«Розробка екскурсійного маршруту та складання тексту екскурсії.» (практичне заняття).

Опис документу:
Мета заняття: Закріпити навички розробки екскурсійного маршруту та вміння складати індивідуальний текст екскурсії. Виховати патріотичні почуття та повагу до ветеранів війни. Обладнання: Карта-схема Тернівського району, Книга нарисів про пам’ятники героям Другої світової війни на Криворіжжі «…Помним».(автор В.Бухтіяров) ; Спогади матері воїна-інтернаціоналіста Анатолія Івановича Хлистова.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

«Розробка екскурсійного маршруту та складання тексту екскурсії.»

(практичне заняття).

КПНЗ «ЦТКЕУМ «Меридіан» КМР

Войтовицька Т.А.

Керівник гуртка

«Краєзнавці-екскурсоводи»

Кривий Ріг

Тема заняття: «Розробка екскурсійного маршруту та складання тексту екскурсії.» (практичне заняття).

Мета заняття: Закріпити навички розробки екскурсійного маршруту та вміння складати індивідуальний текст екскурсії. Виховати патріотичні почуття та повагу до ветеранів війни.

Обладнання: Карта-схема Тернівського району, Книга нарисів про пам’ятники героям Другої світової війни на Криворіжжі «…Помним».(автор В.Бухтіяров) ; Спогади матері воїна-інтернаціоналіста Анатолія Івановича Хлистова.

Опорний конспект заняття:

Розповідь керівника гуртка:

На початку будь-якої екскурсії після привітання, екскурсовод зобов’язаний назвати своє прізвище, ім’я, та по-батькові, установу що він представляє, та оголосити тему і тривалість екскурсії. При проведенні навчальної екскурсії, метою якої є підвищення професійної майстерності юних екскурсоводів, визначаємо принцип побудови маршруту (тематико-хронологічний), розташування об’єктів показу (не закривають і не контрастують один з одним), час переходу між об’єктами показу (не більше 15 хв.), зручність розташування групи для огляду об’єкта (відкритий оглядовий простір). Для прикладу беремо пішохідну міську екскурсію «Вклонімося доземно всім солдатам». Об’єктами огляду буде меморіал загиблим у 1943-1944рр. при визволенні Тернівського району по вул. Івана Сірка та монумент Слави воїнам-інтернаціоналістам у сквері по вул. Маршала Малиновського. Схема екскурсійного маршруту заздалегідь узгоджена з ДАІ (маємо перехід групи через дорогу з пожвавленим рухом міського транспорту).

Текст екскурсії призначений забезпечити таку спрямованість розповіді екскурсовода, яка формує певну точку зору на події війни. Текст повинен бути стислим, чітко сформульованим, містити дати, цифри, назви, прізвища, факти для повного розкриття теми. Інформація повинна бути достовірною і чітко викладеною літературною мовою. Дана екскурсія складається з вступу, основної частини (в якій дві підтеми) та висновку. На завершення екскурсовод має відповісти на поставлені запитання.

Перегляд відео екскурсії «Вклонімося доземно всім солдатам».

Завдання для самоконтролю та самоперевірки :

Скласти власний текст екскурсії на тему, присвячену 75 річниці Перемоги над фашизмом .

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»