Розробка уроку ЛІТЕРАТУРНОГО ЧИТАННЯ для 4 класу НА тему: Урок позакласного читання. Легенди рідного краю

Опис документу:
Мета: розширювати знання учнів про легенди; вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, переказувати близько до тексту; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність реагувати на художнє слово; виховувати почуття патріотизму.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема: Урок позакласного читання.

Легенди рідного краю

Мета: розширювати знання учнів про легенди; вдосконалювати техніку свідомого виразного читання; вчити аналізувати прочитане, переказувати близько до тексту; формувати оцінні судження; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати спостережливість, творчу уяву, здатність реагувати на художнє слово; виховувати почуття патріотизму.

Хід уроку

  1. Організаційний момент

Дзвоник всім нам дав наказ-

До роботи швидше в клас

Біля парти станем чемно-

Час хай лине недаремно.

Будьмо уважні і старанні всі-

Сядьмо рівненько на місця свої.

II. Мовленнєва розминка

1. Гра «Прочитайте і заменіть слово!»

2. Гра «Дощик»

Сіра муха-цокотуха

Сіла Грицеві на вухо.

Грицик чує — щось дзижчить,

Та як крикне: «Звір гарчить!».

І сміються всі з тих пір,

Що для Гриця й муха звір.

3. Гра «Угадай слово»
дж,дз,щ

__воник

_ерело

бли_ить

_юрчати

їж_у

бор_

_ еркало

4. Перевірка попереднього завдання

Гра «Дуель»

IІІ . Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку

— Пригадайте, що таке легенда.

— Яку легенду ми читали?

— Споконвіку в народі переказували легенди та казки, байки та міфи. Були вони задовго до того, як з’явилася перша писемність. Їх оповідали дітям та онукам, онуки — правнукам та своїм потомкам. З плином часу легенди нарощували все нові подробиці, але основна думка, закладена в них із давніх-давен, лишалася незмінною у віках. Переказ чи легенда — це народне, оповите казковістю оповідання, яке тлумачить ті чи інші явища природи, походження назв на мапі України, висвітлює героїчні історичні звершення, розповідає про славетних, героїчних людей.

Фізкультхвилинка

IV. Робота з виставкою книг

— Які книжки на виставці вам знайомі?

— Хто хоче ознайомити нас зі своєю книжкою?

— Візьміть книжку, яка вам найбільше сподобалася.

— Як називається ця книжка?

— У ній один твір, чи це збірка творів?

— Чиє прізвище автора на обкладинці?

— Хто виконав ілюстрацію до неї?

— Де видана книжка?

V. Обговорення прочитаних творів (народної легенди «Барвінок і калина»)

— Хто напав на село?

— Що ординці зробили з Ганною й Оксаною?

— Що дід порадив матері з дочкою?

— Що допомогло козакам знайти бранців?

— Що сталося з Оксаною?

— Як народ увіковічив пам’ять дівчини?

— Знайдіть опис степу, яким рухалися ординці з полоненими.

— Прочитайте за особами розмову діда з внучкою.

VI. Читання й об говорення народної легенди «Легенда про мак»

1. Читання легенди комбінованим способом (учитель і учні)

— Чому легенда має таку назву?

2. Аналіз змісту легенди з елементами вибіркового читання

3.Цікаво знати про мак

VII. Підсумок уроку

— Яким творам був присвячений наш сьогоднішній урок?

— Чого навчають легенди, які ми сьогодні прочитали?

VIII. Домашнє завдання

— Наступний урок позакласного читання ми проведемо за темою «Школа під голубим небом» В.О.Сухомлинський

Завдання до уроку ви знайдете в куточку читача.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
4
міс.
2
0
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!