Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Речення, його граматична основа Урок української мови у 5 класі
Козацькому роду нема переводу
Тема уроку. Речення, його граматична основа Мета: поглибити знання учнів про речення і його головні члени, способи вираження підмета і присудка; розвивати вміння визначати граматичну основу речень, творчі вміння побудови речень; виховувати любов до рідного краю, почуття громадянської відповідальності.
Богдан Хмельницький
Іван Мазепа
Петро Сагайдачний
Клоуз –тести. Продовжіть речення: Синтаксис – це… Словосполучення - це… Головним називають слово… Залежним називають слово… Слова в словосполученні пов’язані… До словосполучень не належать…
Валеопауза
Списати, поділити текст на речення. Розставити розділові знаки. Підкреслити граматичні основи, з’ясувати, якими частинами мови вони виражені. Калина Споконвіку українці любили калину вони садили її біля хати в садку над річкою ягоди калини милують око кожного стоїть кущ рум’яний, аж горить коли ягоди поспіють, люди їх збирають і в’яжуть у пучки.
Домашнє завдання 1. Виписати 5 українських народних прислів’їв про козаків і підкреслити головні члени речення. 2. Вибрати одне прислів’я про козаків і ввести в розповідь (письмово). Підкреслити граматичну основу.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»