• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Українська мова
  • Розробка уроку з української мови. Узагальнюючий урок з теми "Прикметник" (3 клас) з використанням технології критичного мислення та постановки завдань за Таксономією Блума

Розробка уроку з української мови. Узагальнюючий урок з теми "Прикметник" (3 клас) з використанням технології критичного мислення та постановки завдань за Таксономією Блума

Опис документу:
Урок розроблений з метою узагальнення знань з теми "Прикметник", завдання відповідають віковим особливостям учнів, мета обумовлена типологією уроку та прогамовим вимогам. Урок насичений різними формами робіт.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Урок української мови в 3 класі

Тема: Загальне поняття про прикметник. Значення прикметників у мовленні

Мета: поглиблювати знання учнів про прикметник, формувати вміння доречно вживати прикметники, дослідити його значення у мовленні;

розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення;

виховувати пізнавальний інтерес до вивчення рідної мови, вміння роботи у парі і групі

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу

Форми роботи: фронтальні, індивідуальні, парні, групові

Методи роботи: діяльнісні, інтерактивні, практичні, наочні, словесні

Принципи роботи: цілісності, мінімакса, творчості, психологічної комфортності

Застосування технологій критичного мислення:

  • таблиця «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався»

  • кубик Блума

  • Сенкан

Обладнання: графічний план уроку, кубик, на кожного: таблиця «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався», картка до вправи «Розкажи про себе», картка до творчої роботи.

Хід уроку:

  1. Організаційний момент. Мотивація

-До нашого класу завітали гості. Поверніться, привітайтеся.

Привітайте щирою посмішкою свого сусіда.

-Відчуваєте, у нашому класі запанувала атмосфера гарного настрою!

-Який урок розпочався?Дайте поради своїм однокласникам щодо роботи на уроці (бути уважними, активними, писати каліграфічно)

  1. Перевірка дом. завдання

За допомогою «Мовного кубіка» узагальнити вивчене про іменник

  1. Вихід на тему уроку

Вірш про мову:

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна, чиста, колискова,

Мелодійна,дзвінкотюча,

Дивна, радісна, співуча,

Лагідна, жива, казкова,

Красна, чарівна,шовкова,

Найдорожча, добра, власна,

Мудра, сонячна,прекрасна,

Солов’їна, барвінкова …..

Українська наша мова!

  1. Повідомлення теми, мети, плану уроку.

Мотивація навчальної діяльності.

На уроці будемо досліджувати значення прикметників у мовленні

Робота з таблицею

Знаю Хочу дізнатися Дізнався

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Каліграфічна хвилинка

а) Повторення правил правильної посадки за плакатом

б) Прописати айстра - нижнє поєднання

2) Вибірковий диктант .

Виписати прикметники з вірша Л.Українки

На зеленому горбочку,

У вишневому садочку,

Притулилася хатинка,

мов маленькая дитинка

-Навіщо поетеса використала прикметники?

Висновок! (щоб яскраво та образно намалювати картину

3)Гра «Відгадай загадку»

Заєць-довговухий, боязкий, косий

Лиса-хитра, руда, обережна

Вовк - сірий, зубастий, злючий

4)Робота в парі «Шифрувальник».

а) повторити правила роботи в парі

б) скласти загадку за допомогою прикметників

-Що можно описати прикметниками?( Розмір, форму, колір, смак, аромат)

1гр.-яблуко

2гр.-банан

3гр.- апельсин

-Для чого використали прикметники?

Висновок! (яскраво і влучно описали предмет)

  1. Закріплення вивченого

  1. Вправа «Розкажи про себе»

Прикметниками можна описати не тільки якийсь предмет, але й описати себе, свій характер. Бажаєте спробувати?

Підібрати прикметник на кожну букву свого імені, який буде характеризувати тебе:

О- охайна

Л- лагідна

Е- енергійна

Н- надійна

А- активна

Кому важко, можно скористатися таблицею прикметників

Висновок!

Фізпауза

Трава низенька-низенька

Дерева високі-високі

Вітер дерева гойдає

Донизу нахиляє.

Птахи летять швиденько

А діточки за парти сідають тихенько

Фізпауза для очей

  1. Творча робота

Послухайте текст:

У наші вікна заглядає берізка. Над берізкою віє вітер. Він розчісує її коси.

-Про що текст?

-В яку пору року описується берізка?

Дібрати такі іменники, які опишуть берізку взимку.

а) підбір прикметників

Словникова робота

берізка тендітна

білокора пронизливий

зажурена різкий

б) Виконати завдання за вибором:

  • Доповнити текст прикметниками та скласти опис берізки взимку

  • Скласти сенкан «Берізка»

(правила складання сенкану у скарбничці правил)

в) сам. запис з перевіркою

Перевірка правопису слів за орфографічним словником

Висновок!

  1. Підсумок уроку. Рефлексія.

  1. Повернення до таблиці. Що дізналися?

Робота із «павутинкою слів»

Чи знайшли ми відповідь , яке значення прикметників у мовленні?

(Вони роблять нашу мову багатою, яскравою, образною.

Допомагають точніше висловити свою думку)

2) Робота з «Хмариною слів»

Охарактеризуйте наш урок, використовуючи прикметники

(Цікавий, творчий, корисний, пізнавальний, добрий,розумний)

-Чи можемо застосовувати отримані знання про прикметник у житті? Пропоную оголосити затрашній день днем компліментів. А особливі слова-прикметники підготуйте, будь ласка, для Аліни, бо в неї завтра день народження.

  1. Домашнє завдання

Впр.332 виписати прикметники. За бажанням придумати загадку, використовуючи прикметники.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!