Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Тема: Океани та материки Землі.
Мета: формувати знання про океани, моря, материки, вміння знаходити їх на фізичній карті;
Розвивати навички самоосвітньої діяльності учнів, мислення та мову;
Формувати інтерес до пізнавальної діяльності, вміння проводити самооцінку та самоаналіз;
Виховувати екологічну культуру учнів, стремління до бережного відношення до природи.
Обладнання: фізична карта, атласи, глобуси, зошити, виставка книжок, енциклопедій, речей з моря (мушлі, корали, муляжі риб), запис звуків моря.
Тип уроку: засвоєння нових знань, урок – подорож.
Хід уроку
І. Мотивація навчальної діяльності.
1.1 Хвилинка спостережень.
- Яка сьогодні погода?
- Температура повітря?
- Пора року?
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
(Запис звуків моря).
Діти, сьогодні ми вирушимо у кругосвітню подорож на нашому класному кораблі. Визначення капітана та матросів.
1 ст. Причал. Повторення домашнього завдання.
Діти, море викинуло нам повідомлення, давайте його відкриємо. (відкриваю пляшку)
В записці:
- Що таке «Горизонт», «Лінія горизонту»?
- Орієнтування за сонцем та місцевістю?
- Карта?
- Фізична карта півкуль?
- Глобус?
- Компас?
ІІІ. Засвоєння нового матеріалу.
2 ст. Океани.
3.1. Робота з новим матеріалом.
А) Розповідь вчителя про океани. Частини океану, які вдаються в суходіл, утворюють моря.
(Нагадую: Чорне та Азовське моря – басейн Атлантичного океану).
3 ст. Пошукова.
Б) Інформація про виставку (мушлі, корали, морський коник).
В) Загадки про жителів моря.
1) Водою їхали пани, на них срібні жупани,
Хоч жупани – лата на латі, панам раді в кожній хаті. ( Риба)
2) Швець – не швець, кравець – не кравець,
Держить в роті щетинку, а в руках ножиці. (рак)
3) Справжній він циркач - Носом відбиває м`яч. Знають і француз, і фін: Любить пограти ... (дельфін)
4) Це найбільший звір, Немов лайнер багатотонний. А харчується - повір! - Тільки дрібницею - планктоном. Пропливає тут і там За арктичним морем. (Кит)
5) Ця риба - хижак злий, Всіх проковтне з головою. Зуби показавши, позіхнула І пішла на дно ... (акула)
6) Симпатичний він на вигляд, Хоч буває отруйний! У молюска - вісім ніг. Те придонний ... (Восьминіг)
7) Плаває прозорий парасольку. «Обпечіться! - загрожує. - Чи не чіпайте! » Лапки у неї і пузо. Як звуть її? (Медуза)
8) Він клешнями щипає боляче І кричить: «З мене досить! Я втомився. Я вам не раб ». Розполохав сусідів ... (краб)
3.3. Інформація про охорону природи.
Люди не завжди використовують воду по хазяйські. Багато шкоди Світовому океану спричиняють різними речовинами : танкери розливають нафту, до води від відпочивальників попадає багато різного сміття. Існує Міжнародна організація охорони природи – «Грінпіс», вони плавають на кораблях та слідкують за чистотою морів та річок.
ФІЗХВИЛИНКА
4 ст. Практична.
Робота по групах:
А) Робота з картою;
Б) з глобусом;
В) по карті (біля дошки);
Г) з книжкою
Д) підсумок по кожному океану.
5. ст.. Материки
5.1 Інформація вчителя: материків 6: Євразія, Африка, Південна та Північна Америки, Австралія та Антарктида. На материку Євразія знаходиться наша держава- Україна.
5.2 Закріплення за підручником.
6. ст.. Розумники.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
4.1 бесіда
- Якого кольору наша планета Земля з космосу?
- Скільки океанів? Материків?
- Перегляд «бортового журналу» (читаємо в книгах).
4.2 Робота над загадкою.
- Хто у морі володар, у кого риби та русалки на допомозі? (Нептун)
4.3 Сюрпризний момент. Входить Нептун.
- Добрий день, діти! Ви мене кликали?Ви наближаєтесь до свого берега, закінчуєте подорож. Я хочу запитати, що нового ви дізналися? Ви молодці! А мені вже час, до побачення.
V. Підсумок уроку.
Оцінювання (самооцінка за шкалою).
Д/з с.47-50 читати.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»