і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Розробка уроку з предмету "Соціально побутове орієнтування"

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів

Тема: Технологія приготування овочевих салатів

Мета: навчити готувати салати, оформляти готові страви, розвивати навички правильного сервірування стола, корегувати навички взаємоконтролю та

оцінювати роботи груп; виховувати охайність під час виконання практичних робіт, інтерес до роботи на кухні.

Кухонний інвентар: тарілки, виделки, чашки, ложки, цукорниці, блюдця, ножі, тертки, обробні дошки, вази для квітів, серветки, скатерті, салатники.

Наочність: таблиця «Правила користування ножем», ілюстрації оформлення салатів, кросворд, інструкції з виконання практичної роботи приготування салатів, оціночні листи, діаграма «Павучок».

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційна частина.

1. Перевірка наявності учнів на уроці.

2. Призначення чергових.

3. Визначення готовності учнів до уроку.

Будьмо чемні й щирі

І часу не гаймо

І цієї ж миті

Урок розпочинаймо

- Скажіть хто ж сьогодні черговий?

- Чи готовий клас до уроку?

- Всі ви маєте ручки, зошити?

- Добре, я бачу клас до уроку готовий. Сьогодні число 25 грудня, ви бачите його на дошці, запишіть його в зошити.

- А тепер будемо розпочинати урок.

- Діти, в вас у кожного на партах є ось такі малюнки. Зверніть увагу їх є три.

- То, що ви бачите?

- Вірно, посмішки сонечок.

- Покажіть мені з яким настроєм ви прийшли, до мене, а в кінці уроку з яким настроєм підете від мене.

- І, що ж ми бачимо за підписи під кожним сонечком.

- хочу працювати

- попрацюємо побачимо- працювати нема настрою.

- Я бачу ви налаштовані працювати на уроці - це дуже добре

1

. II. Актуалізація опорних знань.

Тільки після невтомної праці з'явиться талант

(народна мудрість )

- Прошу звернути увагу на прислів'я. Саме з цих слів мені хотілося б розпочати урок.

( Учні читають прислів'я )

- Відомими співаками, художниками, акторами не народжуються - ними стають, але стають лише ті. хто цього прагне, кожен із вас - унікальна особистість, і якщо ви не будете невтомно трудитись, впевнено йти до своєї мети, то в майбутньому, маючи міцні знання, зможете приносити користь не лише собі, а й суспільству в цілому. І тоді вас по праву можна буде назвати талановитими. Тож, уперед!

Вчитель. Діти, ми розпочнемо свою роботу з виконання тестових завдань з вивчених тем «Оброблення овочів»

1. До плодових видів овочів належать:

а) цибуля, картопля, капуста;

б) перець, помідор, горох;

в) буряк, кабачок, часник.

2. До листкових видів овочів належать:

а) капуста, кріп, салат;

б) цибуля, горох, помідор;

в) картопля, перець, квасоля.

3. Який із названих овочів проходить таку первинну обробку: сортування, миття, обчищення, промивання, нарізування?

а) картопля,

б) помідор,

в) капуста.

4. Назвіть форми фігурного нарізування овочів:

а) дольки, кубики;

б) соломка, кружечки, скибочки;

в) зірочки, гребінці, бочонки.

5. Зліва від тарілки кладуть: а) виделку;

- працювати нема настрою.

лише собі, а й суспільству в цілому. І тоді вас по праву можна буде назвати талановитими. Тож, уперед!

Вчитель. Діти, ми розпочнемо свою роботу з виконання тестових завдань з вивчених тем «Оброблення овочів»

1. До плодових видів овочів належать:

а) цибуля, картопля, капуста;

б) перець, помідор, горох;

в) буряк, кабачок, часник.

2. До листкових видів овочів належать:

а) капуста, кріп, салат;

б) цибуля, горох, помідор;

в) картопля, перець, квасоля. 2

б) ніж;

в) ложку.

6. Ручка чашки повинна бути повернута:

а) до лівого плеча сидячого;

б) до правого плеча;

в) прямо до сидячого.

Вчитель. Обміняйтесь запитаннями в зошитах і перевірте вірність відповідей, за кожну вірну відповідь виставте 1 бал.

Візьміть кожен оціночний лист і поставте отриманий бал.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

Вчитель. Ви помітили, що на дошці не записана тема уроку.

Давайте разом з вами запишемо її, але тільки після того, як розгадаємо кросворд. Ключове слово кросворда й буде темою нашого уроку, питання до кросворда подано у вигляді загадки. Ви любите відгадувати загадки? Давайте перевіримо, як.

1. На нозі стоїть одній - сто сорочечок на ній. (Капуста)

2. Без очей, без рук, а лізе на дрюк. (Квасоля)

3. Сидить пані в ґанку, в червонім каптанку,

А хто її рушить, той плакати мусить. (Цибуля)

4. Сидить дівча в коморі, а коса її надворі. (Морква).

5. Під землею птиця

Кубло звила і яєць нанесла (Картопля)

6. Під садком звилась клубком, Та ще й з хвостиком. (Редиска) ( ключове слово «Салат» )

Запишіть тему уроку в зошити.

Сьогодні на уроці ми навчимося готувати салати, будемо корегувати навички сервірування столу до обіду, щоб бути добрими помічниками та вміти себе обслуговувати на кухні.

IV. Вивчення нового матеріалу. Вчитель.

Салати були відомі стародавнім римлянам ще 2 500 років тому, але розуміли під цим словом тільки рослинну їжу.

До салатів входили зелень та овочі, і не будь-які, а обов'язково зеленого кольору, найчастіше до салату потрапляло соковите листя рослини латук . Саме тому цю рослину хпали пізніше називати салатом.

3

Лише у XIX ст.. почали готувати зовсім нові види салатів із вареної картоплі, моркви, буряку, а також солоних огірків, капусти або грибів.

Салат - це холодна страва, одного або кількох видів овочів.

Салати готують із свіжих, відварених, квашених, маринованих овочів або фруктів.

У салати додають м'ясо, рибу, гриби, яйця, крупи, макаронні вироби. їх заправляють рослинною олією, майонезом, сметаною, соусами (гострими, пряними, кисло-солодкими).

Для приготування і подання на стіл салатів використовують скляний, емальований, пластмасовий, дерев'яний або керамічний посуд.

(Демонстрування салатників різної форми)

Салат можна оформити у вигляді «казкових героїв», «птахів», «тваринок». Готовий салат можна прикрасити, використавши зелень та шматочки овочів. Під час приготування салатів треба дотримуватись загальних правил.

(Діти читають загальні правила приготування салатів)

Загальні правила приготування салатів

1. Усі продукти для салату повинні пройти первинну обробку, а деякі ще й теплову.

2. Після теплової обробки продукти необхідно охолодити.

3. Салати із сирих овочів готують незадовго до подання на стіл.

4. Салати заправляють безпосередньо перед поданням на стіл.

5. Готувати і зберігати салати необхідно в емальованому, скляному або керамічному посуді.

6. Незаправлені салати мають зберігатися в холодильнику не більше 12 годин, а заправлені - 6 годин.

V. Практична робота.

Приготування салатів. Сервірування стола до обіду.

Перед початком практичної роботи проведемо гру для розвитку наших пальчиків, щоб вони вміло працювали. Гра «Слухняні пальці» (розвиток відчуття дотику)

- Пальчик, пальчик, що робив?

- Я з цим братом в ліс ходив,

- А з цим братом борщ варив,

- А з цим кашки куштував,

- А з найбільшим заспівав.

Далі приготовані мішечки, в них дрібні предмети (камінець, котушка, монети, ґудзики). Учні намагаються на дотик сказати, який там предмет.

4

Перш ніж розпочати роботу, вчитель нагадує учням про дотримання правил особистої гігієни, безпечної праці (користування обробними дошками, прийомами роботи ножем, терткою, проводить інструктаж.

Під час практичної роботи вчитель корегує діяльність груп, стежить за виконанням правил безпечної праці. (Діти готують салати)

VI. Підсумок уроку.

Оцінюють учні салати за допомогою діаграми «Павучок» (додаток). Учні презентують готові салати, а останні виставляють оцінки за 12-ти бальною системою в діаграмі «Павучок».

Середній бал визначається за якістю готового салату, виставляється в оціночний лист. Потім перевіримо чия команда виграє, в кого буде більше балів.

VII. Рефлексія.

- З якою метою ви виконували практичну роботу?

- Чому ви навчилися на цьому уроці?

- Чому ви ще хочете навчитися?

- Що найбільше сподобалося на уроці?

Вчитель. Урок скінчився. Чи змінився ваш настрій, чи ні.? Прошу вас, покажіть свої малюнки з сонечками. Я бачу урок пішов вам на користь, ви дізналися багато нового, цікавого. Тому й сонечко в вас, яке означає хочу працювати.

Ось і скінчився наш урок.

І зараз продзвенить дзвінок.

Чи все вдалося, чи ні7

Судити, мабуть, не мені.

Ви добре всі підготувались

И чудово все презентували.

Я дуже рада за вас, діти,

Що ви змогли чогось навчитись.

Отож, старайтеся й надалі,

Щоби нові скорити далі,

Щоб знов змогли чогось навчитись

В житті, повірте, все згодиться.

VIII. Домашнє завдання.

- Діти, я думаю, що на уроках СПО ви закріпите вивчений сьогодні матеріал.

IX. Прибирання робочих місць.

Діти, відпочивайте. Не забувайте, як себе потрібно вести під час перерви.

5

Правила приготування салатів.

І.Усі продукти для салату повинні повинні пройти первинну обробку, а деякі ще й теплову.

2.Після теплової обробки продукти необхідно охолодити.

3.Салати із сирих овочів готують незадовго до подання на стіл.

4. Салати заправляють безпосередньо перед поданням на стіл.

5.Готувати і зберігати салати необхідно в емальованому, скляному або керамічному посуді.

б.Незаправлені салати мають зберігатися в холодильнику не більше, ніж 12 год, а заправлені, 6-год. Способи нарізування овочів

№з/п Порядок виконання Продукти: картопля, цибуля, морква, буряк.

Знаряддя: обробна дошка, ніж для нарізування овочів, фігурні виїмки, спеціальний ніж для фігур­ного нарізування.

1 Помийте і почистіть овочі, за необхідності - від­варіть.

2 Підготовлений овоч (картоплю, буряк) покладіть на обробну дошку.

З Для нарізання на скибочки овоч розділіть на чоти­ри частини.

4 Для нарізання соломкою або брусками розділіть овоч на часточки, потім кожну часточку поріжте на довгі смужки.

5 Для нарізання кубиками поріжте овоч на бруски, а бруски поріжте упоперек.

6 Цибулю поріжте напівкільцями; розріжте цибулину навпіл, половину цибулини покладіть зрізом на об­робну дошку і поріжте на часточки завтовшки 2 мм.

7 Моркву поріжте на кружечки завтовшки 1 мм.

8 Для фігурного нарізання овочів застосовуйте круг­лі і фігурні виїмки, спеціальні ножі.

Малюнки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Тема: Технологія приготування овочевих салатів Мета: навчити готувати салати, оформляти готові страви, розвивати навички правильного сервірування стола, корегувати навички взаємоконтролю та оцінювати роботи груп; виховувати охайність під час виконання практичних робіт, інтерес до роботи на кухні.
  • Додано
    26.02.2018
  • Розділ
    Трудове навчання
  • Клас
    6 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    317
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер материала
    SV344201
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання