Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Урок-дослідження № 4
Воду ми починаємо цінувати не раніше,
ніж висохне колодязь.
Т. Фуллер
Тема: Дослідження: Дослідити гідрологічні особливості найближчої місцевої водойми та її використання
Мета: навчальна: формувати уявлення учнів про цінність та значення води у житті людини, про шляхи забруднення водних об’єктів та способи охорони від забруднень, про участь школярів в охороні та збереженні чистоти місцевих водойм;
розвивальна: формувати вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, здійснювати пошукову та дослідницьку діяльність, висловлювати оцінні судження, сприяти набуттю досвіду публічного виступу, організації групової роботи, роботи з атласом та на комп'ютері, удосконалювати вміння спостерігати, зрівнювати, робити висновки, бачити зміни в природі та вміти їх пояснювати;
виховна: виховувати естетичне сприймання природи, екологічні почуття, прагнення зберегти природу, охороняти її, почуття відповідальності, впевненості у власних силах, взаємодопомогу, толерантність.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Форма проведення: захист міні-проектів
Очікувані результати: у результаті проведеної роботи учні розширять свої знання про значення води, можливості людини в її збереженні, набудуть досвіду пошуково-дослідницької діяльності, разом із членами родини встановлять способи очищення води в домашніх умовах і вплив якості води на здоров’я людини, відчують значущість своєї роботи в навчальному процесі та повсякденному житті.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель нагадує про закінчення вивчення теми «Гідросфера» й повідомляє про проведення на наступному уроці контрольної роботи
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда з класом за питаннями:
Яке значення води в житті людини?
Чому на Землі є райони, які недостатньо забезпечені прісною водою?
Яких заходів необхідно вживати для охорони гідросфери?
Звідки жителі вашого населеного пункту беруть воду для господарських потреб?
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності
Вступне слово вчителя
Вами була проведена самостійна робота над міні-проектом «Дослідження гідрологічних особливостей найближчої місцевої водойми та її використання». Ви отримали випереджувальні завдання для роботи в групах.
Завдання для І групи (трійки):
Опишіть, користуючись картами атласу, додатковими джерелами інформації (енциклопедією, довідниками, мережею Інтернет) найближчу до вашого населеного пункту річку за таким планом:
а) де починається річка, в якому напрямку тече, куди впадає;
б) живлення та режим річки;
в) використання річки людиною;
г) які заходи вживаються з метою охорони річки.
Завдання для ІІ групи (трійки):
Опишіть, користуючись планом характеристики річки, річку Сіконицю, яка протікає через с. Вовчищовичі Мостиського району
/Із планом характеристики річки вчитель ознайомлює учнів на попередніх уроках перед проведенням дослідження/
План характеристики річки
1. Назва річки, її походження.
2. Географічне положення.
3. Басейн океану, до якого належить річка.
4.Де починається (витік).
5.Напрям течії.
6. Куди впадає ( гирло).
7. Види живлення річки.
8. Особливості водного режиму.
9. Господарське використання річки.
10. Проблеми господарського використання і заходи, що вживаються для збереження вод річки.
Завдання для ІІІ групи (трійки):
Разом із членами родини підготувати повідомлення на тему:
«Способи очищення води в домашніх умовах і вплив якості води на здоров’я людини».
Матеріали дослідження представити у формі повідомлень, презентацій, малюнків, схем.
Настав час ознайомити усіх з результатами роботи. Сподіваюсь, що ви будете правильно, точно й красиво висловлювати свої думки, відстоювати свої точки зору, злагоджено працювати в групах, робити висновки.
ІІІ. Захист міні-проектів
/Захист творчих робіт /.
Прийом «На презентаційному майданчику»
ІV. Обговорення результатів діяльності.
V. Підсумок уроку. Рефлексія
Вчитель разом із учнями робить висновок про цінність та значення води у житті людини, про шляхи забруднення водних об’єктів та способи охорони від забруднень, про участь школярів в охороні та збереженні чистоти місцевих водойм.
VІ. Домашнє завдання.
Повторити тему «Гідросфера», підготуватися до контрольної роботи.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»