До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
6
міс.
2
3
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Розробка уроку "Галицько-Волинська держава"

Опис документу:
Розробка уроку з історії України, 7 клас. Урок-узагальнення знань по темі „Галицько-Волинська держава".Мета уроку: узагальнити, поглибити, систематизувати знання учнів по темі «Галицько-Волинська держава»;розвивати вміння аналізувати, систематизувати історичний матеріал, готувати електронні презентації з завданнями, працювати з інтернет - ресурсами, висловлювати власну думку; виховувати почуття інтересу і поваги до минулого нашого народу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема уроку : Урок-узагальнення «Галицько-Волинська держава».

Мета уроку:

  • узагальнити, поглибити, систематизувати знання учнів по темі «Галицько-Волинська держава»;

  • розвивати вміння аналізувати, систематизувати історичний матеріал, готувати електронні презентації з завданнями, працювати з інтернет - ресурсами, висловлювати власну думку;

  • виховувати почуття інтересу і поваги до минулого нашого народу.

Наочність

Карти: Галицька й Волинська землі в другій пол. XII ст.;

Галицько-Волинська держава (1199-1340рр.);

Монгольська навала на Русь та суміжні землі;

Контурна карта.

Ілюстрації: Церква св. Пантелеймона в Галичі;

Церква Богородиці в Холмі;

Княжа каплиця на г. Крилос ;

Луцький замок.

Зображення ікон: Святий Юрій Змієборець;

Богоматір „Одигітрія";

Богородиця „Знамення";

Холмська ікона Богородиці;

Дорогобузька ікона Богородиці.

Репродукції - портретів: Галицько - волинські князі, персоналії історії.

Малюнки учнів.

Література:

Вірші - загадки про князів

Поема М. Бажана „Данило Галицький".

Електронні презентації учнів

Хід уроку

I.Організаційний момент.

II. Мотивація навчальної діяльності.

Оголошення теми і мети уроку

- Які основні питання ми маємо узагальнити за темою „Галицько-Волинська держава" ?

III. Активізація розумової діяльності.

- Що таке феодальна роздробленість?

- Скільки удільних князівств утворилося на українських землях?

- Які з них знаходилися на заході сучасної України?

- Яка держава стала спадкоємицею Київської Русі?

IV. Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу.

Готуючись до уроку узагальнення, ви мали самостійно, творчо підготувати завдання для своїх однокласників у вигляді вікторин, бліц - турнірів, кросвордів, ігор, загадок по основних напрямках: «Карта», «Поняття», «Персоналії», «Дати», «Географічні назви», «Культура».

Презентації учнівських робіт «Завдання і запитання для однокласників»

  • Блок «Карта.»

  • Показати на карті Волинські землі ;

  • показати на карті землі галицьких князів;

  • знайти центр Волинських земель;

  • знайти центр Галицького князівства;

  • показати місце знаходження м. Крем`янця.

  • Блок «Поняття і терміни»

Щоб добре засвоїти тему, треба обов'язково розуміти нові терміни і поняття. Чи засвоїли ви їх ?

Кросворд «Історичної словник» (опозиція, бояри, ярлик, окупація, регентство, шляхта, ставка )

  • Блок «Персоналії»

Історію творить народ. Тому з'ясуємо роль і місце особи в історії Галицько - Волинської держави .

«Портретна галерея» (демонстрація портретів Романа Мстиславича, Данила Галицького, Лева Даниловича, Юрія І, Андрія, Лева ІІ, Любарта, Володимира Васильковича, Юрія ІІ).

«Літературна скринька»

  • Уривок з поеми М. Бажана «Данило Галицький»: виступ учениці

  • Вірші - загадки про князів

Мудрий державний діяч

«Самодержець всія Русі»

Успішно ходив на половців

Називався «царем на Русі». (Роман Мстиславич)

Він подолав боярську опозицію,

Багато літ боровся за престол.

Успішно розгромив німецьких рицарів

І переніс столицю в місто Холм.

Щоб землі зберегти в своїй державі

Холопом себе з сумом називав.

Під Ярославом розгромив угорців

А згодом королем великим став. (Данило Галицький)

Талановитий полководець, мужній воїн

Державу після батька вспадкував.

Був справжнім лідером династії своєї

Характер енергійний і гарячий мав.

Дипломатію розвивав успішно

І хоч васалом у монголів був,

Зумів відбудувати заново фортеці

І визнання в нащадків він здобув. (Лев Данилович)

Могутній розумний правитель,

Як дід, мав королівський титул.

Церковну метрополію створив,

Столицю Львів на місто Володимир замінив.(Юрій І Львович)

Два брати князювали спільно,

Були «непоборним щитом»

У війні з Золотою Ордою.

Довелося загинуть обом. (Андрій і Лев ІІ)

Філософ, книжник, яких не бувало

Переписав книжок не мало,

Розбудував свою вотчину,

Правив на півночі і заході Волині. (Володимир Васильович)

Цей князь утвердивсь на Волині,

Князівством правив самостійно.

Він віру православну сповідав,

Містечко Любар заснував,

І про торгівлю та освіту дбав,

Й величний замок в Луцьку збудував. (Любарт)

Останній князь - це Болеслав,

Надійно землі він тримав

Міста успішно розвивав

Й стосунки мирні із Ордою мав.(Юрій ІІ)

  • Блок «Дати»

Історія- це ,без сумніву, постійні питання„Що? Де ? Коли? Як? Чому ?" Не випадково хронологія виділяється в окрему історичну науку , яка вивчає… (доповнює учень)

Гра « Зійди на Говерлу знань»

Покорити найвищу точку Карпат г. Говерлу в Західній Україні - це значить знати всі події, котрі відбулися на Галицько - Волинських землях.(Сходження на Говерлу).

Якщо нам разом вдалося образно подолати схили найвищої гори Карпат, то, сподіваюсь, що й географічні назви, пов'язані з темою, знаєте добре.

  • Блок «Географічні назви»

Встановити відповідність:

  1. Сарай А. Стольний град Галичини

  2. Галич Б. Столиця за Юрія І

  3. Володимир В. Столиця Золотої Орди

  4. Холм Г. Столиця за Любарта

  5. Львів Д. Столиця за Лева

  6. Крем`янець Ж. Стольний град Волині

  7. Луцьк З. Місто, не захоплене татарами

  8. Володимир - Волинський И. Столиця за Данила Галицького

  • Блок «Культура»

Культура Галицько - Волинської держави - це унікальна школа іконопису, літописання, своєрідна архітектура. Ці надбання увійшли в скарбницю духовної культури людства.

«Літописання» (бліц - турнір)

  1. Коли з`явилося літописання на Галицько-волинських землях?

  2. Як називався літопис про долю теребовлянського князя?

  3. Що є найвизначнішою літописною пам’яткою України ХІІІ ст.?

  4. Де він написаний ?

  5. Зі скількох частин складається цей літопис?

«Освіта» (вікторина)

  1. Що було центрами освіти?

  2. Хто був учителями ?

  3. Яка мова була мовою міждержавного спілкування?

  4. Яка людина вважалася ідеалом цієї епохи?

«Архітектура» (назвати архітектурні пам'ятки)

  • Блок «Образотворче мистецтво» (розпізнати ікони)

Звертаю увагу на зображення ікон, репродукції яких відсутні в підручниках, але вони включені в завдання ЗНО. Це - Дорогобузька ікона Богородиці та Холмська ікона Богородиці.

V. Демонстрація учнівських малюнків

Луцький замок.

Капличка на г. Крилос.

Річка Калка.

VI. Узагальнююче повторення

"Мереживо думок"

- Чому автори підручника називають об'єднання Волині і Галичини викликом часу?

- Чому монголам вдалося завоювати землі Північно - Східної Русі та землі сучасної України?

- У чому полягає світове значення боротьби нашого народу з монгольською навалою?

- Чи можна вважати , що Галицько - Волинська держава розпалася після смерті Данила Галицького?

- У чому полягає головна особливість розвитку культури в Галицько -Волинській державі?

- У чому полягає історичне значення Галицько - Волинської держави?

VII. Домашнє завдання.

Підготуватися до уроку тематичного оцінювання

VIII. Підсумок уроку.

Аналіз підготовлених завдань.

Оцінювання знань учнів.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи фінансової грамотності»
Часнікова Олена Володимирівна
72 години
790 грн
790 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.