і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Розробка уроку з літературного читання у 3 класі "І.Франко Лисичка і Журавель"

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LW211126
За публікацію цієї методичної розробки Налескіна Альвіна Віталіївна отримав(ла) свідоцтво №LW211126
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Учитель: Налескіна Альвіна Віталіївна, учитель I кваліфікаційної категорії, Селидівської ЗОШ №2

Клас: 3

Тема: І.Франко «Лисичка і Журавель»

Мета: вчити учнів виділяти в тексті дійових осіб, давати їм елементарну характеристику; спостерігати за структурою і сюжетом казки; закріплювати вміння відтворювати зміст знайомих казок, правильно оцінювати поведінку персонажів; формувати

навички правильного й свідомого читання мовчки та вголос; розвивати пам'ять, мислення, увагу; виховувати чуйність, доброзичливість, гостинність, порядність.

Хід уроку

Організаційний момент

Привітайтеся з гостями.

Першими сідають краса нашого класу – дівчатка.

Потім його сила та мужність – хлопчики.

Працювати будемо за девізом (слайд)

Не просто слухати, а чути,

Не просто дивитися, а бачити,

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно і плідно працювати.

Актуалізація опорних знань

  1. Вчися читати швидко ( презентація)

  1. Перевірка домашнього завдання. «Я обираю»

- Які думки приходили до Казкаря?

- На кого схожі думки? (на людей)

- Що ставалося з думками, коли діти починали сварилися?

- Чому Казкар полюбив дощ та негоду? (бо ніхто йому не заважав)

- Чи зрозуміли діти, через що Казкар став невеселий?

- Що виходило, коли Казкар складав думки одну до одної?

Мотивація учбової діяльності

Гра «Декодування» (слайд)

  • розшифруйте прізвище письменника, біографію якого ми будемо вивчати сьогодні.

Вивчення нового матеріалу

1.Розповідь учителя з опорою на попередній досвід учнів.

27 серпня 1856 року у селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту в Галичині у сім’ї відомого на всю округу коваля родився син – рудоволосий, ясноокий хлопчик. Мама називала його Ясьо.

Іван Франко мав феноменальну пам'ять. Він за 10 днів навчився читати українською мовою, знав напам’ять майже всі твори Шевченка, а також міг практично дослівно переказати лише раз почуту від вчителя годинну лекцію.

Отримав університетську освіту. Був одружений на Ользі Хоружинській, мав 4 дітей: Андрія, Тараса, Петра, Ганнусю.

На честь 100-річного ювілею з дня народження Івана Франка були випущені медаль, значок, поштова марка.

Його портретом та ілюстраціями до творів прикрашена ваза, касетка.

Його іменем названий театр опери у Львові, Івано-Франковську, палац культури у Бориславі.

Пам'ятники встановлені не тільки у Києві, Бориславі, Дрогобичі, Львові, а й у Канаді.

На дошці поетапно зявляється наочність.

  1. Гра «Кореспондент»

Уявіть, що ви знаходитесь на записі передачі «Зустріч з видатною людиною». До нас завітав Іван Франко і ви можете задати питання.

  • Іване, розкажи, будь ласка, свій розпорядок дня.

  • Чи любив ти читати?

  • Як народжуються твої вірші?

4. Робота із загадками. Довідникове бюро.

У кущах вона ночує

І на зайчика полює.

Вся руденька ця сестричка,

А зовуть її... (лисичка).

Зявляється на слайді зображення лисиці.

- А що ви знаєте про лисичку? (Виступ учня)

  • Пропонується дітям вибрати зайвого птаха.

Звичайно, це журавель.

  • А що ви знаєте про журавля? (Виступ учня)

У Японії, Китаї та у В’єтнамі журавлі є символом довголіття.

Існує повір’я: розорення гнізда або вбивство журавля принесе нещастя.

Назва герані (квітки) походить від грецького, і означає «журавель» .

У Японії є прикмета, той хто складе тисячу паперових журавликів, матиме гарне здоров’я. Паперові журавлики є символом миру.

- Прослухайте вірш і відгадайте, яку казку ми будемо читати.

Йшов собі якось Журавель

І зустрів Лисицю,

Стали друзями вони,

Все як і годиться.

Та нечемною була

Лисичка-сестричка,

Тому казочка про них

Зовсім невеличка.

Та мораль там непроста

І для всіх дається.

Як же казочка про них,

Любі друзі, зветься?

5. Опрацювання казки «Лисичка та Журавель»

Словникова робота

  • Під час читання казки ви зустрінете незнайомі або малознайомі слова.

Учні зі словничків зачитують значення слів.

  • Призволяйся

  • Облизня спіймавши

  • Зареклася

  • Заприятелювали

- Прочитайте слова з інтонацією, якої вимагає розділовий знак над стовпчиком.

! ?

  • Вгощу дрібненько

  • пісним припрошує

  • встромляє крутиться

  • розсердилася випорожнивши

Читання казки учнями «ланцюжком»

IV . ФІЗХВИЛИНКА

V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

  1. Аналіз змісту казки з елементами вибіркового читання

— Чи щирими були слова Лисички, коли вона пригощала Журавля?

  • Як Лисичка поводилася зі своїм гостем під час обіду?

  • Як ви оцінюєте її дії?

- Як Журавель пригощав Лисичку? Чому він так робив?

— Чому розпалася дружба Лисички та Журавля?

— Чи схвалюєте ви їхню поведінку? Поясніть свою відповідь.

— Як ви гадаєте, на чиєму боці автор? Обґрунтуйте свою думку.

2. Інсценування уривку казки

3. Робота в групах

1 група – складання асоціативного куща до образу лисиці.

2 група - складання асоціативного куща до образу журавля.

(винахідливість, щирість, чемність, ввічливість, улесливість, підступність, довірливість, нещирість.)

3 група – відновити деформовані прислів’я.

На язиці медок, а на думці льодок.

І на хитру лисицю ковпак знайдеться.

Лисиця спить, а курей бачить.

Лис старіє, але не добріє.

4 група – сюжетний малюнок.

5 група – скласти план до казки.

6 група – розбити ланцюжок букв на слова і визначити основну думку.

Неробиіншомутого,чогосамнелюбиш.

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

У вас на партах обличчя лисички у віночку зі стрічками. На кожній стрічці записаний вид роботи, який ви виконували сьогодні на уроці. Розфарбуйте у зелений колір ту стрічку, вид роботи який вам сподобалося виконувати.

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Переказувати казку від імені лисички (для дівчаток), від імені журавля ( для хлопців).

Скласти задачу з головними героями казки.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
розробка відкритого уроку
  • Додано
    24.02.2018
  • Розділ
    Читання
  • Клас
    3 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    6915
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    LW211126
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти