Сьогодні о 11:00
онлайн-конференція:
«
Освіта проти насильства: методи профілактики та алгоритми реагування
»
Взяти участь Всі події

Розробка уроку з предмета «Основи християнської етики» в 5 класі на тему «Любов як вияв самовідданості»

Етика

Для кого: 5 Клас

04.02.2021

243

5

0

Опис документу:
Конспект уроку . Мета та завдання: навчальна: використовуючи конкретні приклади, показати, у чому полягає справжня любов, охарактеризувати жертву - як вияв любові на прикладі історії про Авраама та Ісака; розвиваюча: розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, вміння висловлювати свою думку, культивувати чистоту людських стосунків; розвивати в здобувачів освіти розуміння, що любов - це служіння, і в цьому полягає основа християнського спілкування; домогтися усвідомлення .
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Управління освіти, культури, молоді і спорту, праці та соціального захисту населення Зборівської міської ради

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с. Олієва

Зборівського району

Тернопільської області

Розробка уроку з предмета «Основи християнської етики» в 5 класі на тему «Любов як вияв самовідданості»

Підготувала

Ділай Марія Казимирівна,

учитель основ

християнської етики

Оліїв – 2020

Тема уроку «Формування ідеалу українця нової генерації на прикладі життєпису учасника Ініціативної групи «Першого грудня»

Мета та завдання:

навчальна: використовуючи конкретні приклади, показати, у чому полягає справжня любов, охарактеризувати жертву - як вияв любові на прикладі історії про Авраама та Ісака;

розвиваюча: розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, вміння висловлювати свою думку, культивувати чистоту людських стосунків; розвивати в здобувачів освіти розуміння, що любов - це служіння, і в цьому полягає основа християнського спілкування; домогтися усвідомлення власного місця та ролі у світі, цінності власного людського життя;

виховна: формувати компетентності, які закладені в Українській Хартії вільної людини; сформувати в учнівської молоді громадянські компетенції на основі цінностей УХВЛ - зокрема цінності «любов»; виховувати почуття патріотизму та любові до рідної землі на прикладі життєпису Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара.

Очікувані результати:

учні повинні: сформувати у своїй свідомості поведінкову модель на основі цінностей УХВЛ, вміти доводити свою точку зору, добираючи потрібні аргументи; домогтися усвідомлення власного місця та ролі у світі, цінності людського життя.

Тип уроку - комбінований.

Форма проведення - дискусія з елементами інсценізації.

Обладнання: ілюстрації до біблійної історії, презентація, роздатковий матеріал, підручник, Біблія, відеоролик.

План.

І. Організаційний момент

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІV. Вивчення нового матеріалу

V. Підсумок уроку

. Домашнє завдання

VIІ. Оцінки та їх аргументація

Коли мовчиш – мовчи з любові.

Коли говориш – говори з любові.

Коли виправляєш – виправляй з любові.

Коли вибачаєш – вибачай з любові.

Май завжди в глибині серця корінь любові.

З того кореня виростуть тільки добрі справи.

Святий Августин

Хід уроку

І. Організаційний момент

Вітаю вас, любі діти! Сьогодні дуже важлива тема. Нехай Господь допоможе нам зрозуміти її й скористатися цими знаннями в житті.

Щоб краще зрозуміти тему, потрібно зясувати, що таке любов?

(відповіді учнів)

Про природу любові не одне століття сперечаються мислителі та митці. В одному вони дійшли згоди: здатність любити – виняткова властивість людини, завдяки якій ми цінуємо життя.

Любов є вільним, таємничим, невимушеним і непередбачуваним почуттям.

Утім кожен точно знає, що ті, кого ми любимо, або те, що ми любимо, є для нас найважливішим у житті.

Мабуть, немає людини, яка б не прагнула, щоб її любили рідні, кохані, друзі… Бо коли відчуваємо любов до себе, то розуміємо, що нас цінують, що ми потрібні іншим. Відтак життя набуває сенсу.

Кардинал Любомир Гузар сказав: «Пам’ятайте, що любов – це основа всього на світі».

Здатність відчувати любов, сприймати її та дарувати іншим, визначають як ознаку духовної зрілості людини. Адже почуття любові спонукає нас зазирати всередину своєї душі, міркувати над своїми вчинками. Любов спонукає до самовдосконалення.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Учитель. Прочитайте епіграф до сьогоднішнього уроку та дайте відповіді на декілька запитань.

Вправа «Мозковий штурм».

1. Яке слово зустрічається в цьому вірші найчастіше?

2. Як ви думаєте, що означає слово «любити»?

3. За що любите своїх батьків?

4. Що батьки роблять для вас?

5. Що ви робите для батьків?

Учитель. Як ви думаєте, чи можливо це без любові? Отже, що таке справжня любов і якою вона може бути - ми ознайомимось на сьогоднішньому уроці.

ІV. Виклад нового матеріалу

Давайте з’ясуємо, як ви розумієте поняття:

любити Бога – шанувати Його, виконувати Його закони, вірити Йому, надіятись на Нього, бути вірним Йому;

бути відданим Богу – присвяти всього себе Богові;

бути невірним Богу не вірити в Бога, зневажати Його заповіді, грішити;

жертовність – здатність людини задля любові до Бога та ближнього віддати найдорожче, навіть власне життя.

Гра «Пазл»

Умови гри: з окремих слів-пазлів скласти вислів, який належить Блаженнішому Любомиру Гузару: «Любити – це дуже гарна річ, але набагато важливіше є бути свідомим, що я є любленим».

Блаженніший Любомир Гузар був одним із засновників Ініціативної групи «Першого грудня». Архієрей Любомир відіграв велику роль у створенні цього важливого для України духовно- морального громадського утворення. Першого грудня 2013 року Блаженніший Любомир Гузар під час свого виступу на Майдані Незалежності закликав усіх «… любити один одного і чинити добро».

Перед вами зображено Патріарший Собор Воскресіння Христового УГКЦ, який побудований за ініціативою Любомира Гузара. Цей Собор будувався парафіянами всієї України, жителі нашого села також вклали свою лепту у його побудову.

Інсценізація біблійної історії в ролях: автор,ангел, Авраам, Ісак.

Як Господь випробовував Авраама

Автор. Після того , як одного разу незвичайні гості відвідали Авраама і Сару, через рік у них народився син Ісаак. Авраам і Сара дуже любили свого єдиного сина. Якось Бог захотів випробувати Авраама : чи любить він Його, чи вірить Йому і чи готовий коритися Божій волі. І Бог послав до Авраама ангела. Ангел: «Аврааме, візьми свого сина, свого єдиного сина Ісаака, і піди на гору, яку я покажу тобі. Там уб’єш свого сина і принесеш його в жертву». Автор. То був нелегкий наказ, одначе Авраам не перечив Богові. Він підвівся вдосвіта, осідлав віслюка, нарубав дров і вирушив з Ісааком у дорогу.

Ісак: «Тату! Ось дрова, кресало та ніж. Де ж ягня, яке ми принесемо в жертву Богові?» Авраам: «Бог сам вибере Собі ягня, синку». Автор. І ось вони зійшли на вершину гори. Авраам розклав на камені дрова, міцно зв’язав Ісака й приготувався принести його в жертву Богові, тому що безмежно вірив, що всемогутній і люблячий Бог воскресить його. Ангел: «Аврааме! Не чіпай хлопця! Тепер Я знаю, що ти Мені віриш. За те, що ти Мене послухав, Я благословляю тебе та всіх твоїх нащадків». Автор. Тут Авраам озирнувся і побачив ягня, яке заплуталося рогами в кущах. Його приніс у жертву Богові, разом із сином повернувся додому.

Дякую за інсценізацію. Насправді Бог не хотів, щоб Авраам убив свого сина. Тому Він зробив так, що недалеко в гущавині заплуталося ягня, і наказав Авраамові принести в жертву його замість сина.

Зараз перевіримо, як ви запам’ятали та зрозуміли біблійну історію за допомогою вправи «Світлофор». У вас на столах є картки трьох кольорів. Якщо ви знаєте відповідь на запитання, то піднімайте зелену картку, сумніваєтесь – жовту, не знаєте – червону.

Вправа «Світлофор»

1.Як Господь випробовував Авраама?

2.Яку жертву готовий був принести Авраам?

3.Чи справді Бог хотів жертви Ісаака - сина Авраама?

4.Хто зупинив Авраама?

5.Кого віддав Авраам у жертву замість Ісаака?

6.У чому переконався Бог?

7. Яку нагороду Авраам отримав від Бога?

8.Чи здатні теперішні люди на такі жертви як Авраам?

Любов – це прекрасне, різноманітне, містке й багатогранне почуття, яке серед моральних цінностей посідає особливе місце. Любов виникає у нашому серці й має багато значень. Вона наче сонечко зігріває нас у житті. Ви мали у своєму серці таке почуття? До кого?

Вправа «Асоціативний кущ»

Візьміть паперові сердечка й запишіть на них маркером, кого може зігрівати світло любові.

Блаженніший Кардинал Любомир Гузар говорив: «Ісус Христос не сказав би нам любити ворогів, якщо б це було неможливим».

Любов у Христі – всепрощаюча любов. Прощаючи наші гріхи, Бог проявляє Свою любов. Прощені, ми повинні навчитися прощати людей: близьких, друзів і навіть ворогів.

Ми розуміємо, що жити в любові - це прекрасно. «Оце моя заповідь,- щоб любили один одного ви, як Я вас полюбив!» (Ів.15:12)

Але, на жаль, у нас це не завжди виходить.

«Ісус Христос сказав: «Яка найважливіша заповідь: любити Бога всіма силами і любити ближнього як самого себе». Коли я шаную себе як Божий твір, як Божу дитину, то я тим самим заставлений шанувати кожну іншу людину в моїй державі, хто б вона не була. Бо вона так само, як і я, є Божа дитина. І тому любити ближнього як самого себе – то не є щось надзвичайне. Отже, Церква має виховувати людей бути людьми, а люди творять громаду, нормальну державну громаду, яка нам треба». Такими словами повчає нас Євангеліє від Івана та Блаженніший Любомир Гузар.

V.Закріплення вивченого матеріалу

Своє життя і здоров’я довіряємо тим, кому віримо, хто не підведе, у кому ми впевнені, кого любимо й шануємо. У нашому житті цих людей стільки, що і пальців на руках не вистачить: батьки, лікарі, водії… (діти продовжують ланцюжок слів ).

Вправа «Дерево любові»

На дощі намальоване дерево, учні прикріплюють до нього листочки, на яких записують, що, на їхню думку, є любов.

Вправа «Вихід на моральний вибір»

Уважно прочитайте поняття, записані на дошці. Біля тих, які, на вашу думку, є негативними, прикріпіть сумний смайлик,

біля позитивних- веселий.

Слухати батьків Любити Бога

Ображати слабших Чинити зло

Бути невірним Богові Бути самовідданим Богові

Йти проти Божої волі Вірити в Бога

Ненавидіти когось Виконувати закони Божі

Зневажати Бога Не слухатися батьків

Ви добре справилися із завданням і засвоїли вивчене на уроці.

«Справді, важливо знати, що тебе люблять. Але що є любов? Любов – то робити добро ближньому, бажати добра ближньому, любити самим», – говорив Любомир Гузар про любов.

VІ. Підсумок уроку

1. Інтерактивна гра - рефлексія «Провжити речення»

- Любити Бога і любити ближнього свого,… (як самого себе).

- Всі хто мене оточує, мої ближні,…( потребують моєї любові).

- Любитимемо Господа, тому що Він…( перший полюбив нас).

- Все, що бажаєш, щоб чинили тобі люди,…(те їм чини).

2. Перегляд відеоролика до пісні «Боже, яка краса!»

Обговорення

Діти, які враження виникли у вас після перегляду відеоролика?

Скажіть, до кого проявляється любов?

Наведіть приклади добрих справ.

Отже, з життєпису Блаженнішого Любомира Гузара ми вчимося бути господарями на своїй землі, прагнемо жити в любові, мирі, злагоді. Людина прагне бути вільною, бо саме свобода надає смислу, гідності і цінності людському життю. Такі цінності є основою Української Хартії вільної людини.

VI. Домашнє завдання

1. Розказати зміст уроку членам сім’ї (про їх враження повідомити наступного уроку).

2. Намалювати ілюстрацію до біблійної історії «Як Господь випробовував Авраама».

VII. Оцінювання та аргументація

Список використаних джерел:

1. Біблія в переказі для дітей. Старий і Новий Завіт. – К.: Українське Біблійне товариство, 2009.- 436 с.

2. Основи Християнської етики: 5 клас. – К.: Літера ЛТД, 2007.-248 с.

3. Християнський духовно – просвітницький часопис «Слово вчителю».-

2012.-№4

4. Дитяча пісня «Боже яка краса». З любовю до дітей. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: //youtu.be/9XARaatDjuM

5. Любомир Гузар «Любити – це дуже гарна річ, але набагато важливіше є бути свідомим, що я є любленим» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: //youtu.be/V16wr9OTY4Q

11

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.