і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Розробка факультативу з робототехніки

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Заняття №7 - Вивчаємо гіроскоп

Слайд № 2

Гіроскопічний датчик призначений для вимірювання кута обертання робота або швидкості обертання. Зверху на корпусі датчика нанесені дві стрілки, що позначають площину, в якій працює датчик. Тому важливо правильно встановити датчик на робота. Також для більш точного вимірювання кріплення гіроскопічного датчика має виключати його рухливість щодо корпусу робота. Навіть під час прямолінійного руху робота датчик гіроскопу може накопичувати помилки вимірювання кута і швидкості обертання, тому безпосередньо перед вимірюванням слід здійснити обнуління поточного показника датчика. Обертання робота проти годинникової стрілки формує негативні значення вимірювань, а обертання за годинниковою стрілкою - позитивні.

Слайд № 3

Гіроскопічний датчик може опрацьовувати такі дані: дані Тип Примітки кут Числове значення Кут обертання в градусах.  Виміряна з минулого скидання швидкість Числове значення Швидкість обертання в градусах в секунду.

Слайд № 4

Розглянемо програмний блок  "Гіроскопічний датчик"  "Жовтої палітри".  Цей програмний блок має три режими роботи: "Вимірювання" , "Порівняння" і  "Скидання".  У режимі "Вимірювання" можна виміряти "Кут" , "Швидкість" або одночасно "Кут і швидкість".

Слайд № 5

БЛОКИ І РЕЖИМИ ГІРОСКОПІНОГО ДАТЧИКА У таблиці показані програмні блоки і режими, які можна використовувати з гіроскопічним датчиком. блок режим Використання очікування Гіроскопічний датчик - Порівняння Зачекайте, поки кут або швидкість обертання не досягне певного значення. очікування Гіроскопічний датчик - Зміна Зачекайте, поки кут або швидкість обертання не змінитися на певне значення. цикл гіроскопічний датчик Повторюйте послідовність блоків, поки кут або швидкість обертання не досягне певного значення. Перемикач гіроскопічний датчик Виберіть між двома послідовностями блоків на підставі кута або швидкості обертання.

Слайд № 6

гіроскопічний датчик Вимірювання Виміряйте кут і / або швидкість обертання і отримаєте результат через шину числових даних. гіроскопічний датчик Порівняння Порівняйте кут або швидкість обертання з граничним значенням і отримаєте результат через шину логічних даних. гіроскопічний датчик Скидання Скиньте кут обертання на нуль. Реєстрація даних Кут гіроскопічного датчика  Швидкість гіроскопічного датчика Проведення експериментів з датчиком гіроскопу

Слайд № 7

Практична робота Перед початком нашої практичної роботи давайте обладнаємо нашу базову модель робота гіроскопічним датчиком.   Завдання: написати програму руху робота по квадрату з довжиною сторони квадрата, що дорівнює довжині окружності колеса робота.  

Слайд № 8

Рішення: 1.Перед початкомрухускинемодатчик в 0 ,використовуючипрограмнийблок "Гіроскопічнийдатчик"Жовтоїпалітри; 2. Мивжезнаємо:щобпроїхатипрямолінійнонеобхіднувідстань-необхідно,скориставшисьпрограмнимблоком "Незалежнекеруваннямоторами" ,включитиобидвамоторина 1оберт 3.Для повороту робота на 90градусівскористаємосягіроскопічнимдатчиком; 4.Використовуючи програмний блок "Незалежне керування моторами" , змусимо робота обертатися вправо навколо своєї осі; 5. Використовуючи програмний блок "Очікування" в режимі "Гіроскопічний датчик" , будемо чекати, поки значення кута повороту не досягне 90 градусів; 6. При досягненніпоказника повороту 90 градусів - вимкнемомотори; 7.Використовуючи програмний блок "Цикл" в режимі "Підрахунок" , повторимо кроки 1 - 3 чотири рази.

Слайд № 9

Гіроскопічний датчик надзвичайно чутливий. Для правильної його роботи датчик необхідно часто калібрувати. Калібрація виконується шляхом відключення і повторного підключення датчика до мікрокомп’ютерного блоку за умови абсолютно нерухомого робота, який знаходиться в горизонтальному положенні.

Слайд № 10

Програма Ось ми з й вивчили всі сенсори нашого робота. Але наш робот має ще дуже багато таємниць, можливостей і сюрпризів. Відкриття таємниць набору Lego Mindstorms EV3 продовжимо на наступному занятті. До зустрічі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Робототехніка з LEGO MINDSTORMS EV3 Заняття №6
 • Додано
  01.03.2018
 • Розділ
  Інформатика
 • Клас
  8 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  76
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер материала
  DW270982
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання