Розробка першого уроку та презентація "Перший раз у перший клас"

Виховна робота

Для кого: 1 Клас

22.07.2021

204

11

0

Опис документу:
Детальний конспект першого уроку та презентація до уроку "Перший раз у перший клас". Підготувати заздалегідь: на дошці намалювати сонечко без променів, промінчики для кожної дитини, малюнок Карлсона, фізичну карту України, медалі «Першокласник» для кожного.
Оберіть документ з архіву для перегляду:
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Перший раз у перший клас

Мета: розкрити значення слів «школа», «школяр», розширювати пізнавальну діяльність дітей, формувати інтерес до навколишнього світу. Створити святковий мікроклімат в класі для знайомства дітей, формувати поняття учнів про Батьківщину як спільний дім українського народу, розширювати знання про рідний край.Розвивати почуття людяності, патріотизму. Розвивати уяву, мислення, пам’ять, увагу, мовлення.Виховувати інтерес до навчання, бажання дізнатися щось нове, товариськість. Виховувати любов до людей, до України, до рідного міста.

Обладнання: презентація PowerPoint, на дошці намалювати сонечко без променів, промінчики для кожної дитини, малюнок Карлсона, фізична карта України, медалі «Першокласник» для кожного.

Хід уроку

Вступне слово вчителя (слайд 1)

- Вже пролунав дзвоник, пора починати наш урок. Діти, ви знаєте, що у школі потрібно поводити себе тихо, дуже тихо і слухати вчителя. Ваш вчитель – я.

Добрий день, мої маленькі! Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим уроком. Цей день обов’язково буває в житті кожної людини. Але буває один-єдиний раз. Ваші мами і татусі сьогодні дуже хвилюються, бо ви стали зовсім дорослими, вже не просто діти, ви стали школярами.

Зараз я на вас дуже уважно подивлюсь…..які ви сьогодні гарні. Я на вас дуже чекала, довго думала про вас і уявляла, якими ви будете , яких дітей я буду навчати. … І ось я дивлюся на вас і радію, які ви всі у мене симпатичні, веселі, розумні … дівчатка і хлопчики.

Знайомство

А хто знає, як звати вашу першу вчительку, тобто мене? Хором давайте скажемо… Так, мене звати…. Я рада, що ви знаєте, як мене звуть. А ось я не всіх знаю, як ваше ім’я. З деякими учнями ми зустрічались на підготовчих заняттях, а з деякими ще не встигли познайомитись. Отже, прийшов час познайомитись. У нашому класі навчається 27 учнів. Порахуйте, скільки хлопчиків у класі? А дівчаток?

 Ось і сонечко, яке завітало до нас на урок, не знає вас. Давайте скажемо хором кожен своє ім’я.  Увага, приготувалися. Як вас звуть? (Діти викрикують кожен своє ім’я). Нічого не розібрати. Може ми голосно говорили? Давайте скажемо пошепки. Знову не зрозуміло. Це тому, що разом гарно співати пісні, грати, а відповідати краще по одному, тоді тебе зрозуміють. Це перше шкільне правило. Так приємно, коли тебе уважно слухають.  Якщо ми навчимося один одного слухати, усім нам стане тепло і затишно. Тож давайте зробимо так. На партах у вас лежать сонячні промінчики. Напишіть на промінчиках  своє ім’я. Хто не може написати, напишіть букву, яку знаєте, або намалюйте квіточку. Потім по черзі виходьте до дошки, голосно називайте своє ім’я і даруйте сонечку промінчик. (Поки діти виконують завдання, лунає музика. Увімкнути на слайді).

  Подивіться, як гарно посміхається сонечко – у нього з’явилися промінці, а у нас класна родина, колектив. Давайте поаплодуємо! Ми молодці!

Нагадайте мені, куди ви прийшли? - Ви прийшли до школи.

Як вас тепер будуть звати? - Учні, школярі, першокласники.

Що ви будете робити у школі? Бігати, штовхатися, балуватися? - Навчатися.

Ну, і щоб не гаять час, запитати хочу вас. А ви хором промовляйте, «так» чи «ні» відповідайте.

Чи веселі йшли до школи? (Так)

Лінь-дрімоту побороли? (Так)

Чи готові ви дружити, в колективі дружно жити? (Так)

Чи може хочеться поспати? (Ні)

Чи може з друзями пограти? (Ні)

То ви прийшли сюди навчатись? (Так)

А може труднощів боятись? (Ні)

Скажіть, портфелі ви придбали? (Так)

А чи усе туди поклали? (Так)

Ой, щось я вірю неохоче, перевірити вас хочу!А хто знає, що школяр складає у портфель? Зараз перевіримо. (Слайд 2)

·        Букви всі від А до Я живуть на сторінках…букваря.

·        Для письма, сказати прошу, що потрібно взяти?...Зошит!

·        Малювать в альбомі всім допоможуть…олівці!

·        Ручки й олівці, щоб знали, ми складемо… у пеналі.

·        В сумці зошит і буквар. Хто до школи йде?...школяр!Ну, дійсно, портфель ви складете. А як школярі готувались до свята?

Дидактична гра «Я – не я»  

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонечку посміхався?

Не хотів хто одягаться?

А зарядку хто робив?

Свої ручки хто не мив?

Добре зранку готувався. Хто?

А ще досі не вмивався хто?

Хто здоровим хоче стати?

А знання хто хоче мати?- Бачу, всім вам хочеться знання пізнати і справжніми школярами скоріше стати! У нас на уроці гість. (Слайд 3).

- Хто це? Хто читав казку або бачив мультфільм? Він прийшов не с порожніми руками, а приготував вам загадки. Якщо відгадаємо правильно загадку, можна погодувати нашого гостя. Узяти з банки полуничку і покласти йому у ротик. Слухайте уважно! (На аркуші формату А-1 чи А-2 роздрукувати зображення Карлсона. Вирізати, а на місці ротика зробити кишеньку. Підготувати маленькі полунички, які слід наклеїти на двосторонній скотч на банку, що тримає герой. Діти відгадують загадки, а вчитель «годує» получничками Карлсона.) 1. Як минає тепле літо, то спішать до неї діти.

Сміх і гам дзвенить довкола –

Відкриває двері … (школа)


 1. Буває в лінію, в клітинку,

У ньому пише кожна дитинка. (зошит)


 1. Язика не має, а всіх грамоти навчає. (книга)


 1. Спокою вона не знає, дітям креслить помагає.

Різні лінії, фігурки, щоб прямими вони були. (лінійка)


 1. Виводить букви і слова ота цікава штучка.

В руці виблискує здаля нова, гарненька… (ручка)


6) Дерев’яний та довгенький, хвостик в нього є маленький.
Як у фарби хвіст мочає — все довкола розцвітає. (Пензлик)


7) Білий кінь по чорному або зеленому полю залишає слід за собою. 

(Крейда та дошка)


8) Щоб не спізнитись на урок, нам голос подає … (дзвінок).
 • Наш герой дуже задоволений. Ви все-все знаєте, які молодці! Чому ж я буду вас вчити у 1 класі?

Фізкультхвилинка. (Слайд 4) • Хто хоче погодувати нашого гостя? Для цього треба розказати віршик. (Учні виходять по черзі до дошки, розповідають заздалегідь підготовлені віршики і «годують» полуничкою казкового персонажа.)

(Слайд 5)

Сьогодні свято не тільки у нас, а й у інших школах нашого міста і навіть країни. Як же називається країна, де ми живемо? Ось погляньте на карту України – це карта нашої Батьківщини. У кожному куточку України живуть родини (батьки і діти, бабусі і дідусі) у місті чи в селі, але всі ми живемо в одній державі – в Україні, А чи має наша держава теж свій день народження? Так, ми його нещодавно теж святкували – 24 серпня – день народження нашої України. (Слайд 6) • Як називають людей, хто народився і живе в Україні? -Ми з вами українці. Всі ми український народ.

-Як називається столиця( головне місто) України? (Слайд 7)Перегляд мультфільму про Батьківщину. (Слайд 8)- Подивіться один на одного, посміхніться. Чим ми схожі? Чим відрізняємось?

- Ми всі різні – маємо різний колір очей, волосся, різний зріст, голос. Але тепер у нас буде багато спільного. Сьогодні ви стали учнями 1 класу. Тепер ми одна родина, один колектив. (Слайд 9)

Посвята в першокласники. Вручення медалей. Обіцянка.

1.Обіцяєм не лінитись, добросовісно учитись.

Рано з сонечком вставати, щоб у школу не проспати. (Обіцяємо!)

2.Не хвилюйтесь, мамо й тато, будем знати ми багато.

Ми ж бо вас не підведем – в школу з радістю підем! (Обіцяємо!)

3.Вчитись будемо сумлінно і поводитись відмінно,

Щоб батьки могли радіти, що такі в них гарні діти. (Обіцяємо!) • З цієї хвилини я оголошую вас справжніми школярами. Шановні батьки, давайте привітаємо наших першокласників бурними оплесками. Сьогодні свято, сьогодні народився наш клас. І кожного року 1 вересня ми будемо святкувати день народження нашого колективу.

 • А без чого не буває дня народження?

Звичайно, без іменинного торта. Він вже чекає вас у їдальні.

Підсумок уроку

 • Наш урок закінчується. Зараз ми вирушаємо до їдальні, ласувати тортом. А завтра ви знову прийдете до школи. Прийдете ? Добре. Я зранку буду усіх вас чекати. Домовились?Перегляд
матеріалу
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
З днем знань! В перший раз у перший клас!
Слайд № 1

З днем знань! В перший раз у перший клас!

Слайд № 2

Слайд № 3

Слайд № 4

З днем знань! В перший раз у перший клас!
Слайд № 5

З днем знань! В перший раз у перший клас!

Слайд № 6

Слайд № 7

Слайд № 8

З днем знань! В перший раз у перший клас!
Слайд № 9

З днем знань! В перший раз у перший клас!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.