Зараз в ефірі:
Вебінар:
«
Робота над граматичною будовою мови на корекційних заняттях з розвитку мовлення для дітей з ООП
»
Взяти участь Всі події

Розробка уроку з предмету «Я досліджую світ» .Тема: "На фермі" для учнів 1 класу

ядс

Для кого: 1 Клас

13.09.2020

1561

200

0

Опис документу:
Розробка уроку з предмету «Я досліджую світ» 1 клас 2-й семестр За підручником І.О.Большакової, М.С. Пристінської Тема: На фермі. Мета: ознайомити учнів із поняттям «ферма», а також тими тваринами, які проживають на фермі; закріплювати знання дітей про дикі та свійські тварини, формувати уявлення про схожість і відмінність диких та свійських тварин; поповнити словниковий запас учнів новими словами відповідно до теми; розвивати зв’язне мовленн
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Розробка уроку з предмету «Я досліджую світ» 1 клас 2-й семестр

За підручником І.О.Большакової, М.С. Пристінської

Тема: На фермі.

Мета: ознайомити учнів із поняттям «ферма», а також тваринами, які проживають на фермі; закріплювати знання дітей про дикі та свійські тварини, формувати уявлення про схожість і відмінність диких та свійських тварин; поповнити словниковий запас учнів новими словами відповідно до теми; розвивати зв’язне мовлення учнів, мислення, увагу; виховувати інтерес до природи та бережливе ставлення до тварин.

Обладнання: підручник та робочий зошит «Я досліджую світ», мультимедійна презентація до теми уроку, наочний матеріал до теми уроку, завдання для роботи в групі,відео «Тварини ферми».

Хід уроку:

І. Організаційний момент

Ранкове коло.

Привітання.

(діти утворюють коло та беруться за руки)

  • Добрий день вам, діти!

  • Добрий день.

  • Добрий день вам, киці!

  • Няв, няв, няв!

  • Добрий день вам, пташки!

  • Цінь, цінь, цінь!

  • Добрий день вам, бджілки!

  • Жу, жу, жу!

  • Добрий день всім, всім, всім!

  • Діти, давайте зараз створимо усмішку, яка залишиться з нами на весь день. Усміхаємося, подумки розтягуємо кутики губ, усміхаючись ще ширше, уявно розтягуємо нашу усмішку аж до маківки і потім уявляємо, що зав’язуємо на голові гарний бантик, який протягом дня триматиме нашу «усмішку», даруючи веселий та радісний настрій.

Операція «Комплімент».

- А тепер передайте свою посмішку сусідові та скажіть побажання на день.

Щоденні новини

  • Доброго ранку, любителі тварин!

  • Сьогодні

Вівторок 18 лютого 2020.Пора року зима. Погода -----------.Температура повітря----------.

Настрій --------------

День в історії

18 лютого 2020

У цей день світ святкує День пельменів, День, коли все зрозуміло без слів, і Свято всіх легковажних.

Обмін інформацією

У 1930 році американський астроном Клайд Томбо в обсерваторії Лоуелла відкрив дев'яту планету Сонячної системи - Плутон.

В 1979 році вперше за час спостережень у пустелі Сахара випав сніг.

Групова робота

Слово вчителя. Давайте з вами згадаємо про що ми говорили на минулому уроці, але для цього нам потрібно обєднатися в 4 групи за кольором. (Минулий урок присвяченій темі: Про подорож селом)

В Україні багато сіл. У селі живе набагато менше людей, ніж у місті. Будинки у селі найчастіше одноповерхові. На полях, городах, садах люди вирощують зернові культури, овочі, фрукти. На фермах розводять тварин.

Завдання для груп .Розглянути малюнки та наклеїти на аркуш тільки ті, які можна віднести до напису, та назвати зайвий предмет .

1група (поле) :горох, кукурудза, соняшник, пшениця, цуровий буряк.

2група (город) : капуста, горох, картопля, огірки, помідори, морква.

3група (сад) :яблуня, груша, слива, вишня.

4група(ферма ): корова, свиня, гуси, вівця, коні, кролі.

Слово вчителя . 1,2,3 групи працювали зі світом рослин, а 4 група з тваринами дикими та свійськими. Дикі тварини живуть у природі самі по собі, шукають їжу , доглядають за своїми дитинчатами та самостійно. Домашні (свійські ) тварини залежать від людини. Люди їх годують, доглядають за їх малечею, будують їм домівки.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

- Метою сьогоднішнього уроку ознайомитися з поняттям «ферма» , та дізнатися які тварини там проживають.

Тож відправимось в уявну подорож на ферму.(Малюнок ферми та надпис)

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

4.1. Бесіда з учнями.

- Чи бували ви коли-небудь в селі?

- Чи знаєте ви, що таке ферма?

- А як називається людина, яка працює на фермі?(Фермер)

- Хтось відвідував коли-небудь ферму? Розкажіть про свої враження.

- А які тварини проживають на фермі? Як їх можна назвати одним словом?(Свійські )

- Пропоную вам уявити, що ви потрапили на ферму і переглянути цікаве та пізнавальне відео . Перегляд відео «Тварини на фермі»

- Що ви побачили для себе нового на відео?

- Яких тваринок запамятали?

Слово вчителя: На фермі живуть свійські тварини, їх годують, доглядають, створені спеціальні умови для їх життя.

Робота за підручником.

Розгорніть свої підручники на с. 30.

- У селі є ферми. На фермах вирощують тварин. Ферми бувають великі й маленькі. (поняття « ферма « ілюстрації)

- Зверніть увагу на ілюстрацію. Це маленька ферма. Назвіть тварин, які живуть на цій фермі (розглядають малюнок в підручнику).

- Які з них свійські, а які дикі? (голуб, горобець )

- Чим вони відрізняються?

Підсумок вчителя. Домашні тварини не можуть жити без допомоги людини. Їх потрібно своєчасно годувати, утримувати в чистоті і теплі, лікувати, а тварини віддячують людині за турботу, приносять їй користь. Дикі тварини самі добувають собі їжу, захищаються від ворогів, самі собі влаштовують житло, виводять потомство,

Гра «Яку користь приносять свійські тварини»

Перед вами картки з малюнками корови, курки.

- Яку приносять користь ці тварини?(Відповіді дітей )

Слово вчителя. Корова дає людям молоко, молочні продукти багаті кальцієм без котрого не можливо уявити наш організм, ріст і міцність наших кісток.

Мясо використовують в їжу, а з шкіри шиють взуття.

Свійська курка нам дає смачне та поживне м'ясо та яйця, а саме вітамін Д та правильне формування скелету .

Користь собаки в житті людини. Людина і собака живуть поруч вже багато тисяч років. Волохатий звір завжди вірно служив людям. Він допомагав у полюванні, в охороні дому та домашньої худоби . Існує навіть така порода собак , як алабай . На думку спеціалістів, порода алабай з'явилася на світ близько 6 тисяч років тому. Це одна з найдавніших порід, яка зберегла свій первозданний вид до сьогоднішньої часу.

Спочатку алабаї виводилися для охорони і пастушачої роботи, оскільки древнім племенам потрібна була сильна і потужна собака, яка на випадок чого захистила б їх.

(картинка з зображенням цієї породи собак ). Домашні тварини, крім перерахованого, можуть виконувати робочі функції (охороняти, перевозити вантажі тощо). І, крім того, нерідко вихованці стають тваринами-компаньйонами, з якими люди проводять дозвілля, з задоволенням спілкуються. При цьому наголошується, що в будинку з такими «друзями» стає затишніше, вони допомагають зняти стрес, заспокоюють.

Групова робота . Гра » Дитина -тварина».

Кожна група отримує зображення дорослої тваринки та їх дитинчат.

Допоможіть дитинчаті знайти свою маму.

У корови – телятко.

У вівці – овечка.

У свинки – поросятко.

У кролика – кроленя.

У курки – курчатко.

У качки – каченятко.

У гуски – гусенятко.

У кози – козенятко.

Підсумок: Так як називається дитинча собаки , кішки, свині, кози, зайця, …..

IV. Физхвилинка руханка «Ферма »

Слово вчителя У селі є ферми. На фермах вирощують свійських тварин. Як і у людини так і у тварини повинен бути дім.Зараз ми з вами дізнаємося , як називаються ці будиночки.У корівнику живуть корови, у свинарнику – свині, у конюшні – коні, у курятнику – кури. Свійські тварини дають людині продукти харчування: молоко, м’ясо, яйця. Зі шкіри тварин шиють одяг і взуття, з вовни виготовляють пряжу і тканину.

Гра «Будинки для тварин». Ознайомлення з поняттям: корівник, курник, кролятник, свинарник, конюшня ( малюнки будівель та їх назви на дошці. Діти вибирають тварин, які в них є спікер прикріплює відповідну тваринку до її будинку.)

Підсумок: Як називають будинок для ……(по групам читають)

Гра «Лабіринт»

Зараз я пропоную ще цікаву гру , яка має назву «Лібіринт». Допоможіть свійським тваринкам знайти свою доріжку до будинку.

Робота в зошиті ст.25. Розгорніть свої друковані зошити, виконаємо декілька цікавих завдань Назвати тварину, її дитинча та місце її проживання.

V. Закріплення знань

Рухлива гра з «Лего» Тваринки на фермі.

Вчитель читає назви різних тварин, учні показують зеленим кольором, що вона проживає на фермі, а червоним -ні.

VI. Рефлексія

1".Закінчи речення"

Господарства, де розводять їх утримують у значній кількості свійських тварин називаються ……(фермою)

2. Хмаринки слів "Я дізнався... Я запам'ятав… Мені сподобалося"…

3.Показуємо настрій наприкінці уроку цеглинками червоний, жовтий, зелений .Можна скласти діаграми по кольорам

Додатки

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.