Розробка заняття: Виготовлення рухомих електрифікованих моделей.

Опис документу:
Виготовляти ми будемо стендову модель літака, з простих та доступних матеріалів. • Мета заняття: пізнавальна – оволодіння основними поняттями та знаннями певного напрямку, особливостями відповідного профілю; • практична - вміти практично використовувати набуті знання, уміння і навички; • творча – забезпечення розвитку творчих здібностей гуртківців, виховання естетичного смаку, творчої уяви, фантазії .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код
  • Напрямок освіти: Науково-технiчний

  • Заклад: КПНЗ «ЦДЮТ» КМР

  • ПІБ керівника гуртка: Кладов Сергiй Анатолiйович

  • Назва гуртка: «Iмпульс»

  • Вік дітей: 11-15 років

Тема заняття: : Розробка блок-схеми приладу побутового призначення. Збирання діючих електричних схем. Виготовлення рухомих електрифікованих моделей.

  • Мета заняття: пізнавальна – оволодіння основними поняттями та знаннями певного напрямку, особливостями відповідного профілю;

  • практична – навчання вихованців самостійно орієнтуватися в інформаційному просторі; вміти практично використовувати набуті знання, уміння і навички;

  • творча – забезпечення розвитку творчих здібностей гуртківців, виховання естетичного смаку, творчої уяви, фантазії, сприяння визначенню індивідуального стилю роботи;

  • соціальна – розвиток позитивних якостей особистості: працелюбність, наполегливість у досягненні мети, відповідальність за результат власної діяльності;

Обладнання: шість алюмінієвих баночек з під напоїв, будівельний ніж, шліфувальний папір, набір кілець з під пляшок (біля 36 штук), які ми з вами заздалегідь заготовили, електродвигун, два колеса від старих іграшок, два шматочки дроту, електропаяльник з припоєм, ножиці, клей Момент і ПВА, палички від морозива 10 штук (для виготовлення ґвинта для літака), мікровимикач від старого прилада, будь-який роз’єм (від USB або блоків живлення), кришечка від пластикових пляшок, прозорий скотч, 2 аркуші паперу формату А4, ізоляційна стрічка, алюмінієвий дріт 3-4 мм, дві шайби 3мм, лінійка, олівець, кулькова ручка.

  • Опорний конспект заняття:.

Добрий день!

Сьогодні у режимі онлайн ми працюємо за темою: Розробка блок-схеми приладу побутового призначення. «Збирання діючих електричних схем. Виготовлення рухомих електрифікованих моделей»

Виготовляти ми будемо стендову модель літака.

Для цього нам знадобляться наступні матеріали та інструменти: шість алюмінієвих баночек з під напоїв, будівельний ніж, шліфувальний папір, набір кілець з під пляшок (біля 36 штук), які ми з вами заздалегідь заготовили, електродвигун, два колеса від старих іграшок, два шматочки дроту, електропаяльник з припоєм, ножиці, клей Момент і ПВА, палички від морозива 10 штук (для виготовлення ґвинта для літака), мікровимикач від старого прилада, будь-який роз’єм (від USB або блоків живлення), кришечка від пластикових пляшок, прозорий скотч, 2 аркуші паперу формату А4, ізоляційна стрічка, алюмінієвий дріт 3-4 мм, дві шайби 3мм, лінійка, олівець, кулькова ручка.

Приступаємо до виготовлення моделі.

Розпочнемо виготовлення літака з фюзеляжу. Нам знадобиться чотири алюмінієві баночки з-під напоїв. Кладемо шліфувальний папір на стіл і обертальними рухами видаляємо частку металу з дна алюмінієвої баночки (необхідно терти доти, доки дно не відокремитися).

Потім будівельним ножем відрізаємо верх банки, вирівнюючи край ножицями. Як результат, у нас виходить баночка без дна з одного боку і з хорошим рівним краєм з іншого.

Прийшов час, щоб зробити креативний двигун з радіаторами як у справжнього літака. Для цього відриваємо кільця у баночек, їх у нас тридцять шість штук, з'єднуємо їх між собою по шість штук та склеюємо між собою клеєм «Момент». Таких деталей у нас буде шість. Далі клеємо їх до електричного двигуна за допомогою клейового пістолета. Це дозволить нам зробити імітацію справжнього авіаційного двигуна з радіаторами.

Встановлюємо двигун у фюзеляж нашого літака і склеюємо.

Далі приступаємо до виготовлення другої половинки нашого фюзеляжу. Беремо другу баночку: відрізаємо дно і вирізаємо клин. Далі згортаємо так, щоб фюзеляж прийняв конусовидну форму. Прошу звернути увагу, що згортати треба один бік під прямим кутом, тобто у вас повинен вийти ось такий ухил. Для краю використовуємо кришечку від пластикової пляшки. Усе це промазуємо клеєм і з’єднуємо. Стежимо, щоб клей не потрапляв на пальці.

Ми встановлюємо вимикач і з'єднувач у фюзеляж нашого літака. Ось таким чином.

З паяльником ми вже навчилися працювати, а також монтувати роз'єми і вимикачі на попередніх заняттях. Тому показувати пайку і монтаж у цьому відео я не буду. Зробіть це самостійно. Збираємо фюзеляж.

Приступаємо до виготовлення крила.

Нам потрібно взяти чотири баночки.

Розрізаємо їх і робимо чотири металевих листа. Далі можете самі намалювати креслення крил приблизно або роздрукувати на принтері. (посилання я залишу нижче).

Переносимо креслення на метал за допомогою кулькової ручки і лінійки. Охайно вирізаємо заготівку ножицями по лінії. У нас повинно вийти чотири деталі: дві верхні частини з зубчиками і дві нижні.

Палички з-під морозива клеємо до кожного крила. Збираємо крила. Працюємо з клеєм дуже охайно, намагаємося не торкатися, щоб не приклеїтися до наших деталей. Погляньте, які чудові крила в нас вийшли! Клеємо крила до фюзеляжу.

Так само виготовляємо кіль і стабілізатор.

Приєднуємо за допомогою клея стабілізатор і кіль до фюзеляжу.

Виготовляємо шасі. Для шасі ми можемо використати колеса від старих іграшок. Якщо таких нема? Колеса можна виготовити самостійно. Нам потрібні залишки від наших баночек, це донця, які ми відрізали. Обрізаємо зайвий метал. З’єднуємо разом ізоляційною стрічкою. Для осі обертання робимо отвори шилом. А ось шини можна зробити зі шматочків гуми від шланга, повітряної кулі або старої велосипедної камери. Ось такі два колеса в нас повинні вийти. З дроту згинаємо стійки шасі. Стопоримо колеса шайбами та встановлюємо шасі на наш літак.

Монтуємо ґвинт на вал двигуна. Якщо у вас немає ґвинта для вашого літака, не засмучуйтеся, зараз я вам покажу як можна зробити ґвинт самостійно з паличок з-під морозива.

Ось такий літачок ми створили. Підключаємо до блоку живлення. Його можна взяти від старого мобільного телефона, і в політ!

Якщо двигун включити у зворотний бік обертання, то з нього вийде непоганий настільний вентилятор.

Наше заняття закінчене, бажаю усім успіхів, до нової зустрічі!

Відео за посиланням: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1-ACg7VRpvf237tzj-iadX0CHV0z91xn2

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.