Родичі, рід, народ... Всі ми з цих слів, бо ми — українці.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Родичі, рід, народ... Всі ми з цих слів, бо ми — українці.

Украї́нці — східнослов'янський етнос, основне і корінне населення України.[18] Як етнос сформувався на землях сучасної України та частин суміжних земель сучасних: Польщі, Білорусі, Молдови, Румунії, Угорщини, Словаччини і Росії. За межами України проживають в РосіїКазахстаніМолдовіБілорусіКиргизстаніУзбекистаніПольщіКанадіСШААргентині та багатьох інших країнах. Загальна чисельність перевищує 46 мільйонів осіб. З них 37 мільйонів мешкає в Україні. Більшість українців розмовляють українською мовою, що належить до східнослов'янської мовної групи. За релігійною приналежністю — християни. До XX століттявживали самоназву русьрусиникозаки. Також українців називали рутенамичеркасамималоросами.

Ми одного роду, і створила природа цей рід щирим серцем, щирою душею, розважливим, терплячим, дружелюбним і мирним у ставленні до інших народів, із працелюбними руками. Ми ніколи не були забродами, завойовниками, наші руки не осквернив загарбницький меч, наша совість не заплямована пожежами, руїнами, чиїмись сльозами, пригніченням людської гідності, смертю. Якщо й брали до рук зброю, то лише для того, щоб захищати свій рідний край. 
Народ - це етнічна група. наприклад: українець, болгарин, поляк. Належність до такої групи визначається у першу чергу за походженням(біологічним) та за належністю до певної культури(мова, традиції, усвідомлення своєї окремішності від інших народів і т.п.)

Ми великий народ, але ніколи цим не хизувалися і завжди поважали чужу волю й незалежність, ніколи не ступали за чужий поріг незваними гостями.
Чи є ще у світі такий великий і стражденний народ? Вся наша історія — це постійна присутність у нашому домі незваних гостей-грабіжників: половців, печенігів, татарів, німців, турків, поляків, сильного північного сусіда. 
Вільний дух народу постійно тлів під попелом неволі, а коли вже було зовсім несила терпіти, спалахувало полум'я непокори і помсти. Горіло воно в часи Коліївщини, на Запорозькій Січі, під Берестечком, Пиловцями, Корсунем, Жовтими Водами. 
Та були в тебе славні сини, хто не хотів бути рабом, не вмів і не хотів цілувати чийсь чобіт, не вмів стояти на колінах з покірно похиленою головою.
Наливайки і Кармелюки, Морозенки і Нечаї, Залізняки і Богуни, славні гетьмани: Дмитро Вишневенький, Петро Сагайдачний, Іван Сірко, Тарас Трясило, Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко, Іван Мазепа, Павло Полуботок — захищали і відстоювали честь та гідність українського народу. 
А потім прийшов геніальний Тарас Шевченко, який уперше звернувся до українців як до нації. Прийшли Леся Українка, Іван Франко, Павло Чубинський і своїм словом кликали "душу і тіло" положити "за нашу свободу", показати, що "ми, браття, козацького роду". 
Коли в огнях революції палала Росія і згорів престол царя, в українського народу виникла надія, що зоря вільності засяє всім. Та знову обман, знову глибоке розчарування чекало на нас. Ніхто і не думав бачити український народ вільним. Були лише красиві облудні слова. 
Множилися шеренги "мучнів українців", в яких полягли січові стрільці під Кругами, студенти і гімназисти, В, Винниченко, М. Грушевський... Виявилось, що ще довго "по кривавій по дорозі нам іти у світ". 
Знову настала тяжка година для українців. Важко було усвідомити, що народ, який найгучніше сміявся, тепер не сміється, а за любов до своєї пісні й мови будуть тяжко карати. Буде закатовано багато людей, з яких лише письменників — понад п'ятсот. А скільки архітекторів, музикантів, композиторів, акторів, інженерів, вчителів, лікарів. Буде страшний голодомор 33-го. 
Голод забрав кращих із нашого народу. Тих, що не стежили і не доносили на брата за шмат хліба насущного, хто не пішов виривати останній окраєць з голодних дитячих ротів, хто не вмів торгувати святинями, спекулювати, красти, вбивати, аби вижити самому. 
Все найталановитіше, наймудріше, найвідважніше, найчесніше, високоморальне і гуманне винищувалося в концтаборах, зацьковувалося, виморювалося голодом. І будуть колимські морози для Василя Стуса, викручуватимуть руки В. Симоненкові, і буде Чорнобиль. 
То були цілеспрямовані удари по генетичному фонду нашого народу. І ми маємо до глибини усвідомити, яких невідшкодованих втрат завдали вони нашій культурі, науці, економіці, яке тавро поклали на психологію народу. 
Народ безсмертний. Настає урочий час і стирає з очей полуду ляку, скидає із свідомості дрантя безмовної покори, пробуджує пам'ять. Ми вибороли право жити, щоб врешті заспівати свій гімн "Ще не вмерла Україна" і на цілий світ проголосити Акт своєї незалежності. 
Сонце свободи зійшло над Україною, осяяло і зігріло її народ. Та багато хто ще й сьогодні не хоче визнавати цього велета. Проімперські сили й досі хочуть бачити в Україні "молодшу сестру", не визнають її мови. 
Ми, молоде покоління, увійшли в XXI століття. Набираємось сили, адже нам доведеться взяти на себе відповідальність за майбутню долю України. Тільки тоді це вдасться, коли в серці кожного з нас звучатиме: 

Ми народ, що вийшов 
із неволі.
Клянемось 
в благословенну мить — Стати рівним у народів колі, 
На свободі й для свободи 
жить! 
Д. Павличко. "Клятва" 

Сильний дух українського народу
Ми вже неодноразово переконуємося, що український народ сильний, витривалий, колоритний, щирий та талановитий. Хоч немало випало нещастя на нього, він жив і продовжував своє існування, адже тільки люди, які мають український дух, дійсно міцні душею.

  • 26.08.2018
  • Українська література
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Конспект
  • 265
  • 0
  • 0
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
1
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!