і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Рекреаційне природокористування 2

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №JS053104
За публікацію цієї методичної розробки Кравчук Людмила Іванівна отримав(ла) свідоцтво №JS053104
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

І варіант Що таке агроценоз? Назвіть основні види с/г відходів. Що таке рекреація? Назвіть природно-рекреаційні ресурси. Які регіони України виділяють за природно-рекреаційними ресурсами? Що таке природоохоронна територія? Назвіть типи природоохоронних територій. ІІ варіант Вкажіть основні причини деградації ґрунтів. Назвіть основні шляхи, що ведуть до екологізації с/г виробництва. Що таке туризм? Назвіть типи рекреаційних ресурсів. Які чинники впливають на реалізацію природно-рекреаційного потенціалу? Що таке біосферний заповідник? Назвіть біосферні заповідники України.

Слайд № 2

Гірські та приморські території України як основні регіони розвитку рекреації і туризму

Слайд № 3

Основними рекреаційно-туристськими регіонами України є ті, що забезпечені природно-кліматичними, історико-культурними та соціально-економічними ресурсами. Визначальними серед них є природно-кліматичні рекреаційні ресурси. Дві інші категорії рекреаційних ресурсів є допоміжними.

Слайд № 4

Реалізація природно-рекреаційного потенціалу залежить від низки соціально-економічних чинників: - наявності надійних під’їзних шляхів, - облаштованих туристсько-рекреаційних закладів, - якості надання і вартості рекреаційних послуг, - інфраструктурній привабливості території ...

Слайд № 5

За особливостями поширення наявних природно-рекреаційних ресурсів в Україні виділяють такі регіони: Причорноморсько-Приазовський, Карпатський, Полісся, Поділля.

Слайд № 6

Карпатський рекреаційно-туристський регіон один із найперспективніших регіонів Має екологічно сприятливі природні умови, добре забезпечений бальнеологічними, лісовими, водними, гірськолижними ресурсами та займає вигідне прикордонне положення.

Слайд № 7

У регіоні сформувались такі курорти та курортні райони: Моршинський, Трускавецький, Славський, Яремчанський, «Буковель», Свалявський, Воловецький, Шаянський, Солотвинський, Ворохтинський, Міжгірський ...

Слайд № 8

У межах Карпатського туристсько-рекреаційного регіону створені Карпатський біосферний заповідник та низка природних національних парків: «Синевир», Ужанський, «Зачарований край», «Сколівські Бескиди», Карпатський, «Гуцульщина», Вижницький. Це забезпечує цілеспрямований розвиток туристсько-рекреаційної інфраструктури. Карпатський біосферний заповідник Національний парк “Синевир”

Слайд № 9

Причорноморсько-Приазовський туристсько-рекреаційний регіон Поєднання кліматичних ресурсів з морськими акваторіями є одним із найпривабливіших чинників.

Слайд № 10

Одна з найголовніших проблем регіону — екологічна. Надмірне забруднення приморських територій та акваторій зумовлене рекреаційним господарством, надходженням забруднювачів з річковим стоком і скидами каналізаційних вод прибережних міст, надмірним використанням мінеральних добрив і отрутохімікатів у сільському господарстві. 

Слайд № 11

У межах регіону сформувались такі приморські курорти та курортні райони: Одеський, Миколаївський, Херсонський, Бердянський, Маріупольський, Євпаторійський, Ялтинський, Феодосійський, Керченський ... Ці регіони України приваблюють туристів і відпочивальників з Росії, Білорусі, Польщі, Словаччини, Угорщини тощо.

Слайд № 12

Українське Полісся Наділене унікальними природними рекреаційними ресурсами, продуктивними лісами, численними озерами, ягодами, грибами, рибою, мальовничими краєвидами.

Слайд № 13

Однак тривале вирубування лісів, осушення боліт, розробка торфовищ, кар’єрів, інтенсивне радіаційне забруднення позбавили перспектив розвитку рекреації у Рівненській, Житомирській, Київській областях.

Слайд № 14

Винятком є рекреаційні ресурси Волинської області з розвинутим Шацьким туристсько-рекреаційним комплексом та ресурси Чернігівської і Сумської обл.

Слайд № 15

Наділений меншими, але особливими туристсько-рекреаційними ресурсами. Регіон перспективний для розвитку санаторно-лікувальної рекреації. Подільський регіон Туристичні центри Подільського регіону: Кам’янець-Подільський, Львів, Золочів, Кременець, Почаїв.

Слайд № 16

Отже, наявний туристсько-рекреаційний потенціал України використовується не повноцінно. Карпатський і Причорноморсько-Приазовський туристсько-рекреаційні райони мають міжнародне значення, і їх спеціалізація потребує істотного розвитку туристсько-рекреаційної інфраструктури та суттєвого поліпшення якості надання туристсько-рекреаційних послуг.

Слайд № 17

Біосферні заповідники,  природні національні та регіональні ландшафтні парки як об’єкти регульованої рекреації і туризму Природоохоро́нна терито́рія — територія, яка охороняється через своє екологічне, культурне або подібне значення. 

Слайд № 18

Становить 2,8 млн.га

Слайд № 19

Слайд № 20

Слайд № 21

ТИПИ ПРИРОДООХОРОННИХ ТЕРИТОРІЙ Біосферний заповідник—природоохоронні, науково-дослідницькі установи з найвищим рівнем захисту. Створюються для збереження в природному стані природних комплексів біосфери. Національний парк—охоронна територія, призначена переважно для захисту екосистеми і екологічного туризму. Пам’ятка природи — охоронна територія, призначена для збереження специфічних особливостей природи. Заказник —охоронна територія, призначена для охорони окремих видів, часто з навмисним втручанням в екосистему.

Слайд № 22

Біосферний заповідник “Асканія-Нова”  Заснований в 1898 році Фрідріхом Фальц-Фейном. Розташований в смт Асканія-Нова, Чаплинського р-ну, Херсонської обл. В заповіднику збереглись унікальні ландшафти степів України 

Слайд № 23

Чорноморський біосферний заповідник Створений у 1927 році. Площа — 64806 га. Розташований на північному узбережжі  Чорного моря.   Заповідник охороняє величезні території масового гніздування птахів.

Слайд № 24

Карпатський біосферний заповідник Створений у 1968 році. Загальна площа 53630 га. В заповіднику збереглася унікальна флора й фауна українських Карпат.

Слайд № 25

Дунайський біосферний заповідник Почав своє існування з 1976 року. На території України він має площу 120000 га і продовжується в Румунії. Заповідник охороняє гирло Дунаю  з його численними колоніями птахів.

Слайд № 26

Національні природні парки Заповідні території, в яких дозволено вільний доступ туристів. В Україні налічується 40 національних природних парків загальною площею більше 10000 км²

Слайд № 27

№ з/п Назва Розташування Рік створення 1. Карпатський Івано-Франківська Область 1980 2. Шатський Волинськаобласть 1983 3. “Синевир” Закарпатська область 1989 4. Ужанський Закарпатська область 1999 5. “Голосіївський” м.Київ 2007 6. Білозерськийнаціональний парк Київська і Черкаська області 2009 7. Гетьманський національний парк Сумська область 2009

Слайд № 28

Слайд № 29

Пам’ятка природи – унікальне природне утворення, що має особливу природоохоронну цінність і охороняється з метою збереження його у природному стані в наукових, культурно-освітніх та естетичних цілях.

Слайд № 30

Слайд № 31

Кролевець. Яблуневе чудо Місто Кролевець розташоване за 180 км від Сум, є центром аміністративного району. На території Кролевецької станції юних натуралістів росте унікальна яблуня , яка займає площу 0,10 га. Зовні – це яблуневий кущ, вік якого понад 220 років. Сьогодні наявні 6 основних стовбурів і кілька десятків укорінених гілок.. Унікальною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають. Місцеві назви цієї яблуні – “Лозівка”, “Кручена”, “Княжа”.

Слайд № 32

Згурівський дендропарк Один з найбільших дендропарків України. Площа якого сягає 309 га. Заснований він в 60-х роках XIX століття графом П.А. Кочубеєм. На відміну від багатьох наших українських парків окремі рослини висаджені тут не поодинокими, а великими масивами - то чистими, то змішаними за типом лісових культур. Великі галявини теж незвичних для наших парків розмірів - від 10 до 30 га.

Слайд № 33

Дуб Максима Залізняка Дуб є патріархом українських лісів і одним із природних чудес України. Його обхват 8 метрів 90 сантиметрів, висота — 24 метри. Стовбур шість раз вражали громовиці. Під його шатром відпочивали Богдан Хмельницький, Северин Наливайко, Павло Павлюк, Максим Залізняк, Андрій Журба, Семен Неживий, Тарас Шевченко та інші. У 1972 році дуб отримав статус державної пам'ятки природи місцевого значення (ботанічний релікт). Це найбільше дерево в Україні та одне з десяти найбільших дерев у Європі

Слайд № 34

Смотрицький каньйон Геологічна пам'ятка природи загальнодержавного значення "Смотрицький каньйон" - глибока вузька долина р. Смотрич із стрімкими схилами i унікальними виходами на денну поверхню силурійських вапняків. Є місцем зростання рідкісних видів рослин серед яких: шиверекiя подільська, півники угорські, ковила волосиста, занесені до Червоної Книги України. Загальна площа геологічної пам'ятки природи становить 80.0 га. Знаходиться у Кам'янець-Подільському р-нi,

Слайд № 35

Слайд № 36

Слайд № 37

Донедавна вважалась найчистішою річкою України. Неймовірно красиві краєвиди, ландшафти, які утворені рідкісною флорою та руслом річки. Річка Лімниця - одна з найкращих, найбільших річок Івано-Франківської області

Слайд № 38

Ботанічна пам’ятка природи місцевого значення “Дуб Володар” Заповідне урочище місцевого значення “Малишки” Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення “Томилівський” Дендропарк загальнодержавного значення “Олександрія” Геологічна пам’ятка природи місцевого значення “Щербаки” Природно-заповідний фонд Білоцерківського району

Слайд № 39

ПРАКТИЧНА РОБОТА №7 Рекреаційне природокористування 1. Нанесіть на контурну карту України основні курортні центри і здійсніть їх функціонально-територіальний аналіз. 2. Обгрунтуйте сприятливість ресурсів своєї місцевості для цілей рекреації.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Презентація до уроку екології в 10 класі
 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Екологія
 • Клас
  10 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  277
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  JS053104
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №JS053104
За публікацію цієї методичної розробки Кравчук Людмила Іванівна отримав(ла) свідоцтво №JS053104
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти