Розробка уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ»

Опис документу:
Тема. Я досліджую світ «Як берегти воду?».Математика «Додаємо і віднімаємо числа 0,1,2». Мета. Поглиблювати знання дітей про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду, про різні стани води; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до води.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Розробка уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ»

Тема уроку «Як берегти воду?» «Додаємо і віднімаємо числа 0,1,2»

Виконала: вчитель початкових класів

Антонівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Мушик Світлана Миколаївна

Володимирець-2019

Інтегрований урок з Я досліджую світ та математики

«Пригоди крапельки»

Тема. Я досліджую світ «Як берегти воду?».Математика «Додаємо і віднімаємо числа 0,1,2».

Мета. Поглиблювати знання дітей про одну з найпоширеніших речовин у природі – воду, про різні стани води; формувати в учнів обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати допитливість, дбайливе ставлення до води.

Очікуванні результати

Учні знатимуть: місцезнаходження води в природі на основі пошуково - дослідницької діяльності; роль та цінність води для всього живого; знатимуть про різні стани води в природі; правила економії води; закріплять знання складу чисел; знатимуть як складати схеми до двох рівностей на додавання та віднімання числа 1; додавання і віднімання 0 та віднімання однакових чисел; навчаться додавати і віднімати число 2.

Учні вмітимуть: працювати в групах; складати рівності; логічно мислити; розпізнавати три стани води в природі; грати в рухливі ігри; погоджуватися з рішенням команди.

Предмети, які інтегруються: Я досліджую світ, математика.

Обладнання: класна дошка і кольорова крейда, підручники, зошити.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Гість прийшов сьогодні в клас,

Щоб послухати всіх нас,

Як умієм рахувати,

Віднімати й додавати.

Тільки гість у нас незвичний ,

Він у нас математичний.

- Привітайте гостей усмішкою та миром.

Девіз уроку:

Міркуємо – швидко!

Відповідаємо – правильно!

Лічимо – точно!

Пишемо – гарно!

-Сідайте, будь ласка, починаємо працювати.

ІІ. Актуалізація опорних знань та вмінь.

Учитель. Любі дітки, на протязі тижня ми з вами подорожували разом з Краплинкою.

Ви вже багато дізналися нового, цікавого, корисного про воду. Вода – це життя. Без води життя гине – в’яне квітка, страждає звір, бо хоче пити, замовкає пташка. Усе живе на землі потребує води. Кожна її крапля є коштовним даром природи. Вона напуває землю, а земля годує людину.

Крапелька надіслала нам вірша. Послухайте його уважно.

На світі законів багато,

Я нагадаю один:

Щоб море не висихало,

Потрібно багато краплин.

  • Краплинка запрошує вас ще раз полинути в чарівний світ води. За вірно виконання завдання Краплинка буде дарувати вам краплинки, які ми будемо збирати в відро. В подорож вирушаємо на транспорті, а на якому, ми дізнаємось відгадавши загадку.

1.Загадка.

Пасажирський чи товарний

Металевий він і гарний.

Все ховає у вагонах

І стає лиш на перонах (потяг)

Учитель. Сьогодні останній осінній тиждень. Зима вже чекає своєї черги. Ми спостерігали приморозки, тому було прийнято рішення подорожувати на потязі.

Завдання 1. Гра «Веселий потяг»

  • Для того, щоб вирушити в подорож Вам потрібно зібрати вагони потяга в порядку

зростання, від найменшого до найбільшого.

  • Відповідно до номера вагона розмістити пасажирів, тварин та товар.

  • Давайте порахуємо скільки пасажирських вагонів, скільки товарних вагонів,

скільки вагонів з тваринами?

  • Яких більше пасажирських чи товарних? На скільки?

  • Яких більше вагонів з пасажирами чи з тваринами? На скільки?

Завдання 2. Вікторина «Чого без чого не буває?»

Дощу не буває без... (хмари).

Снігу не буває без... (морозу).

Завірюхи не буває без... (снігу, вітру).

Льоду не буває без... (води, морозу).

Бурульки не буває без... (відлиги).

Ковзанки не буває без... (льоду).

Зими не буває без... (морозу).

III. Ознайомлення з новим матеріалом

1. Вступне слово вчителя

Сьогодні на уроці ми здійснимо уявну подорож на потязі. Нас буде супроводжувати Краплинка. В подорожі ми з вами будемо удосконалювати знання і вміння при додаванні та відніманні чисел 0, 1, 2.Повторимо назви компонентів при додаванні та відніманні. Узагальнимо знання з теми «Подорож краплинки» , складемо правила користування водою та що треба робити, щоб економічно використовувати воду. Продовжимо виховувати шанобливе ставлення один до одного, продовжимо вдосконалювати навички роботи в парах.

2. Усно. «Знайди зайве»

  • Яка тваринка «зайва»? Чому?

  • Скажіть, будь ласка, заєць, білка мавпа – дикі чи свійські тварини? Чому?

  • А ведмеді, лосі, їжаки, дикі чи свійські тварини?

Учитель. Зошит свій я розгортаю,

Навскоси його кладу.

Ручку правильно тримаю,

Буду я писати вправно,

Сяду прямо, не зігнуся,

До роботи вже беруся.

Завдання 1. Каліграфічна хвилинка «Конкурс красунь»

  • Давайте пригадаємо, який сьогодні день тижня? (Понеділок)

  • Який порядковий номер понеділка? (1)

  • Через клітиночку пишемо красиво та каліграфічно цифру 1.

  • Пам’ятаємо, яких правил потрібно дотримуватися працюючи в зошиті.

  1. Сиди прямо, без напруги, плечі на одному рівні.

  2. Повністю займай сидіння стільця, попереком притискайся до спинки.

  3. Притискатися до краю парти забороняється.

  4. Нахилятися низько під час письма і читання можна чи ні?

  5. Повністю упирайся в підлогу ступнями ніг.

Алгоритм написання цифри 1.

Одиниця, як годиться

Шлях свій починає

З середини клітини.

Далі у верхній правий

Куточок клітини мандрує.

А потім на нижню лінійку

На серединку крокує.

Тут і ми шлях припиняємо

Першу одиничку маємо.

  • Обмінюємось з сусідом по парті зошитами та найкрасивішій одиничці одягаємо корону.

2. Музична фізкультхвилинка «Райдуга»

3.Робота з підручником

Завдання 1. Знайди значення виразу.

9-0=9 5-1=4

5-5=0 6-6=0

3-3=0 0+8=8

7+0=7 7+1=8

  • Краплинка дарує крапельку.

Поки клас працює над завданням 1, троє учнів працюють за індивідуальними картками.

Склади та розвяжи приклади

Завдання 2. Знайди значення виразів за схемами.

8+2= 8+1+1=9+1=10

8-2=8-1-1=7-1=6

  • Ще одна краплинка до нашого відра.

Завдання 3. Добери до малюнка схему та вираз. (7-3=4)

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Гра « Після дощику»

9 разів – стрибаємо через калюжі

6 разів – блимаємо оченятами, радість переповнює нас, що можемо спостерігати веселку

5 разів – кружляємо літаком, намагаємось доторкнутися до веселки

10 разів – крокуємо до річки

7 разів – перепливаємо річку

3 рази – стрибаємо як зайчики, обсихаємо на сонечку

4 рази – побачили чаплю, стрибаємо на лівій нозі

8 разів – опинилися на галявині, роблять кругові оберти головою, милуються красою природи.

-Краплинка розхвилювалась і вирішила подарувати кожному по маленькій краплинці.

  1. Самостійна робота на картках

  1. Складання правил бережливого та економного відношення до води.

Населення на землі за останні 100 років збільшилось у 4 рази, а використання води — у 7 разів? Сьогодні вже більше 2 мільярдів людей у 40 країнах відчувають нестачу води… А до 2050 року на землі для потреб людей треба буде на 22 % води більше, ніж її є сьогодні в природі! Просто треба воду використовувати раціонально. А бездумне, недбале використання води приводить до забруднення. І щоб очиститись воді під землею, потрібні тисячоліття!

Правила економії води.

  • При чищені зубів користуйтесь водою із індивідуального стаканчика. І воду

зекономите і так гігієнічніше.

  • Посуд мийте  у перекритій пробкою мийці.

  • Приймаючи ванну не допускайте  протоку води через переливну трубу.

  • А краще купатися під душем, так гігієнічніше.

  • Заради чашки чаю чи кави не кип’ятіть  повний чайник води.

  • Якщо виникли неполадки у водогоні, негайно викликайте аварійну службу.

Поетична хвилинка

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

Сьогодні на уроці ми зробили свій вклад в збереження води на планеті Земля. Краплинка до краплинки і за урок ми змогли зібрати ціле відро питної води. Склали правила економного використання води в побуті, якими будемо користуватися в повсякденному житті. Якщо кожна людина буде заощаджувати та раціонально використовувати воду, то ми зможемо зберігти життя на планеті. Удосконалювали свої математичні знання додаючи та віднімаючи числа 0,1,2.

  • Якщо цей урок був для вас пізнавальним, повчальним , то додайте свою краплинку до відра.

  • Я дуже вдячна вам за плідну співпрацю, і підготувала для вас солодощі.

  • Хто може прочитати назву цукерок? (Сніжок)

  • Чому саме цими цукерками я вас пригостила? (Тема тижня «Пригоди краплинки», а сніжок – це твердий стан води)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ІСТОРІЇ УКРАЇНИ залишилося:
0
3
міс.
1
4
дн.
0
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!