Розробка уроку "Тіло людини" ЯДС 1 клас

Я досліджую світ

Для кого: 1 Клас

12.02.2021

161

13

0

Опис документу:
Ознайомити учнів із системами органів тіла, їх структурою та функціями; розширити знання учнів про організм людини; формувати уявлення про будову і функції тіла, увагу, спостережливість, інтерес до самопізнання; виховувати прагнення вести здоровий спосіб життя, вміння аналізувати та робити висновки.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Я досліджую світ

« Тіло людини»

1 клас

Тема: Тіло людини

Мета: Ознайомити учнів із системами органів тіла,

їх структурою та функціями;

розширити знання учнів про організм людини;

формувати уявлення про будову і функції тіла, увагу, спостережливість, інтерес до самопізнання;

виховувати прагнення вести здоровий спосіб життя,

вміння аналізувати та робити висновки.

Хід уроку

І. Вступна частина

1. Організаційний момент

Слайд № 2

Доброго ранку, доброго дня!

Бажаю усім здоров’я, добра.

Нумо, діти,підведіться!

Всі приємно посміхніться.

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок!

2. Актуалізація опорних знань

Слайд № 4

Робота над загадками

1.Все життя один одного наздоганяють,

а обігнати один одного не можуть.(Ноги)

2. Гладеньке поле,
Біла полянка,
Ні травинки, ні білини,так посередині – яма. (Живіт)

3. Ой на горі гай,
Під гаєм мигай,
Під мигаєм сапай,
Під сапаєм хапай.

(Брови, очі, ніс, рот)

4. Назвіть орган слуху.
Дружно, хором! Це
(Вухо)

5. Є в людини дві сестриці,

Дві сестриці-трудівниці,

Хоч і мають справжню силу,

Та легкі, неначе крила. (Руки)

6. У свині нема,
А найдовша у жирафи. (Шия)

7. Завжди у роті ,

А не проковтнеш.(Язик)

3.Повідомлення теми та мети уроку

Слайд № 3

- Ми вже вичали органи чуття людини.

-Сподіваюсь, вам буде цікаво дізнатися про будову нашого тіла.

ІІ. Основна частина

Слайд №5

-Чим відрізняються люди, зображені на малюнках?

-Чим вони схожі?

Слайд №6

Читання вірша вчителем.

2.Частини тіла людини

Слайд № 7

-З яких частин складається тіло людини?

Слайд № 8

Гра «Постав на місце»

Слайд № 9

3. Практична вправа «Знайди частину тіла»

(Вчитель називає частини тіла, учні декоративними прищепками показують на собі.)

Висновок. Кожний орган має свою будову і виконує якусь роботу.

Будь-який орган є частиною цілого організму.

Слайд № 10

Ромашка «Блума»

( На дошці ромашка, на пелюстках малюнки із зображенням окремих частин тіла. Учитель пропонує дітям вибрати пелюстку і розповісти про цю частину тіла. )

Слайд № 11

4. Робота в парах – Гра «Впізнай на дотик»

  • Візьміть олівець і почніть”малювати”

на спині сусіда по парті різні зображення.

Сусід повинен вгадати, що ви намалювали. Потім поміняйтесь місцями.

Слайд № 12

5. Тренувальна вправа – Гра « Чого в людини два?»

(Використання цеглинок LEGO)

Учитель називає органи зовнішньої будови людини, а діти піднімають синю цеглинку, якщо цей орган має пару, без пари – червону.

( Ніс, око, рот, вухо, язик, рука, шия, нога, брова, палець, язик).

6. Практичні вправи – Слайд №13

  • Покажіть де у вас голова.

  • Доторкніться до голови сусіда, погладьте її.

  • Витягніть шию, як гусак.

  • Втягніть голову в плечі.

  • Погладьте свій носик.

  • Покажіть свої вушка.

  • Відкрийте і закрийте свій рот.

  • Підніміть праву руку.

  • Підніміть ліву руку.

  • Виконайте нахил тулуба праворуч, потім ліворуч.

  • Посміхніться. Подаруйте посмішку своєму сусідові.

Слайд № 14

(Учитель називає один з внутрішніх органів – серце). - Чому ви не змогли показати цей орган?

Слайд № 15

  • Це внутрішній орган, він знаходиться всередині людського організму,

прихований шкірою. Воно розганяє кров по усіх органах і клітинах тіла.

Праця серця схожа з роботою насоса.

7. Практична роботаСлайд № 16

Анатомічний фартух – модель внутрішніх органів людського тіла

  • серце;

  • печінка;

  • підшлункова залоза;

  • шлунок;

  • селезінка;

  • легені;

  • товстий кишечник;

  • тонкий кишечник;

  • права нирка;

  • ліва нирка.

(Загальна характеристика внутрішніх органів)

Слайд № 17

Висновок. Необхідно знати особливості свого організму,

дослухатися до нього і розуміти , коли йому потрібна допомога,

зберігати і зміцнювати своє здоров’я.

ІІІ. Заключна частина . Рефлексія

Вправа « Мікрофон» - Сьогодні я дізналася (дізнався)…

  • Мені сподобалося…

  • Найбільшим відкриттям для мене було…

  • У мене з’явилося бажання…

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.