Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Тема : Складання тексту-міркування на основі прочитаного оповідання В. Сухомлинського «Співуча пір’їнка »
Мета: вчити учнів складати власні висловлювання на основі прочитаного, використовувати мовні засоби; розвивати мовлення, прагнення самостійного творчого сприймання і осмислення навколишнього світу; виховувати прагнення розвивати свої здібності.
Обладнання : ноутбук, презентація до уроку, портрети відомих постатей, візитівки, «фішбоун»
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
- Любі, діти, у наш клас
Завітали гості щирі .
Привітаймо в добрий час
Гостей, посмішкою й миром
Учні: Доброго дня, Вам! –
Доброго дня нам!
Добра, щастя й миру
Зичимо всім Вам!
ІІ. Актуалізація опорних знань
Читання вірша (слайд 2)
Ми прийшли в цей світ, щоб жити
Всі на просторі земнім,
Щоб сміятись і радіти
У довколі чарівнім.
Це життя, це справжня казка!
Ллється музика і сміх
Ти ж ( запам’ятай, будь ласка)
Неповторний серед всіх! (слайд 3)
Дійсно, на цій планеті немає таких дівчаток і хлоп’яток , як ви. Є мільйони інших дівчаток і хлопчиків, але саме такого , як кожен із вас, немає ніде. Навіть близнюки, зовні так схожі, але мають власне життя, свої погляди, свій характер, здібності: хтось гарно вишиває, малює. Співає, а хтось вправно доглядає тварин.
І кожен пройде свій життєвий шлях
Чому? (бо всі люди неповторні)
Але люди не завжди цінують свою унікальність, не завжди знають свої здібності, розпізнають їх та розвивають.
Пригадайте, яку формулу неповторності людини ми вивели на уроці Я у світі.
Неповторність людини= зовнішність + здібності + риси характеру. (слайд 4)
Бесіда «Відомі постаті» (слайд 5 )
(на дошці портрети Т. Шевченка, В. Сухомлинського, Ані Лорак, В. Кличка, Лесі Українки)
Як ви думаєте, чим унікальні ці постаті?
Завдяки чому вони стали відомими?
Як вони досягли своїх успіхів?
Яку формулу успіху ми вивчили на уроці Я у світі?
Успіх= здібності + працелюбність (слайд 6)
Вірно, якби ці люди вперто не розвивали свої здібності, то можливо вони ніколи б не досягли таких висот.
Інтерактивний прийом «Інтерв’ю з письменником» (слайд 7)
Скажіть, будь ласка, хто із цих відомих постатей є нашим земляком, друкувався на 53 мовах світу, дуже любив дітей та був директором школи?
Уявіть, що перед вами ця відома людина. Про що б ви його запитали?
(слайд 8)
Прочитайте, що говорив В.О. Сухомлинський про кожну людину, не зважаючи на те – маленька вона чи доросла.
Людина народжується, щоб залишити слід по собі вічний.
(слайд 9)
Саме, Василь Сухомлинський залишив нам у спадок багато повчальних казок. З однією з них ми з вами познайомилися на уроці позакласного читання. Пригайдайте , як вона називається?
Стислий переказ казки «Співуча пір’їнка» (слайд 10)
Яка головна думка твору?
Який висновок можна зробити для себе?
(кожна людина має свій талант. Нещаслива та людина, яка не може знайти своє улюблене заняття )
Фізкультхфилинка
Дихальні вправи
«змагаються пальчики»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку (слайд 11)
Сьогодні ми будемо складати текст – міркування про свою співучу пір’їнку.
Прийом «Фішбоун» (слайд 12)
Пригадайте , які типи текстів ми вивчили?
(опис (зачин, основна частина, кінцівка, запитання - який), текст – розповідь (що сталося?), текст-міркування (твердження, доведення, висновок , питання – чому?)
Складання плану (слайд 13)
Чим ти захоплюєшся?
Чого хочеш досягти?
Що ти відчуваєш, коли робиш улюблену справу?
Висновок ( Я думаю, я вважаю, на мою думку…)
Усне складання тексту міркування за планом
Самостійна робота учнів (прийом «Візитівка») (слайд 14)
IV. Підсумок уроку
Зачитування складених творів.
Які відкриття ви зробили для себе під час уроку?
(слайд 15)
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»