і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Рослини – символи України. Тварини – символи України

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №ZN476814
За публікацію цієї методичної розробки Олива Галина Іванівна отримав(ла) свідоцтво №ZN476814
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛАС Рослини – символи України Тварини – символи України Підготувала вчитель початкових класів Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Харківської області Олива Галина Іванівна

Слайд № 2

Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце, де народилася, де минуло її дитинство. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама і тато, бабуся і дідусь, сестри і брати. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас, вийде велика держава Україна.

Слайд № 3

Україна – наша земля, рідний край. Наша країна з багатовіковою історією, мальовничою природою, чарівною піснею і мудрими талановитими людьми.

Слайд № 4

Звичайно, у кожного народу є свої улюблені рослини. Мак, калина, барвінок, волошки – невіддільні від українського народу. Народні символи – це те, що найбільше любить і шанує народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Називаючи народний символ, можна дізнатися, про яку країну йде мова.

Слайд № 5

Через віки пронесли українці любов до різних речей, тварин, а особливо рослин, тому що з давніх-давен вважали їх святинями свого народу. Їхні образи використовувалися в обрядах і звичаях, в пісенній народній творчості. Їх вишивали на рушниках, сорочках, серветках … Часто вони приходять до нас із легенд.

Слайд № 6

Слайд № 7

МАК Мак – символ безконечності й незчисленності зоряного світу. Мак символізує красу, молодість та їх скороминущість: натяк на це дають макові пелюстки, які швидко та легко обсипаються. Вінок із червоних маків - то вираз чистоти.

Слайд № 8

Слайд № 9

Калина – дерево українського роду. Ягоди калини червоні, що символізує безсмертя роду. Калина — символ життя, крові, вогню. Калина символізує материнство: кущ — сама мати; цвіт, ягідки — діти. Це також уособлення дому, батьків, усього рідного.

Слайд № 10

В українській народній творчості калина символізує мужність і незламність духу в боротьбі за незалежність рідного краю, благородний порив виборювати та відстоювати свободу й гідність людську.

Слайд № 11

Цілу довгу холодну зиму палахкотять рубіновим намистом на калині яскраво-червоні плоди. А коли уважно глянути на зернину, вийняту з ягоди, то можна побачити, що вона нагадує маленьке серце.

Слайд № 12

Волошки – це символ ніжної та тонкої душевної краси, праведності і святості, душевної чистоти, скромності і привітності.

Слайд № 13

Соняшник – символ Сонця, праці й достатку, сили і добробуту. Він – чи не найсильніший серед квітів, що знайшов своє місце під Сонцем, бо постійно орієнтується на небесне Світило – повертає за ним свою схожу на Сонце голову. Тож Сонце його не засліплює, а це означає, що він не боїться осліпнути від успіхів чи досягнень.

Слайд № 14

Соняшник символізує Батьківщину: як соняшник повертає за Сонцем свою голову, так і людина думкою, словом і ділом звернена до своєї Вітчизни. Як Сонце для соняшника – єдиний і незамінний орієнтир, так і для людини Батьківщина – єдина і найвища цінність.

Слайд № 15

Барвінок - це символ радісної життєвої сили, вічності, провісника весни та емблема викривальних сил, невмирущої пам’яті.

Слайд № 16

За українськими народними уявленнями, барвінок символізує трійцю: дитинство, зрілий вік, старість; батька, матір, дитя; весну, літо, осінь; вічне нев'януче кохання, нестаріюче життя, пам'ять, а тому з барвінком українці віками сплітали весільні вінки, робили косиці, плели вінки й на могили, що символізувало вічну пам'ять, садили й садять на могилах.

Слайд № 17

Слайд № 18

ВЕРБА - універсальний символ Прадерева життя, а Великодня верба – його живий вираз, уособлення працездатності й родючої сили. Вона – образ весни, Батьківщини, України.

Слайд № 19

Верба є природним фільтром. Недаремно люди найчастіше беруть воду біля криниць, поруч з якими росте верба. Вздовж доріг, понад ставками і річками, біля хат – скрізь вона була прикрасою українського села.

Слайд № 20

Верба – народний прогностик. У жарку погоду вона “плаче” і це говорить про те, що погода ще буде сонячна і тепла. Людям із затяжною хворобою допомагала верба, їхній одяг вивішували на вербових гілках, поки він не зтлівав, пропаде одяг – пропаде і хвороба.

Слайд № 21

Верба – народний прогностик. Освяченою на вербному тижні вербовою гілочкою вперше виганяли на пашу худобу. З верби робили колиску, аби дитина сон гарний мала та злі духи їй не ввижалися.

Слайд № 22

Верба – народний прогностик. З неї витесували палицю, якою вимішували їжу, аби спокій всередині робився. “Вербичка молодить личко” – так говорили наші бабусі. Зібраних з верби хрущів хлопці кидали за пазуху, аби гроші водилися.

Слайд № 23

Слайд № 24

У багатьох народних традиціях існував культ дуба, який вважався священним деревом, оселею Богів, небесними вратами, крізь які божество може з'явитися перед людьми. Дуб означав силу, мужність, витривалість, довголіття, родючість, шляхетність, вірність. дуб

Слайд № 25

Вишня за віруваннями українців – дерево взаємної любові, весни, краси, мужності. В українському фольклорі вишня символізує красу убогої дівчини, її молодість.

Слайд № 26

З вишневих гілок українські предки варили ритуальний напій, який неодмінно вживали на Новий рік, Зелені Свята, Купала. В українському народі складено багато фольклорних та авторських пісень, в яких оспівуються вишні, вишневі садки.

Слайд № 27

Чорнобривці – з давніх-давен прикрашали сільські подвір’я і так органічно ввійшли в сільський колорит, що їх стали вважати символом України.

Слайд № 28

Чорнобривці згадані в ряді художніх творів, народних і сучасних піснях, казках, бувальщинах та вишиванках. На сьогоднішній день вони є головною прикрасою не лише сільської місцевості, але й міської, тому що дають яскраві, соковиті кольори протягом літа і осені.

Слайд № 29

Кожен народ має народні символи – це те, що найбільше любить і шанує даний народ. В одних народів їх більше, в інших менше. Через віки пронесли українці любов до різних речей, рослин і тварин, тому що вважали їх символами. До тварин-символів українського народу належать: лелека, ластівка, зозуля, соловейко, півень, бджола, їжак, корова, кінь, коза… Тварини – символи України

Слайд № 30

Улюбленим птахом є лелека. Його назвали на честь божества добра і кохання – Леля. Ну, а як відомо - від кохання народжуються діти. От і приносить їх у наші домівки лелека, тобто він є символом народження.

Слайд № 31

Говорили колись, що Лель живе у душі доброї людини, а лелека мостить гніздо на подвір'ї добрих людей.

Слайд № 32

У християнстві лелека символізує чистоту, благочестя, воскресіння. Вважається також очисником від скверни, охоронцем домашнього вогнища. Лелека – символ любові до батька-матері, котрі благословили тебе на світ, а тому це – й символ сімейного благополуччя, любові до рідної землі.

Слайд № 33

Журавель – названий «Божою птицею» або «птахом Сонця». Журавлині відльоти у вирій особливі. І не лише формою польоту – відомим журавлиним ключем або клином, а й самим змістом та метою осінніх та весняних перельотів.

Слайд № 34

Коли люди бачать весняний журавлиний ключ, то кажуть, що це не журавлі, а «веселики» летять, (бо в слові «журавлі» є щось від жури – журби) та несуть з собою безжурну весну та щасливе літо.

Слайд № 35

Ластівка – символ добра і зла; весни; відродження; щастя; матері, коханої дівчини. Вона –- співучасниця долі. Ластівка – символ весни і відродження, добра і щастя.

Слайд № 36

Ластівка – Божа пташка, а тому, вбити її – великий гріх; зруйнувати гніздо – накликати на себе велику біду. Благословенний той дім, на якому поселиться ластівчина сім'я.

Слайд № 37

Бджолу називають «Божою комахою», бо вона виконує Божі доручення. Віск, який бджола виробляє, вважається святим, а вогонь воскової свічки – то висока жертва Богові. Ні грім, ні блискавка не вдарять по вулику, який є «храмом» «Божої комахи».

Слайд № 38

Бджолиний продукт – мед – несе в собі цілющі сили Сонця, Землі і Води.

Слайд № 39

Кінь – символ енергії й сили, пристрастей та інстинктів, а також вірності і відданості в праці, в щоденних турботах. Коні були помічниками богів, воїнів і, головне, хліборобів.

Слайд № 40

Навіть творчі люди мають своїм символом коня – Пегаса. Тож кінь – і працьовитий, і войовничий, і творчий дух, його талант – невтомна праця. «Осідлати коня» – означає досягти цілі, здобути кращу долю.

Слайд № 41

В оформленні презентації використано ресурси Інтернету.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Рослини – символи України. Тварини – символи України
 • Додано
  22.02.2018
 • Розділ
  Природознавство
 • Клас
  2 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  21313
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  43
 • Номер матеріала
  ZN476814
 • Вподобань
  2
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №ZN476814
За публікацію цієї методичної розробки Олива Галина Іванівна отримав(ла) свідоцтво №ZN476814
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти