Розробка уроку українська мова на тему :Звуко-буквений аналіз слів із подовженими приголосними звуками

Опис документу:
Мета: закріпити знання учнів про подовжені м’які приголосні звуки та написання слів із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати турботливе ставлення до тварин

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Урок 42. Звуко-буквений аналіз слів із подовженими приголосними звуками

Мета: закріпити знання учнів про подовжені м’які приголосні звуки та написання слів із ними; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати турботливе ставлення до тварин.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

Учні читають складені речення.

2. Складання речень

Побудуйте речення з кожної групи слів. Підкресліть буквосполучення ьо.

1) Льону, кольору, квітки, синього.

2) Соловйова, у, успішно, польоти, льотчика, проходять.

3. Робота над загадкою

— Прочитайте загадку. Відгадку запишіть.

— Складіть звукову модель слова-відгадки.

  • На вазі не зважиш, на базарі не купиш.

III. Повідомлення теми і мети уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 61–62)

Вправа 167

Учні читають і списують слова, виконують усний звуко-буквений аналіз цих слів за зразком, поданим у таблиці.

Вправа 1

Учитель читає текст.

Учні дають відповіді на запитання.

— Чим укриті схили Чернечої гори?

— Які дерева ростуть на Чернечій горі?

— Які кущі ростуть на Чернечій горі?

— Послухайте ще раз цей текст.

— Випишіть слова з подовженими м’якими приголосними звуками.

— Складіть звукові моделі цих слів.

Хвилинка спілкування

— Що тобі відомо про Чернечу гору?

— На ній — могила Тараса Шевченка.

— А ти знаєш, де вона знаходиться?

— У місті Каневі, над Дніпром.

— Як цю гору називають у народі?

— Продовжіть розмову.

2. Фізкультхвилинка

V. Узагальнення й систематизація знань

— Запишіть слова, поділяючи їх для переносу.

Взуття, життя, обличчя, узлісся.

— З’єднайте слово і його ознаку.

Ящірка

щасливий

щітка

прудка

друг

нова

день

щирий

Яка буква, що позначає два звуки, зустрічається у кожному словосполученні?

— Які ще букви можуть позначати два звуки? Наведіть приклади.

— Поставте наголос у словах-ознаках.

VI. Підбиття підсумків. Рефлексія

— Чого навчилися на уроці?

— Які слова з подовженими приголосними запам’ятали?

VII. Домашнє завдання

С. 51, вправа 3(завд.3)

* придумати закінчення казки..

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
6
дн.
1
6
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!