• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Математика
  • Розробка уроку . Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить один нуль. Складені задачі на дві і три дії. Дії з іменованими числами

Розробка уроку . Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить один нуль. Складені задачі на дві і три дії. Дії з іменованими числами

Опис документу:
Мета: ознайомити учнів з прийомом віднімання трицифрових чисел, коли зменшуване містить один нуль; формувати навички розв’язування задач на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 71. Віднімання трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить один нуль. Складені задачі на дві і три дії. Дії з іменованими числами

Мета: ознайомити учнів з прийомом віднімання трицифрових чисел, коли зменшуване містить один нуль; формувати навички розв’язування задач на дві і три дії; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Зачитайте відповідь до задачі 647 (с. 100).

Відповідь: 6 цвяхів.

— Назву, якої риби ви отримали, коли розв’язали приклади?

— Що ви знаєте про неї?

2. Математичний диктант

— Запишіть вирази та знайдіть їх значення.

  • До числа 400 додайте різницю чисел 500 і 200.

  • До суми чисел 140 і 200 додайте 360.

  • Від числа 670 відніміть суму 150 і 50.

  • До різниці чисел 600 і 120 додайте 230.

  • Число 820 зменшіть на суму 500 і 120.

  • Число 150 зменшіть на суму 90 і 60.

Відповіді:

400 + (500 – 200) = 700 (600 – 120) + 230 = 710

(140 + 200) + 360 = 700 820 – (500 + 120) = 200

670 – (150 + 50) = 470 150 – (90 + 60) = 0

3. Усна лічба

— Продовжте ряд чисел:

  • 100; 150; 200; ... (до 500);

  • 700; 730; 760; ... (до 1000);

  • 800; 760; 720; ... (до 400).

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з відніманням трицифрових чисел у випадку, коли зменшуване містить один нуль; продовжимо роботу над задачами на дві і три дії.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Пояснення нового матеріалу (с. 101, завдання 650)

— Розгляньте записи у підручнику.

Під час пояснення віднімання міркуйте так:

— Від нуля одиниць 7 одиниць відняти не можемо. Беремо один десяток.

Один десяток — це 10 одиниць. Від 10 од. відняти 7 од., буде; 3 од. Пам’ятаємо, що один десяток забрали. Від 7 дес. відняти 2 дес., буде 5 десятків. Від 5 сотень відняти 3 сотні буде 2 сотні. Одержали різницю 253. Під час розв’язання другого прикладу можна пояснювати коротко: — 7 мінус 3 — 4, пишемо 4; 10 мінус 2 — 8, пишемо 8; 7 мінус 4 — 3, пишемо 3.

2. Первинне закріплення (с. 101, завдання 651)

— Обчисліть приклади з коментуванням, записуючи числа стовпчиком.

Фізкультхвилинка

V. Роз виток математичних знань

1. Робота над задачею на дві і три дії (с. 101, завдання 653)

— Поставте питання так, щоб задача розв’язувалася двома діями. (Чому дорівнює третє число?)

— Поставте питання так, щоб задача розв’язувалася трьома діями. (Чому дорівнює сума трьох чисел?)

2. Самостійна робота

1 варіант

452 + 313 430 – 124 706 – 345 700 – 6 · 10

2 варіант

764 + 123 790 – 347 508 – 164 180 + 6 · 2

3. Усні обчислення (с. 101, завдання 652)

8 м – 4 дм = 76 дм = 7 м 6 дм

8 м – 4 см = 796 см = 7 м 96 см

8 м : 4 дм = 20

3 т – 2 ц = 28 ц

6 ц – 30 кг = 570 кг

2 ц : 5 = 40 кг

4. Робота над задачею (с. 101, завдання 654)

— Про що треба дізнатися, щоб відповісти на питання задачі? (Відстань через райцентр)

1) 132 + 58 = 190 (км) — через райцентр

2) 190 – 174 = 16 (км)

Відповідь: на 16 км дорога навпростець коротша.

5. Завдання з логічним навантаженням (с. 102, завдання 655)

1) 43 – 25 = 18 (грн)

2) 18 : 2 = 9 (грн) — в одного хлопчика

3) 9 + 25 = 34 (грн) — в другого хлопчика

VI. Підсумок уроку

— Поясніть спосіб письмового обчислення прикладів 540 – 123; 706 – 524.

VII. Домашнє завдання

С. 102, завдання 656; 657.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
1
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!