Розв’язування задач на формули тонкої лінзи

Фізика

Для кого: 9 Клас

16.11.2020

1312

29

0

Опис документу:
Розв'язуючи задачі, подані в презентації, учні будуть формувати вміння та навички в оформленні фізичної задачі. Навчаться знаходити та виражати з формул невідомі величини (фокусну відстань та оптичну силу лінзи).
Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Розв’язування задач на формули тонкої лінзи. Плясун О. М. Урок 32 9 клас
Слайд № 1

Розв’язування задач на формули тонкої лінзи. Плясун О. М. Урок 32 9 клас

Дайте відповіді на питання. Предмет, розташований на подвійній фокусній відстані від тонкої збиральної лінзи лінзи. Дайте характеристику зображення...
Слайд № 2

Дайте відповіді на питання. Предмет, розташований на подвійній фокусній відстані від тонкої збиральної лінзи лінзи. Дайте характеристику зображення. Предмет перебуває від збиральної лінзи на відстані, більшій фокусної, але менший ніж подвійна фокусна відстань. Дайте характеристику зображення. Предмет, розташований на подвійній фокусній відстані від тонкої збиральної лінзи лінзи, пересувають до головного фокусу лінзи. Що буде відбуватися із зображенням? На якій відстані від збиральної лінзи потрібно помістити предмет, щоб його зображення було дійсним? Предмет, розташований між збиральною лінзою та її фокусом. Яке зображення предмета?

Задача № 1 Свічка стоїть на відстані 12,5 см від збиральної лінзи, оптична сила якої становить 10 дптр. На якій відстані від лінзи вийде зображення...
Слайд № 3

Задача № 1 Свічка стоїть на відстані 12,5 см від збиральної лінзи, оптична сила якої становить 10 дптр. На якій відстані від лінзи вийде зображення і яке воно буде?

Задача № 2 За допомогою лінзи, фокусна відстань якої 20 см, дістали зображення предмета на екрані, віддаленому від лінзи на 1 м. На якій відстані в...
Слайд № 4

Задача № 2 За допомогою лінзи, фокусна відстань якої 20 см, дістали зображення предмета на екрані, віддаленому від лінзи на 1 м. На якій відстані від лінзи розміщено предмет? Яким буде зображення?

Задача № 3 Розглядаючи предмет у збиральну лінзу й розміщуючи його на відстані 4 см від неї, дістають уявне зображення предмета, яке у 5 разів біль...
Слайд № 5

Задача № 3 Розглядаючи предмет у збиральну лінзу й розміщуючи його на відстані 4 см від неї, дістають уявне зображення предмета, яке у 5 разів більше від нього. Яка оптична сила лінзи?

Задача № 4 Визначити оптичну силу лінзи, коли відомо, що предмет, розташований перед нею на відстані 40 см, дає уявне зображення, зменшене у 4 рази.
Слайд № 6

Задача № 4 Визначити оптичну силу лінзи, коли відомо, що предмет, розташований перед нею на відстані 40 см, дає уявне зображення, зменшене у 4 рази.

Задача № 5 Відстань від предмета до экрана 90 см. Де треба розмістити між ними лінзу, фокусна відстань якої 20 см, щоб дістати на екрані чітке зобр...
Слайд № 7

Задача № 5 Відстань від предмета до экрана 90 см. Де треба розмістити між ними лінзу, фокусна відстань якої 20 см, щоб дістати на екрані чітке зображення предмета?

Домашня робота. Відстань від предмета до экрана 3 м. Лінзу якої оптичної сили треба взяти і де її треба розмістити, щоб дістати зображення предмета...
Слайд № 8

Домашня робота. Відстань від предмета до экрана 3 м. Лінзу якої оптичної сили треба взяти і де її треба розмістити, щоб дістати зображення предмета, збільшене в 5 разів?

Дякую за увагу!!!=)
Слайд № 9

Дякую за увагу!!!=)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.