і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Рекреаційне природокористування

Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі Blogger»
Левченко Ірина Михайлівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №UH303181
За публікацію цієї методичної розробки Кравчук Людмила Іванівна отримав(ла) свідоцтво №UH303181
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Рекреаційне природокористування Презентацію підготувала вчитель біології і екології Білоцерківського навчально-виховного об’єднання “Перша Білоцерківська гімназія-школа І ступеня” Кравчук Людмила Іванівна

Слайд № 2

Дати відповідь на питання! Що входить до складу с/г угідь? Що таке агроценоз? Що розуміють під раціональним природокористуванням? Назвіть основні причини деградації ґрунтів. З яких галузей складається рослинництво? Який вплив чинить рослинництво на довкілля? З яких галузей складається тваринництво? Який вплив чинить тваринництво на довкілля? Назвіть основні види сільськогосподарських відходів. Назвіть основні шляхи, що ведуть до екологізації с/г виробництва.

Слайд № 3

Рекреація (лат. rekreatio) – це відновлення, відтворення фізичних і духовних сил, оздоровлення населення завдяки організації різних видів відпочинку.

Слайд № 4

Туризм - це будь-яка мандрівка з метою відпочинку і ознайомлення з новими цікавими регіонами чи об’єктами. Обидві категорії є близькими змістовно і спорідненими.

Слайд № 5

Рекреаційні ресурси поділяються не за походженням, а за характером використання. До рекреаційних ресурсів належать як природні, так і антропогенні об‘єкти та явища, котрі можна використовивати для відпочинку, туризму і лікування.

Слайд № 6

Рекреаційні ресурси поділяються на 4 типи: Рекреаційно-лікувальні (лікування мінеральними водами) Рекреаційно-оздоровчі (купально-пляжні місцевості) Рекреаційно-спортивні (гірськолижні бази) Рекреаційно-пізнавальні (історичні пам‘ятки)

Слайд № 7

Широко застосовується також розподіл рекреаційних ресурсів на природно-рекреаційні та культурно-історичні пам'ятки.

Слайд № 8

Природно-рекреаційні ресурси Головні форми природно-рекреаційних територій – зелені зони навколо великих міст, заповідники, національні парки. Морські узбережжя Береги річок та озер Мінеральні джерела Лісові масиви Лікувальні грязі

Слайд № 9

Культурно-історичні пам'ятки Пам’ятки історії, археології, архітектури та мистецтва. ХЕРСОНЕС СОФІЯ КИЇВСЬКА СОБОР СВЯТОГО ЮРІЯ

Слайд № 10

Динаміка міжнародного туризму

Слайд № 11

Розподіл туризму по регіонам

Слайд № 12

Найбільш привабливі для відпочиваючих та туристів країни: Італія, Франція, США, Іспанія, Кіпр, Таїланд, Єгипет, Турція, де великий природно-ресурсний потенціал поєднується з культурно-історичними пам'ятками.

Слайд № 13

На характер використання рекреаційних ресурсів надзвичайно сильно впливає екологічний стан території - чистота або забруднення вод, повітря, грунтів, порядок чи безладдя в соціально-політичному житті суспільства, економіці країни. 

Слайд № 14

Україна має великі рекреаційні ресурси, до яких належать географічні об'єкти, що використовуються чи можуть бути використані для відпочинку, туризму, лікування, оздоровлення населення. Вся територія України знаходиться в смузі кліматичного комфорту, тому ми маємо прекрасні умови для організації відпочинку на берегах і лиманах Чорного та Азовського морів, водойм і річок, у Кримських горах та Українських Карпатах. Рекреаційні ресурси України

Слайд № 15

Види рекреаційних ресурсів України Мінеральні води Одним з найважливіших факторів лікувальної рекреації є наявність природних мінеральних вод.

Слайд № 16

Група А: мінеральні води без специфічних компонентів та властивостей. Їх лікувальна дія зумовлена іонним складом та загальною мінералізацією. Використовують на курортах Миргорода (Полтавська область), Куяльника (Одеська обл.), Трускавця (Львівська область), Феодосії (Крим), та ін. Група Б: вуглекислі. Їх лікувальна дія зумовлена наявністю у великих кількостях розчиненого вуглекислого газу. Ці води виведені на поверхню, вивчені та використовуються на курортах «Поляна», «Квітка полонини» (Закарпатська обл). Група В: сірководневі або сульфідні. Сірководневі води пов’язані з нафтогазовими відкладами. Такими районами є Прикарпаття і Крим. Найбільше курортне значення мають дуже поширені хлоридні натрієві води. Мінеральні води поділяють на 8 основних груп:

Слайд № 17

Група Г: залізисті з високим вмістом марганцю, міді, алюмінію. В Україні ці рідкісні води вивчені та використовуються у санаторіях Закарпаття. Група Д: бромні, йодні та з високим вмістом органічних речовин. Води з високим вмістом органічних речовин виявлені на Прикарпатті. Бромні підземні води виявлені в Карпатах, Криму, де вони використовуються як для ванн, так і для внутрішнього вживання. Група Е: родонові (радіоактивні) води. (Житомирська, Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Київська обл.). На їх базі функціонують 10 лікувальних установ, зокрема курорт Хмільник (Вінницька обл.).

Слайд № 18

В Україні є значні запаси лікувальних грязей. До них відносяться різні за походженням природні утворення (відкладення боліт, озер та морських заток), які складаються з води, мінеральних та органічних речовин. За прийнятою класифікацію, лікувальні грязі поділяються на: торфові (прісноводні, мінеральні), мулисті (сульфідні, мінеральні, глинисті) псевдовулканічні (гідротермальні).  Лікувальні грязі

Слайд № 19

Значні поклади лікувальних торф’яних грязей є у Львівській, Івано-Франківській та ін. областях. Серед намульно-сульфідних грязей, що експлуатуються, значними запасами виділяються Одеська область та Крим.

Слайд № 20

В Україні діє 45 курортів загальнодержавного та міжнародного значення та 13 курортів місцевого значення.

Слайд № 21

Лікувальні ресурси лісів та ландшафтні ресурси Фітолікувальні ресурси обмежуються параметрами рекреаційного використання лісів, їх цілющим впливом на організм людини і сприятливим санітарно-гігієнічним фоном для лікування, відпочинку, туризму. Площа українських лісів державного значення становить 6,9 млн. га

Слайд № 22

Серед ландшафтних рекреаційних ресурсів особливе місце займають гори. Карпати – це середньовисотні гори з вологим теплим кліматом, вертикальною зональністю, значною лісистістю (40%), наявністю сприятливих перепадів висот для організації гірськолижних спусків, лижних полів.

Слайд № 23

Рекреаційні ресурси Карпат оцінюються як найперспективніший регіон для відпочинку та лікування упродовж всього року.

Слайд № 24

Кримські гори за екзотичністю не поступаються Карпатам, хоч тут менше сприятливих умов для розвитку зимових видів відпочинку. Зате невисока лісистість (10%), наявність крутих оголених схилів є добрим місцем для вправ скалолазів та любителів гострих відчуттів.

Слайд № 25

Морські рекреаційні ресурси Пляжні ресурси зосереджені у приморських територіях Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької і Донецької областей та у Криму. Рекреаційна цінність морського узбережжя визначається поєднанням сприятливих кліматично-бальнеологічних та ландшафтних ресурсів.

Слайд № 26

Найвищу рекреаційну цінність має невелика територія Південного берега Криму, захищена з півночі Кримськими горами.

Слайд № 27

Азовське узбережжя є також важливим у курортно-рекреаційному відношенні. Тут розташовано бази відпочинку, санаторії.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
презентація до уроку екології 10 клас профільний рівень
 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Екологія
 • Клас
  10 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  144
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  UH303181
 • Вподобань
  0
Курс:«Створення та ведення власного блогу на платформі WordPress»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №UH303181
За публікацію цієї методичної розробки Кравчук Людмила Іванівна отримав(ла) свідоцтво №UH303181
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти