Родинне свято "Найтепліше слово бабуся"

Опис документу:
На святі виховувалось поняття, що духовна сила нації, її міць, морально-патріотичний потенціал народу залежать від того, наскільки збережені, глибоко усвідомлені й відчуті всі культурні, духовні здобутки минулих поколінь. Формувати творчі, всебічно розвинені особистості з високим рівнем національної самосвідомості

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Родинне свято

« Найтепліше слово- бабуся»

Мета: Виховувати поняття, що духовна сила нації, її міць, морально-патріотичний потенціал народу залежать від того, наскільки збережені, глибоко усвідомлені й відчуті всі культурні, духовні здобутки минулих поколінь. Формувати творчі, всебічно розвинені особистості з високим рівнем національної самосвідомості.

Під пісню « Сива ластівка» заходять у залу учні

Вчитель: Сьогодні у нас особливий вечір: вечір пошани, поваги, любові, вечір радості, а для декого може і смутку.У родині 4-Б класу незвичний вечір. В гості ми запросили бабусь, прабабусь. Вони невтомні трудівниці, скарбничі мудрості нашого народу, хранительки звичаїв та обрядів, цікаві казкарки і фантазерки. Про вас і для вас сиві ластівки, матусі , найрідніші, найласкавіші бабусі цей родинний вечір

Учень:Думаю всі гості не будуть заперечувати,що на почесне місце ми запросили наших іменитих бабусь, адже бабуся – це мамина або татова мама, отже вона прожила на світі удвічі більше, як мама і тато, бачила у житті удвоє більше Тож, привітайте їх на нашому святі

Учениця Добрий вечір , бабусю, дорога моя!
Це для тебе моя посмішка лагідно сія.
І ласкою повняться рученьки твої,
Я люблю твій голос – теплий, дорогий.

В нім землі моєї срібні голоси
Дружби і любові, і добра й краси.

Учень Чому ж так багато довкола тепла?

Це моя бабуся його принесла.

Скільки у бабусі сонця і тепла,

Скільки в неї радості, щедрого добра!

Учениця:

У душі бабусі почуттів глибінь,

А в очах у неї – неба ніжна синь,

У руках невтомних – праця без кінця,

А в устах невтомних мова мудреця.

Учень Як же не любити бабцю дорогу?!

Я перед бабусею завжди у боргу.

Пісня « Бабуся дорога»

( Учні вручають подарунки бабусям, виготовлені власними руками)

Учениця

Як добре жити, коли є родина,
Є добре слово і любов свята.
Тоді завжди захищена людина,
Щаслива, світла в будні і в свята.

Бо є підтримка, добре й мудре слово,
А щира ласка душу зігріва.
То ж дітям у сім’ї завжди чудово
І затишно, що краще й не бува.

Крістіна: Знайомтесь, це моя прабабуся. Ірина Степанівна Гура.Вона у свої 82 роки дуже гарно в’яже шкарпетки, пече дуже смачні пиріжки У неї гарний голос і любить бабуня співати українські пісні. А як почне розповідати історії про Велику Вітчизняну війну, розумієш яке важке життя прожила наша ластівочка.

Нікіта: Мою прабабусю звати Зіна. Це бабуся мого тата. В цьому році їй виповнилося 76 років.Моя прабабуся чуйна, доброзичлива, мудра, трудолюбива. Я щасливий, що маю найкращу на світі прабабусю.

Валерія: Моя прабабуся – Філоненко Антоніна Василівна. Їй 75 років.Я люблю свою бабусю за те, що добре піклується про мене та проводить зі мною багато часу. Мені дуже подобається слухати її розповіді про родословну нашого роду, гуляти з нею на вулиці. Щоразу, коли я приходжу до неї, вона дивує мене смачними стравами. Моя бабуся – найкраща.

Поліна. Моя бабуся Віра Григорівна прожила на світі 77 років.Народила девятеро дітей, шестеро з яких на жаль, вже поховала. Працювала бабуся продавцем, кухарем, робітницею на цукровому заводі, збирала в лісгоспі живицю з сосен, помічником вихователя, завідуючою господарством у лікарні. Вона прожила нелегке життя. Але завжди залишалася мудрою, доброю, чемною. Ми її онуки дуже любимо. Нині, коли вона тяжко хворіє, ми всі її підтримуємо.

Єгор

Мою бабусю Анастасію Федорівну занесла доля з Гомельської області, що у Білорусі. Вона найкраща у світі, нікого не залишить в біді. Добра лагідна, працьовита і щаслива. Щаслива на роботі у дитячому садку №2, щаслива у нашій родині. А ще скажу, вона дуже гарний кулінар. Сусіди по дачі оцінили бабусини драніки, картопляники, суп з грибами. Я люблю тебе рідненька.

А ще в мене є бабуся Іра, яка працює статистом у лікарні.. Вона дуже велика у нас господиня. Ви мої найкращі.

Марійка. Моя бабуся Жаннета Володимирівна колись працювала на залізниці черговою парку відправлення станції Верхівцеве. Бабусенька велика майстриня: і вяже, і пече, і на ігри зі мною мастак. Я допомагаю їй, бо дуже- її люблю. Вона у нас красива, культурна, добра.

Максим :Для мене немає дорожчої людини як бабусенька Тетяна Володимирівна. Вона дивовижна, мила, добра, розумна, талановита бабуся. Її пироги та млинці найсмачніші. Я дуже вдячний тобі за турботу і любов, якими ти нас оточуєш. Я люблю тебе і хочу, щоб твої очі завжди світилися щастям.

Танок « Дитинство»

Учень:

Що те сонечко на небі,
в лузі квітка красна,
То бабуся в нашій хаті
добра все та ясна…

Ясне сонце світить з неба,
веселить та гріє, -
В рідній хаті при бабусі
кожен з нас радіє…

Без журби та у здоров’ї
жити дай Вам, Боже!
А віддячитись бабусі
Бог мені поможе.

Вікуся: В мене дві бабусі. Їх звати Фаїна Миколаївна і Галина Веніамінівна. Я їх обожнюю. Вони гарні, чудові, милосердні, ласкаві, дбайливі. Вони люблять готувати їстоньки. Бабуся Фаїна працює бухгалтером, а бабуся Галина працювала інженером-конструктором. Вони чудові і найкращі.

Давід¨Мою бабусю звати Любов Семенівна.Бабуся в мене – це все. Вона добра, ласкава, трудолюбива.. Вона великий майстер розв’язувати сканворди. Бабуся в усьому мені допомагає. Я її дуже люблю.

Катя: Мою першу бабуню звати Горват Валентина Петрівна. Вона весела, ніжна, привітна,працьовита. Її натруджені рученьки завжди пахнуть хлібом і молоком,. Адже вона тримає господарство, щоб допомагати всім своїм онукам. Моя друга бабуня – Сокол Галина Василівна. Все життя вона працювала токарем на ГМК та заводі « Вільногірське скло» Вона мудра, сильна, справедлива. Вони мої любі, рідненькі самі, найкращі бабусі у світі, дали життя нашій родині.

Ерік: Мої бабусі Це Ліда Василівна та Людмила Сергіївна. Ви завжди робите так, що мої найменші досягнення здаються важливими. Дякую, вам рідненькі за науку та безмежне терпіння. Ваша натруджені руки найтурботливіші в світі, інших таких нема\.

Милі, хороші, рідні, єдині, чудові і просто най-най кращі бабусі на світі. Як добре, що ви є нас. Щастя Вам , рідненькі

Пісня у виконанні Мельника С.П.. «Для мами»

Ніка: Мою першу бабусю звати Карпенко Тамара Нікіфоровна. Вона дуже старенька. Їй 76 років.Вона мені пісеньки співає гарні, веселі. Дуже любить пригощати смаколиками.

Друга бабуня Козакова Тетяна Володимирівна. Вона мене навчила вязати спицями. І нам з братом навязала дуже багато одягу. Мої бабуні добрі, люблячі. Я хочу щоб вони жили ще довго і були здорові.

Каріна. Моя бабуся Валентина Володимирівна дуже молода. Я не говорю про її вік, а про стан душі. Ми разом з нею граємо в ігри і вона в мене просто клас. Я дуже щаслива, що у мене є така бабуся. Люблю її безмежно.

Даня: Людмила Володимирівна Луга – це моя бабуся. В минулому вона працювала маляром. А нині відпочиває на пенсії Та хіба у неї є час для відпочинку? Готує родині то борщ, то вареники, то млинці.. Ще й на благодійну ярмарку не забуває смаколиків принести. Я пишаюся, що у мене є моя бабуся, яку дуже люблю.

Мирослава: Алла Володимирівна – це моя бабуся Родом вона з Росії. Їй нині 70 років. В молодості працювала бухгалтером Привітна, відкрита, усміхнена, щира. Я дуже люблю свою бабусю.

Друга бабуся Ярошенко Віра Григорівна. Після виходу на пенсію бабуся живе в селі. Доглядає господарство, порається на городі. І завжди радіє, коли ми приїжджаємо до неї в гості. Будьте здоровенькі і щасливі, мої бабусі

Пісня у виконанні Ярошенко О.І. « Чорнобривці»

Учениця:

Бабусина доля – як ота тополя,

Що посеред степу в небо порина.

Вітер гне тополі, заметілі в полі,

Так біліє в бабці сивина.

Наткала їй горя, як два Чорних моря,

Тільки і світало, як пшеницю жала-

Та як повертались доньки та сини

А іще світало, як защебетали

У дворі онуки, наче ластівки

Бабусина доля, як в степу тополя,

А над нею небо – як віки.

Ансамбль хлопчиків виконує пісню « Пісня про бабусю»

Марк : Маму моєї матусі звати Наталія Іванівна. Я дуже її люблю за те, що вона добра, щира, ніжна. Я у неї майже завжди залишаюсь ночувати.

Маму тата звати Наталія Михайлівна. Вона теж добра, ласкава. Я обожнюю своїх двох бабусь і бажаю жити їм до 100 літ

Влада: Моя бабуся Норенко Олена Олексіївна. Дуже любить вона вязати, дивитися телесеріали. Бабуся працювала на заводі « Вільногірське скло», а нині на пенсії. Я проводжу з нею весь час. Вона весела, добра, найкраща в світі.

Денис: Моя Бабуся Віра Василівна Мунтян раніше працювала у школі №3 секретарем. Вона велика рукодільниця, дуже любить вязати. Друга бабуся Радіонова Ганна Олександрівна- працює малярем в об’єднанні гірничо-хімічної кампанії. Вона любить читати книжки, вирощувати квіти та овочі і дивитися цікаві фільми. Я люблю гостювати у бабусі, бо вона готує для мене смаколики і грає в різні ігри. Обох своїх бабусь я дуже люблю.

Аня: Мою бабуню звати Горська Алла Миколаївна. В неї добрі милі очі. А з вуст не сходить усмішка. Вдача у неї щедра ,добра, і в родині вона у нас командир. . Я дуже люблю свою 54 річну бабуню. Живи, рідненька, довго і щасливо.

Пісня у виконанніСимон Валерії « Зернятко бабусенька»

Ілля С. Гіргірчик Ася Михайлівна – це моя бабуся. Їй 60 років.. Вана працювала плиточником-облицювальником, компресорщиком. Нелегке життя бабуня прожила. Було і горе у її житті. Але у неї є ми –її онуки. Я дуже люблю бабусю і допомогаю їй у всьому.

Орися: Моя бабуся молода. Вона працює на комбінаті. Дуже смачно бабуся готує піццу.. Ми з нею ходимо в парк, на снігову гірку. Я допомогаю підмітати у коридорі, мити посуд. Моя бабуся найкраща моя подруга.

Руся: Моя бабуся Ганна Іванівна народилася 9 травня 1945 року, в світлий день Перемоги. Її ім’я означає « милість божа». Жила бабуся у Кіровограді, Вільно гірську, але все життя пронесла любов до землі. Яка в неї дача, де ми допомагаємо бабусі вирощувати овочі та фрукти.

Другу мою бабусю звати Лариса Миколаївна. Вона справжня міська інтелігентка, що проживала у м. Павлограді.Добра, красива, розумна, бо дуже любить читати, дивитися телевізор.

Ліза: Мою бабусеньку звати Лариса Володимирівна. Вона має звання « Мати-героїня», бо виховала 5 дітей, і має вже 10 онуків.. Вона все життя мріяла працювати вчителем, Тож залюбки в молодості працювала в піонерських таборах вожатою, старшою вожатою табору. Уже понад 10 років є вчителем недільної школи. Вона у нас молода душею, чарівна, мудра і всіма нами любима.

Саша. Свою бабусю Зінаїду Олександрівну я поважаю безмежно. Родом вона з міста Дніпропетровська. А долю –дідуся Петю знайшла у Верхівцеве. Працювала бабуся вчителем початкових класів у школі №3. Вона все уміє: і кулінарити, і консервувати, і на нас крикнути як треба. У бабуні у всьому порядок.

Рита Моя бабуся Карпенко Тетяна Іванівна дуже красива, струнка, вродлива.Виховала 2 дітей. Добра господиня. Але найбільшим її захопленням є квіти. Вони всюди: на підвіконні, у саду, біля будинку. Ми онуки пишаємося нею, її золотими руками.

Волошин: Надія Борисівна моя прабабуся. Вона так любить нас онуків та правнуків. Серце її добре, щире, лагідне. Я її обожнюю. Ой які смачні пироги вона випікає. Приходьте в гості скуштуєте.

А бабуся Іра – це мій найбільший друг. І вислухає мене, і пораду добру дасть. Ніколи одного в біді не лишить. Вона для мене все. Обожнюю і за те, що цукерками солодиками балує мене. Я їй у всьому допомогаю.

Вчитель: Посивіли скроні, побіліли коси

І стомився погляд від переживань.

Ти виходиш зранку – шелестять покоси

На дорогу мрійних, вірних сподівань.

Розлетілись діти по своїх гніздечках,

І лишилась мама на весь світ одна.

І не спиться мамі, і болить сердечко:

Як там її діти, як там в них весна?

Промайнуло літо, покружляла осінь,

І холодним вітром вже пройшла зима..

І виходить мама, і біліють коси,

Сподівалась, рідна, а дітей нема.

Прилітайте ж, діти, у своє дитинство,

Де веселий гомін, як завжди живе.

Прилітайте милі, поки ще не пізно,

Вас матуся рідна зачекалась вже.

« Росте черешня в мами у городі» у виконанні вчителя фізичної культури Козлова

Учень:Ще сонце не встало,

Ще тільки сіріє –

Мене від світанку

Два сонечка гріють.

Два сонечка ясні

Від ранку й до ночі

Це дивляться тепло

Бабусині очі.

Вже сонце схилилось,

Пташки сплять у гаї,

Засну – наді мною ж

Два сонечка сяють.

Два сонечка ясні

Від ранку й до ночі –

Два сонечка красні,

Бабусині очі.

Вчитель: Подивіться, діти, у бабусині очі. Які вони щирі! У них не побачиш ні лукавства, ні хитрощів. Це погляд добра і любові.

Учень: Бабусю, бабусенько, невтомна бджілко. Заради нас віддаси усе, останньою краплинкою води поділишся. Кажуть, що бабусі люблять онуків більше, ніж власних дітей. Бабусі зі своєю любовю передають нам і свої уміння.

Вчитель:. Так, від бабусь онучата навчаться шити, вишивати, бавити немовлят, виконувати домашню роботу. У народі є багато приказок про бабусь

« Хто бабусю має, той потіху знає»

« бабця скаже, як завяже»

« Там бабусині руки, де онуки»

« бабусине слівце_ плідне деревце»

« Є бабця – є діти»

На уроці української мови ваші онуки добирали прикметники до словосполучення « бабусині руки». І підібрали 38 словосполучень

Конкурс: « Знайди своє онучатко»( бабусі завязати очі, по черзі підходять діти дають долоньки)

Питання до бабусь.

1.Коли найбільше радують вас ваші онуки?

2.Який улюблений навчальний предмет онуки.?

3.Яким ви хочете бачити онучатко у майбутньому?

4. Коли внук років через 20 запропонує вам поїздку до Парижа чи чи на Гаїті підніміть руки, хто поїде.?

Крістіна

Цілую бабусині втомлені руки,

Що знали в житті і любов, і розлуку,

Що вміють такий смачний торт випікати,

І людям добро завжди дарувати.

Бабусю, дай ручки твої поцілую

За шийку тебе обійму і щічки погладжу.

Ти знаєш, бабусю, як дуже тебе я люблю!

І ти мене любиш, хоч я неслухняний,

Частенько і шкоду роблю.

Та ти все пробачиш, мене поцілуєш,

Бо я тебе дуже люблю

Виконання сучасного танку

Виходять на сцену батьки учнів .Лунає пісня

«Оренбургжский платок)

Милі наші матусі.

І ми вам шану складаєм

І признатися мусим,

Що без вас нас не має.

-Ви нас рідні зростили,

Нам життя дарували,

І безмежно любили,

Від біди захищали

І сьогодні вам хочем

Всім спасибі сказати.

За недоспані ночі,

За тривоги багаті,

За натруджені руки

Що не знали утоми.

За хвилини розпуки,

Як не ладиться в домі.

Ви завжди у роботі,

На вас кинуті діти

Повсякденні турботи, нема часу хворіти

Густі зморшки покрили

Ваше добре лице.

І все менше в вас сили

Памятати б про це.

Ми вас любимо щиро, люблять вас і онуки.

Всім здоровя вам , миру,

І щасливих вам років

( вручають подарунки -платки)

Вчитель: Не так давно, а лише вчора наші бабусі були молоді, енергійні,здорові , а якими красунями були ! Бігали на дискотеки, танцювали до ранку. А як гарно співали пісні. Повернімося у їх молодість. Нехай бабуні красуні згадають ті дні, коли були молоді. А ми підтримаємо іх у спогадах.

Караоке:» Червона рута», , « Старий клен», « Катюша» , « Одна калина»

Учень: Ось і прийшла пора завершувати наше свято- свято подяки вам нашим дорогим, люблячим, чуйним, ніжним, відданим , найкращим бабусям у світі

Учениця: Ми хочемо щоб у вас завжди був хороший настрій, щоб кожен день вам додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця, а наші слова подяки возвеличували ваші душі

Учень: Ми щасливі, що сьогодні ми змогли висловити все, що відчуваємо до вас: повагу, шану, гордість, ніжність, відданість, лю.бов. Ми щодня будемо намагатися показувати на ділі, що ви найрідніші не одні. Ми поруч з вами.

Учениця: Побажаєм Вам сто років жити

Без горя, сліз і без журби!

Хай з вами буде щастя і здоровя

На многії літа, назавжди!

Вчитель: Не хворійте, будьте здорові, щасливі, адже поруч з вами такі добрі внуки, діти, чоловіки, знайомі. І життя таке прекрасне.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
2
міс.
0
2
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!