Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Світова література, 7 клас
_________
УРОК № ______
ТЕМА: РОЗВИТОК ЗВ’ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ. ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ЖІНОЧИХ ОБРАЗІВ РОМАНУ
Мета: поглибити навички порівняльного аналізу художніх образів твору; розвивати усне й писемне мовлення учнів, уміння узагальнювати вивчений матеріал, складати план порівняльної характеристики; сприяти вихованню вдумливого читача.
Хід уроку
I. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ
II. СПРИЙНЯТТЯ І ЗАСВОЄННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ
Слово вчителя
На минулому уроці ми говорили про жіночі образи роману В. Скотта «Айвенго». У результаті аналізу ми дійшли висновку, що героїні різні, хоча й наділені спільними рисами. Спробуємо узагальнити вивчене і скласти план характеристики Ровени й Ребекки. Але спочатку відповімо на кілька питань.
Бесіда з учнями
1. Що відомо про походження героїнь?
2. Зробіть портретну характеристику Ровени та Ребкеки.
3. У яких ситуаціях розкриваються риси вдачі героїнь?
4. Як до них ставились інші герої роману?
5. Які моральні риси виявили Ровена і Ребекка?
6. Які ідеї втілює автор в образах своїх героїнь?
Написання складного плану характеристики
ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН
1. Походження героїнь та їхня соціальна належність:
а) Ровена — онука короля;
б) Ребекка — донька єврея-лихваря.
2. Віросповідання героїнь:
а) Ровена — католичка;
б) Ребекка — іудейка.
3. На лицарському турнірі:
а) Ровена — королева турніру;
б) Ребекка — звичайна гостя.
4. Роль Ровени і Ребекки у житті Айвенго.
5. Перебування у полоні.
6. Подальша доля героїнь.
Складання таблиці
ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОВЕНИ І РЕБЕККИ
РОВЕНА | РЕБЕККА |
Відмінне | |
1. Онука короля | 1. Донька єврея-лихваря |
2. Католичка | 2. Іудейка |
3. Королева турніру | 3. Звичайна гостя |
4. Тиха, сором’язлива | 4. Стійка, мужня, рішуча, гордовита, самовпевнена, смілива, має вроджену силу волі |
5. Одружується з Айвенго | 5. Стала черницею |
Спільне | |
1. Обидві красиві. 2. Забезпечені матеріально. 3. Кохають Айвенго. 4. Кожна вірна своєму народові. 5. Мають високі моральні чесноти |
III. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Творче завдання
Складіть усну розповідь про героїнь роману за визначеним планом.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підготуйте повідомлення «Мова роману “Айвенго” (архаїми, екзотизми, історизми у мові роману); доберіть описи помешкань, побуту, звичаїв, описаних у романі; намалюйте ілюстрації до цих завдань.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»