Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Сучасні підходи до соціалізації дошкільника
»
Взяти участь Всі події

Розв'язування систем лінійних рівнянь із двома змінним способом додавання

Математика

Для кого: 6 Клас

15.03.2021

93

2

0

Опис документу:
мета закріпити знання алгоритму розв'язання систем лінійних рів¬нянь із двома змінними способом додавання; відпрацювати вміння і на-вички, використання яких передбачено алгоритмом; ознайомити учнів із нестандартними задачами на застосування систем.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема. Розв'язування систем лінійних рівнянь із двома змінним способом додавання

Мета: закріпити знання алгоритму розв'язання систем лінійних рівнянь із двома змінними способом додавання; відпрацювати вміння і навички, використання яких передбачено алгоритмом; ознайомити учнів із нестандартними задачами на застосування систем.

Тип уроку: засвоєння вмінь та навичок.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

1.Перевірка готовності до уроку.

2.Оголошення плану роботи на уроці.

II. Перевірка домашнього завдання

Для перевірки рівня засвоєння знань та вмінь можна даю самостійну роботу, в ході виконання якої перевіряю вибірково зошити в учнів.

Самостійна робота

Розв'яжіть систему способом підстановки:

Варіант І

Варіант II

А.

Б.

А.

Б.

Варіант І (розв’язання)

1.

Підтавимо у рівняння

Відповідь (2;-1)

2.

Відповідь (8;-6)

Варіант II

1.

Відповідь (2;5)

2.

Відповідь (7;3)

III. Формулювання мети й завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності

Завдання. Розв'яжіть систему (відомим вам способом).

Зрозуміло, що спробувавши: а) побудувати графік; б) виразити одну змінну через іншу (з будь-якого рівняння), маємо певні труднощі а) неточні побудови; б) незручність обчислень), тому свідомо доходимо висновку про необхідність подальшого вивчення питання про способи розв'язання та їх. застосування під час розв'язування систем лінійних рівнянь із двома змінними (це і є мета й завдання уроку).

IV. Актуалізація опорних знань
Виконання усних вправ

  1. Знайдіть НСК чисел: 1) 1 і 9; 2) 3; 7; 3) 3 і 6; 4) 6; 15; 5) 2; 5.

  2. Додайте рівності:

1) а + b = 3 та а b = 1; 2) 2а b = 1; 5а + b = 6; 3) 3а + 4b = 1; 3а 2b = 1.

  1. Чи проходить через точку М (1; 3) графік рівняння:
    1) y = 3x; 2) y = 2x + 1; 3) 5x2y = -1; 4) 0 · x + 4y = 13?

V. Вдосконалення вмінь та навичок

Подальшому засвоєнню змісту відповідного алгоритму сприяє розв'язування вправ, що потребують застосування алгоритму (розв'язування систем лінійних рівнянь саме способом додавання), а навички рівносильних перетворень рівнянь відпрацьовуємо під час розв'язання вправ, що потребують попереднього перетворення рівнянь системи до вигляду ах + by = с. При цьому ще раз наголошую, що алгоритми розв'язання систем лінійних рівнянь, розглянуті останнім часом, можуть бути застосовані тільки в тому випадку, якщо система зведена до вигляду

Записи в зошитах можуть мати вигляд:

Конспект

Розв'язання систем лінійних рівнянь із двома змінними способом додавання

Алгоритм

Приклад:

1. Помножте обидві частини рівнянь (рівняння) системи на такі числа, щоб коефіцієнти при одній зі змінних стали протилежними числами

1.

помножимо обидві частини 1-го рівняння на (-3); маємо систему:

2. Додайте почленно ліві й праві частини рівнянь

2. (-0,3х + 0,3х) + (-9у – 7у) = -15 + (-1)

3. Розв'яжіть здобуте рівняння з однією змінною

3. -16у = -16; у = 1

4. Знайдіть відповідне значення іншої змінної

4. 0,1х + 31 = 5; 0,1х = 2; х = 2 : 0,1;

х = 20.

Відповідь. (20; 1)

VI. Первинне закріплення матеріалу

Виконання усних вправ

Прокоментуйте розв'язання системи рівнянь способом додавання:

8х = 40; х = 5; 3 · 5 + 2у = 21, 2у = 21 – 15; 2у = 6; у = 3.

Відповідь. (5; 3).

Який крок алгоритму в розв'язанні відсутній? Чому?

Виконання письмових вправ

  1. 1047.Розв'яжіть систему рівнянь способом додавання:

1)

Відповідь:(7;-1)

3)

Відповідь:(4;)

5)

Відповідь:(-4;16)

1048.Розв'яжіть систему рівнянь способом додавання:
1)

Відповідь:(4;-4)

3)

Відповідь:(1;1)

5)

Відповідь:(5;6)

1051.Розв'яжіть систему рівнянь

1)

Відповідь:(-3;--4)

VII. Підсумок уроку

Заповніть пропуски, щоб запис став правильним:

... у = 1; у = ...; 3х – 2 · ...= 7; 3х = ...; х = ...

Відповідь. (...; ...).

VIII. Домашнє завдання

1. Вивчіть зміст способу додавання (розв'язування систем).

2. Розв'яжіть систему рівнянь способом додавання:

1) 2) 3) 4)

3. Повторіть зміст алгоритмів розв'язання систем лінійних рівнянь із двома змінними:

а) способом підстановки;

б) способом додавання.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Нещодавно завантажили