Розробка уроку. "Звуки і букви "

Опис документу:
Урок 3. Звуки і букви Мета: закріплювати знання учнів про звуки і букви, встановити різницю між буквою і звуком; повторити, види звуків і букв; розвивати мову, мислення; виховувати любов до рідної мови, до с лова.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 3. Звуки і букви

Мета: закріплювати знання учнів про звуки і букви; повторити, чим звуки відрізняються від букв; розвивати мову, мислення; виховувати любов до рідної мови.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання (с. 7, вправа 11)

— Прочитайте слова, які відрізняються від слова рік першою буквою. (Вік, сік, бік, лік, пік, тік)

— Поясніть, що означає кожне з утворених слів.

— Наведіть власні приклади слів, що розрізняються тільки одним звуком.

2. Робота над загадкою

  • Часом чорні криві, від народження німі.

А стануть у ряд,— враз заговорять. (Букви)

— Які бувають букви?

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні ми повторимо, як позначаються звуки мовлення на письмі.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 7–9)

Вправа 12

Учні читають і відгадують загадку про букви і звуки.

— Чим звуки відрізняються від букв?

— Буква ь окремого звука не позначає.

Слово про слово

Буква — письмовий знак, що позначає один звук або сполучення двох звуків.

Вправа 13

Учні читають вірш Н. Становської «Звуки і букви».

— Що сказано у вірші про звуки? про букви?

— Поясніть, чим відрізняються звуки від букв.

— Спишіть три останні рядки вірша.

Запам’ятайте!

Звуки ми чуємо і вимовляємо.

Букви ми бачимо, читаємо і пишемо.

Вправа 14

Учні переставляють рядки так, щоб можна було прочитати вірш.

Це місто алфавітом звуть.

Усі тут літери живуть.

Щасливо й дружно, як сім’я,

Їх 33 — від А до Я.

— Як по-іншому можна назвати алфавіт?

Учитель звертає увагу учнів на те, що слово алфавіт має подвійний на­голос (на другому і третьому складі).

Слово про слово

Абетка (алфавіт) — сукупність літер, прийнятих у писемності якої-небудь мови і розміщених у певному порядку.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

— Чи є однакові звуки у парах слів лось — ліс, джміль — джем, чашка — лящ, гай — як, їда — сій, лак — ляк, мій — їм? Якщо є, то які саме?

— Назвіть слова, в яких останній звук позначається двома буквами. (Сіль, день, пень...)

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Назвіть алфавіти, які складаються з шести літер. (Азбука, абетка)

VII. Домашнє завдання

С. 9, вправа 15.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.