Сьогодні о 16:00
Вебінар:
«
Природотерапія для дітей, що постраждали внаслідок воєнних дій
»
Взяти участь Всі події

Розпад СРСР, Югославії та Чехословаччини. Історичний диктант (Всесвітня історія, 11 кл.)

Всесвітня історія

Для кого: 11 Клас

16.01.2022

299

14

0

Опис документу:

Завдання для одинадцятикласників передбачають перевірку засвоєного матеріалу із всесвітньої історії із теми "Розпад СРСР, Югославії та Чехословаччини". Складені відповідно до чинної програми за підручником Ладиченко Т.В. Всесвітня історія: (рівень стандарту): підручник для 11 кл. - Київ: Генеза, 2019.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Всесвітня історія, 11 клас

Розпад СРСР, Югославії та Чехословаччини (історичний диктант)

 1. Шансом зберегти СРСР стали результати всесоюзного референдуму (дата)….

 2. Після невдалої спроби державного перевороту існування СРСР як суб’єкту міжнародного права було визначено угодою (дата)….

 3. Початок розпаду Югославії як держави після смерті (кого )… започаткували події (де) … у травні 1981 р.

 4. Міжнародні миротворчі сили були введені до Югославії у 1991 р. через агресію Сербії (де)….

 5. До СРЮ у квітні 1993 увійшли Сербія та (назва країни)…, а президентом став (хто) ….

 6. Балканська війна 1999 р., яка супроводжувалася бомбардуванням НАТО військових та цивільних об’єктів Югославії, завершилася (подія) … і переходу влади до (прізвище лідера) ….

 7. Остаточний розпад Югославії пов’язаний із проголошенням незалежності Косово у (рік) ….

 8. Результатом «оксамитової» революції кінця (рік) ... у Чехословаччині став прихід до влади В. Гавела, а Ініціатива роздержавлення і приватизації у новоутвореній ЧСФР належала (прізвище реформатора)….

 9. У ході мирних домовленостей між політичними лідерами Чехії та Словаччини із (дата) ... існують дві окремі держави – Чеська та Словацька Республіки.

 10. Дозвіл вільної торгівлі та ціноутворення, масове безробіття, роздержавлення майна та падіння життєвого рівня населення, які почалися у Польщі з 1989 р., отримали назву … .

 11. Значні труднощі із проведенням земельної реформи початку 90-х років ХХ ст., яка знищила рентабельні сільськогосподарські кооперативи, спостерігалися у (назва країни)… .

 12. Створення соціально-орієнтованої ринкової економіки та демократичні процеси уряду Й. Антала дозволили (держава) … у 1999 р. стати членом НАТО.Відповіді:

 1. Шансом зберегти СРСР стали результати всесоюзного референдуму 17 березня 1991 р.

 2. Після невдалої спроби державного перевороту існування СРСР як суб’єкту міжнародного права було визначено угодою 8 грудня 1991 р.

 3. Початок розпаду Югославії як держави після смерті Йосипа Броз Тіто започаткували події в Косово у травні 1981 р.

 4. Міжнародні миротворчі сили були введені до Югославії у 1991 р. через агресію Сербії у Хорватії.

 5. До СРЮ у квітні 1993 увійшли Сербія та Чорногорія, а президентом став Слободан Мілошевич.

 6. Балканська війна 1999 р., яка супроводжувалася бомбардуванням НАТО військових та цивільних об’єктів Югославії, завершилася введенням військ НАТО і переходу влади до В. Коштуниці.

 7. Остаточний розпад Югославії пов’язаний із проголошенням незалежності Косово у 2008 р.

 8. Результатом «оксамитової» революції кінця 1989 р. у Чехословаччині став прихід до влади В. Гавела, а Ініціатива роздержавлення і приватизації у новоутвореній ЧСФР належала Вацлаву Клаусу.

 9. У ході мирних домовленостей між політичними лідерами Чехії та Словаччини із 1 січня 1993 р. існують дві окремі держави – Чеська та Словацька Республіки.

 10. Дозвіл вільної торгівлі та ціноутворення, масове безробіття, роздержавлення майна та падіння життєвого рівня населення, які почалися у Польщі з 1989 р., отримали назву «шокова терапія».

 11. Значні труднощі із проведенням земельної реформи початку 90-х років ХХ ст., яка знищила рентабельні сільськогосподарські кооперативи, спостерігалися у Болгарії.

 12. Створення соціально-орієнтованої ринкової економіки та демократичні процеси уряду Й. Антала дозволили Угорщині у 1999 р. стати членом НАТО.Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.