені здається; я вважаю; можна навести приклад). Такі слова і речення в текстах-мір -куваннях є засобами зв’язку між реченнями, абзацами.)
ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Бесіда з учнями.
— Яке значення має природа у житті людини?
— Яку роль відіграє природа у вашому житті?
— Чому люди тяжіють до природи?
— Як ставилися до природи Г. Гейне та А. Міцкевич? Чи можна про це дізнатися із їхніх творів?
— Які поезії Г. Гейне та А. Міцкевича вам запам’яталися найбільше? Чому?
2. Повідомлення групи учнів «Географія "Кримських сонетів” А. Міцкевича».
3. Робота над текстом твору-роздуму.
4. Прослуховуваня виконаних завдань.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготувати повідомлення про Дж. Байрона
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»