Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мета: продовжувати роботу над формуванням в учнів вміння розрізняти дії віднімання та додавання; дати поняття про те, що при відніманні результат обов’язково зменшується, а при додаванні — збільшується; вдосконалювати навички усної лічби; повторити склад чисел; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення. Виховувати інтерес до уроків математики.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці «Склад числа», медіапрезентація, математичні віяла, набірне полотно, числа,завдання з геометричних фігур, відеозапис фізкультхвилинки «Ялинка».
Тип уроку. Урок закріплення отриманих знань.
Метод. Урок - гра «Лісова школа».
Хід уроку
І. Організація класу
ІI. Мотивація навчальної діяльності
-- Сьогодні у нас незвичайний урок математики. І відбудеться він у незвичайній школі. Що ж це за дивна школа, дізнаєтесь, як розставите по порядку числа.
-- Отже, наш урок пройде у лісовій школі. І учні у ній незвичайні - звірята.
ІІI. Контроль, корекція і закріплення знань
1. Усна лічба
Учитель читає вірш і поступово виставляє силуетні малюнки звірів.
Якось влітку в надвечір’я лісові зійшлися звірі
В теплий затишний барліг до ведмедя на пиріг:
Вовк, єнот, їжак, вовчиця, заєць, білка, та лисиця.
Всяк свого шматка чекав, та хазяїн «сплохував»!
Він, ведмідь, ніяк не міг розділити той пиріг,
Тричі потом він облився, та нічого не добився.
Хто бажає підказати, з чого треба починати?
Чому ведмідь не зміг розрізати пиріг? (Треба порахувати гостей.)
— Скільки всього звірят зібралося на пиріг? Що означає число 8? (Кількість звірят.) На якому місці Їжак, якщо лічити зліва направо? А якщо полічити справа наліво? Який за порядком прийшов до ведмедя Вовк? Заєць? Що означають слова «сьомий», «третій»? (Порядкову лічбу)
2. Робота з таблицею «Склад числа»
3. Робота в групах. Гра «Де чий приклад?»
—
4. Гра «Хто перший?»
5. Каліграфічна хвилинка Написання цифр в зошитах.
Повторення послідовності чисел у межах10.
Жив –був жук-цифроїд,
Їв він цифри на обід.
Ось він скільки з’їв із чаєм!
Встав, яких не вистачає:
10…8 7… … …3 … 1
— У якому порядку—збільшення чи зменшення—записані числа.
Ось біля лісової школи з’явилась зграйка пташок. Куди ж вони вас запрошують?
6. Фізкультхвилинка
ІV. Повідомлення теми і мети уроку
Перед нами стоїть завдання допомогти звірятам засвоїти дію віднімання та навчити їх складати і розв’язувати приклади на віднімання.
—Як називається знак віднімання?
—Що означає відняти? (Зменшити число.)
V. Розвиток і закріплення математичних знань
1. Робота за підручником. Складання прикладів за малюнками підручника с. 44 (№ 1, 2).
--Що відбувається, коли між двома числами з’являється знак мінус?
(Завд. 2 - письмово)
6-3=3 4-2=2
5-1=4 6-4=2
Висновок. При відніманні число – зменшується.
2. Складання прикладів на додавання та віднімання. Складання прикладів за малюнками монет (С. 44, № 3)
—Допоможіть наступному учню лісової школи.
В магазині зайчик плаче,
Полічить не вміє здачу:
«П’ять копійок, дві й одна,
Скільки разом їх, хто зна?»
Ви йому допоможіть.
Скільки здачі підкажіть?
Зайчик приніс малюнки, а ми повинні скласти за ними приклади на додавання та віднімання. ( на набірному полотні)
5-3=2 2+5=7
3. Самостійна робота
5. Задачі з логічним навантаженням
— Ось і останній гість нашого уроку
Не стулить і на мить очей,
Вночі полює на мишей.
Зате удень відпочива.
Ні, це не кішка, це... (сова). Сова— вчитель лісової школи.
Мудра сова приготувала для вас задачі на кмітливість.
*Киця й котик залюбки випікали пиріжки.
Киця з тіста п’ять зліпила, котик теж із снігу п’ять.
Скільки всіх, скажіть, будь ласка, пиріжків вони з’їдять?
* Ведмедик поклав у курточку 5 монет. У курточці дві кишені - ліва і права. Скільки монет може бути в кожній кишені? (2 і 3, 1 і 4, усі в одній, а друга порожня)
VІ. Робота з геометричним матеріалом.
З яких фігур склали малюнки?
VІІ. Підсумки уроку. —Над якою дією ми працювали на уроці?
— Як називається знак віднімання ?
-— Що відбувається, коли ми виконуємо дію віднімання
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»