Розробка відкритого уроку"Технологія виготовлення виробу в техніці джутової філіграні."

Опис документу:
Розробка відкритого уроку дає можливість ознайомитись із застосуванням технології джутової філіграні для проектування виробів у 9-ому класі. В роботі наведено приклад застосування філворду при повторенні попереднього матеріалу: «Етапи проектування:І - організаційно-підготовчий»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку: Технологія виготовлення виробу в техніці джутової філіграні

МЕТА:

  • Формування предметних компетентностей

  • Проектно-технологічної: забезпечити засвоєння знань про техніку джутової філіграні, її застосування; формувати вміння та навички з виготовлення виробу певної форми і розміру; добирання матеріалів та інструментів для виготовлення виробу;

  • Міжпредметної естетичної:розвивати здатність виявляти естетичне ставлення до світу;

  • Формування ключових компетентностей

  • Спілкування державною мовою: обґрунтовувати технології проектування та виготовлення виробу,

  • Здоров’язбережувальної: формувати звичку дбайливо ставитися до власного здоров’я та здоров’я інших людей(дотримання правил безпечної праці, санітарно-гігієнічних вимог й організації робочого місця під час виконання ручних робіт);

  • Уміння вчитися впродовж життя: шукати та застосовувати потрібну інформацію для реалізації проекту,

  • Інформаційно-комунікаційної: формувати здатність учнів використовувати інформаційно-комунікаційні технології для пошуку інформації.

Обладнання, матеріали та наочність: джут,ножиці,пінцет, зубочистки,клей,файл з ескізом, картка на виготовлення виробу, об’єкти праці (виготовлені учнями),комп’ютер, презентація,відео.

ТИП УРОКУ: комбінований.

ХІД УРОКУ

І.Вступна частина

1. Організаційний момент

  • Перевірка наявності учнів; підготовленості їх до уроку.

  • Налаштування на гарний настрій та плідну роботу.

Учитель демонструє відео: «На стекле озябший иней»

Звучить пісня у виконанні Василя Мороза

на слова Марії Головко, музика Олега Залозного.

Учитель. Щойно ви побачили які філігранні візерунки вміє малювати мороз на склі. Сьогодні ми з вами спробуємо зробити те саме. Діти, я рада бачити всіх на сьогоднішньому занятті, вітаю вас із Днем святого Валентина!Зичу всіляких гараздів та бажаю навчитися висловлювати свою любов за допомогою філігранних виробів, зроблених власноруч. А що таке філігранна робота?

Учні пояснюють зміст вислову, після чого вчитель висловлює своє побажання.

Учитель. Тож я бажаю вам старанності та філігранності в роботі.

2. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів

  • Бесіда

  • Сьогодні у нас незвичайний урок трудового навчання

  • на уроці ми дізнаємось про деякі факти з історії філіграні

  • повторимо матеріал, який вивчили нещодавно

  • використаємо на практиці отримані знання з проектування виробів

  • Спробуйте перевірити, чого ви вже навчилися, розв’язуючи невеличкий філворд «Етапи проектування:І - організаційно-підготовчий» (слайд 3)

О

*

У

А

Р

В

А

Т

П

И

Л

З

У

Я

М

Е

Е

С

К

І

М

І

Р

І

А

Н

А

Л

О

Г

И

Б

-

Д

І

Е

Д

А

В

*

ВІДПОВІДІ: 1Уява. 2.Мрія. 3. Тема. 4. Діалог. 5. Вибір. 6. Аналіз.7. Виріб.

8.Моделі. 9. Аналоги.10.Ескіз. 11. Опис.12. Клуазура.Тема

3. Мотивація навчальної діяльності

  • Дійсно, творчість - це приємний відпочинок, гарні ліки від перевтоми й роздратованості, адже, результат праці – красиво зроблений виріб - приносить задоволення. Процес виготовлення це творча робота, що сприяє виявленню хисту і смаку, дає можливість побачити в повсякденному житті красу і гармонію.

4. Повідомлення теми уроку( презентація, слайди )

Учитель записує на дошці (проектує на екран) тему уроку, повідомляє мету й формулює завдання уроку:

  • ознайомлення з історією філіграні, (слайд 4-6)

  • ознайомлення з технологією джутової філіграні,(слайд 7-9)

  • використання знань про матеріали для виготовлення виробу, (слайд 10-11 )

  • навчитися використовувати отримані знання під час виготовлення виробу. (слайд 12-13)

І І. Основна частина

    1. Етап організації діяльності. Визначення завдань для учнів

Учні повинні: використовуючи майстер-клас і попередньо підібрані матеріали розпочати роботу з виготовлення сувенірів-подарунків до свята.

Практична робота «Технологія виготовлення виробу в техніці джутової філіграні»

  1. Майстер-клас:«Технологія виготовлення виробу в техніці джутової філіграні»

(слайд 14-16)

  1. Аналіз завдань практичної роботи

  2. Забезпечення необхідними інструментами та матеріалами (слайд 17)

  3. Правила безпечної праці, санітарно-гігієнічні вимоги й організація робочого місця під час виконання практичної роботи

Вправа «Незакінчене речення»

  • Під час виконання ручних робіт потрібно сидіти …

  • Виріб тримати від очей на відстані…

  • Ножиці передавати…

  • Освітлення має падати…

5.Самостійне виконання завдань практичної роботи

6.Поточний інструктаж

7.Самоконтроль та взаємоконтроль учнів

Визначення проміжних результатів уроку

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія

  1. Оцінювання та самооцінювання навчальної діяльності

  • Чого я навчилася на цьому уроці?

  • Що можна сказати про використання цієї технології?

  • Наскільки самостійно я виконую роботу?

  • Чи відчуваю я задоволення від власної праці на уроці?

  1. Визначення кінцевих результатів уроку

  2. Домашнє завдання:

Оформити в пояснювальній записці І етап проектування.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
3
міс.
1
4
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!