Розробка уроку "ПРОЕКТ № 1 Декоративний підсвічник. "

Опис документу:
Мета: узагальнення й систематизація знань учнів про конструкційні матеріали; засвоєння знань про роботу із цими матеріалами; формування вміння розпізнавати якість матеріалів; розвиток фантазії, образного мислення, навичок аналізу; узагальнення вивченого матеріалу; виховання уважності, культури праці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ПРОЕКТ № 1 Декоративний підсвічник.

Об’єкт технологічної діяльності: підсвічник.

Основна технологія: ажурне випилювання.

Додаткова технологія: декоративний розпис.

Мета: узагальнення й систематизація знань учнів про конструкційні матеріали; засвоєння знань про роботу із цими матеріалами; формування вміння розпізнавати якість матеріалів; розвиток фантазії, образного мислення, навичок аналізу; узагальнення вивченого матеріалу; виховання уважності, культури праці.

Матеріали та інструменти: фанера, лобзик, пилочки для лобзика, наждачний папір, пласкогубці, клей для деку пажу, ґрунтовка, серветки для деку пажу, пензлики, природний матеріал для оздоблення.

План роботи над проектом:

Підготовчий етап – учні отримують знання про конструкційні матеріали. Навчаються правильно користуватись інструментами.

Художньо – конструкторський етап – учні ознайомлюються із правилами створення ескізів, правилами підбору матеріалів.

Технологічний етап виготовлення виробу – учні виготовляють підсвічники та оздоблюють їх.

Презентація готових виробів – учні аналізують свою роботу, та презентують свої вироби.

Варіанти підсвічників

Варіант підсвічника.

Осінь – надзвичайно гарний час року, проте буйство осінніх фарб триває недовго. Щоб зберегти яскраві кольори осені і привнести в інтер'єр трохи затишку, можна використовувати різноманітні аксесуари, виготовлені своїми руками. Ви можете зробити декоративний вінок, панно з опалого листя або свічник, прикрашений сухими квітами або листям, гілочкою горобини, намистинами і паличками ароматною кориці.


Для виготовлення підсвічника вам знадобляться:

- скляна банка або стакан

- тонкий двосторонній скотч

- мотузка або товста нитка

- сухоцвіти, гілочки горобини, палички кориці, листя і т. п. як сезонного декору

- намистини, стрічки, тасьма, ґудзики

- прозорий клей, ножиці - свічка-таблетка

Хід роботи

Виготовити декоративний свічник, а також органайзер для канцелярського приладдя, квіткову вазу або інший, близький за змістом, аксесуар для дому, нескладно. Все, що вам знадобиться, це скляна ємність, мотузка і двостороння липка стрічка скотч).


Наклеюємо липку стрічку на чисту, знежирену скляну основу. Закривати всю скляну поверхню не потрібно, достатньо наклеїти одну смужку біля верхнього краю склянки або баночки, одну - на рівні дінця і кілька – посередині. Обмотувати основу починаємо від нижнього краю ємності, намагаючись укладати мотузку щільно і рівно, без просвітів і зрушень. У міру просування вгору, отклеиваем липку стрічку і продовжуємо акуратно намотувати мотузку. Дійшовши до верхнього краю, кінчик мотузки закріплюємо краплею прозорого клею (підійде гарячий клейовий пістолет «Момент-Кристал» і його аналоги). Використовуючи цей прийом, можна декорувати ємність будь-якої форми і розміру і навіть створити композицію з декількох предметів, прикрасивши їх єдиному стилі.

Ми пропонуємо використовувати осінні мотиви, тому сухі квіти, листя, гілочки горобини, химерно зігнуті коріння та їх імітація ідеально підходять для цих цілей. Все перераховане вище можна придбати в квіткових магазинах, але якщо ви вирішили заготовити матеріал для виробів самостійно, нагадуємо, що квіти і ягоди сушать в підвішеному стані головками вниз, а плоскі елементи – під пресом, розправивши між двома аркушами паперу. Будь-який елемент можна пофарбувати фарбою з балончика або злегка позолотити. Прикладаємо отриманий «букет» до свічнику і перетягуємо його стрічкою або тасьмою. Щоб декор надійно тримався на місці, його можна закріпити все тим же клеєм. Не забудьте зав'язати красивий бантик і прикрасити його ґудзиком або намистиною, щоб надати завершеність композиції.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!