Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Тема : Розв’язування рівнянь та задач за допомогою рівнянь.
Мета :
- удосконалити вміння розв’язувати лінійні рівняння та задачі, застосовуючи перетворення виразів та властивості рівнянь;
-розвивати навички спільної діяльності та співробітництва, пам'ять, увагу, логічне мислення;
- виховувати працьовитість, охайність, інтерес до предмета.
Хід уроку:
І.Завдання додому:
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Усне опитування правил.
- Що ми називаємо рівнянням?
- Що називається коренем або розв’язком рівняння ?
- Що означає розв’язати рівняння?
- Що необхідно вміти і знати, щоб розв’язувати рівняння?
- Які властивості перетворення рівнянь ви знаєте?
- Як додати два числа з різними знаками? Два від’ємних числа? Множення від’ємних ч-л.
- Як розкрити дужки перед якими знак « - » , «+»?
2. Усний рахунок.
1)Розв’язати рівняння, записані на дошці:
11а + 10 а;
14с – 12;
12m – m;
5а (-0,6 b);
10m (- 0,2 n);
2х=-30;
y + 0,1 = -1;
-50 х= 0;
0:у=-25;
1,2:z=0
3. Розв’язування рівнянь:
1) Встановити відповідність:
1) 9х-16=2 ; А 4 1) 4-2у=24; А 7
2)6х=32-2х; Б 2 2)-2у= 4у + 24; Б - 10
3) 5х+4=3х-12; В -8 3) 10у+6=12у-8. В -4
2) Розкрити дужки:
І варіант ІІ варіант
а) 5 (х-4); а) 3 (10-у);
б) 3 (2х-8); б) 2 (3у-7);
в) 0,5 (3х-0,2); в) 0,6 ( 0,5у+0,7);
г) -7 (5х-12); г) -2 (9у-17);
3 ) «Ти – вчитель»(знайди помилки)
а) 7х - 16 = - 2х + 6, 7х - 2х = 6 – 16, 5х = - 10, х = -2.
в) │х│- 6 = 8, │х│= 8 + 6, │х│= 14, х = 14.
б) 2(- 4х + 7) = - 12х + 6,
- 8х + 7 = - 12х + 6,
- 8х + 12х = 6 – 7,
- 4х = - 1,
х = 4.
4) Розв ’язати рівняння: ( біля дошки)
а) 0,4(6- 4х)=0,5(7-3х)-1,9 б) 4(х-1) = 2(2х-8) +12
0х=0
х= 8 безл. розв.
4. Задачі ( тестові завдання):
1) В першому бідоні молока в 3 рази більше, ніж у другому. Скільки молока у кожному бідоні , якщо разом у двох бідонах 48л молока? Яке з наведених рівнянь відповідає умові задачі, якщо х позначено кількість молока у другому бідоні?
А) х + 3 + х = 48; Б) х: 3 +х = 48; в) 3х + х = 48; Г) х + 48 = 3х.
2) У двох ящиках було 18 кг апельсинів, причому у другому на 3 кг більше ніж у першому. Скільки кілограмів апельсинів було у кожному ящику? Яке з наведених рівнянь відповідає умові задачі, якщо х позначено вагу апельсинів у першому ящику?
А) х + 3х = 18; Б) х+ х + 3 = 18; В) х + ( х-3) = 18; Г) х + 18 = 3х.
3)Задачі за схемою:
а) І -?, на 5 більше
16
ІІІ -?, на 3 менше
б 8,7
ІІ - ?, на 1,2 більше
ІІІ - ?, на 2,5 більше
в 18
ІІ - ?,у 3 рази більше
ІІІ - ?, на 10 менше
4) Задача на рух:
Велосипедист подолав відстань між двома
містами за 2 год, а пішохід- за 6 год. Знайдіть
швидкість велосипедиста та швидкість пішохода,
якщо швидкість пішохода на 8 км/год менша
від швидкості велосипедиста.
час швидкість відстань порівняння
год км/год км
Пішохід 6 х 6х відстані
Велосипедист 2 х+8 2(х+8) рівні
Складемо рівняння:
6х=2(х+8);
6х=2х+16;
6х-2х=16;
4х=16
х=4. Тоді х+8=4+8=12
5) Задача підручник № 1190.
6) Мерзляк стор. 54 № 216
7)Самостійна робота:
І варіант ІІ варіант
1) (х-3)(х+9)=0; 1) (х-7) (х+11)=0;
2) 0,5х + 3 = 0,2х; 2) - 0,4а – 14 = 0,3а;
3) 9х – 26 = 30 – 5х; 3) 7 – 3х = 6х - 56.
Відповіді:
І варіант ІІ варіант
1) -9; 3 1) -11; 7;
2) - 10 2) - 20
3) 4 3) 7
Бланк оцінювання _____________________( прізвище та ім’я)
Встановити відповідність | Розкрити дужки | Тестові задачі | Задачі за схемою | Самостійна робота |
Встановити відповідність | Розкрити дужки | Тестові задачі | Задачі за схемою | Самостійна робота |
Всього_________
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»