• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Дошкілля
  • Розробка-сценарій педагогічної ради «Забезпечення оздоровчої спрямованості фізичного виховання у спеціальному закладі освіти»

Розробка-сценарій педагогічної ради «Забезпечення оздоровчої спрямованості фізичного виховання у спеціальному закладі освіти»

Опис документу:
Я хочу поділитися розробкою-сценарієм педагогічної ради «Забезпечення оздоровчої спрямованості фізичного виховання у спеціальному закладі освіти» На меті було поставлено: проаналізувати ефективність використовуваних форм і методів організації фізкультурної та оздоровчої роботи у спеціальному закладі освіти Виявити недоліки та намітити шляхи виправлення. Систематизувати знання педагогів про оздоровлення дітей дошкільного віку з порушеннями зору.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Педагогічна рада

Мета: систематизація знань педагогів про оздоровлення дітей дошкільного віку з порушеннями зору.

Завдання: проаналізувати ефективність використовуваних форм і методів організації фізкультурної та оздоровчої роботи у спеціальному закладі освіти

Виявити недоліки та намітити шляхи виправлення.

Форма проведення: інтерактивне спілкування.

Зміст педагогічної ради:

Вступ.

«Здоров'я дорожче багатства» - стверджував французький письменник Етьєн Рей, який жив в кінці 19 століття. Точно також стверджують і багато хто з нас. Про здоров'я кажуть, про здоров'я сперечаються, здоров'я бажають. З самого раннього дитинства кожен з нас усвідомлює важливість розумного ставлення до свого здоров'я ...

А як ставитеся до свого здоров'я ви, шановні колеги? Продовжіть, будь ласка, фразу: «Шлях до здоров'я - це ...» (бліц опитування педагогів)

Ми уточнили, що шлях до здоров'я - це і правильне харчування, систематична рухова активність, відсутність стресових ситуацій і ще багато іншого. Але найголовніше те, що залежить, насамперед, від нас самих.

За загальноприйнятим уявленням структура здоров'я людини забезпечується охороною здоров'я лише на 10-12%, спадковості належить 18%, умов середовища - 20%, а найбільший внесок - 50-52% - це спосіб життя. Якщо вважати, що охорона здоров'я наше само по собі боляче питання, а ситуація з навколишнім середовищем у нас щонайменше несприятлива, то «контрольний пакет акцій» - ось ці самі 50-52% - в наших руках. Про те, як грамотно розпорядитися цим «контрольним пакетом акцій» в умовах дошкільного навчального закладу піде мова на нашій педраді, тема якої звучить так - «Забезпечення оздоровчої спрямованості фізичного виховання в спеціальному закладі освіти»

В цілому в дошкільних установах склався системний підхід до організації фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми. Однак, будь-яка система не прослужить досить довго і ефективно, якщо не буде вдосконалюватися, оновлюватися. Підстав для модернізації фізкультурно-оздоровчої роботи в ДНЗ досить багато. Одне з головних - зростання захворюваності дітей. Однак, переламати цю негативну тенденцію можливо. Один із шляхів - забезпечити оздоровчу спрямованість освітнього процесу в закладі дошкільної освіти. Спробуємо розібратися, що для цього необхідно?

Основна частина

Уявімо здоров'я дитини у вигляді чудової планети, яку ми повинні берегти, охороняти від усіх напастей і знегод (Виставляється модель).

Для початку нам потрібно з'ясувати, що ж таке здоров'я?

Вправа «Асоціації»: Які асоціації виникають у вас, коли ви думаєте про здоров'я дитини? Педагоги озвучують асоціації, ведучий педради записує на смужках і виставляє навколо моделі «Здоров'я дитини». Після того, як асоціації названі, підводиться підсумок, узагальнюючий відповіді.

Найбільш всеосяжною і загальноприйнятою є формулювання, розроблена Всесвітньою організацією охорони здоров'я: «Здоров'я - це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя»

Основну увагу ми приділимо фізичному здоров'ю дитини. Щоб вибудувати дієву систему фізкультурно-оздоровчої роботи потрібно знати, що для життя і здоров'я людини, і дитини зокрема, є найголовнішим. Спробуйте визначити, на яких «трьох китах» тримається життя і здоров'я дитини? (Виставляється модель «ТРИ кита»)

Для того, щоб забезпечити дитині міцне здоров'я, зрозуміло, важливо багато чого: і здоровий спосіб життя, і правильне, повноцінне харчування, і стан опорно-рухового апарату і т.д. Однак, як стверджують у своїх дослідженнях Віра Григорівна Алямовська, Юрій Федорович Змановський головні «кити», на яких тримається життя і здоров'я людини, це стан серцево-судинної, дихальної та імунної систем організму (на моделях «китів» прикріплюються розпізнавальні значки,позначають: «сердечко» - серцево-судинну систему, «хмарка» - дихальну систему,«Квіточка» - імунну систему).

Посудіть самі, без їжі людина зможе прожити якийсь час, маючи порушення в опорно-руховому апараті, можливо, буде прикутий до інвалідного крісла, але все-таки він буде жити. А якщо порушиться діяльність серця або легені перестануть засвоювати кисень, а самий найпростіший вірус, потрапивши в організм не зустріне там перепони у вигляді імунної системи, я думаю не потрібно бути медиком, щоб зробити висновок до чого це призведе. Тому так важливі ці самі «кити», що підтримують здоров'я дитини.

Основним же засобом розвитку серцево-судинної, дихальної та імунної системи є рухи. Може здатися, що все це для нас не нове. Але ось чи знаємо ми, яким рухам слід віддавати перевагу саме в дошкільному віці, які умови повинні бути дотримані в першу чергу, щоб забезпечити їм оздоровчу спрямованість?У своїй роботі «Сучасні підходи до оздоровлення дітей у дошкільних освітніх установах» кандидат психологічних наук Віра Григорівна Алямовська визначила основні твердження, на які повинна орієнтуватися система фізкультурно-оздоровчої роботи в дитячому саду. Розглянемо їх докладніше!

  • Розвиток серцево-судинної системи вдосконалюють так звані циклічні рухи, при яких повторюється одне і те ж дію, що дозволяє чергувати розслаблення і напруження м'язів. Назвіть їх, будь ласка? (Ходьба, біг, плавання, їзда на велосипеді,стрибки і т.д.).

  • Який з перерахованих видів рухів найбільш сприятливо позначається на роботі серцево-судинної системи дитини? (Біг)

Давньогрецькі мудреці говорили: «Хочеш бути здоровим - бігай! Хочеш бути красивим - бігай! Хочеш бути розумним - бігай! »(Прислів'я виставляється під першим« китом »). Біг - природне рух, звичне для дітей з раннього віку. Завдання вихователя урізноманітнити завдання з бігу, для того, щоб у дітей не знижувався інтерес до цього виду рухів. Назвіть види бігу, використовувані при роботі з дошкільнятами. Педагоги називають: біг поодинці (звичайний, на носках, широким кроком, з високим підніманням колін та ін), біг у різних побудовах (у колоні по одному, по два, врозтіч), в різних напрямках (вперед, по колу, змійкою та ін), Зі зміною темпу, (з прискоренням, на швидкість), з додатковими завданнями і т.д. Саме циклічні види рухів (біг, ходьба, стрибки) найбільш природні для дитини дошкільника. Тому перше твердження, на яке повинна орієнтуватися система фізичного виховання в дитячому саду звучить так: при проведенні фізкультурного заняття в дитячому садку дві третини рухів, що складають його структуру, повинні бути циклічного характеру.

  • Розвиток дихальної системи, сутність діяльності якої полягає в засвоєнні організмом кисню з повітря, також прямо пов'язане з рухом. Як показали дослідження, здатність організму засвоювати кисень з повітря підвищується при регулярних фізичних вправах, але ... тільки на свіжому повітрі! Нагадайте мені, будь ласка, яка щоденна тривалість прогулянки дітей дошкільного віку?(Відповіді педагогів)

Тому під другим «китом» ми помістимо фразу: «Прогулянка дитини-дошкільника повинна становити 4 - 4,5 годин на день».

  • Прогулянка в дитячому саду повинна бути цікавою, захоплюючою, насиченою різноманітної рухової активністю. Назвіть види рухової активності дітей на прогулянці.

Педагоги озвучують види активності, ведучий педради записує їх і закріплює під фразою (рухливі ігри спортивні ігри та вправи, індивідуальна робота над ОВС, самостійна рухова активність і т.д.).

З усього сказаного випливає друге твердження, що дозволяє забезпечити оздоровчу спрямованість фізичного розвитку в дитячому саду: підвищення резервів дихальної системи дитини відбувається за рахунок регулярної рухової активності на свіжому повітрі.

А зараз поговоримо про третій «кит», на якому тримається здоров'я, - про імунну систему. Система імунобіологічного захисту досить складна, але і вона пов'язана з рухом. Це руху особливого роду. Вони відбуваються завдяки діяльності терморегуляційного апарату. При зміні температури зовнішнього середовища кров від внутрішніх органів то приливає шкірних покривів, то знову надходить до внутрішніх органів. Цей рух всередині організму, рух на клітинному рівні. Як показують дослідження, із включенням терморегуляційного апарату автоматично включає систему імунного захисту. Загартовуючий вплив на організм дитини надають природні фактори. Назвіть їх будь ласка!(Відповіді педагогів) Правильно, не дарма кажуть: «Сонце, повітря і вода - наші найкращі друзі» (приказка прикріплюється під третім «китом»).

У кожному закладі дошкільної освіти складений свій комплекс загартовуючих заходів, універсальних, ефективних і доступних для дітей дошкільного віку. Однак, при їх проведенні завжди потрібно дотримуватися певних правил. Давайте озвучимо правила, що регулюють проведення загартовуючи заходів.

Педагоги називають: поступовість, облік стану і здоров'я та індивідуальних особливостей дитини, системність, емоційна і фізична привабливість для дитини.

З усього сказаного можна зробити ще один висновок: органічне поєднання фізкультурних занять з гартують сприяє вдосконаленню системи імунного захисту дитини.

Шановні педагоги, ми з вами визначили три твердження, на яких в першу чергу повинна орієнтуватися система фізичного виховання в дитячому саду (називає їх). Як ви думаєте, цього буде достатньо для того, щоб зробити систему фізичного виховання в дитячому саду дійсно оздоровчою для наших дітей? На що ще ми повинні звернути увагу?(Відповіді педагогів) Лікар Микола Михайлович Амосов говорив, що «не можна знайти здоров'я, зробивши 10-12 вправ, або пройти пішки кілометр за 20 хвилин». Суть оздоровчих фізичних вправ полягає в системному нарощуванні резервних потужностей організму. Звідси і четверте твердження: регулярність фізичних навантажень сприяє наростанню резервних потужностей організму дитини.

Підведення підсумків та проект рішення педагогічної ради.

Шановні колеги, мені б хотілося почути вашу думку з приводу цих тверджень. Чи можуть вони, ставши основою фізичного виховання у закладі дошкільної освіти, вирішити проблему захворюваності дошкільнят? (Відповіді педагогів).

Для того, щоб досягти позитивних результатів у справі здоров'язбереження дітей потрібна цілеспрямована комплексна система фізкультурно-оздоровчої діяльності як у дитячому садку, так і в сім'ї. А нам - педагогам-дошкільникам необхідно:

- Приділяти особливу увагу розвитку в дітей рухів циклічного характеру (біг, стрибки, ходьба і т.д.).

- Максимально збільшити час перебування дітей на свіжому повітрі з обов'язковою організацією рухової активності

- Раціонально поєднувати фізкультурні заняття із загартовуючи ми процедурами та корекційними вправами.

- Нарощувати резервні можливості організму дитини за рахунок регулярних фізичних вправ (враховуючи зорові діагнози).

Пропоную внести ці пропозиції до рішення нашої педради.

ЗДОРОВ'Я ДИТИНИ

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
790 грн
790 грн