Розробка "Проектування та виготовлення наволочки з аплікацією"

Опис документу:
Моє завдання полягало в тому, щоб створити декоративну наволочку для оформлення інтер’єра. Виготовлення декоративних наволочок — захоплююче заняття, що дозволяє проявити творчу фантазію і оживити інтер’єр. Звичайно, заглянувши в супермаркет, можна забезпечити такими наволочками себе і всіх знайомих, однак, речі, зроблені власними руками, надають будинку абсолютно особливе відчуття затишку.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ

«Виготовлення наволочки з аплікацією»

Зміст

І. Організаційно – підготовчий етап………………………………………….3

1.1. Обґрунтування теми проекту і вибору об’єкту проектування ……………..3

1.2. Постановка мети і визначення завдань проекту …………………………....4

1.3. Історико-технічна довідка про об’єкт проектування……………………….4

1.4. Вимоги до конструкції виробу……………………………………………….6

1.5. Вимоги до матеріалів………………………………………………................6

1.6.Аналіз виробів-аналогів та пошук варіантів їх удосконалення…………….7

1.7. Дослідження й аналіз проблеми …………………………………………….9

II. Конструкторський етап …………………………………………………...10

2.1. Конструювання виробів……………………………………………..............10

2.2. Опис зовнішнього вигляду й конструкції проектної моделі ….................11

2.3. Вибір матеріалів, інструментів та обладнання…………………………….11

  1. Економічне обґрунтування проекту..……………………………………….. .12

2. 5 Економічна та екологічна оцінка виробу …………… .………………………..... .14

ІІІ. Технологічний етап ……….……………………………………………….15

3.1. Складання технологічної карти….…………….……...................................15

IV. Заключний етап ……… …………………………….………………..……....... .21

4.1. Створення реклами творчого проекту ……………..………………….…...21

4.2. Підведення підсумків роботи над проектом ………………………….......

Список використаних джерел………………………...……………………...…

І. ОРГАНІЗАЦІЙНО - ПІДГОТОВЧИЙ ЕТАП

1.1. Обґрунтування теми проекту і вибору об’єкту проектування

Моє завдання полягало в тому, щоб створити декоративну наволочку для оформлення інтер’єра. Виготовлення декоративних наволочок — захоплююче заняття, що дозволяє проявити творчу фантазію і оживити інтер’єр. Звичайно, заглянувши в супермаркет, можна забезпечити такими наволочками себе і всіх знайомих, однак, речі, зроблені власними руками, надають будинку абсолютно особливе відчуття затишку.

Для виготовлення наволочок можна використовувати практично будь-який матеріал, такий як шовк, атлас, гобелен, льон і бавовна, велюр і оксамит, натуральна і штучна шкіра, штучне хутро з коротким або середнім ворсом. Свою декоративну наволочку я вирішила виготовити з флісу. Враховуючи той факт, що Україна – країна чотирьох сезонів, наволочки з флісу мають широкий попит взимку, вони наповнюють житло теплом і комфортом.

Фліс - тканина нового покоління або, точніше, нетканий матеріал з поліетилентерефталатного волокна. За хорошу здатність зберігати тепло і особливу м'якість фліс часто називають «синтетичною шерстю». Роком його створення прийнято вважати 1979 рік. Над його розробкою працювали фахівці американської текстильної компанії Malden Mills, яка і на сьогоднішній день по праву займає лідируючу позицію у своєму сегменті бізнесу. Сьогодні вибір флісу вражає різноманіттям. Головне, що б декоративні подушки гармонізували з вашим стилем інтер'єру.

Я почала розмірковувати про те, як створити цікавий і оригінальний виріб. Хочеться, щоб аплікація була сонячною. Намалювати сонце? Склеїти? Створити в техніці декупажу? Ні, мабуть, самим підходящим варіантом буде наволочка з об’ємною аплікацією. Загалом, вирішено, буду шити наволочку з обємною аплікацією! Але якою? Від розмаїття ідей очі розбігаються. Зберу поки відповідну інформацію.

1.2. Постановка мети і визначення завдань проекту

Мета проекту:

1. Виготовлення декоративної наволочки за допомогою техніки «об’ємної аплікації».

Для досягнення цієї мети я поставила перед собою такі завдання:

 • Обрати аплікацію для наволочки.

 • Проконсультуватися з учителем і батьками з приводу можливості виготовлення цього виробу.

 • Пошук моделей-аналогів у журналах, книжках, інтернеті, каталогах.

 • Проаналізувати зібраний, друкований і фотоматеріал.

 • Розробити конструкцію власного виробу (з оформленням відповідної документації—ескіз, схема, креслення, технологічна послідовність).

 • Дібрати й придбати матеріали та інструменти.

 • Виготовити виріб.

 • Оформити пояснювальну записку.

 • Захистити проект. 

Очікувані результати: ознайомлення з декоративними наволочками, виготовлення креслення та викрійки виробу, пошиття наволочки, створення свого проекту та його захист. Прикрасити інтер’єр своєї кімнати зручною та красивою наволочкою. І головне щоб вона була ексклюзивна та неповторна.

1.3. Історико-технічна довідка про об’єкт проектування

Наше сьогоднішнє життя ми не можемо уявити без таких простих буденних речей, як постільна білизна. Більше того, невикористання цих речей вважається негігієнічним і дуже незручним. Відомо, що несвоєчасний догляд за цим предметом ужитку може привести навіть до алергічних реакцій, оскільки в пилі заводяться маленькі, але дуже небезпечні для здоров'я людини кліщі. Тому ми своєчасно міняємо свою білизну, перемо порошками і ретельно пропрасовуємо.

Уперше згадки про постільну білизну припадають на часи античності. Для римських імператорів слуги набивали матраци заячим пухом, а зверху стелили барвисту тканину. Перша згадка ж, про наволочки, припадає ближче до 15-17 століть. Тоді, панувала Епоха Відродження. Ця епоха була спрямована, передусім, на інтереси людини і її діяльність. Уперше, наволочки стали з'являтися у будинках знаті. Тоді було прийнято застилати нічне ложе барвистими і яскравими тканинами, покривалами з цікавими, складними візерунками, мереживами. Під стиль до них і створювалися перші наволочки - з багатим розписом і різноманітністю малюнків, пишні і з ручною вишивкою майстрів.

Основним матеріалом для їх створення служили льон і натуральний шовк. Хоча сьогодні, ми не можемо уявити собі життя без подушки і наволочки, а на той час, вони були актуальні тільки серед багатих людей. Особливою, найбільшою популярністю наволочка, здавалося б, для нас, предмет повсякденного ужитку користувалася в арабських країнах. З шикарними дорогими вишивками, наволочки на подушках красувалися в палацах багатих султанів, вражаючи гостей своєю красою і пишністю.

На Русі ж вишиті наволочки і подушки вважалися частиною посагу за наречену. Бідні люди набивали свої подушки сіном, соломою, травою, у той час пір'я птахів вважалося дорожнечею. Пізніше наволочки починають входити в домашній вжиток. Ще в ті часи медики починали заявляти, що дуже негігієнічно спати на подушці без наволочки. Під час Промислової революції ця річ увійшла до масового виробництва.

На сьогодні різноманіття вибору простої наволочки вражає. У сьогоденні люди більш звернені до натуральності, тому виготовлення наволочки з натуральних тканин - льону, шовку, бавовни, залишається актуальним, як ніколи. Популярні наволочки, зшиті з багатьох клаптиків тканини, наволочки виготовлені в техніці «об’ємна аплікація».

Для того щоб оздобити одяг, побутові речі, люди з давніх-давен виконували аплікації. Аплікація виникла понад дві тисячі років тому, коли кочівники прикрашали предмети домашнього вжитку, одяг, взуття, упряж й житло візерунками зі шматочків шкіри, хутра, повсті. Основним матеріалом для виготовлення аплікації в давнину були шкіра тварин і вовна. Пізніше для оздоблення почали використовувати різні тканини (вовну, шовк, оксамит), хутро, шнури, тасьму, бісер, лелітки (блискучі кружальця). Кравці та ткачі виготовляли смуги тканих, вишитих орнаментів, які нашивали на одяг. Яскравими аплікаціями з оксамиту, сукна та шкіри оздоблювали шатра, господарський інвентар.

І сьогодні аплікацією прикрашають найрізноманітніші за призначенням вироби: одяг, речі для дому та відпочинку. Часто застосовують аплікацію і при оформленні інтер’єру.

Аплікація є найбільш простим та доступним видом декоративного мистецтва. Аплікація (з лат. аррІісаhо — прикладання, приєднання) — це накладання, наклеювання, нашивання на основний фон окремо вирізаних частин якого-небудь малюнка: мотивів із тканини, шкіри або інших матеріалів. Такі речі виглядають дуже цікаво, і їх легко зшити і самій своїми руками.

1.4. Вимоги до конструкції виробу

Конструкція декоративної наволочки повинна бути :

 • Функціональна: відповідати призначенню, бути безпечною;

 • конфігурація наволочки може бути будь-якою (квадратна, кругла, овальна тощо);

 • ергономічна (ніжною, легкою);

 • естетична (красива, яскраве оздоблення);

 • основні частини виробу мають виготовлятися із матеріалу, що за кольором підходить до інтер’єру приміщення;

 • економічна (без значних матеріальних затрат).

1.5. Вимоги до матеріалів

Техніко-економічні чинники, які визначають вимоги до матеріалів, придатних для виготовлення виробу:

 • виріб повинен виготовлятися із цупкого, недорогого, однотонного (проте можливий малюнок) матеріалу відповідно до кольору інтер’єру.

Санітарно-гігієнічні вимоги до виробу:

 • матеріал виробу має бути екологічно чистий, не пилоємкий.

Експлуатаційні вимоги до виробу:

 • матеріал має бути щільний, таким що не мнеться, не обсипається, не мати ворсу, зі стійким кольором.

Вимоги до матеріалів для основних частин виробу:

 • повинен відповідати переліченим вище вимогам.

1.6. Аналіз виробів-аналогів та пошук варіантів їх удосконалення

Модель 1 Модель 2

Модель 3 Модель 4

Розглянувши значну кількість декоративних наволочок я звернула увагу на різноманітне поєднання матеріалів, оздоблень. За взірець обрала 4 із журналів та інтернету.

Модель 1

Декоративна наволочка «Осінній сад» виготовлена з льону, тонкого фетру сірого кольору, нитки відповідного кольору, блискавка.

Модель 2

Наволочка для диванної подушки «Совеня» виготовлена з щільної бавовняної тканини бязі, для оздоблення використовується тонкий кольоровий фетр та фліс, які пришиваються до основи акриловим муліне.

Модель 3

Декоративна наволочка «Сонечко» виготовлена з теплої і м'якої тканини флісу жовтого кольору. Для оздоблення використовується також фліс, який пришиваєся до основи акриловим муліне.

Модель 4

Декоративна наволочка «Квіти» виготовлена з бязі та оздоблена аплікацією з клаптиків контрастних тканин. Використано акрилові нитки.

Критерії аналізу

Модель

1

Модель

2

Модель

3

Модель

4

Оригінальний вигляд

+

+

+

+

Зручність у використанні

-

+

+

-

Відповідність призначенню

+

+

+

-

Складність у виготовленні

+

+

+

-

Економічність

-

-

+

+

Проаналізувавши всі ці варіанти, я обрала варіант №3 – декоративна подушка з аплікацією «Сонечко». Ця подушка досить оригінальна, не потребує багато часу для виконання, економічна, оскільки для її виготовлення знадобиться небагато матеріалу. Цей виріб може бути будь-якого розміру, його можна використовувати як прикрасу інтер’єру, як іграшку, як декоративну подушку. Аплікацію буду виконувати з флісу ручними стібками, а наволочку пошию за допомогою швейної машини.

1.7. Дослідження й аналіз проблеми

Провівши організаційно-підготовчу роботу, яка включає в себе обґрунтування теми та вибір об’єкту проектування, історичні відомості про проектований виріб, розгляд моделей-аналогів, я зробила наступні висновки, які допоможуть мені обрати правильний шлях у виконанні проекту:

 • пропозиція ринку декоративних наволочок для подушок переважним чином задовольняє потреби споживачів, але основна їх частина виготовлена з синтетичних матеріалів конвеєрним способом, в результаті чого втрачається їх індивідуальність;

 • вироби, які представлені на ринку, не завжди задовольняють потреби споживачів;

 • наволочки для диванних подушок, виготовлені із синтетичних матеріалів, не маючи оздоблення, важко вписуються в інтер’єр як декоративні елементи.

Мій виріб повинен відповідати таким вимогам:

 • бути естетично привабливим;

 • екологічно чистим;

 • відносно не дорогим;

 • якісним;

 • зручним у використанні;

 • ексклюзивним.

ІІ. КОНСТРУКТОРСЬКИЙ ЕТАП

2.1. Конструювання виробу

Ескіз задуманого виробу

2.2. Опис зовнішнього вигляду й конструкції проектної моделі

Назва виробу

Декоративна наволочка для подушки «Сонечко».

Призначення

Для прикрашання інтер’єру кімнати.

Обрані конструкційні матеріали й вимоги до них

Виготовлена з флісу рожевого кольору, для

оздоблення використовується тканина фліс жовтого кольору, яка пришивається до основи, пряжа жовтого кольору, синтепон для наповнення деталей.

Кількість деталей у виробі, їх форма й розміри

Основа для наволочки має прямокутну форму

(1 деталь).

Деталі для аплікації мають різні форми та розміри:

велике коло – 1дет.;

маленьке коло – 1 дет.;

очі – 2 дет.;

рот – 10 дет..

Види з’єднань деталей

У виробі використовується ниткове з'єднання

деталей (машинні та ручні шви).

Технологія обробки деталей

Для пошиття наволочки використовуються машинні шви:

упідгин із закритим зрізом та подвійний.

Для з’єднання деталей аплікації з наволочкою

використовуються ручні шви: «уперед голкою»,

та стебловий.

Види оздоблення

Наволочка оздоблена аплікацією з флісу жовтого кольору у вигляді сонечка.

Розміри виробу

Довжина – 40 см.

Ширина – 40 см.

2.3. Вибір матеріалів, інструментів та обладнання

Для виготовлення декоративної наволочки я обрала м’яку, теплу і ніжну на дотик тканину:

 • фліс.

Переваги флісу:

 • Фліс - тонкий і легкий, але при цьому дуже теплий.

 • Фліс неймовірно м'який і ніжний. Його волокна настільки тонкі, що незрівняні хіба що з шовком. Натуральна вовна - колюча,а фліс - м'який, як оксамит.

 • Фліс не вбирає вологу, але є її провідником. Тобто волога ззовні не проникає всередину. При цьому фліс виводить пар і піт від тіла назовні. Прати виріб з флісу можна хоч кожен день, за ніч встигне висохнути.

 • Фліс набагато міцніший натуральних тканин.

 • Фліс гіпоалергенний.

 • Нитки, застосовані для шиття, мають бути м’які.

 • Cинтепон – для наповнення деталей.

Для виготовлення виробу мені знадобляться такі інструменти:

 • ножиці –маленькі для відрізання ниток;

 • ножиці – великі для вирізання деталей;

 • голка для зшивання деталей виробу;

 • швейна машинка.

2.4. Економічне обґрунтування проекту

Для економічного обґрунтування проекту необхідно розрахувати його собівартість.

Назва

Ціна за метр, шт., грн..

Витрати матеріалів (см.)

Усього, грн..

Тканина фліс рожевого кольору

42 грн..

100

42 грн..

Тканина фліс жовтого кольору

42 грн..

50

21 грн..

Пряжа жовтого кольору

16 грн..

100

1 грн. 60 коп.

Синтепон

6 грн. 50 коп.

50

3 грн. 25 коп.

Гудзики

із скарбнички

12

-

Нитки катушкові

із скарбнички

2х0.04

-

Голка

0 грн. 10 коп.

ам. 10%

0 грн. 02 коп.

Праска

0 грн. 20 коп.

ам. 10%

0 грн. 04 коп.

Швейна машина

0 грн. 40 коп

ам. 10%

0 грн. 08 коп.

Разом:

67 грн. 99 коп.

Порівнявши собівартість власноруч виготовленої декоративної наволочки з подібними в магазинах я зробила висновок, що є очевидна перевага за показником собівартості. Ціна аналогічних виробів в магазинах в межах 200 гривень, а мої вироби вартують – 67 грн. 99 коп.

Розрахунок витрат на оплату праці (Воп)

 • Оп – умовна оплата праці робітника за 1 годину = 7,00 грн/год;

 • Чв – час, витрачений на виготовлення виробу = 2 год;

 • Воп – витрати на оплату праці (Воп = Оп × Чв) = 14,0 грн.

Розрахунок витрат на заробітну плату (Пзп) становить 15%, отже:

Пзп = Воп × 15% : 100% = 2,10 грн.

Собівартість виробу (С)

Витрати

Вартість витрат, грн.

Матеріальні витрати

67 грн. 99 коп.

Витрати на оплату праці (Воп)

2 грн. 10коп.

Разом:

70 грн. 09 коп.

Собівартість виробу = 70 грн. 09 коп.

Якщо виріб планується для реалізації, то він повинен бути рентабельним, тобто ринкова ціна виробу повинна бути вищою за його собівартість.

2. 5. Економічна та екологічна оцінка виробу

Зроблено розрахунок собівартості продукції з метою повного й достовірного визначення фактичних витрат, пов'язаних з розробкою, виробництвом і збутом продукції. Оскільки, після розмітки розгортки виробу залишаються відходи, в подальшому їх можна використати під час виготовлення деталей для наволочки.

Розрахунок собівартості зроблений методом калькулювання. Аналізуючи показники, даний виріб є економічно вигідним.

Іншими факторами, що можуть впливати на проектування виробу є екологічний вплив на людину і навколишнє середовище. Під час виготовлення декоративної наволочки використовуються, здебільшого, екологічно чисті матеріали. Тому навколишнє середовище та люди, що працюватимуть із ними, не зазнаватимуть шкідливих впливів.

Розроблений проект має достатньо позитивних ефектів:

 • є можливість виробити та реалізувати естетичний виріб за доступною ціною.

 • є можливість використовувати відходи виробництва.

 • забрудненість навколишнього середовища під час виготовлення виробу відсутня.

 • дає прибуток.

ІІІ. ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЕТАП

3.1. Складання технологічної карти

Технологічна карта

Виготовлення аплікації

з/п

Послідовність виконання робіт

Обладнання й інструменти

1

Виготовити деталі аплікації за шаблоном (діаметр 4 см., 28 см.).

Олівець.

2

Вирізати деталі по контуру.

Ножиці.

3

Далі робимо бахрому. Беремо смужку картону 20х6 см.. обмотуємо її пряжою жовтого кольору. Рівно розрізаємо нитку з одного боку.

Прострочуємо пучки бахроми на швейній машині.

Картон, ножиці, пряжа.

4

Розміщуємо деталі на тлі відповідно до ескізу, приколюємо шпильками.

Шпильки.

5

Пришиваємо деталі аплікації до тла швом «уперед голку» та «стебловим», виймаємо шпильки. Бахрому пришиваємо ручними швами по колу до сонечка, відгинаючи нитки попереднього ряду, щоб вийшли промінці.

Голка, ножиці, нитки катушкові.

6

Розміщуємо ґудзики замість очей. Нитками пришиваємо гудзики на місця.

З маленького кружечка діаметром 4 см.. робимо носик, наповнюємо наповнювачем, пришиваємо.

Ґудзики, нитки катушкові.

7

Далі робимо ротик. Розміщуємо і пришиваємо ґудзики червоного кольору.

Ґудзики, нитки катушкові.

8

Зробити остаточну обробку виробу: почистити, попрасувати з виворітного боку.

Праска, прасувальна дошка

Технологічна карта

Виготовлення наволочки з клапаном

Для виконання ручних швейних робіт слід правильно організовувати робоче

місце. У процесі роботи дотримуватися правил безпечної праці

та санітарно-гігієнічних вимог

1.Шити треба сидячи на стільці із спинкою. Сидіти потрібно прямо, не сутулячись.

2. Освітлення має бути хорошим, бажано природним. Під час вишивання правою рукою світло повинно падати зліва на робоче місце, при вишиванні лівою рукою справа. Через кожну годину вишивання чи шиття необхідно робити відпочинок для очей на 5 – 10 хв. Під час відпочинку очі перевести на спокійне забарвлення. Корисно також використати цей час на виконання гімнастики для м'язів очей.

3. Перед виконанням ручних швейних робіт треба ретельно вимити руки, щоб не забруднити тканину.

4. Інструменти і пристосування зберігати у спеціальній шкатулці чи ящичку. При виконанні ручних робіт шкатулку з інструментами та пристосуваннями класти на стіл праворуч від тканини.

5. Голкою працювати обережно. Не підносити голку близько до обличчя.

6. Після роботи голку й шпильки зберігати тільки у гольнику або покласти у спеціальну коробку. Не залишати голку без нитки. Забороняється зберігати голку, вколовши її в одяг.

7. Зламану голку не кидати, а класти в спеціально відведену для цього коробку.

8. Ножиці на робочий стіл класти із зімкненими лезами, направленими від себе.

9. На робочому місці слід дотримуватися чистоти і порядку.

Правила техніки безпеки при роботі з голкою

1. Не кидати голку. Перевірити їх кількість перед початком та в кінці роботи.

2. Не вколювати голку в оброблювальний матеріал або в свій одяг. Ні в якому разі не брати голку в рот.

3. Під час роботи вколювати голку в спеціальну гольницю.

4. Запасні голки зберігати в гольниці в сухому місці.

Правила техніки безпеки при роботі з ножицями

1.Користуватися ножицями з заокругленими кінцями.

2.Класти на стіл ножиці так, щоб вони не виступали за край кришки столу.

3.Непрацювати тупими ножицями і ножицями з послабленим шарнірним кріпленням.

4.Не тримати ножиці кінцями вгору. Не залишати в розкритому вигляді.

5.Передавати ножиці товаришеві лише в закритому вигляді, тримаючи їх за робочу частину (кільцями вперед).

Правила техніки безпеки під час роботи на швейній машині.

Перед роботою

1.Пов'яжіть толову косинкою, одягніть фартух.

2. Перевірте, чи не залишилися у виробі голки чи шпильки.

3. Стілець поставте навпроти голки.

4. Перевірте стан електричного шнура й штепсельної вилки (відсутність оголених місць).

5. Приберіть сторонні предмети.

6. Здійснюючи підготовчі роботи, приберіть ноги з педалі.

Під час роботи

1. Стежте за правильним положенням рук і ніг.

2. Не нахиляйтеся низько до тих частин машини, що рухаються її обертаються.

3. Не тримайте руки близько біля голки, не торкайтеся ременя

4. Не відволікайтеся й не відволікайте інших розмовами.

5. Не усувайте несправності без учителя.

6. Відразу ж припиніть роботу на машині при підозрі на те, що ! корпус під електрострумом.

Після закінчення роботи

1. Вимкніть машину з мережі.

2. Підкладіть під лапку шматочок тканини, опустіть голку й лапку.

3. Поставте машину на неробочий хід.

4. Приберіть на робочому місці.

Санітарно-гігієнічні вимоги під час роботи на швейній машині

1. Світло повинне падати на робочу поверхню з лівого боку або спереду.

2. Сидіти за машиною потрібно прямо, на усій поверхні стільця, злегка нахиливши корпус і голову вперед.

3. Стілець повинен стояти проти голки.

4. Відстань між працюючим і столом машини має бути 10 - 15 см.

5. Ноги повинні стояти на педалі, права трохи попереду лівої.

6. Руки під час роботи повинні лежати на платформі машини (на виробі), права попереду лівої, під рукавом машини.

7. Виріб повинен знаходитися на відстані 30 - 40 см від очей працюючого.

Правила безпечної праці

при роботі електричною праскою

1. Перевірити справність шнура.

2. Включати і вимикати праску сухими руками, тримаючись за корпус вилки.

3. Ставити праску на підставку, стежити за тим, щоб підошва праски не торкалася шнура.

4. Стежити за правильною установкою положення терморегулятора. Після закінчення роботи вимикати праску.

ІV. ЗАКЛЮЧНИЙ ЕТАП

4.1. Створення реклами творчого проекту

Щоб не доводилося читати спочатку та ходити по колу користуйся гольничкою! Хочете, щоб ваш дім був затишним і при цьому несхожий на інші! Деколи саме дрібниці здатні прикрасити інтер'єр і зробити його унікальним. Пропонуємо Вашій увазі декоративну подушку ручної роботи. Декоративна подушка «Сонечко» – освіжи свій інтер'єр!

Наволочка виготовлена з флісу. Це дуже підходящий матеріал для подушки: він міцний, добре тримає форму і, що дуже важливо, може піддаватися вологому чищенню. Під час прання потрібно буде вивертати наволочку навиворіт, але головне - що її взагалі можна буде випрати без особливих клопотів.

4.2. Підведення підсумків роботи над проектом

Виконавши дану проектну роботу, я удосконалила навички|навички| роботи на швейній машині, постаралася врахувати всі свої помилки, виправивши|справивши| їх. Крім того, мені вдалося проявити|виявити| свої дизайнерські здібності, перевірити свій смак.

Ця робота зайвий раз свідчить про те, що рукоділля справжнє мистецтво, що вимагає високої майстерності, фантазії. Бажання створювати що-небудь своїми руками породжує не тільки економічний розрахунок, а можливість виразити свою індивідуальність. Я вважаю|вважаю|, що наволочка для диванної подушки «Сонечко», створена моїми руками, сподобається моїм близьким і друзям, і обов’язково стане невід’ємним декоративним елементом кімнати моєї улюбленої сестрички.

Під час виконання цієї творчої роботи, я одержала велике задоволення від плодів своєї праці.

Мій проект відповідає всім вимогам по критеріям оцінки: конструктивним, технологічним, естетичним, економічним.

Працюючи над цим проектом мені було дуже приємно усвідомлювати себе дизайнером.

Після роботи над проектом можна зробити висновок. Що я досягла поставленої мети. Мій виріб є ексклюзивний.

Список використаних джерел

Друковані джерела:

Усі уроки трудового навчання (дівчата). 5–6 класи. Інваріантний модуль / В.Г. Чемшит, С.В.Ляшенко, Л.А. Кузуб, Л.І. Гусєва. — Х. : Вид. група «Основа», 2011. — 208 с. : іл., табл. — (Серія «Усі уроки»).

Трудове навчання в школі: проектно-технологічна діяльність. 5–12 класи / За ред. О. М. Коберника, О.М.Коберник, В. В. Бербец, Н. В. Дубова та ін. — Х.: Вид. група «Основа», 2010. — 256 с.: іл., табл. — (Серія «12-річна школа»)

Неповторне мистецтво аплікації. 8–9 клас — Х. : Вид. група «Основа», 2009. — 96 с.: іл. — (Серія «Трудове навчання»).

Богданова С.І. Трудове навчання. Обслуговуючі види праці. 9 клас: Розробки уроків. — Х.: Вид-во «Ранок», 2012. — 144 с. — (Серія «Бібліотека вчителя трудового навчання»).

Робочий зошит «Творчий проект». 9 клас. / Г. М. Гаврилюк, т. В. Срижова. Х.: Вид. група «Основа», 2011. – 16 с.: іл., табл. – (Серія «Навчаємось проектувати»).

Ресурси мережі Інтернет:

Подушки [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://masterjournal.ru/blog/ideas/1553.html - Назва з екрана.

Подушка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.riolis.ru/gallery/details.php?image_id=10137&mode=search&sid=03352bfb7622c58adef5ed8a31b1cf0a - Назва з екрана.

Іграшка «Сонечко» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://marrietta.ru/post190305442/ - Назва з екрана.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!