і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Щотижня отримуйте приємні подарунки.
Взяти участь

Розробка факультативу з робототехніки

Передплата на журнал
Бібліотека
матеріалів
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Робототехніка з Lego Mindstorms EV3

Слайд № 2

Схема сортування деталей з набору Lego Mindstorms EV3 EV3.

Слайд № 3

Балки виконують роль каркаса (основи вашого робота),  вони є несучими конструкціями і на них кріпляться усі елементи конструкції. Вони бувають різного розміру, прямі та зігнуті під певним кутом .

Слайд № 4

Деталі, що мають хрестоподібний перетин, називаються осями, вони служать для передачі обертання від моторів до коліс і шестерень. 

Слайд № 5

Деталі, схожі на циліндри (що мають у перетині окружність) називаються пінами (від англ. Pin - шпилька) або коннекторами (від англ. Connect - з'єднувати). Деталі цієї групи мають три типи різновидностей (нефрикційний(без тертя), фрикційний(з тертям), з втулкою фрикційний(з тертям ). Є також подовжені конвектори.

Слайд № 6

Наступна група деталей - орієнтуючі з`єднувачі. Їх головне завдання - з'єднання балок в різних площинах, зміна кута з'єднання деталей і під'єднання датчиків до робота.

Слайд № 7

Призначення деталей наступної групи – передача руху. Це механічні компоненти: шестерні (зубчаті колеса), черв`яки, комбіновані шестерні, конічні шестерні, поворотні столи. Головною характеристикою є кількість зубців та тип шестерень.

Слайд № 8

Прямозубі шестерні ні передають обертання від моторів до інших елементів конструкції робота.  Найчастіше це колеса, але в той же час шестерні можуть широко застосовуватися і в різних конструкціях роботів.

Слайд № 9

За допомогою шестерень можемо збільшити кількість обертів чи потужність. Параметри:     Потужність зросте     Швидкість спаде

Слайд № 10

Параметри:     Потужність спаде     Швидкість зросте

Слайд № 11

Рух в просторі роботу забезпечують різні колеса і гусениці, представлені в наборі. Кожне колесо має свої параметри. За один повний оберт двигуна робот проїжджає відстань, рівну довжині окружності колеса. Цю відстань можна знайти, помноживши число Рі (= 3,14159) на діаметр колеса. Діаметр стандартного колеса з набору Lego mindstorms EV3 дорівнює 56 мм.

Слайд № 12

Наступна група деталей виконує декоративні функції. За їх допомогою ми можемо прикрасити нашого робота, надати йому неповторний вигляд.

Слайд № 13

Сервомотори Сервомотор великий Сервомотор середній

Слайд № 14

Сенсори, що входять в набір Lego Mindstorms EV3, збирають необхідну інформацію із зовнішнього середовища. Саме сенсори (датчики) визначають подальший алгоритм роботи робота. Сенсори по своїй суті є логічними операторами які виконують перевірку певних умов. При програмуванні дій робота необхідно навчитися отримувати і аналізувати інформацію, що надходить з сенсорів , а потім подавати вірні команди на сервомотори для виконання певних дій.

Слайд № 15

Головним елементом конструктора Lego Mindstorms EV3 є системний блок – мультикомп'ютер EV3. В цьому корпусі укладено мозок нашого робота. Саме тут виконується програма, яка отримує інформацію з датчиків, обробна її і передає команди моторам.

Слайд № 16

Практичне завдання Створення крокуючого робота-павучка Для роботи нам потрібно: 2 великих сервомотора; 8 сірих конвекторів (пінів) з вільним обертанням; 2 осьових конвектори (піни); 2 прямих балки; 1 вісь; 1 колесо;

Слайд № 17

Зібрана модель крокуючого робота

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Робототехніка з LEGO MINDSTORMS EV3
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Інформатика
  • Клас
    8 Клас
  • Тип
    Презентація
  • Переглядів
    80
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    1
  • Номер материала
    GR471802
Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

Збірник методичних матеріалів проекту «Всеосвіта» I видання