Робота на тему: «Флора нашого села»

Опис документу:
Природа України славиться у всьому світі своєю красою. Мальовничі пейзажі, соковита рослинність, синє небо - все це ми маємо змогу спостерігати на власні очі, оскільки нам, українцям, пощастило жити на цій родючій землі. Нехай кожен з нас насолоджується чудовими краєвидами нашої Батьківщини і нехай у кожному серці з'явиться бажання захистити таку гарну, але таку беззахисну природу України.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Україна

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, молоді та спорту

Глибоцька райдержадміністрація

багринівська зош І-ІІІ ступенів

Багринівської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області

Дослідницька робота на участь у районному етапі Всеукраїнської трудової акції «Вчимося заповідувати».

Робота на тему:

«Флора нашого села»

Виконали:

Учениця 8 класу

Патраш Габріела

Вчитель біології

Багринівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Горечка Мар’яна Іванівна

Багринівка 2019рік

Природа України славиться у всьому світі своєю красою. Мальовничі пейзажі, соковита рослинність, синє небо - все це ми маємо змогу спостерігати на власні очі, оскільки нам, українцям, пощастило жити на цій родючій землі. Нехай кожен з нас насолоджується чудовими краєвидами нашої Батьківщини і нехай у кожному серці з'явиться бажання захистити таку гарну, але таку беззахисну природу України.

Найпоширенішими деревами є смерека, ялина, дуб, бук, клен, осика, береза, а з кущових рослин — ліщина, малина, ожина, шипшина, рідко терен.

В лісах та на полях квітнуть первоцвіти, купальниця, малина звичайна, ожина звичайна, деревій звичайний, чебрець повзучий, щитник чоловічий, безщитник жіночий, чорниця, суниця лісова, цибуля ведмежа, конвалія, м’ята перцева, звіробій звичайний, кульбаба лікарська, Зустрічаються також: нечуйвітер волохатенький, материнка звичайна, морква дика, конюшина лучна, подорожник великий, хвощ польовий, пирій звичайний, вовчі ягоди звичайні. Рідко трапляються такі види: шипшина, бузина трав’яниста, кропива дводомна та багато інших

Аналіз зібраних матеріалів показав, що на території села Багринівка поширено кілька видів рослин занесених до Червоної книги України, а саме:

Білоцві́́т весня́ний – багаторічна цибулинна рослина. Блоцвіт весняний — середньоєвропейський переважно гірський вид. В Україні він поширений в Карпатах та  на Заході країни.

Конва́лія звича́йна, або конва́лія травне́ва  — багаторічна рослина родини Холодкових. Рослина отруйна, використовується як декоративна, ефіроолдійна та лікарська.

Росте конвалія в мішаних і листяних лісах центральної та Західної України.

Купа́льниця європе́йська  — вид квіткових рослин родини Жовтецеві, належить до багаторічних рослин.

Росте на вогких лісових луках та галявинах, узліссях, чагарникових заростях переважно у лісових і лісостепових районах та в Карпатах.

Дерева нашого села

Найстаріші дерева України 22761 Нам важко уявити як це – бути сучасником двох світових воєн чи спостерігати за тим, як вперше по твоїй вулиці їде автомобіль, або коли над дахом оселі пролетить перший літак. Хоча в Україні і досі живуть люди, які пам’ятають такі події. Їм вже за 100 років. Та що таке одне століття проти сотень і тисяч років? Навіть древні міста нині доводиться розкопувати з-під землі археологам. Тож чи можна на власні очі побачити щось, що століттями залишається на одному місці і було мовчазним свідком історичних подій? Виявляється, є в Україні і такі дивовижі.

Хоча в Багринівці нема таких старих дерев, але все ж таки довгожителі є. Ми трішки вас ознайомимо з ними.

БЕРЕЗА Більшість берез висотою 30 – 45 метрів. Живе береза від 100 до 150 років. Коренева система беріз потужна. Росте береза повільно тільки в перші роки. Потім навпаки починає рости дуже швидко. Під березою ростуть гриби підберезники, грузді, волнушки, сироїжки.

АКАЦІЯ Колюча іноземка – робінія, у перекладі з грецької означає “ колючка ”. Живе до 300 років. У країнах Середземномор'я означає - “ життя , безсмертя , платонічну любов ”. Може мати квіти білого, жовтого, рожевого кольору і дуже приємний п'янкий аромат. Її колючки означають ріжки Місяця. З одного дерева бджоли збирають 8 кг прозорого меду. Використовують деревину акації у підводному будівництві.

ДУБ Живе понад 1000 років. Називають це дерево – рослинний лев. На земній кулі відомо 600 різних видів дубів. Наприклад корковий, болотний, гірський, пухнатий, червоний … Є дуби пірамідальні, кулясті і навіть з плакучими вітами. Жолуді з'являються у дуба через 20 років . Багато дубів всю зиму тримають свої сухі листочки, і тільки навесні у дуба починається листопад.

Біла тополя. Бувають і кущами і деревами. Біла тополя має листочки світлого кольору з нижнього боку і білий стовбур схожий на берізку. Тополя чорна – має кору темно – сірого кольору. Після цвітіння утворює гірлянди дрібних зелених коробочок , з яких розпушується пух – насіння тополі.

Перебуваючи в природі, не можна зривати рослини для букетів. Будемо складати букети тільки з тих рослин, які вирощені людиною. Збирати лікарські рослини будемо тільки в тих місцях, де їх багато. Частину рослин обов'язково залишимо у природі. У лісі будемо намагатися ходити по стежках, щоб рослини не гинули від витоптування. Перебуваючи в природі, не можна ламати гілки дерев і кущів та вирізати на них написи.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Організація інклюзивного середовища в закладі освіти»
Мельничук Вікторія Олексіївна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.