Розробка STEM-уроку для учнів 9-их класів (14-15 років) з фізики та інформатики на тему: “Дисперсія. Спектральний склад білого світла. Утворення кольорів” для конкурсу STEM-розробка

Фізика

Для кого: 9 Клас

28.01.2022

152

9

0

Опис документу:

Тип уроку: STEM-урок - вивчення нових знань.

Мета: формування навчальних компетентностей порівняти і інформацію знаходити оптимальні рішення

  1. Навчальна:

(Інформатика): Ознайомитися з технологією створення кольору на комп'ютері: кольорову модель і глибину кольору;

(Фізика): Ознайомити школярів з дисперсією, явищем, яке доводить хвильову природу світла та розглянути складні і прості електромагнітні світлові хвилі; встановити залежність між частотою коливань - довжиною хвилі і показником заломлення - швидкістю поширення світла;

  1. Розвиваюча:

(Інформатика): розвивати сприйняття та можливість обирати кольори для створення сайтів;

(Фізика): розвинути здатність застосовувати творчі здібності на основі розумової діяльності для роз'яснення незвичайних, цікавих, красивих, яскравих та насичених кольорами і відтінками явищ природи;

  1. Виховна:

(Інформатика): виховувати в учнів інформаційну культуру та навички правильного користування комп’ютером та мережею Інтернет;

(Фізика): виховувати ставлення до праці на прикладі життя та праці відомих учених, через зроблені ними відкриття на прикладі дисперсії світла.

Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Розробка STEM-уроку для учнів 9-их класів (14-15 років) з фізики та інформатики на тему: “Дисперсія. Спектральний склад білого світла. Утворення кольорів”, підготувала Монастирська Ірина Олександрівна, вчителька фізики та інформатики ліцею імені Богдана Лепкого Дрогобицької міської ради

Тип уроку: STEM-урок - вивчення нових знань.

Мета: формування навчальних компетентностей порівняти і інформацію знаходити оптимальні рішення

  1. Навчальна:

(Інформатика): Ознайомитися з технологією створення кольору на комп'ютері: кольорову модель і глибину кольору;

(Фізика): Ознайомити школярів з дисперсією, явищем, яке доводить хвильову природу світла та розглянути складні і прості електромагнітні світлові хвилі; встановити залежність між частотою коливань - довжиною хвилі і показником заломлення - швидкістю поширення світла;

  1. Розвиваюча:

(Інформатика): розвивати сприйняття та можливість обирати кольори для створення сайтів;

(Фізика): розвинути здатність застосовувати творчі здібності на основі розумової діяльності для роз'яснення незвичайних, цікавих, красивих, яскравих та насичених кольорами і відтінками явищ природи;

  1. Виховна:

(Інформатика): виховувати в учнів інформаційну культуру та навички правильного користування комп’ютером та мережею Інтернет;

(Фізика): виховувати ставлення до праці на прикладі життя та праці відомих учених, через зроблені ними відкриття на прикладі дисперсії світла.

Очікувані результати: учні повинні знати, що називають спектром, у якій послідовності розташовані кольори в спектрі; усвідомлювати зміст досліду І. Ньютона щодо з’ясування спектрального складу світла; давати означення дисперсії світла; пояснювати, чому ми бачимо світ різнокольоровим.

Методи та методичні прийоми: метод генерації ідей, інтерактивні методи “Мікрофон” - очна форма навчання або “SWOT-аналіз” - дистанційне гавчання, “Незакінчене речення”, практичний метод - проведення дослідів, робота в групах, STEM-методи, демонстраційні методи.

Необхідні матеріали для проведення STEM-уроку (обладнання, демонстраційні матеріали): підручники фізики, мультимедійний комплекс, комп’ютер, програмне забезпечення, презентація та ілюстрації, наочні матеріали для демонстрації світових моделей, карти фізичних величин, кольорові олівці, фломастери, зошити, ручки, особисті смартфони.

При дистанційній формі навчання використовуємо платформу Google Workspace for education (Classroom, Meet, Jamboard, Documents, Forms).

Час проведення:

Очна форма навчання - 45 хвилин.

Дистанційна форма - 30 хв. + Рефлексія проходить асинхронно на https://kahoot.it/challenge/03384532?challenge-id=0f820d47-2819-44be-8e80-77dba698bdb4_1636291761141

План уроку:

Актуалізація фізичне витлумачення і пояснення явища дисперсія складні і прості світлові хвилі вплив атмосфери на сприйняття навколишнього середовища в кольорі комп'ютер і колір закріплення домашнє завдання підведення підсумків рефлексія актуалізація вчитель фізики фізичне тлумачення і пояснення явища десперсії

Хід уроку:

1.Організаційний момент. Сьогодні ми дізнаємося відповіді на цікаві запитання.

Проблемне питання:

Чому виникає веселка? (Слайд 4)

Чому світ різнокольоровий? (Слайд 5)

Якого кольору сонце? (Слайд 6)

2. Мотивація знань. Тема уроку «Дисперсія. Спектральний склад білого світла. Утворення кольорів». Запишемо дату і тему уроку в зошити. На уроці ми дізнаємося про історію відкриття, фізичний зміст і причину виникнення явища дисперсії світла. Розглянемо її в різних проявах. Отже сьогодні на уроці ми з вами дізнаємося про об'єктивні і суб'єктивні причини сприйняття навколишнього середовища.

3 Актуалізація знань. Повторимо вивчений матеріал, а для цього:

Група №1 розв’яже задачі на побудову променів світла. (Група № 1 розв’язує задачі: розатковий матеріал або за посиланням https://docs.google.com/document/d/1MhYZ5eQb29koTL9X0ADzyCkImzD54aVIVDLfDX15shQ/edit?usp=sharing)

Група №2 – писатиме самостійну роботу у вигляді тестів (розатковий матеріал або за посиланням https://forms.gle/4EyAcwUbiUpMfW9q9). На виконання завдання відводиться 3 хвилини.

Група №3 – Біографія Ньютона (Виступ учениці Дрозд Наталії - урок очно (Слайд 7); або створення віртуальної дошки Jamboard (перехід за QR-кодом або посиланням https://jamboard.google.com/d/1_U7ti6kMA1zU1cLY3qsfWi-uVv_FpmfFb7kr-sgoWcA/edit?usp=sharing) (Слайд 8)

(учні працюють 3 хв.; відбувається взаємоперевірка тестових завдань, або аналіз Результатів форми опитування; перевірка задач розв’язаних біля дошки, демонстрація SWOT-аналізу)


У 1665 р. видатний англійський вчений Ісаак Ньютон (1643-1727), провів серію цікавих дослідів. Для отримання вузького пучка сонячного світла Ньютон зробив у віконниці невеликий круглий отвір.

На латинській мові spectrum означає «світло». Проходячи крізь призму, пучок білого світла заломлюється, і на екрані утворюється веселкова смужка – спектр. (Слайд 9)

У спектрі виділяють сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій, фіолетовий (Чапля Осінь Жде Завзято Буде Сани Фарбувати)

Це явище називають дисперсією (від латинського dispersion – розсіювання) (Слайд 10)

Чи можливо із семи кольорів спектру знову утворити білий колір? (Можливо) (Слайд 11)

А може це призма «фарбує» білий пучок світла? (Слайд 12)

Ньютон виділив із широкого різнокольорового пучка променів вузькі одноколірні (монохроматичні) пучки світла і знову спрямовував їх на призму. Такі пучки відхилялися призмою, але вже не розкладались у спектр. При цьому найбільше відхилявся фіолетовий пучок світла, а найменше – червоний. (Слайд 13)

(Слайд 14) Результати дослідів дозволили Ньютону дійти таких висновків:

1) пучок білого (сонячного) світла складається з багатьох різнокольорових пучків;

2) призма не «фарбує» біле світло, а розкладає його у спектр через різне заломлення пучків світла різного кольору.

2. Дисперсія світла

Проблемне питання

Чому пучки різних кольорів по-різному відхиляються призмою?

Показник заломлення скла для променів різного кольору є різним. Зазвичай найбільший показник заломлення має фіолетове світло, найменший – червоне.

Дисперсія світла – це явище розкладання світла у спектр, зумовлене залежністю показника заломлення середовища від кольору світла.

Проблемне питання

• Чому виникає веселка?

Веселка – це величезний спектр сонячного світла. Міріади маленьких краплинок води, діючи разом подібно до безлічі «призм», заломлюють біле сонячне світло та створюють різнокольорову дугу.

3. Кольори

Диск Ньютона – це круглий диск з кольоровими сегментами: червоним, оранжевим, жовтим, зеленим, блакитним, синім, фіолетовим.

Під час обертання диска з високою швидкістю ви можете спостерігати, як ці кольори змішуються, утворюючи білий колір. Коли диск Ньютона обертається з високою швидкістю, то око не встигає помічати окремі кольори, воно просто їх сумує. Саме тому ми бачимо білий колір на диску Ньютона.

Наукове обґрунтування дисперсії швидкість поширення світлових хвиль залежність показника заломлення від частоти довжини хвилі таблиця зв'язків і номер три складні і прості світлові хвилі

прості кольори монохроматичних демонстрація на екрані 4 дослід атмосфери вплив атмосфери на сприйняття людиною навколишнього середовища в кольорі багатоманіття кольорів кольору властивостей кольору 41 чому колір неба голубий Чому сонячні промені золотисто-жовтий сонце посилає на землю свої проміння але їм доводиться пробиватися через товстий слой повітря і який готує землю а сонячний промінь багато колірний він складається з червоного помаранчевого жовтого зеленого голубого синього фіолетового кольорів багато кольоровий Промінь проходить через товстий слой атмосфери який розбиває всі кольори сонячного спектру але сильніше всього фіолетову синьої голубу складники сонячного світла в залежності від швидкості поширення показник переломлення заломлення тому небо вимальовується головувати відтінком за ставши частина доходить до спостерігача у вигляді золотого жовтого відтінку демонстрація на екрані 42 чому цвіте колір зорі червоний заходу сонця червоне при заході сонця сонячне проміння проходить в атмосфері велику відстань через це встигає Росія тися Росія досі короткі хвилі середній зелені і навіть найбільш довгі хвилі жовті оранжеві і навіть червоні тому небо малюється в червоний колір демонстрація на екрані цих процесів 5 комп'ютер і колір вчитель комп'ютерних технологій тепер ми знаємо чому небо голубе що білий колір уявляє собою суміш кольорів А чому трава зелена а яблуко червоне

сонячному кольорі ми бачимо траву зеленою тому що вона відбиває зелений колір і він попадає в наше око а інші кольори поглинає яблуко червоне тому що воно відбиває червоний колір а решту поглинає так і комп'ютер формує кольорове зображення А як комп'ютер формує кольорове зображення і чому кольори роздруковано на папері зображення не співпадають з красними кольорами всі об'єкти бачимо ми тому що вони самі є тому що вони самі випромінюють світло або світять відбитим світлом екран монітора є випромінюючи об'єктом відбиваючи в об'єктом є папір фарба пігменти які самі не випромінюють колір засвітять кольором який іде або від сонця або від штучного джерела світла екран початково темний його початковим світом кольором є чорний всі решта кольори на ньому в отримуються ним шляхом використання комбінації таких трьох кольорів які свої свої суміші мають створити білий колір дослідним шляхом була виведена комбінація червоний зелений і синій rgb Red Green Blue Ці кольори називаються основними чорний колір схемі відповідає так як ми його так маємо це колір чорного екрану комп'ютер нічого невідомого у комп'ютером нічого не відомо про колір крім того хто їм повідомлено про нього людиною це всього-на-всього обчислювальна техніка яка працює з одиницями і нулями для визначення за допомогою чисел кольору в комп'ютері потребує математичну модель кольору спосіб розділення кольору на складники називається кольорова модель В основному робота ведеться з двома кольоровими моделі rgb і Smoke 51 глибина кольору

колір кожного Пікселя кодується зазначеним числом від тобто елементарних одиниці інформації з якими може мати діло комп'ютер цей кількість називають глибиною кольору чим більше глибина кольору тим більше загальна кількість кольорів зображення монохроматичне зображення має два різних колір колір фону і колір барвника колір точки реєструють реєструється одним бітом один чорний колір 05 білий колір чим більше кількість подвійних розрядів виділено для запису кожного кольору тим більше кількість різноманітних кольорів може бути записано для передачі інформації про 256 станів кольору потрібен 1 байт цього різних кольорів двокрапка 256 X 256 X 256 дорівнює 16 1777 216 для передачі інформації про 16000 стан потрібно 3 байта

більшість кольорів видимого спектру можуть бути отримані шляхом змішування різних пропорціях трьох основних кольорів компонентів моделі rgb адитивна модель основа на додавання кольорів відсутність кольору схемі rgb відповідає чорному кольору Ми беремо чорний колір відсутність кольору і додаємо до нього первинні кольори складаємо їх один з одним до білого кольору демонстрація моделі rgb сьогодні rgb модель широко використовується в системах освітлення відео системах в пристроях запису на фотоплівку моніторах мультимедіа устройство устройствах колір голубий пурпурний жовтий називають додатковими та як вони додають доповнюють до білого основні кольори Смук модель таке кольорова модель використовується в тому випадку якщо зображення або малюнок буде виводитися на принтер основа моделі 3 вторинних колір додаткового пурпурний жовтий оскільки реальний чорнила не створюють чистого чорного кольору він получається темно-коричнева а також при створенні чорного кольору за допомогою витрачається в 3 рази більше фарби до цих трьох кольорів додається окремо чорний колір і модель називається Смук демонстрації модель та система кольорів називаються суб'єктивною що в перекладі означає піднімаю cha-i включаючи іншими словами Ми беремо білий колір присутність усіх кольорів і наносячи змішуючи фарби видаляємо з білого певні відтінки зелений сильні дорівнює голубий червоний додати голубий = білий діаметрально протилежні способи генерації кольорів моніторів і принтерів являється основною причиною викривлення екранних кольорів при друці я вазон представлення кольорів Гірше ніж в дзьобі тому При перетворенні даних сербів Смук кольори получається ніж темні і приглушені показуємо роздрукований на принтері фото графічне представлення моделей світовий цито в коло

на світовому колі первій первинні кольори червоний зелений розташовані на Рівному на рівній відстані один від одного вторинні кольори знаходяться між первинними кожен колір знаходиться напроти доповнюють чого його комплементарно кольору причин знаходиться між кольорами з допомогою яких він отриманий в кольорову в кольорового кола є два дві властивості кожен колір можна отримати складанням його сусідніх кольорів кожен колір можна отримати відніманням проти лежащего кольору з білого наприклад р = м додати ігрик або р = білий відняти всі аналогічно додатковий колір пурпурний м = B або M = білий відняти 54 механізм створення кольору механізму оснований на складанні променів називається адитивний А механізм оснований на відніманні кольорового променя з білого суп активний екран монітора покритий трьох кольорів червоного зеленого і синього мікро плями Фора із пускають кольорові промені наша система зору сумує їх інтенсивність і восстанавливает закодований колір при взаємодії променів їх сумарна яскравість збільшується суб'єктивний механізм має місце тоді коли зображення формується відніманням кольору з нейтрального білого світлового потоку білий світовий плиток падає на сторінку паперу після чого відбивається від неї як Фарбований тому що частина світового потоку захоплюється речовиною боржника при взаємодії деяких деяких декількох кольорових барвників сумарна яскравість відбитого променя зменшується кольорова передача друкованих зображень залежить від умов освітлення 55 кольори для веб-сайта особливо велике значення має колір дизайнів веб-додатків і на великих сайтах з регулярним оновленою інформацією на яких користувачі постійно проводять значно меншу кількість часу якщо дизайн веб-сайту зроблений в підкреслено без манері користувачів буде дуже важко назвати винос Дина спілкування з ресурсом приємним в палітра 216 кольорів спосіб підбору кольорів в світовому колі Уявіть себе над колом рівнобедрений трикутник кольори які опиняться під вершинами потенційні кандидати на використання так само можна використовувати комплементарні кольори Махно хроматичні і аналогічний 5-6 запитання індивідуальну Кожен учень відповідає на питання в зошиті або створює електронний документ з відповідями перший які кольори називають основні 2 які кольори називають додаткові 3 наведіть два способи отримання жовтого кольору опираючись на кольорове колесо який є адаптивним який є суб'єктивним 4 приведіть приклади пристроїв які формують колір відповідно адитивної механізму 5 де використовується в активний механізм створення кольору 6 чому основні кольори завжди позначається скороченням rgb а не або більярд Аналогічно суб'єктивні основні кольори завжди позначається скороченням Smoke on 57 завдання створіть 4 HTML сторінки також не сторінки Підберіть світові схеми в соответствии з кольоровим колом вибори колір фону і колір тексту 7 закріплення вчитель фізики природне явище веселка Поясніть з точки зору опита Ньютона по дисперсії світла 61 умови для створення веселки 62 перегляд фотографії веселки 7 домашні завдання підручник фізики вивчити урок виставлення оцінок 8 рефлексія вчитель комп'ютерних технологій Додайте наш дім сторінку малюнок який відповідає вашому настрою на уроці і перерахуйте у вигляді списка нові поняття які ви дізналися


Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
УРОК 28 Розкладання білого світла на кольори. Утворення кольорів Фізика 9
Слайд № 1

УРОК 28 Розкладання білого світла на кольори. Утворення кольорів Фізика 9

Навчальна: (Інформатика): Ознайомитися з технологією створення кольору на комп'ютері: кольорову модель і глибину кольору; (Фізика): Ознайомити школ...
Слайд № 2

Навчальна: (Інформатика): Ознайомитися з технологією створення кольору на комп'ютері: кольорову модель і глибину кольору; (Фізика): Ознайомити школярів з дисперсією, явищем, яке доводить хвильову природу світла та розглянути складні і прості електромагнітні світлові хвилі; встановити залежність між частотою коливань - довжиною хвилі і показником заломлення - швидкістю поширення світла; Розвиваюча:(Ін форматика): розвивати сприйняття та можливість обирати кольори для створення сайтів; (Фізика): розвинути здатність застосовувати творчі здібності на основі розумової діяльності для роз'яснення незвичайних, цікавих, красивих, яскравих та насичених кольорами і відтінками явищ природи; Виховна: (Інформатика): виховувати в учнів інформаційну культуру та навички правильного користування комп’ютером та мережею Інтернет; (Фізика): виховувати ставлення до праці на прикладі життя та праці відомих учених, через зроблені ними відкриття на прикладі дисперсії світла Мета уроку:

План уроку: Навчальна: (Інформатика): Ознайомитися з технологією створення кольору на комп'ютері: кольорову модель і глибину кольору; (Фізика): Озн...
Слайд № 3

План уроку: Навчальна: (Інформатика): Ознайомитися з технологією створення кольору на комп'ютері: кольорову модель і глибину кольору; (Фізика): Ознайомити школярів з дисперсією, явищем, яке доводить хвильову природу світла та розглянути складні і прості електромагнітні світлові хвилі; встановити залежність між частотою коливань - довжиною хвилі і показником заломлення - швидкістю поширення світла; Розвиваюча:(Ін форматика): розвивати сприйняття та можливість обирати кольори для створення сайтів; (Фізика): розвинути здатність застосовувати творчі здібності на основі розумової діяльності для роз'яснення незвичайних, цікавих, красивих, яскравих та насичених кольорами і відтінками явищ природи; Виховна: (Інформатика): виховувати в учнів інформаційну культуру та навички правильного користування комп’ютером та мережею Інтернет; (Фізика): виховувати ставлення до праці на прикладі життя та праці відомих учених, через зроблені ними відкриття на прикладі дисперсії світла

Чому виникає веселка? Проблемне питання
Слайд № 4

Чому виникає веселка? Проблемне питання

Проблемне питання Чому світ різнокольоровий?
Слайд № 5

Проблемне питання Чому світ різнокольоровий?

Якого кольору сонце? Проблемне питання https://www.nasa.gov/image-feature/from-hot-to-hottest
Слайд № 6

Якого кольору сонце? Проблемне питання https://www.nasa.gov/image-feature/from-hot-to-hottest

Спектр Ісаак Ньютон (1643-1727) 1665 рік Утворюється спектр
Слайд № 7

Спектр Ісаак Ньютон (1643-1727) 1665 рік Утворюється спектр

SWOT-аналіз наукового діяча Ісаака Ньютона Працюємо з допомогою віртуальної дошки Jamboard (переходимо за QR-кодом)
Слайд № 8

SWOT-аналіз наукового діяча Ісаака Ньютона Працюємо з допомогою віртуальної дошки Jamboard (переходимо за QR-кодом)

Спектр У спектрі виділяють сім кольорів: Червоний Оранжевий Жовтий Зелений Блакитний Синій Фіолетовий
Слайд № 9

Спектр У спектрі виділяють сім кольорів: Червоний Оранжевий Жовтий Зелений Блакитний Синій Фіолетовий

Спектр
Слайд № 10

Спектр

Спектр Чи можливо із семи кольорів спектру знову утворити білий колір? Можливо
Слайд № 11

Спектр Чи можливо із семи кольорів спектру знову утворити білий колір? Можливо

Спектр А може це призма «фарбує» білий пучок світла?
Слайд № 12

Спектр А може це призма «фарбує» білий пучок світла?

Спектр Ньютон виділив одноколірні (монохроматичні) пучки світла Пучки відхиляються призмою, але вже не розкладаються у спектр
Слайд № 13

Спектр Ньютон виділив одноколірні (монохроматичні) пучки світла Пучки відхиляються призмою, але вже не розкладаються у спектр

Спектр Висновки Ньютона 1) пучок білого (сонячного) світла складається з багатьох різнокольорових пучків 2) призма не «фарбує» біле світло, а розкл...
Слайд № 14

Спектр Висновки Ньютона 1) пучок білого (сонячного) світла складається з багатьох різнокольорових пучків 2) призма не «фарбує» біле світло, а розкладає його у спектр через різне заломлення пучків світла різного кольору

Дисперсія світла Чому пучки різних кольорів по-різному відхиляються призмою? Показник заломлення скла для променів різного кольору є різним
Слайд № 15

Дисперсія світла Чому пучки різних кольорів по-різному відхиляються призмою? Показник заломлення скла для променів різного кольору є різним

Дисперсія світла – це явище розкладання світла у спектр, зумовлене залежністю показника заломлення середовища від кольору світла Дисперсія світла
Слайд № 16

Дисперсія світла – це явище розкладання світла у спектр, зумовлене залежністю показника заломлення середовища від кольору світла Дисперсія світла

Чому виникає веселка? Дисперсія світла
Слайд № 17

Чому виникає веселка? Дисперсія світла

Яку форму має веселка? Дисперсія світла Форма кола Дисперсія світла
Слайд № 18

Яку форму має веселка? Дисперсія світла Форма кола Дисперсія світла

Дисперсія світла Дисперсія світла
Слайд № 19

Дисперсія світла Дисперсія світла

Кольори Диск Ньютона – це круглий диск з кольоровими сегментами
Слайд № 20

Кольори Диск Ньютона – це круглий диск з кольоровими сегментами

Спектр
Слайд № 21

Спектр

Кольори Томас Юнг (1773-1825) Біле світло можна отримати змішуючи тільки три основні кольори: 1807 рік червоний зелений синій
Слайд № 22

Кольори Томас Юнг (1773-1825) Біле світло можна отримати змішуючи тільки три основні кольори: 1807 рік червоний зелений синій

Кольори Решту кольорів спектра можна отримати, змішуючи: червоний зелений синій
Слайд № 23

Кольори Решту кольорів спектра можна отримати, змішуючи: червоний зелений синій

Кольори При накладанні трьох основних спектральних кольорів утворюється кольорове зображення
Слайд № 24

Кольори При накладанні трьох основних спектральних кольорів утворюється кольорове зображення

Кольори Доповняльні пари кольорів – це пари кольорів, які у разі накладання один на одного утворюють білий колір
Слайд № 25

Кольори Доповняльні пари кольорів – це пари кольорів, які у разі накладання один на одного утворюють білий колір

Колір, як його бачить людина Виконаємо досліди (переходимо за QR-кодом)
Слайд № 26

Колір, як його бачить людина Виконаємо досліди (переходимо за QR-кодом)

Різнокольоровий світ Чому світ різнокольоровий?
Слайд № 27

Різнокольоровий світ Чому світ різнокольоровий?

Різнокольоровий світ Колір будь-якого непрозорого тіла залежить від світла, яке воно відбиває
Слайд № 28

Різнокольоровий світ Колір будь-якого непрозорого тіла залежить від світла, яке воно відбиває

Різнокольоровий світ
Слайд № 29

Різнокольоровий світ

Пропускає жовті промені (інші поглинає) Пропускає сині промені (інші поглинає) Різнокольоровий світ Колір прозорих тіл залежить від того, які проме...
Слайд № 30

Пропускає жовті промені (інші поглинає) Пропускає сині промені (інші поглинає) Різнокольоровий світ Колір прозорих тіл залежить від того, які промені світла проходять крізь них

Різнокольоровий світ Який колір матимуть предмети, якщо на них падає світло якого-небуть іншого кольору?
Слайд № 31

Різнокольоровий світ Який колір матимуть предмети, якщо на них падає світло якого-небуть іншого кольору?

Різнокольоровий світ
Слайд № 32

Різнокольоровий світ

Різнокольоровий світ
Слайд № 33

Різнокольоровий світ

1. Як пояснити: білий колір кота чорний колір сажі синій колір квітки-фізики Розв'язування задач
Слайд № 34

1. Як пояснити: білий колір кота чорний колір сажі синій колір квітки-фізики Розв'язування задач

Розв'язування задач 2. Світлофор дає три сигнали: червоний, жовтий, зелений. Лампа всередині нього біла. Як отримують різні сигнали світлофора?
Слайд № 35

Розв'язування задач 2. Світлофор дає три сигнали: червоний, жовтий, зелений. Лампа всередині нього біла. Як отримують різні сигнали світлофора?

Розв'язування задач 3. Коричневий колір відсутній у спектрі білого світла. Тоді як виникає цей колір? Розв'язування задач
Слайд № 36

Розв'язування задач 3. Коричневий колір відсутній у спектрі білого світла. Тоді як виникає цей колір? Розв'язування задач

Розв'язування задач 4. Чому в кімнаті з темними шпалерами темно, а зі світлими – світло? Розв'язування задач
Слайд № 37

Розв'язування задач 4. Чому в кімнаті з темними шпалерами темно, а зі світлими – світло? Розв'язування задач

Розв'язування задач 5. Світло яких кольорів проходить крізь синє скло? поглинається ним? Розв'язування задач Розв'язування задач
Слайд № 38

Розв'язування задач 5. Світло яких кольорів проходить крізь синє скло? поглинається ним? Розв'язування задач Розв'язування задач

6. Визначте забарвлення цуценят. Розв'язування задач Розв'язування задач
Слайд № 39

6. Визначте забарвлення цуценят. Розв'язування задач Розв'язування задач

Розв'язування задач 7. Якими здаватимуться червоні літери на білому папері, якщо дивитися на них крізь синє скло? Яким при цьому здаватиметься колі...
Слайд № 40

Розв'язування задач 7. Якими здаватимуться червоні літери на білому папері, якщо дивитися на них крізь синє скло? Яким при цьому здаватиметься колір паперу? ЧЕРВОНІ ЛІТЕРИ Розв'язування задач Розв'язування задач

Розв'язування задач 8. Через скло якого кольору не можна побачити текст, написаний блакитним чорнилом на білому папері? ТЕКСТ БЛАКИТНИМ ЧОНИЛОМ Роз...
Слайд № 41

Розв'язування задач 8. Через скло якого кольору не можна побачити текст, написаний блакитним чорнилом на білому папері? ТЕКСТ БЛАКИТНИМ ЧОНИЛОМ Розв'язування задач Розв'язування задач

Розв'язування задач 9. У склі поширюються пучки світла фіолетового, зеленого та блакитного кольорів. Швидкість поширення якого з пучків буде наймен...
Слайд № 42

Розв'язування задач 9. У склі поширюються пучки світла фіолетового, зеленого та блакитного кольорів. Швидкість поширення якого з пучків буде найменшою? Розв'язування задач Розв'язування задач

Бесіда за питаннями 1. Опишіть досліди Ньютона щодо встановлення спектрального складу світла. 3. Дайте означення дисперсії. 2. Назвіть сім спектрал...
Слайд № 43

Бесіда за питаннями 1. Опишіть досліди Ньютона щодо встановлення спектрального складу світла. 3. Дайте означення дисперсії. 2. Назвіть сім спектральних кольорів.

4. Світло якого кольору зазвичай найбільше (найменше) заломлюється в речовині? 6. Які колірні моделі використовують для забражень на екрані, на пап...
Слайд № 44

4. Світло якого кольору зазвичай найбільше (найменше) заломлюється в речовині? 6. Які колірні моделі використовують для забражень на екрані, на папері? 5. У якому природному явищі ми спостерігаємо дисперсію світла? Бесіда за питаннями

7. Назвіть три основні кольори спектра. Якими є властивості основних кольорів? 8. Чому навколишній світ ми бачимо різнокольоровим? Бесіда за питаннями
Слайд № 45

7. Назвіть три основні кольори спектра. Якими є властивості основних кольорів? 8. Чому навколишній світ ми бачимо різнокольоровим? Бесіда за питаннями

Домашнє завдання Опрацювати § 13, Вправа № 13 (1 – 5)
Слайд № 46

Домашнє завдання Опрацювати § 13, Вправа № 13 (1 – 5)

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!
Слайд № 47

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.