Розробка заняття гуртка у формі квесту з використанням творчої спадщини В.О.Сухомлинського "Аплікація з текстильних матеріалв"

Опис документу:
Дана розробка окреслила шляхи підвищення навчальної мотивації учнів засобами міжпредметної інтеграції в умовах переходу на нові освітні стандарти. При розробці заняття було використано інтегрований підхід до навчання з використанням творчої спадщини В.О.Сухомлинського та ігрову форму проведення – квест.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

БУДИНОК ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ

ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Розробка інтегрованого заняття у формі квесту

з використанням творчої спадщини В.О. Сухомлинського

на тему

«АПЛІКАЦІЯ З ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ»

Автор:

Мартиненко Наталія Володимирівна,

завідувач художньо-естетичного відділу,

керівник гуртка «Сувенір»

м. Олександрія - 2018

Тема заняття. Аплікація з текстильних матеріалів.

Мета заняття. Забезпечити умови для художньо-творчої діяльності, закріпити та узагальнити знання з теми «Художня аплікація», розширити уявлення про різновиди текстильних матеріалів, ознайомити із процесом виробництва фетру, формувати навички самостійної праці, вміння контролювати проміжні і кінцеві результати роботи. Сприяти розвитку пізнавального інтересу, уваги, кмітливості, творчих здібностей, вмінь працювати в команді. Виховувати прагнення та готовність піклуватися, допомагати іншим у скрутній ситуації; вироблення навичок і звичок моральної поведінки, які б стали потребою та реалізувалися в будь-якій ситуації та умовах.

Завдання. Вихованці мають уявлення про аплікацію як вид мистецтва, характеризують види аплікацій; розрізняють види текстильних матеріалів, розуміють технологічний процес їх виготовлення; виконують аплікацію з текстильних матеріалів за технологічною карткою; володіють навичками роботи в команді; аналізують та оцінюють виконану роботу.

Технічне та наочне обладнання. Ноутбук (мультимедійна дошка), вироби з текстильних матеріалів різних видів (10 шт.), картки – завдання, набір фішок жовтого та зеленого кольорів, набір букв, листівки.

Інструменти та матеріали. Олівці прості, ножиці, булавки, клей ПВА, термоклей, очі рухливі (фурнітура для іграшок), магніт, картон-основа, шаблони деталей аплікації, фетр, призи - медалі, цукерки.

Тип заняття.

За цілями навчання – комбіноване заняття.

За змістом – заняття з обробки текстильних матеріалів.

За способом проведення - інтегроване заняття у формі квесту.

Тривалість. 1 заняття групи другого року навчання (3 години).

Вік дітей. 9-10 років (3-4 клас).

Хід заняття.

І. Організаційний момент (Привітання, перевірка присутніх).

Керівник гуртка. Щоб задати гарний тон нашому заняттю, я пропоную скористатись «Чарівною скринькою» (всередині якої на дні лежить люстерце). Ось у мене «Чарівна скринька», той хто зазирне до неї - має посміхнутися, а потім передати свій гарний настрій сусіду (діти по черзі передають скриньку один одному, обмінюючись усмішками).

ІІ. Повідомлення теми заняття. Мотивація навчальної діяльності.

Керівник гуртка. Тема нашого заняття «Аплікація з текстильних матеріалів». В школі і на заняттях гуртка ви вже виготовляли багато аплікацій різних видів з різних матеріалів. Чи можете ви стверджувати що знаєте все про аплікацію та матеріали для її виготовлення? (відповіді дітей). А давайте це перевіримо.

ІІІ. Основна частина.

Керівник гуртка. Отже, давайте з’ясуємо, що нам потрібно для виготовлення будь-якої аплікації? (матеріали, інструменти, шаблони деталей).

Для того щоб все це отримати, ви маєте пройти ряд випробувань. Наше заняття пройде у формі квесту. Квест (від англ. quest - пошук, пошуки пригод) – один з видів змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями[ 5]. Під час гри команди вирішують логічні завдання, шукають оригінальні рішення і підказки. Після завершення чергового завдання команди переходять до виконання наступного. Перемагає команда, яка виконала всі завдання швидше і якісніше за інших.

Щоб розпочати гру, нам необхідно сформувати дві команди. Ми це зробимо наступним чином: я заготовила для вас фішки жовтого та зеленого кольорів. Кожен з вас із заплющеними очима витягує фішку з коробочки і займає місце за тим столом, на якому лежить аркуш паперу такого ж самого кольору. На одній з фішок жовтого та зеленого кольорів буде написана буква «К». Хто витягне таку фішку – капітан команди. Починаємо жеребкування!

Добре, команди сформовані. Тепер вам необхідно виконати чотири завдання. Кожне наступне завдання я буду оголошувати після виконання попереднього.

Перший тур «Розв’яжи кросворд».

Керівник гуртка. Для того щоб отримати матеріали для роботи, вам необхідно виконати завдання першого туру, який називається «Розв’яжи кросворд» (додаток 1). Кожна з команд відповідає на питання стосовно теми заняття, відповіді записуєте у сітку кросворду. Із букв, які «опиняться» у виділених клітинках ви складете слово – назву матеріалу. Запишіть це слово внизу аркуша. Не забудьте вказати назву команди (жовті або зелені)! Здайте виконане завдання керівнику гуртка і отримайте матеріал для роботи. Час на виконання завдання - 12 хвилин. Приступайте до роботи!

Команди виконують завдання. Керівник гуртка слідкує за часом.

Керівник гуртка. От ви і впорались із першим завданням. Це було зовсім нескладно! Переходимо до наступного завдання. Увага!

Другий тур «Цікаво знати».

Керівник гуртка. Для того щоб отримати інструменти для роботи командам необхідно виконати завдання другого туру, який має назву «Цікаво знати». Ви вивчаєте інформацію, яка представлена на картках (додаток 2), переглядаєте відеофільм каналу Діскавері [3]. Отримуєте 10 виробів з різних видів текстильних матеріалів (наприклад: носова хустинка, серветка; іграшка в’язана, з тканини, з фетру; шапка фетрова, в’язана; устілки повстяні; рукавички в’язані тощо). Ви їх розглядаєте, можна вивчати на дотик, визначаєте вид матеріалу з якого вони виготовлені, і заповнюєте бланк «Підкресли правильну відповідь» (додаток 2 а). Здаєте виконане завдання керівнику гуртка і отримуєте інструменти для роботи. У вас є 15 хвилин на виконання цього завдання, починайте!

Команди виконують завдання. Керівник гуртка слідкує за часом.

Керівник гуртка. Молодці! Завдання було не з легких, але ви і з ним впорались! У вас вже є матеріал для роботи, інструменти. Залишилось дізнатись сюжет майбутньої аплікації та отримати шаблони для її виготовлення.

Третій тур «Літературна хвилинка».

Керівник гуртка. Для того щоб отримати шаблони та основу (фон) для виготовлення аплікації, вам необхідно виконати завдання третього туру, який має назву «Літературна хвилинка». Ви читаєте оповідання В.О.Сухомлинського (додаток 3), потім опрацьовуєте питання тесту (додаток 3 а), підкреслюєте правильну відповідь на кожне питання (правильною може бути і не одна відповідь, а декілька!). Здаєте виконане завдання керівнику гуртка і отримуєте шаблони (додаток 4) та основу (додаток 10) Практичну роботу ви будете виконувати кожен самостійно, користуючись технологічною карткою (додаток 5). Час на виконання завдання - 15 хвилин. Можна починати!

Команди виконують завдання. Керівник гуртка слідкує за часом.

Керівник гуртка. Вітаю! Позаду чергове випробування! Перед останнім випробуванням пропоную зробити невелику перерву.

Перерва. Гра «Склади слово».

Кожна команда отримує великі літери (додаток 6), надруковані окремо на білому аркуші формату А 5. Ці літери учасники розподіляють між собою (по 2-3 кожному в залежності від кількості учасників) і стають одна команда напроти іншої. Керівник гуртка читає загадки про професії (додаток 7) [ 4 ], а команди на швидкість мають скласти відповідь із тих літер, які у них є: шикуються у лінію, і кожен, хто тримає потрібну літеру повинен стати на потрібне місце, щоб утворилось слово-відгадка. За кожну правильну відповідь команді, яка була першою, нараховується один бал. Результати заносяться у протокол (додаток 8).

Керівник гуртка. Ви були дуже кмітливими та активними, трішечки перепочили, а тепер продовжимо наше змагання.

Четвертий тур «Творча майстерня».

Керівник гуртка. Останній тур має назву «Творча майстерня». Під час цього туру кожен учасник самостійно виготовляє сувенір-аплікацію. Ви вже здобули матеріали, інструменти та шаблони для виготовлення аплікації і зрозуміли, що це буде «Цуценя». Залишилось, власне, тільки виконати самостійну роботу. Послідовність трудових операцій описана у технологічній картці (додаток 5). Працювати потрібно швидко, але не забувайте про правила безпечної праці під час роботи з ножицями, булавкою, клеєм.

По закінченню роботи ви приберете робочі місця і ми разом підведемо підсумок нашого змагання. Час на виконання завдання 45 хвилин.

Вихованці виконують практичну роботу «Аплікація з фетру «ЦУЦЕНЯ».

Керівник гуртка нагадує про правильну організацію робочого місця під час виконання практичної роботи, а також звертає увагу на необхідність дотримання правил безпеки праці.

Під час виконання практичної роботи звучать дитячі пісні про собак [6].

Перерва. Дітям пропонується перепочити (помити руки, випити води).

ІV. Підсумок заняття.

Прийом «Дитяче журі».

По закінченню роботи вихованці прибирають робочі місця, відкладають на край парти свої роботи і отримують листи-відповіді команди суперників на теоретичні питання. Керівник гуртка вивішує на дошку правильні відповіді (додатки 1а, 3 б, визначення виробів з різних видів текстильних матеріалів перевіряємо відповідно до наявних зразків), а команди рахують бали. Наприклад, якщо відповідь на перше питання кросворду вірна – номер цього питання обводиться кружечком, якщо ні – перекреслюється хрестиком. За кожну правильну відповідь на теоретичні питання буде нараховуватись один бал.

Підраховуємо кількість правильних відповідей, капітан команди називає їх число, керівник гуртка заносить результат у протокол (додаток 8).

Практичну роботу оцінимо наступним чином: кожен з учасників отримає по 3 жетони кольору своєї команди, які вони зможуть віддати за ту роботу, яка найбільше сподобалась у команді суперників. Головна умова – не голосувати за роботи учасників своєї команди, можна використати не всі свої жетони (зайві здати керівнику гуртка), також не обов’язково всі жетони віддавати за одну роботу.

Керівник гуртка. Тож, будь ласка, будьте об’єктивними, оцінюйте охайність у виконанні роботи та творчий підхід до оздоблення. Виграє та команда, яка набере більше балів за підсумками теоретичних та практичних завдань. Після оцінювання практичної роботи сумуємо разом кількість набраних балів, результат заносимо у протокол.

Команда-переможець отримує медалі зі словами «Переможець конкурсу» та цукерки у вигляді золотих медалей, друга команда – медалі «За волю до перемоги» та цукерки «Тузя». (Керівнику гуртка необхідно передбачити можливість нічиєї і заготовити медалі переможця для обох команд).

Керівник гуртка. От і закінчився наш квест! Хочу звернути вашу увагу на те, що 4 квітня відзначається Міжнародний день бродячих тварин. Цей день вважається не стільки святом, скільки приводом звернутися до проблеми бездомних тварин, розповісти максимальній кількості людей про їхню трагічну долю, а також зробити щось, щоб полегшити становище бродячих тварин, адже всі тварини заслуговують любові та турботи - породні та «дворняги», здорові та безпорадні, всі без виключення. Діти отримують листівки (додаток 9 - друкується на обох сторонах стандартного аркуша А 4, потім розрізається і згинається навпіл. Отримується одразу 2 листівки).

Рефлексія (прийом «Незакінчене речення»).

Керівник гуртка. Прошу висловити свої враження від заняття таким способом: у мене на смужках паперу написаний початок речення, ви по черзі витягуєте будь яку смужку, читаєте вголос те що там написане, і продовжуєте його, висловлюючи власну думку.

Я дізнався...

Я знаю, що...

Я зможу пояснити... Я розумію...

Я навчився як це зробити...

Я зумію це зробити... Я зроблю...

Я перевірю... Я створю... Я вигадаю...

Я зміню... Я знайду...

Я прагну до... Я хочу досягти...

Я відчуваю, що мені потрібно...

Я буду наслідувати...

Керівник гуртка. Підійшло до завершення наше заняття. Сьогодні ви більше дізналися про різновиди текстильних матеріалів, під час віртуальної екскурсії побували на виробництві фетру; ознайомились ще з одним оповіданням Василя Олександровича Сухомлинського; а також власноруч виготовили гарний сувенір, який зможете подарувати, продати на шкільному ярмарку або зберегти на пам'ять. Ви були дуже винахідливими, активними, дружніми, уважними, працьовитими. Бажаю такими вам бути завжди і не проходити повз чужої біди!

ВИКОРИСТАНІ ДЖЕРЕЛА

  1. Мариновська О. Інтегральна технологія навчання: від теорії до практики / Оксана Мариновська // Початкова освіта. – 2011. – № 32 (608). – С. 3−5.

  1. Чекіна О.Ю. Інтегровані уроки у початковій школі / О.Ю. Чекіна / – 2-ге вид. – Харків.: Вид. група «Основа», 2008. – 192 с.

  2. Видеофильм о производстве фетра [Електронний ресурс] Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=TeCxLDocs3o

  3. Загадки про професії [Електронний ресурс] Режим доступу: http://doshkolenok.kiev.ua/zagadki/240-zagadku-pro-tvarun.html

  4. Квест [Електронний ресурс] Режим доступу: https://uk.wikipedia.org/wiki/Квест_(змагання)

  5. Пісні про собак [Електронний ресурс] Режим доступу:

http://mp3index.mobi/mp3

Додаток № 1

Команда ___________________________

ЗАВДАННЯ № 1 «РОЗВ’ЯЖИ КРОСВОРД»

По горизонталі:

  1. Що означає слово «аплікація»?

По вертикалі:

  1. Інша назва основи для аплікації.

  2. Зразок деталі або виробу, який обводиться по зовнішньому контуру.

  3. Вид аплікації, яка використовується для оздоблення виробів.

  4. Розчин, який найчастіше використовується для з’єднання деталей аплікації з фоном.

  5. Інструмент, який використовують для виготовлення аплікації з тканини.

  6. Вид аплікації, на якій зображено один предмет.

  7. Вид аплікації, яка відображає сукупність подій, явища, складається з декількох різних фігур.

  8. Інструмент для виготовлення деталей аплікації.

  9. Інструмент, який використовують для вимірювання та побудови прямих ліній.

  10. Остання операція у технологічному процесі.

Зашифроване слово

Додаток № 1 а

ПРАВИЛЬНІ ВІДПОВІДІ

По горизонталі:

  1. Що означає слово «аплікація» (накладання)

По вертикалі:

  1. Інша назва основи для аплікації (фон)

  2. Зразок деталі або виробу, який обводиться по зовнішньому контуру (шаблон)

  3. Вид аплікації, яка використовується для оздоблення виробів (декоративна)

  4. Розчин, який найчастіше використовується для з’єднання деталей аплікації з фоном (клей)

  5. Інструмент, який використовують для виготовлення аплікації з тканини (голка)

  6. Вид аплікації, на якій зображено один предмет (предметна)

  7. Вид аплікації, яка відображає сукупність подій, явища, складається з декількох різних фігур (сюжетна)

  8. Інструмент для виготовлення деталей аплікації (ножиці)

  9. Інструмент, який використовують для вимірювання та побудови прямих ліній (лінійка)

  10. Остання операція у технологічному процесі (оздоблення)

Зашифроване слово: ФЕТР

Додаток № 2

ТУР № 2

«ЦІКАВО ЗНАТИ»

Тексти́ль (від лат. textere — «плести»), також текстильні матеріали — м'який матеріал, що являє собою щільну мережу природних або штучних волокон (ниток або пряжі).

Пряжа – продукт прядіння, виготовляється в процесі прядіння сировини з волокон вовни, льону, бавовнику або іншого матеріалу на ткацькому верстаті (рис. 1), виготовляючи довгі нитки.

Текстиль виготовлюється в процесі ткацтва, в'язання, макраме або пресування волокон (повсть, фетр).

Повсть — нетканий текстиль, виготовлений із волокон шерсті. Листовий пористий цупкий матеріал виготовлений способом валяння (рис. 2). Використовується як прокладковий, ущільнюваний, тепло- і звукоізоляційний матеріал.

Фетр (від фр. Feutre, рис. 3) — тонка щільна повсть найвищого сорту, з якої виготовляють капелюхи (рис. 4), валянки (рис. 5), використовують у різних видах рукоділля (м’яка іграшка, аплікація, декоративні прикраси).

Рисунок 3 Рисунок 4 Рисунок 5

Крім терміну текстиль використовується термін «тканина», проте існує відмінність в термінах. Текстиль є загальнішим терміном, тимчасом як тканина означає закінчений шматок текстилю, що може використовуватися для створення таких виробів, як одяг або постільна білизна.

Додаток № 2 а

Команда _______________________

«ПІДКРЕСЛИ ПРАВИЛЬНУ ВІДПОВІДЬ»

  1. Річ № 1 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 2 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 3 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 4 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 5 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 6 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 7 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 8 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 9 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

  1. Річ № 10 виготовлена з

а) тканини б) фетру (повсті) в) ниток (пряжі)

Додаток № 3

ТУР № 3

«ЛІТЕРАТУРАНА ХВИЛИНКА»

Оповідання

В. О. Сухомлинського

Миколка, Вітя й цуцик

Дорогою додому Миколка й Вітя підібрали цуцика. Він сидів у канаві і жалібно скавучав.

Кому ж буде цуценя? Довго думали хлопчики й дійшли: нехай три дні живе у Віті, потім три дні у Миколки, потім знов три дні у Віті... Через місяць хлопчики візьмуть цуцика, винесуть у поле й підуть у різні боки. За ким побіжить — той і господар.

Побудував Миколка для цуцика гарну будку. Тричі на день виносила мама цуцикові суп і котлетку

У Віті не було ні будки, ні супу, ні котлетки. Поклав він біля свого ліжка ряднинку.

На ній цуцик і спав. Іноді вночі йому хотілося в якихось собачих справах надвір, він тихенько торкав лапкою ковдру, Вітя прокидався й випускав малого. Їв цуцик шкуринку, розмочену в гарячій воді.

Через місяць узяли хлопчики цуцика й пішли з ним далеко-далеко у поле. Вийшли на високу могилу, пустили його й розлетілися в різні боки.

Цуцик побіг за Вітею.

Додаток № 3а

Команда ___________________

Т Е С Т

Підкресліть правильну відповідь на запитання.

  1. Яка риса характеру властива хлопчикам?

а). жадібність; б). чуйність;

в). корисливість; г). пунктуальність.

2. Які якості характеру спільні для Миколки і Віті?

а). доброта; б). наполегливість;

в). відповідальність; г). працьовитість.

  1. Яка риса характеру допомогла хлопчикам не посваритися в даному випадку?

а). впертість; б). винахідливість;

в). уміння домовлятись; г). хитрість.

  1. Яка риса характеру сприяла бажанню допомогти тварині?

а). співчуття; б). доброта;

в). образливість; г). посидючість.

  1. Яким чином можна допомогти безхатній тварині, якщо немає можливості забрати її додому?

а). по можливості виносити їжу;

б). зробити з нею селфі;

в). розмістити об’яву в Інтернеті;

г). звернутися у спеціальну службу (притулок).

6. Який з перерахованих вище варіантів допомоги ви використовували у своєму житті? (обведіть варіант)

а). б). в). г).

Додаток № 3б

Т Е С Т

Правильні відповіді

  1. Яка риса характеру властива хлопчикам?

а). жадібність; б). чуйність;

в). корисливість; г). пунктуальність.

2. Які якості характеру спільні для Миколки і Віті?

а). доброта; б). наполегливість;

в). відповідальність; г). працьовитість.

3. Яка риса характеру допомогла хлопчикам не посваритися в даному

випадку?

а). впертість; б). винахідливість;

в). уміння домовлятись; г). хитрість.

4. Яка риса характеру сприяла бажанню допомогти тварині?

а). співчуття; б). доброта;

в). образливість; г). посидючість.

5. Яким чином можна допомогти безхатній тварині, якщо немає можливості

забрати її додому?

а). по можливості виносити їжу;

б). зробити з нею селфі;

в). розмістити об’яву про бездомну тваринку в Інтернеті;

г). звернутися у спеціальну службу (притулок).

6. Який з перерахованих вище варіантів допомоги ви використовували у своєму житті? (обведіть варіант)

а). виносив їжу в). розміщував об’яву в Інтернеті

б). робив селфі з бездомною тваринкою г). телефонував у притулок

д). ____________________________________________________________

свій варіант

Додаток № 4

Шаблони для виготовлення деталей аплікації «Цуценя»

Додаток № 5

Технологічна картка

«Виготовлення аплікації з фетру «ЦУЦЕНЯ»

Наочне зображення етапу роботи

Послідовність робіт

1

По зовнішньому контуру зображення, яке роздруковане на білому картоні, вирізаємо основу для аплікації – будку.

2

Вирізаємо шаблони. За допомогою шаблонів виготовляємо деталі аплікації. Для цього прикріплюємо шаблон до фетру потрібного кольору булавкою і вирізаємо ножицями всі деталі. Очі використовуємо готові, ніс можна вирізати із шкіри або чорного картону.

3

Клей ПВА наносимо тонким шаром по контуру деталі тулуба. На фоні закріплюємо тулуб собачки.

4

Розташовуємо у потрібних місцях лапи, хвіст, вуха, чубчик, мордочку. Перевіряємо, чи всі деталі розташовані правильно на своїх місцях, і потім, зі зворотного боку наносимо клей ПВА, фіксуємо їх на своїх місцях.

Приклеюємо за допомогою термоклею очі, ніс, клеєм ПВА - язик.

5

За шаблоном із картону вирізаємо кісточку, яку закріплюємо на тулубі собаки.

Оздоблюємо аплікацію за власним задумом. На кісточці можна зробити напис, додати інші декоративні елементи.

На зворотній стороні за допомогою термоклею закріплюємо магніт.

Додаток № 6

Набір букв

На аркуші формату А 5 друкуємо у двох екземплярах (на 2 команди) великі літери: А, А, В, Д, Е, Ж, З, И, І, К, М, Н, О, П, Р, Р, Т, У, Ф, Х, Ч, Ш, Ь, Й.

Додаток № 7

Загадки про професії

Золоті у нього руки:
Робить зачіски й перуки,
Підстриже і пофарбує,
Гарний настрій подарує.

(Перукар)

Інструмент бере у руки -

Линуть чисті,ніжні звуки.

Люди кажуть: "Це талант!"

Добре грає ...

(Музикант)

Біга пензлик по тканині,

Підкоряючись людині,

А людина творить свій.

Не повторний світ живий

(Художник)

Там де він,чудові пахощі,

На дітей чекають ласощі:

Шоколадки і цукерки із начинками,

Тістечка із кремом і родзинками.

(Кондитер)

Прокидається він рано

І пече нам хліб духмяний.

Бублики і пиріжки

Пряники й медівники.

(Пекар)

Хто людей з біди рятує

І хвороби всі лікує -

Призначає процедури

І таблетки і мікстури?

(Лікар)

У театрі грає ролі:

Нині - вчителя у школі,

Завтра буде інша роль -

То бідняк він, то король.

(Актор)

Як приходимо у клас,

Там чекає він на нас.

Вчить писати і читати,

І невтомно працювати.

(Вчитель)

У нас цю професію знають усі:

Сидить за кермом вантажівки й таксі,

Вантаж і людей він по місту розвозить

У літню спекоту й зимові морози.

(Шофер або Водій)

Хто одежу шиє всім:
І дорослим, і малим,
Дружить з голкою й тканиною,
Строчить швейною машиною.

(Швачка)

Додаток № 8

П Р ОТ О К О Л

Назва команди

І тур

«Розв’яжи кросворд»

макс. 12 балів

ІІ тур

«Цікаво знати»

макс. 10 балів

ІІІ тур

«Літературна хвилинка»

макс.13 балів

ІV тур

«Творча майстерня»

(заг. к-ть жетонів команди )

Гра

«Склади слово»

макс.

8 балів

Загальна кількість

балів

Місце

ЖОВТІ

ЗЕЛЕНІ

Листівка

4 квітня

Міжнародний

День бродячих тварин

4 квітня

Міжнародний

День бродячих тварин

4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі.

Собаки і кішки повинні мати дома. Але бродячі собаки і бездомні коти не з’являються самі по собі.

Вони ведуть іноді вельми тяжкі та нещасні життя на вулицях. Вони часто просто вмирають, страждають від сильної спеки, холоду або хвороб. Дуже часто, вони переслідуються жорстокими людьми.

Ми, як люди, які піклуються про тварин, можемо зробити щось, щоб полегшити становище бродячих тварин.

4 квітня ця Всесвітній День бродячих тварин. Він ініційований щоб показати співчуття, турботу, а також вжити заходів для бродячих тварин по всій нашій планеті.

Що можна зробити вже зараз? Наприклад, підтримати цей День розповівши про нього тим, кого ви знаєте або поселити бездомного собаку. Чи є у вас по близькості притулок для тварин? Чи можете ви допомогти людям, які займаються допомогою таким тваринам? Підтримка організацій, які працюють з бездомними тваринами може бути зовсім не зайвою.

Погодуйте бездомну тварину :)

https://www.dilovamova.com

4 квітня гарний День, щоб приділити особливу увагу більш ніж 600.000.000 бродячих тварин в нашому світі.

Собаки і кішки повинні мати дома. Але бродячі собаки і бездомні коти не з’являються самі по собі.

Вони ведуть іноді вельми тяжкі та нещасні життя на вулицях. Вони часто просто вмирають, страждають від сильної спеки, холоду або хвороб. Дуже часто, вони переслідуються жорстокими людьми.

Ми, як люди, які піклуються про тварин, можемо зробити щось, щоб полегшити становище бродячих тварин.

4 квітня ця Всесвітній День бродячих тварин. Він ініційований щоб показати співчуття, турботу, а також вжити заходів для бродячих тварин по всій нашій планеті.

Що можна зробити вже зараз? Наприклад, підтримати цей День розповівши про нього тим, кого ви знаєте або поселити бездомного собаку. Чи є у вас по близькості притулок для тварин? Чи можете ви допомогти людям, які займаються допомогою таким тваринам? Підтримка організацій, які працюють з бездомними тваринами може бути зовсім не зайвою.

Погодуйте бездомну тварину :)

https://www.dilovamova.com

Додаток № 10

Основа для виготовлення аплікації

(роздруковується на білому картоні)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ХІМІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
5
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!