Розробка виховного заходу у 1 класі "Свято Букваря"

Опис документу:
МЕТА ВИХОВНОГО ЗАХОДУ: • Узагальнити, уточнити знання учнів про літери українського алфавіту. • Виховувати живий інтерес до казки та казкових героїв, уміння втілюватись в їхні образи; гордість за красу української мови.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися


МЕТОДИЧНА РОЗРОБКА
ВИХОВНОГО ЗАХОДУ
У 1 КЛАСІ

Свято Букваря!



МЕТА: • Узагальнити, уточнити знання учнів про літери
українського алфавіту.
• Розвивати уміння виразно читати вірші, складати із букв
слова.
• Виховувати живий інтерес до казки та казкових героїв,
уміння втілюватись в їхні образи; гордість за красу
української мови.

ХІД ЗАХОДУ


Учень 1:
На веснянім
Зайняла зоря
Свято в школі, свято в школі

Усі - Свято Букваря! Учень 2: В першім класі – урочистий

« День прощання з Букварем»,

Пригадаймо, як колись ти

Був маленьким школярем.

( Пісня « Вчать у школі» )

Вчитель: - Дорогі діти, шановні батьки, гості! Сьогодні у нас надзвичайно радісний і щасливий день. Ми закінчили вчити першу книжку – Буквар! Але мені хочеться , щоб ви зараз пригадали той прекрасний вересневий день, коли наші діти стали школярами. І зараз, радісно повідомити, що всі наші учні читають, грамотно пишуть, рахують. Приємно відзначити, деякі слова для них стали близькими, рідними. А що це за слова, діти назвуть їх, відгадуючи загадки. 1. Вчить читати й рахувати 2. Цю найпершу в школі книжку І писати, і співати Знає будь – який школяр. Всіх дітей довкола До усіх книжок доріжку Наша люба( школа). Прокладає наш …( Буквар). 3.Є чарівний в школі у нас, 4. Ось до класу всіх скликає Ану впізнайте , хто він? Голосистий наш дзвінок. Озветься – тиша йде у клас, І ми радо поспішаєм Озветься ще раз – гомін. Не в садок , а на …( урок). Щоб не спізнитись на урок , Нам голос подає…( дзвінок). - Молодці! Тож вітаю вас зі святом, бажаю щасливих шкільних днів і надалі.

Учень 1. Любі гості, мами й тата! У нас букварикове свято.

Спасибі, що прийшли до нас,

У нас найкращий перший клас.

Учень 2: Ми всіх гостей вітаємо і дуже вам радіємо.

Бо всі ми букви знаємо, бо ми читати вміємо.

( Слово для привітання надається директору школи )

Учень 1: У школі учать нас читать

Писать , співать і малювать.

І рідний край любити,

В потребі боронити.

Учень 2: Школо наша, школо,

Приголуб нас мила,

Пригорни усіх нас,

Як голуб під крила.

Учень 3: Ти нас всіх научиш,

Як на світі жити,

Як зло обминати,

А добро чинити.

Учень 4: В житті все починається з малого,

З зернинки - хліб , з промінчика - зоря.

І вчитель сам свою важку дорогу

Також почав з малого Букваря.

( Слово для привітання надається завучу молодших класів. Входять діти з підручником Буквар.)

Учень 1: Є книг багато – радісних , печальних ,

Товстих , тонких , барвистих , наче жар ,

Але одна - усім книжкам начальник ,

І звуть по простому - Буквар.

Учень 2: Букви старанно вивчали

Знаєм їх від А до Я.

І сторіночку останню

Прочитали з Букваря. Учень 3: Хай кожен гість перевіря

Чи знають учні Букваря

Чи можна нам школярикам ,

Прощатися з Буквариком. Вчитель : Які ви гарні вірші знаєте про Букварика ! Але ми не можемо почати свято без нього. Учень 1 : Давайте пошлемо йому телеграму ! Учень 2 : Давайте йому зателефонуємо ! Учень 4 ( вибігає на сцену ) : Ой бачу , бачу , до шкільного порогу Під `їхав потяг. Мабуть це до нас приїхав Букварик.

( Звучить весела музика , до залу входить Букварик ).

Буквар : Добрий день любі друзі;

Добрий день шановні гості , вчителі;

Я мандрую по країнах,

Я з абеткою дружу.

І малечу , як зустріну,

Грамоти одразу вчу.

( Діти аплодують )

Кожен рік мене листають,

Ніжні пальчики нові .

Хай же розум розвивають

Любі дітоньки малі !

-Ой , ой , ой ! Яка біда ! Букв нема. Оце ж так да !

( Шукає букви )

Учень : Ти не хвилюйся , ми знайдемо твої букви. Вони мабуть залишилися у алфавіті ?

( В зал вбігають букви).

Буква : Сюди , сюди , скоріше ! Подивіться , які гарні діти , як себе гарно ведуть. Мабуть , це та школа, яку ми шукаємо ? Добрий день , любі діти , гості , вчителі ! Ви не бачили нашого Букварика ? Буква : Ми запізнилися , і на свято він поїхав без нас . Що нам тепер робити ? Де його шукати ? Діти , а ви не впізнали , хто ми ?

Усі : Букви ! Вчитель : Милі букви ! Ми чекаємо на вас ! Букварик прибув до нас на свято ! Буква : Голослива буква А

Наш Букварик відкрива !

Буква : Нас 33 , нас 33

У нас міцна сім` я!

Складаємо слова нові Усі - Від А до Я , від А до Я !

Буква : Ми мрію любимо й книжки ,

Життя у нас буя,

Вчимося в школі залюбки Усі - Від А до Я , від А до Я! Буква : Знай рідну мову і вивчай ,

Вона твоя й моя ,

Та , перш за все , абетку знай Усі - Від А до Я , від А до Я ! Буква : Аж 33 зорі нам світять не вгорі

На білім , білім полі збирали їх поволі.

Ці 33 зорі у нашім Букварі ! Буква : Всі букви добре вивчені

Читає й пише наш чудово перший клас.

Буквар : А чи всі діти у вас гарно читають ? Вчитель : Наші діти дуже добре вміють читати і складати з літер нові слова. Так , давайте пограємо у гру. Прошу вийти вперед такі букви: К Ш О А Л (школа ); У Д Ж Б Р А ( дружба ) ; Ї К Р А У А Н (Україна ) . Це найголовніші слова для кожного з нас. Буквар : Так , так ! Слова утворювати вмієте , а чи впізнаєте ви , з якої казки цей герой.

( Під музику з мультфільму « Простоквашино » заходять Поштар Пєчкін , Буратіно , Червона Шапочка , Незнайко. Несуть велику телеграму. Розгортають , Поштар Пєчкін голосно читає ):

ТЕЛЕГРАМА

Любі першокласники ! Щиро вітаємо вас зі святом Букваря! Бажаємо вам дізнатися багато цікавого та нового! Успіхів вам !

Учень : Ми вам дуже дякуємо ! Залишайтесь у нас на святі , любі гості.

Учениця : А я вам пропоную послухати чудову музику.

(Учень грає на флейті мелодію « Блакитний вагон» )

Вчитель : Протягом навчального року ми намагалися розколоти міцний горішок знань . ой не легко нам було , але допомагало в цьому бажання всіх : Усі разом : Все хочу знати !

( Стук у двері й до залу заходять Барвінок та Ромашка )

Барвінок : Вибачте це перший клас ?

Можна , ми зайдем до вас ?

Тут такі хороші діти ,

Рідну мову люблять вчити . Вчитель : Заходьте , будь ласка , ми любимо гостей.

Ромашка : До вас ми довго добирались,

Запізнитися боялись.

По проспекту Перемоги

Мчали швидко , до знемоги. Вчитель : А ви хто такі ? Барвінок : Я – Барвіночок веселий ,

Із Ромашкою дружу. Ромашка : А я - Ромашечка мала ,

Здалеку до вас прийшла .

У білесенькій хустинці

Принесла я вам гостинці .

( Розкриває хустинку і дістає квітку – ромашку , на ній гра « Так чи Ні» ) . Передає вчителю .

ГРА « ТАК ЧИ НІ»

Зіграти хочеться мені

З тобою , друже , в « Так чи Ні».

Тобі питання задаю ,

Готуй же відповідь свою .

Відповідай , коли мастак ,

Єдиним словом «Ні» чи «Так» . 1. Скажи , співає сом пісні? Не гайся з відповіддю ! ( Ні) 2. Чи вміє плавати гусак? Ну що на це ти скажеш! ( Так ) 3. Скажи мені , червоний мак в січневу пору квітне? ( Ні ) 4 . А крокодили на сосні свої будують гнізда ? ( Ні ) 5. Чи може вище гір літак у вишину злетіти ? ( Так ) 6. Узори пишні на вікні мороз малює взимку ? ( Так ) 7. Чи достигають навесні пшениця й жито в полі ? ( Ні ) 8. Ріка біжить у далині. Чи є у неї ноги ? ( Ні) 9. Чи правда це , що вовк усмак наївся груш та яблук ? ( Ні ) 10. А під кінець скажи мені : « Цікава гра у Так чи Ні» ? ( Так )

Вчитель : Спасибі тобі Ромашко та Барвінок за цікаву гру. Але нам пора прощатися з Буквариком. Буквар : Читанко добра, прийми естафету,

Веди школярів по дорогах планети.

Хай відкривають їх розум і руки

Незнані шляхи на планеті Науки.

Хай не погасне бажання малят

Творити добро на планеті Земля ! Читанка : Я – Читанка нечитана.

Навчатиму ваш клас.

Я з вами говоритиму

І вислухаю вас.

Букварику , мій братику ,

Розумна голова ,

Твої веселі літери

Складуть мої слова.

А ти спочинь до вересня ,

Іди ! Відпочивай !

Букварику , мій братику ,

Спасибі , прощавай !

(Виходять учні. У першого Буквар , передаючи говорять)

Учень 1 : Любий Букварику ! Перша книжко !

Навіть заплакати хочеться трішки…

Разом з тобою ми підростали ,

Слово найперше ми тут прочитали. Учень 2 : Книжечку першу беру в свої руки.

Перший мій друже , перша науко !

Кожна дитина , кожен школярик

Любить і дуже шанує Букварик !

Учень 3 : Я сторіночку останню

В Букварі перегорну ,

Свого друга на прощання

Я до серця пригорну ! Учень 4 : Ти перша книжечка моя,

Тепер читати вмію я.

Багато в світі є книжок ,

А ти найперший мій дружок ! Учень 5 : Прощавай , Букварику !

Наш найперший друже !

Ми тобі, Букварику, Усі - Дякуємо дуже !

( Виконання пісні «Прощавай , Букварику» на мелодію

пісні про Московську Олімпіаду)

ПІСНЯ « ПРОЩАВАЙ , БУКВАРИКУ»

І. Ще недавно, Букварику любий , Розгорнули тебе в перший раз . Ти був нашим друкованим другом , Ти учив і виховував нас .

Приспів : Прощавай , прощавай ! Прощавай , наш любий друже . Вчи так добре , як нас , Свій новий , свій новий перший клас.

ІІ. Я востаннє візьму тебе а руки І до серця свого пригорну . Вдячні всі ми тобі за науку , Нашу першу науку шкільну .

Приспів.

Буквар : Дякую вам , діти ,

Ви такі привітні !

Мені так добре серед вас ,

Але настав прощання час .

А на згадку про це свято

Хочу вам подарувати

Літні зошити цікаві !

( Читає підпис у зошиті)

Учись старанно , залюбки , Читати полюби книжки , Бо книжка так багато вміє : Вона печаль твою розвіє , В чарівний світ казок умчить . І думати тебе навчить , І мріяти , і співчувати , І стільки зможе розказати ! Рости , як навесні трава , І пам’ятай мої слова !

Діти : Дякуємо , Букварику ! Прощавай !

Вчитель : А на згадку про це свято Буквар з буквами хоче затанцювати.

( Виконується танок « Букв і Букваря» )

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стрес і стрес-менеджмент учасників освітнього процесу»
Левченко Вікторія Володимирівна
30 годин
590 грн