Розробка першого уроку у першому класі

Опис документу:
Здрастуйте. Продовжуємо готуватись до нового навчального року, звісно, не забуваючи відпочивати, адже відпустка збігає… Пропоную ще одна своє напрацювання – розробку першого уроку у першому класі. Сподіваюсь, стане нагоді також і тим, хто проводитиме перший урок і в 2-4 класах. Знайомтесь, завантажуйте, користуйтесь.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Розробка першого уроку у першому класі

Зайцев В.М.

Тема: Добре тим, хто вміє дружити

Мета: виховувати любов до Батьківщини, рідного міста, розширити знання про державні символи, дати учням перше поняття про школу, познайомити дітей одне з одним, виховувати повагу до школи

Обладнання: глобус, мапа України, мультимедійна презентація, кольорові квіти, промінчики сонця, конверти зі смайликами, сині і жовті сердечка, аудіозапис Гімну України.

Хід уроку:

І Організаційний момент

  1. Привітання

Ранок розпочавсь цікаво,

Світить сонечко ласкаво,

В календарик заглядає

І від посмішки аж сяє.

Знає сонце гомінливе –

День сьогодні особливий!

  • Так, діти, злетіло тепле літечко і осінь, що сьогодні настала, подарувала вам особливий день – це ваш перший день у школі. Я дуже чекала на вас, думала про те, які ви: веселі чи сумні, кароокі чи сіроокі, дівчатка чи хлопчики. І ось зараз я бачу, що ви всі дуже-дуже різні.

  1. Створення позитивного настрою

  • А щоб краще дізнатися, які ви, хочу пограти з вами у гру:

  • Встаньте ті, у кого світле волосся;

  • Поплескайте в долоні ті, хто має гарний настрій;

  • Потупайте ніжками ті, хто народився влітку;

  • Підніміть ручки вгору ті, у кого є братики;

  • Похитайте голівкою ті, хто любить морозиво;

  • А тепер усі посміхніться!

ІІ Основна частина

  1. Моя країна - Україна

  • Ось, дітки, ми побачили які ми усі різні. Серед нас є дорослі і діти, русяві і чорняві, рухливі і спокійні. Але у нас є те, що нас об’єднує – наша спільна домівка, планета Земля.

Вчитель показує дітям глобуса

  • Ось це, діти, модель нашої планети Земля.

Є в системі Сонячній

Планета, що зветься Земля.

Я знаю, що кращої від неї

Ніде нема.

Річки й озера синії,

Гори, ліси й моря —

Серед усіх найкраща

Планета моя — Земля!

  • Подивіться, скільки тут кольорів:

Синім воду позначають,

Океани і моря,

Всюди ріки протікають,

Розквітала щоб Земля.

Жовтий колір — колір суші

Пояснити слово мушу.

Суша — там, де зараз ми,

Суша — де нема води.

Що зеленим — то ліси,

Планети легені,

Неймовірної краси,

Зелені-зелені.

А коричневий – то гори,

Що ідуть у височінь.

Звідти видно все довкола,

Землю всю і неба синь.

  • На Землі є гори і моря, річки і долини, степи і луки, а також багато різних країн. Серед них і наша Батьківщина.

Вчитель крутить глобуса і показує учням, де розміщена Україна

На землі великій є одна країна:

Гарна й неповторна, мила Україна.

І живуть тут люди добрі, працьовиті,

І скажу, до речі, ще й талановиті.

Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші складають.

Щоб жила й раділа кожна родина,

Щоб була щаслива наша Батьківщина!

  • А чи знаєте ви, як зветься наша Батьківщина? Так, це Україна. (Демонструє карту України, що прикріплена на дошці) Вона складається з великих і малих містечок, сіл. Багато є на ній річок, озер, гір…Це наша держава. Місце, де живуть наші рідні, де знаходиться наш будинок, в ньому мешкають найрідніші люди. А щоб вона була квітучою і веселою, давайте прикрасимо її віночком з квітів. У кожного з вас на партах є квіти, розгляньте їх.

  • Підійдіть до дошки ті, у кого червоні і рожеві квіти.

Червоні та рожеві мальви, троянди, маки. Вплітаємо їх до нашого віночка.

  • А тепер я прошу вийти діток, в яких сині та блакитні квіточки. Це волошки, незабудки, сокирки.

  • Тепер вийдуть до дошки дітки з жовтими квітами – соняхами.

  • Запрошую до дошки діток з білими квітами – ромашками. Вплетемо і їх до віночка.

  • А тепер погляньте, якого барвистого віночка ми сплели. Хай квітчає нашу рідну країну.

  • - Кожна країна, в якій живуть люди, має свої візитні картки. Вона неповторні, по них впізнають країну. Це - символи. Є вони і в нашої країни.

Творча робота «Прапор України»

  • Діти, всі ми любимо нашу рідну країну і на знак нашої любові ми зараз прикріпимо жовті та блакитні сердечка на плакаті.

Вчитель пояснює і допомагає діткам кріпити сердечка. Утворюється прапор

  • Синє небо, жовте жито -

Цю святиню знають діти.

Це – прапор України.

  • Є ще одна святиня – урочиста пісня.

По радіо звучить щоденно

Патріотична пісня,

Що возвеличує Вкраїну

І прославляє навічно.

Це – Гімн України.

Вчитель вмикає Гімн і пропонує діткам на знак поваги стати

  • Символ нашої держави -

Це тризуб жовто-яскравий.

Тризуб – це герб України.

Вчитель кріпить тризуб на дошці біля прапора

  1. Моє рідне місто(село)

Отже, Україна – це наша простора і прекрасна Батьківщина. Серед багатьох її міст і сіл є і наше рідне місто.

Вчитель кріпить позначку на карті.

Скажіть, діти, а на якому транспорті можна добратись до нашого міста?

Діти називають: потяг, автобус, літак, корабель.

  • Так, шляхів до нашого міста багато і сухопутних, і водних, адже воно розташоване на березі моря.

  • А що ми можемо розповісти про наше місто людям, які тільки збираються його відвідати?

Створення асоціативного куща «наше місто»

Діти називають прикметники і рухами намаємось проілюструвати цю прикмету, наприклад, місто …. яке? – велике (широко розводимо руки), красиве (піднімаємо руки догори), морське («крутимо» штурвал) і т.д.

  1. Знайомство зі школою

  • І ось діти у чудовому красивому місті Одеса ви народились і зростаєте, тут ваша домівка, в якій проживають найрідніші вам люди.

Вчитель чіпляє на дошці будиночка

  • Але тепер тут є ще одна ваша домівка – рідна школа, яка сьогодні радо вас зустріла.

Вчитель чіпляє на дошці будиночок-школу

Вправа «Знайомство»

А зараз хочу казочку вам розказати.

Може зможете усе у ній впізнати.

Якось довго я блукала,

Найкраще місце я собі шукала.

Дивлюсь, це що за чудеса?

Великий дім – яка краса!

Багато світлих тут кімнат,

А в них гарнесеньких малят.

В одній із них я буду жити,

Дітей наукам буду вчити.

Всім хто до мене завітав, я буду рада дуже.

Заходь до мене друже!

Хто-хто у кімнаті цій живе?

Я …. – вчителька ваша.

А ти хто?

Вчитель передає діткам м’яку іграшку сонечка, вони називають своє ім’я і передають далі

О, тепер нас тут багато,

Буде весело у будень і у свято.

Будемо ми всі дружити,

В мирі й злагоді всі жити,

Наполегливо трудитись

І старанно вчитись;

Бо тепер усі: і ви, і я – дружна сім’я.

Один одному всміхнемось і потиснемо руки.

Любі друзі! Вирушаємо пізнавать науки!

  • Отже, ми познайомились із класом. Але у школі є ще багато різних приміщень.

Вчитель демонструє презентацію про школу з фотознімками приміщень

  1. Ти і я – одна сім’я

- Діти, над усією Землею сяє велике добре Сонце. Воно несе нам тепло, світло, життя, радість та щастя. Утворимо із промінчиків, які лежать у вас на партах, наше Сонце – дружби та надії на щасливе життя.

Діти виносять промінчик, кріплять з допомогою вчителя його на дошці до сонечка і утворюють коло. Звучить мелодія, всі взялись за руки, вчитель каже слова:

Дружить хмарка з дощиком:

носить воду горщиком.

Дощик — із травичкою,

а трава — з копичкою,

а копиця — з коником,

що гасає з дзвоником.

А іще — з телятком,

баранцем, лошатком.

Всі вони — з Даринкою,

дівчинка — з хмаринкою,

з тою, що із дощиком

носить воду горщиком.

Ось замкнулось дружнє коло,

подружились всі довкола.

Дружить лис

З великим лісом,

Лебідь дружить

З плесом чистим.

Чайки дружать

Із морями,

Весни —

З першими квітками.

Вітер —

З подихом осіннім,

Літо —

З сонячним промінням.

А із сонцем

Кожен дружить,

Бо його

Всі люблять дуже:

В сонця друзів

Скрізь багато! І дорослі,і малята!

У нас немає «ти».

У нас немає «я».

Ми — єдиний клас.

Ми — одна сім'я!

  • Дітки, давайте посміхнемось один одному і на знак дружби – легенько потиснемо один одному ручки.

Вчитель запрошує дітей сісти за парти

IV Підсумок уроку

Добіга урок кінця,

Всім усмішка до лиця

Але вже додому час,

Тож запитати хочу вас:

Ви веселі чи сумні,

Вам сподобалось чи ні?

Візьміть на парті свій конверт,

І відкрийте всім секрет.

Підберіть там те обличчя,

Що найбільше зараз личить.

Вибирайте настрій свій

Покажіть усім мерщій.

Ой, як посмішок багато

Дуже рада й я, малята.

Вчитель теж підіймає усміхненого смайлика

  • Нехай для наших першокласників роки навчання стануть щасливими! Я вдячна всім, хто допоміг нам у створенні цього справжнього свята. Дякую усім!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Основи комунікативної компетентності молодшого школяра. Практичні матеріали»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн