Реалізація Концепції національно- патріотичного виховання засобами дитячої громадської організації

Опис документу:
Реалізація Концепції національно- патріотичного виховання засобами дитячої громадської організації. Організація учнівського самоврядування набуває усе більшої актуальності. Така форма роботи дозволяє адаптуватися учням в умовах реального життя, сформувати свідомого громадянина, патріота, професіонала, тобто людину з притаманними рисами характеру, світоглядом і способом мислення, вчинками та поведінкою, спрямованими на саморозвиток .

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Тема доповіді:

Реалізація Концепції національно- патріотичного виховання засобами дитячої громадської організації.

Організація учнівського самоврядування набуває усе більшої актуальності. Така форма роботи дозволяє адаптуватися учням в умовах реального життя, сформувати свідомого громадянина, патріота, професіонала, тобто людину з притаманними рисами характеру, світоглядом і способом мислення, вчинками та поведінкою, спрямованими на саморозвиток та розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні.

Найважливішим у становленні громадянської активності є підлітковий вік. Саме він є початком свідомого формування особистості, періодом соціалізації, вростання в світ суспільних відносин, вироблення самостійних поглядів, оцінок, суджень, про навколишній світ і про своє місце в ньому. Головне в цей період – направити бурхливу підліткову енергію у позитивне русло. І звичайно на допомогу приходить учнівське самоврядування.

Самоврядування це дієвий метод досягнення широкого спектру виховних завдань – громадської активності, соціальної відповідальності, набуття всебічного морального досвіду та патріотичної свідомості.

В нашому районі працює Кремінська районна дитяча громадська організація «Первоцвіт», до якої входить 20 шкільних громадських організацій.

Перед вами основні напрямки реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в нашій організації, які визначаються на початку кожного навчального року.

Для Кремінської районної дитячої громадської організації «Первоцвіт» патріотичний напрямок роботи був і залишається пріоритетним.
Формування громадянина - патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю, виховання громадян, які здатні побудувати громадянське суспільство, в основу якого були б закладені та постійно втілювалися демократія, толерантність та повага до прав людини, набуває сьогодні особливого значення.
Патріотизм у сучасному розумінні– це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від мене. 


По кожному напрямку дитячої громадської організації проводиться велика, змістовна робота. І головне – ініціатива йде від самих школярів. Принцип «Самі плануємо, самі організуємо, самі виконуємо» є основним у роботі, адже те, що заплановано і виконується самими дітьми, викликає у них найбільший інтерес. Заходи охоплюють всі вікові категорії. Вся робота ведеться у тісному співробітництві вчителів і учнів.

Кожного року на установчій конференції ми обираємо голову районної ради учнівського самоврядування ,заступників та секретаря

Друга гілка учнівського самоврядування представлена ініціативним органом- Парламентом та головами комісій району ( один-два представника з кожної школи району).

Головні функції Парламенту- ініціювати та приймати рішення районного значення , що стосуються учнівського самоврядування, учнівського життя , будь-якої сфери учнівської діяльності, позакласних заходів та дозвілля.

Склад районного учнівського парламенту та

Основною функцією комісій є втілення в життя ідей, планів та постанов Ради учнівського самоврядування прийнятих на загальних зборах.

В минулому році за підсумками районної конференції учнівського самоврядування були затверджені до роботи проекти шкільних громадських організацій, які пропоную Вашій увазі.

Проект «Видатні педагоги мого краю»

Екологічний проект
« Чисте довкілля-здорова нація»

Проект комісії з питань толерантності та духовного розвитку

дитячої організації "Співдружність"

Проект СТВОРЕННЯ ІНФОРМАЦІЙНО-МЕТОДИЧНОГО ЦЕНТРУ РАЙОННОЇ ДИТЯЧОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ПЕРВОЦВІТ»

Вже традиційним для нас став районний форум патріотичних справ учнівської молоді «Ми-українці», на якому всі шкільні організації презентували плани та пропозиції діяльності у районі, в цьому році презентували результати реалізації проектів учнівського самоврядування за комісіями .

Сьогодні основним завданням сучасного молодого покоління, є - робити усе, щоб показати –  ми одна єдина держава. Тому ми постійно збираємось на ради лідерів та приймаємо рішення , які допомагають нам покращити життя району.

Та різноманітні тренінги для лідерів.

Окремої уваги заслуговує волонтерська діяльність, яка сприяє встановленню соціальних зв’язків, опануванню дітьми новими навичками, формуванню у них прагнення до відповідальної патріотичної поведінки, моральних та духовних якостей, світогляду справжнього громадянина України.
27 лютого цього року відбувся районний зліт шкільних волонтерських об’єднань. Метою якого було, об’єднання зусиль волонтерів, обмін досвідом волонтерської діяльності , створення Кремінського районного Центру шкільного волонтерського руху « Відкриті серця», популяризація волонтерського руху в Кремінському районі .

Сьогодні в школах району активно працює 21 загін добровольців, в кожному до волонтерського руху залучені школярі різного віку. На зльоті учасники ділилися досвідом волонтерської роботи. Головним напрямом волонтерства на даний час в районі є допомога військовим, які захищають єдність країни в зоні АТО. Також допомога мирним жителям, які постраждали від військових дій .
Була проведена районна акція по збору коштів , теплих речей та продуктів харчування для мешканців , які постраждали в Авдіївці. Загальними зусиллями шкільних волонтерів було зібрано майже 6 тисяч гривень

З метою координації волонтерської діяльності шкільних волонтерських об’єднань , згідно з планом роботи Кремінської районної дитячої громадської організації “Первоцвіт» проводяться районні ради волонтерів. На яких обговорюється план роботи, участь у Всеукраїнських благодійних акціях, заходи по проведенню Міжнародного Дня волонтера, дії щодо допомоги нашим захисникам ,а саме: Акція “Теплі речі для воїнів АТО” ,

Акція по збору продуктів харчування для бійців ,

Зустрічі та бесіди з бійцями АТО,

Діти підготували відео вітання для захисників.

Також провели святкову конкурсну програму для бійців підрозділу , який базувався у нашому місті. Вже стало традицією , вітати воїнів АТО на Великдень та Новий рік , листівками зробленими власноруч.

Національно – патріотичний напрям виховання реалізується в дитячій громадській організяції різними шляхами.

Кожного року здійснюються заходи присвячені Міжнародному Дню Мира. В цьому році був підготовлений відео монтаж . Діти Кремінського району відповідали на питання «Що для мене мир?» Волонтерські об’єднання шкіл району взяли участь у флешмобі та у Денній грі « Виготовлення голубів в техниці орігамі» на вулицях міста. Кульмінацією цього дня була висадка дерев калини на «Алеї Слави».

Метою національно-патріотичного виховання є сприяння вихованню у молодого покоління почуття патріотизму, формування особистості на засадах духовності, моральності, толерантності, милосердя.

Кожного року юні благодійники готують концерт та солодощі на Всесвітній день інваліда. Несуть радість діткам з обмеженими можливостями.

Не забуваємо про інтелектуальні ігри, кожного року проводимо дебатний турнір та чемпіонат знавців «Що?Де?Коли?»

Згідно Концепції національно- патріотичного виховання , складовою частиною патріотичного виховання, а в часи воєнної загрози – пріоритетною, є військово-патріотичне виховання, зорієнтоване на формування у зростаючої особистості готовності до захисту Вітчизни.

Тож два роки у нашому районні проводиться військово- патріотична гра «Джура».

А для кращої підготовки учасників на базі трьох загальноосвітніх шкіл відкриті гуртки Будинку дитячої творчості «Джура». Створено районний оргкомітет по проведенню цієї гри.

Кремінський район мав честь приймати обласний етап цієї цікавої гри .

Активне залучення до національно-патріотичного виховання дітей та молоді засобами Кремінської районної дитячої громадської організації «Первоцвіт»,

використання досвіду організації, потенціалу, методів роботи у вихованні патріотів України, є метою кожної загальноосвітньої школи району.

В кожній школі працює шкільний парламент, де працюють комісії, що координують патріотичну роботу на рівні учнівського самоврядування. У шкільних стінах плекається громадянин, який перейме на свої плечі тягар з плечей старших поколінь, діятиме і мислитиме по-новому, нестандартно, буде активним перетворювачем життя.

Кожного року готуємо команду ,яка захищає наш район на Змаганнях Юних інспекторів руху . В цьому році захід був у м.Сватово .

Мали честь приймати зональний етап КВН Юних інспекторів руху у нашому Кремінському районі . До нас з’їхались 7 районів Луганської області.

До акції присвяченої Дню гідності та свободи залучилися не тільки учні, але й вихованці дитячих садків міста.

Вже другий рік поспіль Кремінська районна дитяча організація «Первоцвіт» є ініціатором проведення районного конкурсу самоврядування «Крок до успіху». Метою конкурсу є підвищення професійної майстерності координаторів шкільних дитячих громадських організацій , вдосконалення розвитку дитячого руху в районі, виявлення талановитих лідерів та їх підтримка, пошук педагогічних ідей з оновлення змісту виховання та педагогічних технологій.

На центральній площі міста Сєвєродонецьк відбувся флешмоб – «БДР-challenge – За безпеку дорожнього руху!» Захід зібрав понад 400 учасників, серед яких школярі та студенти, спортсмени, представники поліції та облдержадміністрації. Два танцювальні колективи Кремінщини мали честь бути учасниками цього заходу.

Кремінські дівчата та хлопці довели, що наш район найкраще танцює, а в їхніх серцях живе дух патріотизму.

Участь молодого покоління в учнівському самоврядуванні – важливий шлях і умова залучення учнівської молоді до радикальних перетворень, що відбуваються у нашому суспільстві.

Через залучення учнів до діяльності учнівського самоврядування відбувається підготовка майбутніх активних громадян патріотів держави.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
4
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!