Розробка уроку . Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через роз ряд.

Опис документу:
Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд; закріпити вміння знаходити периметр прямокутника; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Письмове додавання трицифрових чисел з переходом через роз ряд. Складання і розв’язування задачі за коротким записом. Периметр прямокутника

Мета: ознайомити учнів з прийомом письмового додавання трицифрових чисел з переходом через розряд; закріпити вміння знаходити периметр прямокутника; формувати навички письмового додавання і віднімання трицифрових чисел; розвивати увагу, мислення; виховувати інтерес до предмета.

Хід уроку

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Перевірка домашнього завдання

— Прочитайте розв’язання задачі 657.

— Зачитайте відповіді прикладів на дві дії.

2. Математичний диктант

— Запишіть вирази, знайдіть їх значення.

  • На скільки сума чисел 600 і 100 більше різниці цих самих чисел?

  • Від суми чисел 500 і 400 відніміть 700.

  • До числа 150 додайте різницю чисел 250 і 50.

  • Від різниці чисел 770 і 70 відніміть 200.

  • Від числа 1000 відніміть суму чисел 600 і 400.

  • Від числа 500 відніміть суму чисел 140 і 60.

Відповіді:

(600 + 100) – (600 – 100) = 200 (770 – 70) – 200 = 500

(500 + 400) – 700 = 200 1000 – (600 + 400) = 0

150 + (250 – 50) = 350 500 – (140 + 60) = 300

3. Робота за картками індивідуального контролю (див. додаток на с. 20)

III. Повідомлення теми уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися письмово додавати трицифрові числа з переходом через розряд; складати і розв’язувати задачі за коротким записом; обчислювати периметр прямокутника.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовча робота

7 + 8 6 + 7 12 – 5 14 – 8

70 + 80 60 + 70 120 – 50 140 – 80

2. Пояснення нового матеріалу (с. 102, завдання 659)

— Розгляньте запис у підручнику.

Під час обчислення прикладів такого виду міркуйте так:

— До 8 од. додати 5 од., буде 13 од. 13 одиниць — це 1 дес. і 3 од. Цифру 3 запишемо під одиницями, а один десяток додамо до десятків. 6 дес. додати 2 дес., буде 8 дес. та ще 1 дес., буде 9 дес. Цифру 9 запишемо під десятками. Тепер додаємо сотні: 3 сотні додати 2 сотні буде 5 сотень. Запишемо цифру 5 під сотнями. Одержимо суму 593.

3. Первинне закріплення нового матеріалу (с. 102, завдання 660)

— Знайдіть суми, записуючи числа стовпчиком.

4. Творча робота

— Складіть задачі різних видів за виразом: 325 + 413.

Фізкультхвилинка

V. Роз виток математичних знань

1. Складання задачі за коротким записом (с. 102, завдання 661)

— Складіть за коротким записом задачу.

— Що потрібно дізнатися, щоб відповісти на питання задачі? (Скільки було гумок) Скільки дій у задачі? (Дві)

— Розв’яжіть задачу самостійно, склавши до неї вираз.

320 + 245 – 300 = 265 (гум.)

Відповідь: 265 гумок.

2. Робота над задачею на рух (с. 102, завдання 662)

— Розгляньте короткий запис задачі.

— Повторіть умову задачі за коротким записом.

— Скільки кілометрів до зустрічі пройшов перший потяг? (246 км)

— Чи можемо ми дізнатися, скільки пройшов другий потяг? (Так. 246 – 20)

— Що запитується в задачі? (Яка відстань між містами?)

Розв’язання

1) 246 – 20 = 226 (км) — пройшов другий потяг.

2) 246 + 226 = 472 (км)

Відповідь: 472 км відстань між містами.

3. Робота з геометричним матеріалом (с. 103, завдання 663)

— Що означає знайти периметр прямокутника?

PΔ = (3 ∙ 2 + 4 · 2) = 14 (см) PΔ = (1 · 2 + 4 ∙ 2) = 10 (см)

4. Завдання з логічним навантаженням (с. 103, завдання 664)

Відповідь. Він зможе купити лише 4 збірки, використавши при цьому 5 варіантів:

1) Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, В. Стус;

2) Т. Шевченко, І. Франко, Леся Українка, Ліна Костенко;

3) Т. Шевченко, І. Франко, В. Стус, Ліна Костенко;

4) Т. Шевченко, Леся Українка, В. Стус, Ліна Костенко;

5) Леся Українка, І. Франко, В. Стус, Ліна Костенко.

VI. Підсумок уроку

— Поясніть прийом письмового додавання за прикладами: 319 + 128; 684 + 235.

VII. Домашнє завдання

С. 103, завдання 665; 666.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
1
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!